Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana żarówek przeciwmgłowych na LED w Octavia 3 RS

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana żarówek przeciwmgłowych na LED w Octavia 3 RS

    11go

  • #2
    Wymiana żarówek przeciwmgłowych na LED w Octavia 3 RS

    Oryginalne zamontowane są żarówki H16-12V-19W



    Podobno można zamieć je na H8 lub H18 w technologi LED. Są 4 sztuki. Żeby je wymienić ASO demontuje przedni zderzak za 220 zł. Czy ktoś może już z tym grzebał i wie jak je wymienić bez kosztownego zdejmowania przodu auta?

    Zamierzony efekt:
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Zdjemujac nadkole co mamy za nim ??

      Same kratki z tych zderzakow nie wychodza bez zdjecia zderzaka ??

      Belka zderzaka jest nad nimi, wiec dojscie od gory bedzie utrudnione.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Prawa strona może i by się udała, za nadkolem jest pusto. Z lewej strony zaraz za zatrzaskiem żarówki p.mgielnego jest zbiornik z płynem do spryskiwaczy. Tyle wymacałem przez zdjęte kratki pod tymi światłami. Kratki wychodzą spoko, żarówki są przymocowane zaczepami które nie wiadomo jak nacisnąć żeby nie złamać. Tyle zdjęć tłu tych lamp co znalazłem w internecie nie pomagają obaczić mechanizmu zwolnienia tych zaczepów.

        Komentarz


        • #5
          A od dołu (z kanału lub podnośnika) po zdjęciu osłony silnika nie ma dojścia do lamp w zderzaku tak jak to jest w O2FL :?:
          O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
          O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
          =================================================

          Komentarz


          • #6
            endryu, też o tym myślałem, nawet by wsadził rękę. Tylko jak zwolnić zaczep żarówki żeby nie złamać? Chyba będę pierwszy robił tego moda i to mi przypadnie coś zepsuć.

            A może by zamówić w ASO taką lampkę do pomacania żeby wiedzieć gdzie nacisnąć i odczepić :roll:

            Lampki od tyłu



            Komentarz


            • #7
              Może trzeba przekręcic żarówke w lewo lub prawo?
              CZARNA O3 VRS TDI http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=82482

              Komentarz


              • #8
                Marcin..1985, tak się wyciąga żarówkę, są jeszcze obejmy na zatrzaskach których mechanizmu nie znam.

                Komentarz


                • #9
                  Mod moze i fajny, tylko pytanie - jak sie spisuje LED na p. mgielnych? Bo mam obawy, ze beda gorzej sobie radziły, niz normalne zarowki.. A dla mnie to jednak dosyc wazne swiatla, zdarzało sie mocno na nich polegac juz nie raz..

                  Moja O3 RS

                  Komentarz


                  • #10
                    krzyzakp, włączyłem kiedyś ledy od dziennych podczas mgły w nocy, mógłbym na nich jechać ale wtedy nie miałem z tyłu świateł

                    Komentarz


                    • #11
                      na briskoda jest jak zdjąć zderzak w rs


                      Octavia 3 III vRS front bumper removal - how to - Skoda Octavia Guides - BRISKODA

                      Komentarz


                      • #12
                        rrobert, przyda się w ostateczności, jednak fabryczne pasowanie jest najlepsze.

                        Komentarz


                        • #13
                          pasowanie masz na ślizgach a nie na śrubkach.

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie ma sensu chyba targać calego zderzaka. Może zdj z tej aukcji Ci w czymś pomoga Link a jak nie to zadzwoń moze do tego gościa niech zrobi jakies fotki z demontazu lub zapytaj jak sie to sciaga
                            CZARNA O3 VRS TDI http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=82482

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamówię taką do ASO do pooglądania i pomacania ...

                              Komentarz


                              • #16
                                witam. wiem że odgrzewam kotleta ale jak to się zakończyło? dało radę wymienić bez ściągania zderzaka ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja nie wymieniłem, może na wiosnę znajdę chęci na demontaż zderzaka bo w opcję bez zdejmowania nie wierzę po oględzinach tyłu lamp.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    namo, przecież to nie problem z demontażem bumpera - dasz radę na spokojnie

                                    Octavia 3 III vRS front bumper removal - how to - Skoda Octavia Guides - BRISKODA
                                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Żarówki od chińczyka dotarły, leżą na poczcie. Trzeba zdjąć zderzak, cykam się :shock:

                                      Nagrać filmik?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez namo
                                        Nagrać filmik?
                                        pytasz a wiesz
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Gotowe, filmiku nie ma bo nie trzeba zdejmować zderzaka ale trzeba mięć wprawne rączki. Jak mi radził rrobet najpierw odkręciłem prawe nadkole. Wszytko ładnie widać, można nauczyć się jak odhaczyć zawleczkę podtrzymującą żarówki. Wystarczy pociągnąć do siebie i zawleczka odchodzi, nie wiem po co to jest, takie same żarówki były w O2 FL wkręcone bez zabezpieczenia. Po lewej stronie jest gorzej/ciaśniej, przez nadkole nic nie zrobimy bo jest zbiornik z płynem do spryskiwaczy. Dlatego demontujemy kratkę pod światłem p.mgielnym. Nauczeni jak działa zawleczka odciągamy i wykręcamy żarówki, wypiąć kabel z H8 nawet jak jest ciasno też nie sztuka. Palce pocięte ale działa, teraz wystarczy skasować komunikat spalonej żarówki.

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X