Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silnik 1.5 150KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Jest jeszcze jedna ciekawa obserwacja - obrotomierz versus prędkość... co też może mieć wpływ na zużycie paliwa.
    Oct3: przy 3000 obrotów na 6 biegu dochodzi się do prędkości autostradowej 140 km/h, choć gps pokazuje, że prędkość wynosi wtedy góra 133 km/h
    Oct4: przy 2300-2400 obrotów na 6 biegu dochodzi się do prędkości autostradowej 140 km/h, a gps pokazuje, że prędkość wynosi wtedy 139 km/h
    WNIOSEK: Przy tym samym silniku Oct4 osiąga wyższą prędkość na niższych obrotach w porównaniu z Oct3.
    Zauważyłem, że Oct4 lubi prędkość drogi ekspresowej czyli 120 km/h (z gpsa - 119 km/h). Obrotomierz pokazuje wtedy 2000-2100 obrotów, a zużycie paliwa spada poniżej 6 l/100km

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
      az tak lekka to O3 liftback nie jest natomiast z 1.5 tsi to jakieś 1220-1280 w zależności od wyposażenia. Wg autocentrum O4 jest cięższa około 70kg, więc to aż tak bardzo nie przekłada się na spalanie. Więcej niż 0.5litra nie powinno być.


      Ja w mieście najniższe jakie miałem to 6.0 a najwyższe to jakieś 8.5, zaś średnia długookresowa z miasta to około 6.8-7.0 litra zr średnią predkoscia 28-30km/h. Ja 90% szczególnie w okresie jesień-wiosna robię po mieście, tras praktycznie wcale. Natomiast wakacyjne wypady po drogach krajowych to spalanie rzędu 5-5.5 litra. Nie miałem okazji robić większych tras po autostradach, natomiast przejazdy ekspresówka ze stałą prędkością rzędu 120km/h to spalanie ok 5 litrów, przez długie fragmenty możemy to być nawet 4.5litra jeśli nie jedziemy pod wiatr to spokojnie na 2 cylindrach jedzie sie z taką predkoscią.

      Nie wiem z czego wynika ta różnica.
      Wg autocentrum:

      O3FL:
      Średnie spalanie (cykl mieszany) 5.0 l/100km
      Spalanie na trasie (na autostradzie) 4.3 l/100km
      Spalanie w mieście 6.1 l/100km

      O4:
      Średnie spalanie (cykl mieszany) 6.0 l/100km
      Spalanie na trasie (na autostradzie) 5.3 l/100km
      Spalanie w mieście 8.3 l/100km

      ten sam silnik, prawdopodobnia ta sama skrzynia, waga dość podobna O4 ma chyba jeszcze lepszy współczynik oporu powietrza...dziwne.
      Witaj. Poprawiło się spalanie czy nadal takie samo? U mnie w superbie duża różnica w spalaniu wynika ze zmiany opon. Lato 225/45/17 opory toczenia wg etykiety "B" zima 205/55/16 mimo że zima auto pali minimum 0,5 litra mniej. Jakby dołożył temp. to pewnie wyszło by około 0,8 litra mniej.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X