Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.6TDI CR 105KM i BOX

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.6TDI CR 105KM i BOX

    Zamieszczone przez Ironik
    Fotorelacja kolegi lockin z montażu siatki:
    Forum - Octavia Club Polska
    Robiłem to tak jak na fotorelacji powyżej. Ręce trochę podrapałem bo jest mało miejsca po odgięciu kratki. Czas montażu około godziny
    Panowie można śmiało wyjąć całą kratkę (w wątku powyżej jest filmik na którym widać że górę kratki także można odczepić tylko mocniej siedzi), patent działa także w S2FL


  • #2
    1.6TDI CR 105KM i BOX

    Witam Wszystkich.

    Od pewnego czasu sledze forum i po powitaniu nadszedl czas na krotkie pytanie, ale absolutnie bez checi burzy czy bicia piany.

    Silnik jaki jest, kazdy widzi, nie mam innej opcji, a trzeba jeszcze utrzymac gwarancje, stad w gre wchodzic bedzie tylko box. Kodu silnika na razie nie mam, auto w produkcji:-)

    Poogladalem pomysl GEKO, ktory wyglada bardziej niz interesujaco, ale tez dla totalnego amatora, okupione jest to jednak ryzykiem, ze jak auto walnie w trasie i bedzie laweta, to szybkie odpiecie boxa bez wizyty na kanale nie wchodzi w gre:-(

    Czy ktos moze podpowiedziec jaka jest alternatywa dla tego silniczka. Oczekiwania mam, wydaje mi sie, na bezpiecznym poziomie. Moc miedzy 115-130KM, moment do gory miedzy 280-300Nm. Chodzi o to, zeby w miare rozpedzic spore jednak auto na wyzszych biegach (4,5) przy wyprzedzaniu i na autostradzie.

    Niestety zatem, poza podniesieniem osiagow kwestia jest tez bezbolesne rozpiecie pudelka.

    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Jakie sa roznice miedzy boxem od geko i v-techu?
      Black magic

      Komentarz


      • #4
        A ma ktos dla nowych silnikow (chodzi o nowe oznaczenia) ?? Bo kilka tygodni temu byly podobne tematy dla 1.2 TSI i 1.6 TDI
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Roznica jest taka, ze GEKO wlasnie odpisalo uczciwie, ze do nowych silnikow Octavii jeszcze nie testowali swojego pudelka i nie daja gwarancji, ze bedzie chodzic. A Vtech... Poszukaj na forum, ale w skrocie... Nie przeszli testow na hamowni:-)

          Komentarz


          • #6
            Mi v-tech tez odpisal ze do mojego silnika jeszcze nie montowali, ale w 1.2 juz tak
            Black magic

            Komentarz


            • #7
              Odpisale tez V-tech co ciekawe... Przyrosty to 10-13KM, 20-25Nm + testy na hamowni...

              Komentarz


              • #8
                Luqaskr, Czyli temat na razie liźnięty, bo takie przyrosty to żadne przyrosty. Po prostu wsadzili od starej wersji i sprawdzili ile to daje. Ja bym w takie coś nie szedł, bo widać, że nie wiadomo czego można się spodziewać w dłuższym przebiegu.

                Przyrost to był, jak ostatnie 1.9TDi 105KM robili na 150KM i auto jeździ bez problemowo, ale to chiptuning.
                Była O1 jest F2.

                Komentarz


                • #9
                  Temat jak sie poszukalo nawet nieco rozpracowany, na forum Skoda Klub przez tuneforce.pl proponuja takie cos:

                  Chiptuning & Gaspedal Tuning | Autofaszination I Aargau

                  Cena troche odstaje od ofert PL, ale u sasiadow "podobno" taka oferta musi sie zgadzac z realiami... Moze ktos ma doswiadczenia i sie podzieli?

                  Na razie sensowny konkret, za konkretna cene:-)

                  Komentarz


                  • #10
                    Czy coś się zmieniło w sprawie najnowszych 1.6tdi?

                    Komentarz


                    • #11
                      Compsport ma box do 2.0TDI. Mozliwe ze on i pewnie jeszcze kilka innych firm ma juz tez takowy do 1.6TDI.

                      Trzeba popytac.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • #12
                        Można zrobić program bez problemu

                        http://fabryka-mocy.com.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          do mojego 2.0 TDI nie mają boxu

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Himenek
                            do mojego 2.0 TDI nie mają boxu
                            Można zrobić program bez problemu

                            http://fabryka-mocy.com.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              boje sie utraty gwarancji

                              Komentarz


                              • #16
                                Z tymi programami/boxami to nie jest tak, że jak coś się z silnikiem chrzani to wpierw usuwamy program/boxa a dopiero potem idziemy się skarżyć do ASO, że coś nie działa?

                                Komentarz


                                • #17
                                  tak tyle ze po boxie sladu nie ma wyciagamy i spokoj, a po programie zwlaszcza do nowszych silnikow moze zostac slad ze bylo grzebane
                                  Prowadzi NaviExpert Lifetime
                                  Ostrzega Yanosik
                                  Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Nowe sterowniki silnikowe sa juz tez madrzejsze. Potrafia zlogowac wartosci ponadnormatywne. Wiec jak boxa sciagniemy to widac przykladowo ze paliwa szlo wiecej, ze doladowanie bylo dlugo wyzsze i takie tam.

                                    Ale to jeszcze nie w VW Chyba :lol:
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      mi mowili ze w logach widać wszystko i każde wpięcie pod VAGa

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        W VW widac w logach, jak jest zrobiony program, albo zapiety box - to przeciez oczywiste. Ja mowie o logach, ktore zostaja w historii sterownika po demontazu boxa
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Nie da się tego "posprzątać" jak w telefonach z Andrutem podczas oddawania na serwis gwarancyjny?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Moze i sie da, ale nie w domu odpinajac pod blokiem breloczek :szeroki_usmiech
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Coś się zmieniło ? Czy nowa Octavia ma inny model 1.6 ? Geko box kogoś działa ?

                                              [ Dodano: Pią 12 Gru, 14 22:05 ]
                                              Zamieszczone przez Luqaskr
                                              Roznica jest taka, ze GEKO wlasnie odpisalo uczciwie, ze do nowych silnikow Octavii jeszcze nie testowali swojego pudelka i nie daja gwarancji, ze bedzie chodzic. A Vtech... Poszukaj na forum, ale w skrocie... Nie przeszli testow na hamowni:-)
                                              Czym sie róznią "nowe" silniki w OIII? Jakie mają oznaczenie?

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X