Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O3] Columbus - update

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    qazy,
    Bardzo Ci dziękuje, o taką odpowiedź mi chodziło

    Masz rację - mam AMUNDSENA 5,8".
    OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

    Komentarz


    • #27
      qazy,

      jak potrzebujesz Personal POI do Columbusa do O3 to niema problemu można pobrać moje tutaj:

      Dropbox - Error - Simplify your life

      To są moje aktualizacje na 2015-05-31

      Kategorie 1-8, 10-16 i 19-20 pochodzą z Poipoint.pl
      (swoją drogą to zachęcam do aktualizacji tam - fotoradarów, stacjonarnych, wideoradiowozów i innych)
      Kat. 9 z Bp.pl
      Kat. 17 - z Lidla.pl (EU), 18 - z Tesco.pl
      16 Auchan - ma dodane kilka nowych lokalizacji po dawnym REALu.

      Wgrywanie tak samo jak update maps: Menu>CAR> Informacja o systemie> Aktualizacja oprogramowania z tym że kartę w slocie SD2. Restart trwa ok 2-3 minuty.

      A tak swoją drogą w Polsce jedynie Shell pokazuje się z logotypem własnym.
      Napisałem w tej sprawie do ORLENU aby "podziałali" u VW że ich stacje nie pokazuja sie z logotypem. Pożyjemy zobaczymy co będzie.
      Co innego jest w DE, CZ. Widać na mapie wszystkie stacje po logotypach (poza start i Benzina).
      Załączone pliki
      O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
      -----------------------------------------------------
      Moja eReSka

      Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

      Komentarz


      • #28
        Wybaczcie, że zabieram głos , ale potrzebuje pomocy.
        Chyba robię coś źle, bo nie może ruszyć nawigacja. Dealer nie dosłał mi karty, więc wziąłem inną – dobrą kartę.
        Robiłem tak jak poniżej:
        1. Pobrany plik ze strony zapisałem na pulpicie (plik był spakowany)
        2. Następnie go rozpakowałem – powstał folder na pulpicie
        3. Rozpakowany folder z pulpitu skopiowałem na czystą i uprzednio sformatowaną kartę SD
        4. Następnie kartę włożyłem do slotu nr 2 w samochodzie
        5. Po włożeniu pojawia się na moment napis: „pobieranie” a po chwili „ Błąd: karta SD” a po tym komunikacie kolejny” Brak plików do odtwarzania”
        Wkładałem też do slotu nr 1 i nic.
        Co robię źle? Kolega nieco wyżej pisał, że nie musi to być karta od dealera, więc zakładam, że robię jakiś błąd…
        A może spakowany katalog trzeba skopiować…
        Będę wdzięczny za pomoc
        OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

        Komentarz


        • #29
          p.marczak, nawigacja jest czytana chyba tylko ze slotu SD1. Ze slotu SD2 próbował ci znaleźć pliki muzyczne.
          Karta musi być sformatowana do FAT32. Nie każdą też czyta. Jak masz SDXC to może mieć problem.
          Nie pamiętam co powinno być po rozpakowaniu (na pewno trzeba rozpakować) ale więcej niż 1 folder. Może nie folder wrzuć ale to co jest w tym folderze.

          [ Dodano: Sro 03 Cze, 15 21:31 ]
          maol72, ja mam Amundsena to chyba nie zadziała co ?
          Był: Superb I, 2.5 TDI, 5A
          Jest: Octavia kombi RS TDI, DSG
          Marcin

          Komentarz


          • #30
            Slot nr 2 jest na kartę do navi – tak jest w instrukcji. Zresztą pisałem, że slocie nr 1 jest tak samo.
            Nie mniej jednak problem jest gdzie indziej. Okazuje się, że musi to być karta typu SD-CDA, a one są dostępne chyba tylko w salonach SKODA, VW.
            standardowe karty jakie mamy do aparatów foto itp. to karty np. SDHC.
            Wszystko wskazuje na to, że nawigacja mi nie ruszy bez karty od dealera. Chyba pozostaje mi tylko czekać
            Chyba, że istnieje możliwość jakoś zmienić ustawienia karty z SDHC na SD-CDA, wtedy navi powinno ruszyć.
            OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez p.marczak
              Slot nr 2 jest na kartę do navi – tak jest w instrukcji. Zresztą pisałem, że slocie nr 1 jest tak samo.
              Faktycznie teraz sprawdziłem tak jest napisane. Ja mam nawigację w slocie SD1 i działa. Widać nie ma to jednak znaczenia.
              Był: Superb I, 2.5 TDI, 5A
              Jest: Octavia kombi RS TDI, DSG
              Marcin

              Komentarz


              • #32
                [ Dodano: Sro 03 Cze, 15 21:31 ]
                maol72, ja mam Amundsena to chyba nie zadziała co ?[/quote]

                Na stronce VW podają żę narzędzie do robienia swoich POI też jest do "Discover Pro und Discover Media "

                więć .... trzeba spróbować :wink:
                O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
                -----------------------------------------------------
                Moja eReSka

                Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

                Komentarz


                • #33
                  A może ktoś z bardzie obeznanych kolegów napisać w bardziej "łopatologiczny" sposób jak to zrobić - tzn. utworzyć punkty POI za pomocą tego narzędzia.

                  Mnie interesują punkty POI do AMUNDSENA.
                  OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                  Komentarz


                  • #34
                    p.marczak, instrukcję tworzenia POI masz w drugim temacie o Columbusie, w którym też się udzielasz. Popatrz na 4. zakładkę :P
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...light=#1312068
                    Pozdro

                    Komentarz


                    • #35
                      Faktycznie, ale jak na to popatrzyłem (opis) to się przeraziłem :P nie wiem czy to ogarnę. A być może to tylko tak strasznie wygląda???

                      Czy ta instrukcja działa także na AMUNDSENIE, bo opis dotyczy "Colomba"?
                      OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                      Komentarz


                      • #36
                        p.marczak, chyba się dziś nie wyspałeś - trzy posty wyżej masz odpowiedź, czy działa w Amundsenie.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #37
                          Faktycznie, dziś bardzo mało spałem , ale dla ścisłości - ja pytałem wprost czy działa - w sensie czy komuś się udało, czy ktoś miał okazję przetestować.
                          A w poście, który mi przytoczyłeś, kolega w zasadzie tylko wspomniał, że na stronie VW jest narzędzie itd. Nadmienił, że trzeba spróbować.

                          Pozdrowienia
                          OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                          Komentarz


                          • #38
                            Nie dość, że niewyspany to jeszcze leniwy. Weź sobie zgraj na kartę dowolne POI, chociażby z linku na górze niniejszej strony od maol72:

                            Dropbox - Error - Simplify your life

                            i sprawdź w 10 minut samodzielnie czy idą czy nie idą
                            Jak idą, to możesz spokojnie tworzyć sobie własną bazę POI pod siebie skrojoną.
                            To już faktycznie trochę więcej pracy, ale będziesz wiedział, czy się za nią warto zabierać.
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez Enriquez
                              Weź sobie zgraj na kartę dowolne POI, chociażby z linku na górze niniejszej strony od maol72:

                              Dropbox - Error - Simplify your life

                              i sprawdź w 10 minut samodzielnie czy idą czy nie idą
                              Jak idą, to możesz spokojnie tworzyć sobie własną bazę POI pod siebie skrojoną.
                              To już faktycznie trochę więcej pracy, ale będziesz wiedział, czy się za nią warto zabierać.
                              Niestety nie działa ten sposób na AMUNDSENIE.
                              Wypakowałem paczkę punktów POI do katalogu głównego na kracie i nawigacja ich po prostu nie widzi. Po wypakowaniu w katalogu na karcie mam 4 pliki: 2 fabryczne od mapy i dwa z paczki POI (folder + plik ‘txt)
                              Cały czas w opcji „wybierz kategorię celów specjalnych” są widoczne tylko fabryczne ;(
                              Wszystko robione wg instrukcji, więc nie zakładam, że gdzieś zrobiłem błąd.
                              Być może inaczej się to robi w Columbusie, a inaczej w Amundsenie. Ja póki co poległem, a szkoda bo fabryczne POI ubogie.

                              [ Dodano: Pią 12 Cze, 15 13:08 ]
                              Tak wygląda katalog po rozpakowaniu i dodaniu paczki POI
                              Załączone pliki
                              OCTAVIA 3 ELEGANCE 2,0 TDI (150KM) DSG + AMAZING+ kiera trójramienna +AMUNDSEN.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X