Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki czas oczekiwania na odbiór po produkcji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziś pytałem w Skodzie o ceny Oct4 na 2024, ale jeszcze nie znają. Ale potwierdzają, że w połowie roku będzie lifting Oct4. I pewnie kolejny wzrost cen...

    Komentarz


    • Też słyszałem o liftingu i tym że zamówienia na przedliftowa wersje mają być priorytetowo realizowane żeby zdążyć przed przestawieniem linii produkcyjnej na polift.


      Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

      Komentarz


      • Ja zamawiałem w ubiegłym tygodniu. Sprzedawca powiedział że odbiór za około 3 miesiące .

        Komentarz


        • Zamieszczone przez bartek_kbc Zobacz wpis
          Też słyszałem o liftingu i tym że zamówienia na przedliftowa wersje mają być priorytetowo realizowane żeby zdążyć przed przestawieniem linii produkcyjnej na polift.
          Nawet zrobili zniżkę na przedliftowe, coś 500 zł, żeby lepiej schodziły...

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Marek358 Zobacz wpis

            Nawet zrobili zniżkę na przedliftowe, coś 500 zł, żeby lepiej schodziły...
            Liftback 3000zł

            Komentarz


            • Z tym czekanie to widać loteria, dokumenty zamówieniowe podpisywałem na początku grudnia 23r., choć jak pytałem o przedstawienie konkretnej oferty to mój sprzedawca znając mnie (kupuje już 3 samochód u niego) od raz złożył zlecenie do fabryki na produkcje. Termin odbioru mam wyznaczony na 30 kwietnia br.. Sprzedający jednak nadmienił iż skoda już rozwiała większość problemów z dostawcami podzespołów (z Ukrainy itp) więc auto powinno wejść do produkcji w połowie stycznia o czym mnie poinformuje. Połowa stycznia minęła i cisza zasadniczo to mi się nie pali mam czym podróżować ale czekania jest trochę nużące. Kuzyn zamawiał Superba Kombi w starej budzie na początku stycznia i auto jest w produkcji i początek marca ma odbiór.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez ik26 Zobacz wpis

                Liftback 3000zł
                No fakt Zero zgubiłem
                3 tys na liftback
                5 tys na kombi
                Przy czym te rabaty są niewiele większe niż w 2023 (dawali 3-4 tys na kombi).
                Istotne, że cena podstawowa nie wzrosła.
                Ostatnio edytowany przez Marek358; 29514.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez horn3t Zobacz wpis
                  Z tym czekanie to widać loteria, dokumenty zamówieniowe podpisywałem na początku grudnia 23r., choć jak pytałem o przedstawienie konkretnej oferty to mój sprzedawca znając mnie (kupuje już 3 samochód u niego) od raz złożył zlecenie do fabryki na produkcje. Termin odbioru mam wyznaczony na 30 kwietnia br.. Sprzedający jednak nadmienił iż skoda już rozwiała większość problemów z dostawcami podzespołów (z Ukrainy itp) więc auto powinno wejść do produkcji w połowie stycznia o czym mnie poinformuje. Połowa stycznia minęła i cisza zasadniczo to mi się nie pali mam czym podróżować ale czekania jest trochę nużące. Kuzyn zamawiał Superba Kombi w starej budzie na początku stycznia i auto jest w produkcji i początek marca ma odbiór.
                  Oni chyba sami nie wiedzą . Na śląsku u Gazdy Pani mi mówiła około 6 miesięcy natomiast w Tarnowie u Bączka 3 miesiące. Tak więc będziemy wiedzieli jak zjedzie z taśmy a najpewniej z lory u sprzedawcy.

                  Komentarz


                  • Dostałem info ze skody:

                    "Producent przewiduje produkcję w 11 tygodniu roku.
                    Standardowy czas produkcji wynosi około 48 h. Od momentu wyprodukowania do dnia dostawy do punktu dealerskiego, potrzeba około 10-14 dni. Etap I to transport z Czech do centrali VW w Poznaniu. Utworzone zostają tam dokumenty homologacyjne oraz opłacana jest akcyza. Po przeprowadzeniu tych czynności auto dostaje pozwolenie na wywóz do dealera."

                    tak licząc to mi wyjdzie odbiór na ostatni tydzień marca czyli czekanie koło 4 miesięcy.


                    Komentarz


                    • Fajnie, fajnie, zazdroszczę ja nadal nie mam żadnej informacji o dacie produkcji…

                      Komentarz


                      • Zamówiłem 04.01.2024 , produkcja 9 tydzień, więc pewnie polowa marca odbiór.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • To gratulować tak szybkiego terminu - AdamB - jaką wersję i silnik zamawiałeś? podobno najdłużej czeka się na te najbardziej popularne ?

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez horn3t Zobacz wpis
                            To gratulować tak szybkiego terminu - AdamB - jaką wersję i silnik zamawiałeś? podobno najdłużej czeka się na te najbardziej popularne ?
                            Zamówiłem 2.0TSI 190KM, DSG, 4x4 , Liftback Style + Dynamic ( w zasadzie to samo co Sportline) + DCC + Pakiet Selection + kamera 360° + hak + Canton + podgrzewana szyba przednia + dźwiękochłonne szyby + dodatkowe USB z 230V + bezkluczykowy dostęp z alarmem.
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz


                            • AdamB z tym "w zasadzie to samo jak Sportline", to tak nie do końca, ponieważ nie ma czarnej dokładki do zderzaka przedniego (tzw. hokej), takiego samej dokładki do zderzaka tylnego jak w Sportline oraz (co jest już totalnym nieporozumieniem ze strony Skody) emblematy na tylnej klapie są nadal w chromie, a nie czarne
                              pomijam już emblematy Sportline na błotnikach, bo to tylko w tej właśnie wersji występuje.

                              Natomiast brak możliwości zamówienia haka w Sportline (tylko przygotowanie do haka udało mi się wyklikać w konfiguratorze) to kolejny zdziwienie z mojej strony.
                              To samo z fotelami sterowanymi elektrycznie, do Sportline się nie da ich dobrać, a w wersji Style z pakietem Dynamic można. Czemu tak? Handlowiec w Skodzie nie potrafił mi odpowiedzieć.

                              Wiesz, że ten kluczykowy dostęp to jest w standowym wyposażeniu Style, więc tak naprawdę dokupujesz alarm za 1100 zł?

                              Cenniki są z rabatami 3000 zł liftback/5000 zł kombi, ale konfigurator ich nie uwzględnia. Czy coś mi umknęło? Może to po to, żeby oferta końcowa na cenę z konfuguratora wyglądała korzystniej?!

                              Jaki rabat udało Ci się otrzymać? (od obniżonej czy pełnej kwoty z konfuguratora)

                              ​​​
                              Pozdrawiam,


                              Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                              Komentarz


                              • spj właśnie z powodu powodu czarnych dokładek pod zderzaki nie chciałem wersji Sportline , na napisach na błotnkach mi nie zależy jaki czarnych napisach z tyłu na klapie. Główne elementy dla mnie ważne są te same.

                                Jest więcej absurdów i wykluczeń. Do sportline musisz dokupić przygotowanie pod montaż haka za 800zł + hak montowany w ASO. Sportline ma spryskiwacze reflektorów , dynamic tego nie ma (na szczęście). Do Sportline nie dołożysz kamery 360° inny pakiet Seletcion jest dla sportline i dla dynamic. Zamawiałem miesiąc temu, cena moja uwzględniała wyprzedaż + dodatkowy jakiś tam rabat. (Nie jest to wprawdzie % taki jak w przypadku OIII ale może być.
                                Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                Komentarz


                                • Ja zakupiłem Style- Dynamic z DCC potem doposażyłem w pakiet Sportline czyli atrapa podwójnego wydechu, znaczki czarne, boczne emblematy, spojlery wyszło taniej niż bym kupił Sportline i teraz mam wyposażenie jakiego niema ani Dynamic ani Sportline fabryczny

                                  Komentarz


                                  • Dostałem potwierdzenie z fabryki o rozpoczęciu produkcji w 11 tygodniu czyli przy sprzyjających wiatrach będę miał do odbioru koło 25 marca a jak nie to po świętach koło 3 kwietnia. Całkiem przyzwoicie, mam zamówioną Style 1.5 DSG e-Tec Mild Hybrid + Szyby dźwiękochłonne z przodu + SUNSET (VW5) tyle mi wystarczy i na tyle stać finansowo

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez horn3t Zobacz wpis
                                      Dostałem potwierdzenie z fabryki o rozpoczęciu produkcji w 11 tygodniu czyli przy sprzyjających wiatrach będę miał do odbioru koło 25 marca a jak nie to po świętach koło 3 kwietnia. Całkiem przyzwoicie, mam zamówioną Style 1.5 DSG e-Tec Mild Hybrid + Szyby dźwiękochłonne z przodu + SUNSET (VW5) tyle mi wystarczy i na tyle stać finansowo
                                      A kiedy zamawiałeś? Ja mam podobną konfigurację plus koło zapasowe.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez ik26 Zobacz wpis

                                        A kiedy zamawiałeś? Ja mam podobną konfigurację plus koło zapasowe.
                                        https://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-iv/pozostałe-problemy-aa/2686435-jaki-czas-oczekiwania-na-odbiór-po-produkcji?p=2826502#post2826502

                                        Komentarz


                                        • W końcu i ja dostałem datę produkcji 11 tydzień, auto najpóźniej do połowy kwietnia powinno być do odbioru, czyli jak się nic nie wykrzaczy po drodze, to czas oczekiwania od zamówienia zmieści się w 6 miesiącach

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Orange_MatiK Zobacz wpis
                                            W końcu i ja dostałem datę produkcji 11 tydzień, auto najpóźniej do połowy kwietnia powinno być do odbioru, czyli jak się nic nie wykrzaczy po drodze, to czas oczekiwania od zamówienia zmieści się w 6 miesiącach
                                            Trochę długawo. Mnie diler powiedział około 3 miesiące . Ale to pewnie optymista.

                                            Komentarz


                                            • Ja wiem, czy długo…? Przy zamówieniu informował, że koło pół roku, więc byłem na to przygotowany. Niepokoiłem się tylko zupełnym brakiem informacji po takim czasie od zamówienia, podczas kiedy niektórzy właśnie po 2-3 miesiącach odbierali już auta mi tam pasuje, o ile się nie opóźni

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez Orange_MatiK Zobacz wpis
                                                Ja wiem, czy długo…? Przy zamówieniu informował, że koło pół roku, więc byłem na to przygotowany. Niepokoiłem się tylko zupełnym brakiem informacji po takim czasie od zamówienia, podczas kiedy niektórzy właśnie po 2-3 miesiącach odbierali już auta mi tam pasuje, o ile się nie opóźni
                                                A jaką wersję zamawiałeś.

                                                Komentarz


                                                • RS w benzynie

                                                  Komentarz


                                                  • IMG_0309.jpgMiesiąc przed obiecanym terminem

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X