Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

TSI-pierwsza wymiana oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • TSI-pierwsza wymiana oleju

    Matfiejkos, i nie było problemu z otworem załadunkowym o którym trochę tutaj pisano (pomiędzy sedanem a liftbackiem)
    3
    Tak
    100,00%
    3
    Nie ma potrzeby
    0%
    0

  • #2
    TSI-pierwsza wymiana oleju

    Posiadacze TSI - czy po tzw. "docieraniu" - około 2.000 - 3.000 km wymienialiście profilaktycznie olej? Czy to już w tych silnikach niepotrzebne.

    Później na pewno planuję wymieniać co 15.000 km, tylko zastanawiam się teraz na początku, czy zawracać sobie głowę, czy dobić do pierwszych 15kkm?
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Zmieniony przy ok. 5000 km, z delikatną płukanką, zleciała smoła :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #4
        IMHO - totalny bezsens i strata pieniędzy.

        Co takiego miałoby się niby zadziać w tym silniku w przeciągu tych 2000km, co wymagałoby wymiany oleju?

        Komentarz


        • #5
          4 lata gwarancji i wymiany co 30kkm nie będę się przejmował. Pierwsza wymiana też po 30kkm.

          Komentarz


          • #6
            Nie wymieniałem. Wg kompa mam wymienić po 21.000 km (i te wymiany mam za darmo), ale chyba za swoje wymienię około połowy tego przebiegu.
            "k..., aleś pan tu bestię postawił"

            Komentarz


            • #7
              No to 3 : 1 dla przeciwników wymiany (ze mną 3:2)
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                Zgodnie z zaleceniami czyli 30 tyś lub 2 lata. Po co wcześniej??

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez ruwado
                  No to 3 : 1 dla przeciwników wymiany (ze mną 3:2)
                  Zrób ankietę na początku tematu

                  Te literki tsi , daly się niektórym użytkownikom we znaki, stąd pewnie pytanie, jak masz się denerwować przez następne 10kkm że nie wymieniłeś , to daj te 2stówki, silnika tym nie zepsujesz :szeroki_usmiech , jedno wiem ja bym do 30kkm nie czekał.
                  Pytanie też , czym byś zalewał?

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mam darmowe przeglądy oraz wymianę oleju i pojadę na pierwszą wymianę jak mnie komp ściągnie czyli przy przebiegu ok. 20-21tyś km. To moje czwarte nowe autko i w żadnym nie wymieniałem wcześniej niż komp wskazał.
                    jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam.
                      Też mam zamiar przejść na wymiany oleju co 15 000 km.
                      Pytanie jaki olej zalać: Long Life 5W30 ze specyfikacją 504.00 i wymieniać go co 15 tyś, czy zalewać 5W40 ze specyfikacją 502.00 i też wymieniać co 15 tyś (pomijam koszt zakupu samego oleju) - który będzie lepszy?

                      Komentarz


                      • #12
                        Mnie komp zawola, po ok 24 tys. Ale pojadę między 15-20tys, wcześniej po co? Leją longlife'y, gwarancja, komp saam wola, wiec lepiej od razu spalić kase.
                        vRS

                        Komentarz


                        • #13
                          Mi komputer skrócił termin wymiany i wymieniłem już po 23 tys z groszem, teraz mam 28 tys na szufladzie i przy 30 tys będzie tylko przegląd
                          tak jak poprzednicy pisali - szkoda kasy na częste wymiany - a zaoszczędzone pieniążki wydaj na lepszy gatunkowo olej i tyle
                          O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                          Komentarz


                          • #14
                            Mogę lać 504.00 i też wymieniać co 15 kkm. Nie będę zmieniał przeglądów, po prostu co 15 kkm zmienię olej.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja zmieniłem sobie wczoraj po 6.000 km sam i wydaje mi się , że zleciała smoła gorsza niż onegdaj z diesla . Zobaczymy jak obecny będzie wyglądał za naście km...
                              Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

                              http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja również jestem za wymiana oleju wcześniej niż pierwsze 15tys Km. W firmowych passatach B7 zmieniliśmy po 5tys i olej był smolisty, co prawda tam jest TDI, później już po 15 był znacznie czystszy. W moim osobistym aucie również pierwszą wymianę zrobiłem wcześniej. To na pewno silnikowi nie wyjdzie na złe wręcz odwrotnie :wink:
                                Mimo, że silniki są znacznie z większą dokładnością wykonywane niż kiedyś, to nadal się ,,układają" przez pierwsze tysiące Km.

                                Komentarz


                                • #17
                                  lubek24, po co oszczedzac, 2tygodnie temu Motula do RS TDI kupiłem za 150pare PLN - banka 5L. Marki nie trzeba przedstawiac, a sadze ze ciezko bedzie znalezc cos duzo taniej (czytaj: ponizej 100pln).. Wiec jaka to oszczednosc?
                                  Wiecej juz przez te 15tys km zaoszczedzisz jezdzac o 10km/h wolniej, bo spalanie mniejsze o powiedzmy 0,5l/100km.. co da Ci 75l mniej wypalone - darmowa wymiana oleju

                                  Moja O3 RS

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Podczas odbioru samochodu dostałem informację, że powinienem się zgłosić na wymianę oleju w okolicach 6-7 tysięcy, ale to była tylko sugestia

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      od początku co 15kkm i olej 502 z serwisu Aktualnie ponad 103kkm.



                                      CB Harry II ASC + Triflex

                                      Pozdrawiam Mirek!!

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Pierwszy olej wymieniłem po 10000 tyś. Potem będę wymieniał co 15 tyś lub raz w roku. I będę lał 5W30.
                                        Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                                        http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja sie umawialem na pierwsza wymiane oleju po okolo roku. Serwis sugerowal, ze nie ma takiej potrzeby i ze okolo 30k km bedzie ok. Przebieg 14k km i kiedy juz szykowalem sie ze niedlugo wymienie to kumputer sam wymusza wymiane za 1400km. Auto ma niecale 10 miesiecy. Olej od nowosci nie wymieniany.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja też nie wymieniam - mam 7 tyś przebiegu - czekam na 15 tyś km. Nie ma co przesadzać. Na bagnecie widać jeszcze nie najgorszy, brązowy kolor.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja wymieniłem fabryczny olej w okolicach 8.000 km przebiegu ze względu na jego spore ubywanie (musiałem zrobić dolewkę). Przede mną był wakacyjny wyjazd (około 4.000 km) i wolałem nie ryzykować. Zalałem Motula X-Maxa 0W40 i teraz przy przebiegu niecałe 20.000 km mogę stwierdzić, że jest OK. Ubywa, ale zdecydowanie mniej. Przy wymianie zaleli nowy olej pod korek, na max - do dzisiaj oleju ubyło, ale bez konieczności jakichkolwiek dolewek - jest delikatnie poniżej połowy skali. Kolejną wymianę planuję niedługo. Zauważyłem, że największą różnicę na bagnecie widać po dłuższej trasie. Mój styl jazdy raczej optymalny bez zbędnych szaleństw
                                              Pzdr
                                              Pzdr, Fredy
                                              Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                ja wymieniłem po 11 miesiącach użytkowania, przebieg 17700, wymiana w ASO 90 zł, olej Motula i filrty Manna kupiłem sam. Rozmawiałęm z mechanikiem i mówił że te 30 tys to do samochodów jeżdzących na autostradach limit, jak ktoś ma cykl mieszany to powinno się częściej wymieniać

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  ruwado głos oddany..
                                                  Moim zdaniem silnik to silnik. Bez względu na nowe osiągi, downsizing, ulepszenia i nową formułę oleju.

                                                  Ja, kupując nowe auto, bez względu na to co piszą w instrukcjach obsługi, wymieniłbym olej po tych 2000 km. Żadne koszta, a będziesz spał spokojniej.
                                                  Tak samo absolutnie nie czekałbym do 30 tys. przy wymianach okresowych. Long Life może i jest fajnie brzmiący, ale osobiście jakoś śpię spokojniej wiedząc, że sprawy eksploatacyjne mam w porządku w samochodzie.

                                                  Wiele się czyta o lepszej jakości olejach na rynek zachodni. Jeszcze więcej o jakości paliwa na rynki po za PL.

                                                  ruwado - nie oszczędzaj. Lepiej zapobiegać niż leczyć

                                                  It's nice to be important but more important is to be nice

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X