Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ISOFIX na tylnej kanapie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ISOFIX na tylnej kanapie

    U mnie te 14 to była wartość którą pań wyczytał z tego urządzenia do nabijania klimy, a co sądzisz o temperaturze z nawiewu??? To ciśnienie może o czymś świadczyć ??? Pod maską po przewodach od klimy płynie woda ale to zdaje się normalne, różnica temperatur i inne pierdy

  • #2
    ISOFIX na tylnej kanapie

    Chciałem się podpytać jak inni rodzice wożą swoje pociechy, jakie mają doświadczenia z systemem ISOFIX i fotelikami w OIII.
    Ja osobiście zamontowałem bazę Maxi-Cosi do pierwszego fotelika i jakie było moje zdziwienie, żeby "wybrać luz" musiałem zdemontować wszystkie plastiki przy uchwytach (ciekaw jestem jak zniesie to tapicerka).

    Komentarz


    • #3
      Re: ISOFIX na tylnej kanapie

      Zamieszczone przez mareq321
      Chciałem się podpytać jak inni rodzice wożą swoje pociechy, jakie mają doświadczenia z systemem ISOFIX i fotelikami w OIII.
      Ja osobiście zamontowałem bazę Maxi-Cosi do pierwszego fotelika i jakie było moje zdziwienie, żeby "wybrać luz" musiałem zdemontować wszystkie plastiki przy uchwytach (ciekaw jestem jak zniesie to tapicerka).
      Mam Maxi-Cosi 2wayfix i żeby dobrze leżał też wywaliłem wszystkie plastiki przy uchwytach ISO-FIX
      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Dziwne, że tworzą tunele/prowadnice w tapicerce po czym trzeba je wywalić żeby właściwie zamontować fotelik/bazę. Chyba, że przy "kolejnych" fotelikach wystarczy zdemontować zaślepkę.

        Komentarz


        • #5
          Ja osobisciw dzieci nie mam ale wozilem wiele ,cudzych' w roznych fotelikach i bylo zloto

          Komentarz


          • #6
            Standard standardem ale gdzieś widziałem listy kompatybilnych fotelików do samochodu danej marki/modelu. Czyli że nie każdy ISOFIX jest super pasujący z tego by wynikało.
            Może gdzieś jest taka lista do Skoda Octavia III ?
            algi
            O3 Combi 1.4TSI Elegance + AMAZING + KESSY

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez algi
              Standard standardem ale gdzieś widziałem listy kompatybilnych fotelików do samochodu danej marki/modelu. Czyli że nie każdy ISOFIX jest super pasujący z tego by wynikało.
              Może gdzieś jest taka lista do Skoda Octavia III ?
              Na "szkoleniach branżowych", które oczywiście zaliczyłem przed narodzinami małego wspominano, że standard ISOFIX jest jednym standardem. Podobno mogą pojawić się 2 problemy:
              1) auto wyprodukowane na rynek amerykański ma szerszy rozstaw (czyżby dzieci i foteliki były szersze ? )
              2) profil kanapy jest jakiś wymyślny lub tzw. kubełkowy.

              Bazę mogłem wpiąć, ale luz był duży. Może ktoś podać swoje sprawdzone modele?

              Komentarz


              • #8
                Ja tez mialem straszny luz. Brakowalo mi jednego stopnia docisniencia. Za cholere tego nie moglem docisnac i baza razem z nosidelkiem cala sie telepala. Odkrylem ze zeby zapiac ja mocniej trzeba jak juz ja wepniemy podniesc do prawie pionu i wtedy cisnac praktycznie w dol, wtedy zalapuje na ten jeden poziom wiecej i jest bardzo sztywna. Praktycznie zadnych odglosow nie wydaje. Mam baze maxi cosi.

                Komentarz


                • #9
                  Również mam bazę maxi cosi, dociskam mocniej i bez problemu załapuje tak że nic nie lata. Żadnych wygibasów 8)
                  Zawsze przed montażem wysuwam te prowadnice prawie na max ale to chyba standardowa czynność opisana w instrukcji.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez BAss25
                    Odkrylem ze zeby zapiac ja mocniej trzeba jak juz ja wepniemy podniesc do prawie pionu i wtedy cisnac praktycznie w dol, wtedy zalapuje na ten jeden poziom wiecej i jest bardzo sztywna. Praktycznie zadnych odglosow nie wydaje. Mam baze maxi cosi.
                    Muszę dziś to sprawdzić u siebie :P

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam bazę maxi cosi - ten sam problem, mianowicie luz na plastykowych prowadnicach. Problem rozwiązałem przez włożenie rozciętej izolacji rur pomiędzy fotelik a siedzenie... przestało się telepać, wchodzi na sztywno.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez algi
                        Standard standardem ale gdzieś widziałem listy kompatybilnych fotelików do samochodu danej marki/modelu. Czyli że nie każdy ISOFIX jest super pasujący z tego by wynikało.
                        Może gdzieś jest taka lista do Skoda Octavia III ?
                        ja kupowałem fotelik i bazę w sklepie firmowym Maxi Cosi i sprzedawcy jeszcze przed rozmową o cenie zaproponowali przymiarkę do auta bo mówili, że zdarza się w miarę często, że coś nie leży. Sprzedawca nie był wcale zaskoczony, że baza nie siadła - w wielu markach tak się zdarza. Dobrze, że po zdjęciu plastików jest ok.
                        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                        Komentarz


                        • #13
                          O jakich wy plastikach mowicie bo nie moge zakumac o czym mowa??? Ja mialem tylko zaslepki ktore wyciagnalem zeby podlaczyc baze.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez BAss25
                            O jakich wy plastikach mowicie bo nie moge zakumac o czym mowa??? Ja mialem tylko zaslepki ktore wyciagnalem zeby podlaczyc baze.
                            Ty piszesz o zaślepkach, a ja dodatkowo zdjąłem te plastiki otaczające ISO-FIX które zostają po zdjęciu zaślepek.
                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez bob_best
                              Zamieszczone przez BAss25
                              O jakich wy plastikach mowicie bo nie moge zakumac o czym mowa??? Ja mialem tylko zaslepki ktore wyciagnalem zeby podlaczyc baze.
                              Ty piszesz o zaślepkach, a ja dodatkowo zdjąłem te plastiki otaczające ISO-FIX które zostają po zdjęciu zaślepek.
                              Filmik wszystko wyjaśni :wink:

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja u siebie mam zamontowane dwie bazy Maxi Cosi: easy base i 2wayfix. Początkowo też miałem zdjęte tylko zaślepki, ale później byłem na akcji inspekcje fotelików i tam właśnie mi doradzili by zdjąć również prowadnice z uchwytu isofix. Z prowadnicami fotelik rzeczywiście się mógł ruszać, a bez prowadnic, po mocnym dociśnięciu bazy do oparcia już nic się nie rusza. Pewnie przy ewentualnym zderzeniu i tak może się ruszyć, ale przynajmniej jest mniej tego luzu.
                                Po zamontowaniu baz bez prowadnic dopiero doradcy z inspekcji fotelików stwierdzili, że fotelik jest prawidłowo (czyt. bezpiecznie) zamontowany.
                                Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez mareq321
                                  Zamieszczone przez bob_best
                                  Zamieszczone przez BAss25
                                  O jakich wy plastikach mowicie bo nie moge zakumac o czym mowa??? Ja mialem tylko zaslepki ktore wyciagnalem zeby podlaczyc baze.
                                  Ty piszesz o zaślepkach, a ja dodatkowo zdjąłem te plastiki otaczające ISO-FIX które zostają po zdjęciu zaślepek.
                                  Filmik wszystko wyjaśni :wink:

                                  To juz wszystko rozumiem. Wiec u mnie zdjalem tylko zaslepki i tak jak juz pisalem wczesniej baza trzyma sie bardzo sztuwno ale to dzieki temu ze ja docisnalem. Nie ma opcji zeby drgnela. Jedyna opcja jak dla mnie zeby to docisnac to jak juz pisalem podniesc ja do pionu zapieta i dociskac.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Bardzo proszę o informację o jakie luzy chodzi. Baza mi chodzi na boki (prawo , lewo) wynika to z faktu że uchwyt ISOFIX jest szerszy niż łapy chwytające w bazie (wysuwane prowadnice).
                                    Jeżeli chodzi o ruch góra , dół to mam do bazy stopę opartą o podłogę w octavi i ona zapewnia stabilność.
                                    Raz jeszcze proszę o dokładne opisanie luzów , gdzie i jakie występują. Czy sprawdzać mam samą bazę czy razem z fotelikiem . Proszę o wszystkie informacje .
                                    Ja mam ściągnięte zaślepki i wydaje się być w miarę ok ale może się mylę (nie potrafię sprawdzić ) a tego chciałbym uniknąć.

                                    Dzięki i pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Mar19000
                                      Bardzo proszę o informację o jakie luzy chodzi. Baza mi chodzi na boki (prawo , lewo) wynika to z faktu że uchwyt ISOFIX jest szerszy niż łapy chwytające w bazie (wysuwane prowadnice).
                                      Jeżeli chodzi o ruch góra , dół to mam do bazy stopę opartą o podłogę w octavi i ona zapewnia stabilność.
                                      Raz jeszcze proszę o dokładne opisanie luzów , gdzie i jakie występują. Czy sprawdzać mam samą bazę czy razem z fotelikiem . Proszę o wszystkie informacje .
                                      Ja mam ściągnięte zaślepki i wydaje się być w miarę ok ale może się mylę (nie potrafię sprawdzić ) a tego chciałbym uniknąć.

                                      Dzięki i pozdrawiam
                                      Chodzi o luz do "wybrania"/dociśnięcia przy montażu tak aby baza/fotelik był stabilny, u mnie również jest możliwy minimalny ruch na łapach w poziomie (chociaż w dwóch citroen'ach nawet tego nie było).

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        CASUALPLAY PROTECTOR ISOFIX 15-36kg - idealnie pasuje do O3

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X