Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozrząd 1.0 DLAA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozrząd 1.0 DLAA

    Witam! Byłem z moją octavia z końca 2020r. w ASO zapytać o koszty wymiany rozrzadu. Otrzymałem informację że w tym silniku jest kevlarowy pasek rozrządu i producent przewiduje sprawdzenie jego stanu po 300tys km. I odradzano mi jego wymianę. Co o ty sądzicie?

  • #2
    Taka twierdzą, ale ASO zawsze przesadza. Trzeba było spytać czy dadzą pisemną gwarancję na ten pasek do 300 tyś. km. Ja bym wymienił przy 150 tyś. km

    Komentarz


    • #3
      Z jednej strony można i wymienić po 90 tyś. tylko po co. Zastanawiam się czy ktoś robił takie przebiegi i może to potwierdzić. Raczej serwis starałby się wcisnąć wymianę rozrządu bo to dla nich pieniądze niż odradzać. Sam nie wiem co o tym myśleć.

      Komentarz


      • #4
        O tym kevlarowym pasku podobnie mówią w O III przy silniku 1.2 105 KM. Też miałem taką informację, że tylko wizualna kontrola stanu paska przy bodajże 210.000 km.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          No ja jednak zdecydowałem się wymienić. Części już idą. Jak mechanik rozbierze porobię zdjęcia jak to wyglądało po przebiegu 172tys. W 3 lata.

          Komentarz


          • #6
            super czekamy na materiał

            Komentarz


            • #7
              Rozrząd wymieniony. Generalnie rolka i napinacz w bardzo dobrym stanie chodziły jeszcze jak nowe, pasek również minimalne ślady zużycia spokojnie dolatało by do 250tys. Tak samo pasek wielorowkowy I jego napinacz, ale wszystko wleciało nowe. Paski na 1 montaż wyprodukowane przez contitecha, rolka i napinacz wielorowkowego Litens, jedynie napinacz rozrządu Gates co najlepsze z polskim łożyskiem. Wleciały paki Contitech a rolka i napinacze INA. Nie mogę zamieścić zdjęć, coś nie tak z rozmiarem. Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Musisz zmniejszyć wagę zdjęć. Możesz użyć np programu online Easy Resize

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X