Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nakładki progowe i dwustronna mata bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nakładki progowe i dwustronna mata bagażnika

    Wlaczyc pewnie grzanie szyby + nadmuch na full wtedy obciazenie jest wysokie i zeby chronic aku auto nie zgasnie

  • #2
    Nakładki progowe i dwustronna mata bagażnika

    Ktoś może podzielić się zdjęciami:
    - nakładek progowych - jest sens je brać czy szukać coś na Allegro?
    - dwustronnej maty bagażnika - jest sens je brać czy szukać coś na Allegro? Tutaj mi szczególnie chodzi o wysokość boków po stronie gumowej oraz jak się układa po odwróceniu (czyli guma na dole, welur góry)?
    Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Re: Nakładki progowe i dwustronna mata bagażnika

      Zamieszczone przez bob_best
      Ktoś może podzielić się zdjęciami:
      - nakładek progowych - jest sens je brać czy szukać coś na Allegro?
      - dwustronnej maty bagażnika - jest sens je brać czy szukać coś na Allegro? Tutaj mi szczególnie chodzi o wysokość boków po stronie gumowej oraz jak się układa po odwróceniu (czyli guma na dole, welur góry)?
      Mam oby dwie rzeczy i oby dwie polecam szczególnie matę spisuje się rewelacyjnie i bardzo łatwo utrzymać ją w czystości.
      Pozdr. Przemek

      Komentarz


      • #4
        Re: Nakładki progowe i dwustronna mata bagażnika

        Zamieszczone przez Przem78
        Zamieszczone przez bob_best
        Ktoś może podzielić się zdjęciami:
        - nakładek progowych - jest sens je brać czy szukać coś na Allegro?
        - dwustronnej maty bagażnika - jest sens je brać czy szukać coś na Allegro? Tutaj mi szczególnie chodzi o wysokość boków po stronie gumowej oraz jak się układa po odwróceniu (czyli guma na dole, welur góry)?
        Mam oby dwie rzeczy i oby dwie polecam szczególnie matę spisuje się rewelacyjnie i bardzo łatwo utrzymać ją w czystości.
        nakładki masz całe plastikowe czy te łączone z alu?
        jak wysoki ma brzeg ta mata bagażnika na stronie gumowej?
        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez bob_best
          nakładki masz całe plastikowe czy te łączone z alu?
          Alu

          Zamieszczone przez bob_best
          jak wysoki ma brzeg ta mata bagażnika na stronie gumowej?
          na oko z 0.5 cm może ciut więcej ale spokojnie daje radę
          Pozdr. Przemek

          Komentarz


          • #6
            mata dwustronna oryginalna praktycznie nie ma rantu po stronie gumowej.

            Komentarz


            • #7
              Kupiłem z Allegro gumową matę z 2cm rantem.
              Całkiem praktyczna jest ta mata, z gumą to ma co prawda niewiele wspólnego ale jest OK. Jak coś położę na to to się nie ślizga, a o to mi chodziło. Wysokość rantu jest taka, że zasłania uchwyty do siatek.

              Komentarz


              • #8
                Forum - Octavia Club Polska
                Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                Komentarz


                • #9
                  nikt nie ma zdjęć tych progów? Bo różnica w cenie jest trzykrotna i nie wiem czy płącić <300zł za plastik+alu czy 100+ za czarny plastik.

                  Zdjęcia maty dwustronnej chętnie bym obejrzał też.


                  W necie ja nie widzę.
                  Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez bob_best
                    nikt nie ma zdjęć tych progów? Bo różnica w cenie jest trzykrotna i nie wiem czy płącić <300zł za plastik+alu czy 100+ za czarny plastik.

                    Zdjęcia maty dwustronnej chętnie bym obejrzał też.


                    W necie ja nie widzę.
                    Zdjęcia nakładek

                    Plastik


                    Alu


                    Guma


                    materiał
                    Pozdr. Przemek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Przem78
                      Zamieszczone przez bob_best
                      nikt nie ma zdjęć tych progów? Bo różnica w cenie jest trzykrotna i nie wiem czy płącić <300zł za plastik+alu czy 100+ za czarny plastik.

                      Zdjęcia maty dwustronnej chętnie bym obejrzał też.


                      W necie ja nie widzę.
                      Zdjęcia nakładek

                      Plastik
                      no tak, źle się wyraziłem - zdjęcia z katalogów to widzę, nawet gdzieś mam katalog. Chciałem real fotki zobaczyć
                      Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                      Komentarz


                      • #12
                        Nakładki mają chronić progi, sam odpowiedz na pytanie ile jest to warte. 99,9% czasu drzwi w aucie są zamknięte i nie widać progów :wink:

                        Komentarz


                        • #13
                          bob_best, Akurat na żywo zarówno nakładki progów jak i mata wyglądają tak samo jak i w katalogu.

                          Odnośnie nakładek na progi to z doświadczenia mogę powiedzieć, że mimo iż drzwi w 99.9% są zamknięte to jednak sie przydają. W poprzednich autach bez nakładek lakier na progach był bardzo porysowany mimo, że przy wsiadaniu i odwrotnie raczej progów sie nie dotyka, a jednak. Czy będą to nakładki plastikowe czy chromowane, ori czy nie, to już kwestia gustu, napewno w 100% spełniają swoją rolę.
                          Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez padero
                            bob_best, Akurat na żywo zarówno nakładki progów jak i mata wyglądają tak samo jak i w katalogu.

                            Odnośnie nakładek na progi to z doświadczenia mogę powiedzieć, że mimo iż drzwi w 99.9% są zamknięte to jednak sie przydają. W poprzednich autach bez nakładek lakier na progach był bardzo porysowany mimo, że przy wsiadaniu i odwrotnie raczej progów sie nie dotyka, a jednak. Czy będą to nakładki plastikowe czy chromowane, ori czy nie, to już kwestia gustu, napewno w 100% spełniają swoją rolę.
                            no z tym to się akurat nie do końca zgodzę, że wyglądają tak samo, bo ja np z początku sądziłem że te połączone z alu mają napis tłoczony (wypukły) a tak nie jest. Plastikowe wygląda, że mają tłoczony (wypukły).

                            A mata - ciężko coś z tego zdjęcia zobaczyć jeśli chodzi np. o wysokość rantu, etc.
                            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez bob_best
                              ja np z początku sądziłem że te połączone z alu mają napis tłoczony (wypukły) a tak nie jest. Plastikowe wygląda, że mają tłoczony (wypukły).
                              Nie wiedziałem, że może to być aż takie istotne w przypadku nakładek na progi, ja kupiłem ori z chromem bo według mnie są ładniejsze, a czy napis mają wypukły czy wklęsły to uwierz, ale po ponad pół roku używania nie zwróciłem na to uwagi ops: Odnośnie maty to już było napisane, że praktycznie nie ma rantów, tylko delikatny jakby wałek naokoło wys około 0,5cm co widać dokładnie na zamieszczonej fotce.

                              Pzdr
                              Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez padero
                                Odnośnie maty to już było napisane, że praktycznie nie ma rantów, tylko delikatny jakby wałek naokoło wys około 0,5cm co widać dokładnie na zamieszczonej fotce.
                                tak mata jest w zasadzie płaska
                                Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                VW Jetta 1.2 TSI

                                Komentarz


                                • #17
                                  bob_best, Jak bardzo Ci zależy na rantach to są tutaj:

                                  Link

                                  używałem w poprzednich autach i mogę śmiało polecić.

                                  A jak chcesz mega ranty to można i tak, na bogato:

                                  ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs
                                  Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A w elegance te nakładki nie są standardowo ? Bo u mnie np. były
                                    Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Festexx
                                      A w elegance te nakładki nie są standardowo ? Bo u mnie np. były
                                      Raczej nie, ja musiałem dopłacać, ale za to dywaniki miałem gratis.
                                      Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Ja miałem od razu, być może są w Pakiecie Dynamic
                                        Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          W salonie Skody do 02 założono plastikowe nakładki (oryginalne, z nalepką skody) "chroniące" progi przed niszczeniem butami.
                                          Jaki to dało po 5 latach efekt?! Zobaczcie sami...
                                          Załączone pliki
                                          ... ca 36Hz - MQB dudni, polternde hinterachse, low frequency 'boom' in cabin

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            mcandy, Czy rdza była na wszystkich progach, po zdjęciu nakładek? Bo z tego co widać na pierwszym zdjęciu, rdza jest również w zakamarku pod drzwiami, a tam chyba nakładka nie sięga? U mnie po czterech latach eksploatacji nic podobnego nie zaobserwowałem, nawet w minimalnym stopniu.
                                            Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Generalnie pod każdą plastikową nakładką były mniejsze lub większe pęcherze...

                                              Kluczem do wpadki były same nakładki. Warstwa kleju pod nakładką ma określoną grubość, czyli drobinki piachu i błota mniejsze od tej warstwy są w stanie zatrzymać się w okolicy jej krawędzi.
                                              Pod wpływem użytkowania, drgań, różnic temperatur i innych, nakładka ocierała zebranym materiałem ściernym o lakier... no i efekt mamy.

                                              Sądzę, że przezroczysta folia byłaby lepszym rozwiązaniem... bynajmniej byłoby widać co się dzieje pod spodem.
                                              ... ca 36Hz - MQB dudni, polternde hinterachse, low frequency 'boom' in cabin

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                U mnie w O1 był problem z pęcherzami i docelowo z rdzą pod listwami plastikowymi na drzwiach.
                                                Kiedy taśma dwustronna przestała trzymać nie podkleiłem tego od razu, tylko tak jeździłem- skończyło się malowaniem jednych drzwi w zeszłym roku..
                                                Trzeba uważać, na takie rzeczy- problem też miałem z rdzą na łączeniu dokładanego spoilera przez pierwszego właściciela.

                                                W O3 spoilerek jest zamocowany fabrycznie- może nie będzie problemu za kilka lat..

                                                P.S Gdzie można zamówić takie przeźroczyste folie na progi,etc.? Czy łatwo to później odkleić i ewentualnie wymienić/usunąć?
                                                O3 1,4 TSI 140KM Elegance
                                                Pakiet Amazing, Sunset, Webasto, Park Assist 2.0,
                                                Przebieg-ponad 25 000 km ...

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Czy ktoś się orientuje czy listwy progowe oferowane przez Skodę pasują również do tylnych progów? Czy tylko można je montować na przód? Z tyłu będę miał fotelik dla córy i zwłaszcza prawy tylny próg będzie pewnie mocno dostawał w kość podczas wsiadania
                                                  Octavia III 1.4 TSI Elegance Biel Kombi + Amazing + Dynamic + kilka innych
                                                  Wyprodukowana 07.04.14
                                                  Odebrana 18.04.14

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X