Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Masakra zakupowa - opony

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Masakra zakupowa - opony

    Ale chyba trzeba dodać, że przy odpalaniu zimnego silnika.
    oczywiście zimnego po nocnym postoju bo wtedy jest zazwyczaj najbardziej zmarzniety
    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

  • #2
    Masakra zakupowa - opony

    Na ten sezon muszę założyć nowy komplet opon, więc jakieś sześć tygodni temu zacząłem monitorować rynek, bo wiadomo - odezwał się odwieczny problem z wyborem, w czym jak wiadomo forum jest średnim doradcą :lol:

    Okazało się, że sam wybór to problem pomijalny wobec horroru cenowego -> w ciągu jakichś czterech tygodni, niektóre modele zdrożały o około 150PLN na sztuce :shock: (mówię tu o rozmiarze 225/45/17).
    Jak rozumiem te podwyżki są związane z niekorzystnymi kursami walut i być może już ceny reagują na zbliżający się sezon, ale szczerze mówiąc czegoś takiego się nie spodziewałem :roll:

    Inną, dla mnie dziwną rzeczą jest problem z kupnem danego modelu w ogóle, kupuję opony nie od dziś i chyba NIGDY nie zdarzyła mi się taka sytuacja, że jakichś opon po prostu NIE MA...

    Zamówiłem komplet w niedzielę (przy okazji oceniam obsługę klienta sklepu salon-opon.com jako kiepską), chodziło o Dunlopy SP Sport Maxx TT - kiedy już udało mi się skontaktować ze sklepem, w środę (sic!), dowiedziałem się, że nie mają tych opon i generalnie do widzenia

    OK, zamawiam w netcarze, który uważam za naprawdę solidny sklep internetowy, zresztą zaopatrywałem się tam wielokrotnie, oczywiście drożej, raz ze względu na sklep a dwa dlatego, że... drożej
    No więc super, opony mają być u mnie już następnego dnia, szybki kontakt, miło, przyjemnie itd.

    Następnego dnia opony przyjeżdżają... tylko, że nie te :!: Przysłali mi kierunkowe Sport Maxxy, ok, nie odbieram, dzwonię do sklepu, wszystko fajnie, przyślą mi właściwe, po chwili telefon, okazuje się, że nie mają ani w swoich magazynach, ani nie ma ich w magazynach producenta...
    Nie wiem dokładnie jak to działa, może mi ktoś wyjaśni przy okazji, ale jak to jest możliwe, że Dunlop nie ma popularnego modelu opon, które wprowadził na rynek w zeszłym roku, dla mnie to jest niezrozumiałe :?: :!:

    Na szczęście mam bekap, więc nie zastanawiając się dłużej, już w trakcie tej rozmowy telefonicznej zamawiam asymetryczne F1, pani sprawdza, tak, są, nie ma problemu.
    No i od 2 dni zamówienie wisi ze statusem oczekiwania na coś tam -> kiedy zawsze potwierdzali zamówienia praktycznie bez zwłoki, zaczynam mieć wrażenie, że sklepy cwaniakują i nie wiem, czekają na kolejną podwyżkę, nie wiem jak inaczej to tłumaczyć :?:
    W każdym razie jestem już przygotowany na info w poniedziałek, że tych opon także "nie ma", tylko, że w ten sposób to ja mogę je zamawiać do usranej śmierci i nic specjalnego z tego nie wyniknie :lol:
    Dziwne...
    Wasz sfrustrowany zakupowicz :szeroki_usmiech
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez szkoda
      Wasz sfrustrowany zakupowicz :szeroki_usmiech
      Do przyjaciółki też to napisałeś ? :diabelski_usmiech


      Zamieszczone przez szkoda
      Okazało się, że sam wybór to problem pomijalny wobec horroru cenowego -> w ciągu jakichś czterech tygodni, niektóre modele zdrożały o około 150PLN na sztuce
      Nawet nie chcę pytać ile teraz 17'' kosztują :roll:

      Zaraz ktoś napisze , że to wina kryzysu i tyle :szeroki_usmiech
      Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

      Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

      Jest O1 1.6 BFQ

      Komentarz


      • #4
        to pewnie wina kryzysu :wink: :lol:

        a tak na poważnie to nie tylko z oponami tak jest. w hurtowniach motoryzacyjnych brakuje podstawowych rzeczy takich jak np. klocki hamulcowe, że o napinaczach pasków już nie wspomnę. do tego ceny... raz na tydzień podwyżka, nawet towaru którego jeszcze nie ma na magazynie ale jest zamówiony :twisted:
        NFPNorth-West
        2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
        WARSZTAT www.dsize.pl
        ->
        CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
        spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

        Komentarz


        • #5
          no wlasnie idzie pomalu wiosna i tez zaczolem sie rozgladac za nowymi oponami. Na stronie opony com znalazlem cos takiego Nokian H 205/55R16 94 H XL. Sa to opony najlepiej oceniane przez internaltow-mocno zastanawiam sie nad ich kupnem. Co sadzicie o nich??? :wink:
          Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Jacek Nowak
            ... Nokian H 205/55R16 94 H XL...
            Nie znam tych opon ale indeks nośności 94 i dodatkowo XL sugerowałby zastosowanie do większych ( cięższych ) niż OI, pojazdów...
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Jacek Nowak
              Nokian H 205/55R16 94 H XL. Sa to opony najlepiej oceniane przez internaltow-mocno zastanawiam sie nad ich kupnem. Co sadzicie o nich??? :wink:
              nigdy nie traktuj ocen internautów jako decydująco-wiążących -> polecam lekturę opinii o oponach Falken Ziex 512, potem ja ci powiem jakie mam o nich zdanie :lol: :wink:
              bazuj na własnym doświadczeniu i szukaj niezależnych testów, o ile takie są, te oceny też można poczytać, ale tylko jeśli jest ich jakaś rozsądna ilość, nie wiem powiedzmy >50, no i trzeba przeczytać wszystkie oceny, jeśli jakaś cecha np. głośność pojawia się w co drugiej, to może rzeczywiście o czymś to świadczy, patrz też na auto oceniającego, jeśli gość jeździ 20letnim kadetem to ma inny punkt odniesienia niż pacjent z nowego mercedesa (o ile te auta są prawdziwe ), no i na rozmiary, bo czasem ten sam model w innym rozmiarze zachowuje się zupełnie inaczej.
              reasumując, takie oceny nie mówią wiele niestety...

              [ Dodano: Sob 07 Lut, 09 14:09 ]
              co do twojego rozmiaru - na 16, z własnego doświadczenia mogę polecić bridgestone turanza ER300 - z tym, że stają się głośne w miarę zużycia (bardzo głośne), oraz vredestein ultrac - na razie brak uwag po jednym sezonie.
              saport techniczny baj DGW
              była BKD+DSG '05 120kkm
              była BXE '08 190kkm
              no i nie ma :-)

              Komentarz


              • #8
                Wszystko sie zgadza tam sa dobre jak i zle opinie bo takie tez sie znajda. W przeciagu miesiaca musze cos kupic bo moje Michaly robia sie pomalu sliki
                Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                Komentarz


                • #9
                  rozglądam się za oponami do siebie i faktycznie jest masakra :?

                  A podobną do Ciebie przygodę miał ostatnio Yarek

                  Zamieszczone przez Yarek na autokacik.pl
                  UWAGA - zakupy w sklepie Opony używane ciężarowe. Opony ciężarowe Łódź
                  Jest sobie strona Opony używane ciężarowe. Opony ciężarowe Łódź - i oprócz niej jest dużo stron typu opony.us opony.net opony.bridgestone.com hankook.com.pl - mają naprawdę dużo domen, ale tak naprawdę to jeden szajs.
                  Ja zrobiłem zamówienie akurat na hankook.com.pl, ale maile przychodziły już z opony.us
                  Z tego co mają, znalazłem opony Hankook 215/45/16 - są takie, zamówiłem 4 - fajnie. Dostałem potwierdzenie zamówienia.
                  Po jakimś czasie dzwoni do mnie 'ich człowiek':
                  "Proszę pana, nie możemy sprzedać takich opon, bo nie ma takich nigdzie w hurtowniach"
                  JA: "no to może 205/45/16?"
                  "Niestety, też takich nie mamy. Ale niech Pan poczeka.... znalazłem Micheliny w takim rozmiarze. Kupuje Pan?"

                  Niestety, Pan nie rozumiał czemu się śmieję... podziękowałem za rozmowę.
                  od razu wyjaśnię, ze chciał kupic semi-slicki/opony UHP a zaproponowano mu Micheliny Eco :szeroki_usmiech
                  Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                  http://www.disi-tune.pl
                  Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                  Był WRX
                  Była Octa

                  Komentarz


                  • #10
                    to jakaś porażka jest, czekam na ten poniedziałek, ciekaw jestem...
                    saport techniczny baj DGW
                    była BKD+DSG '05 120kkm
                    była BXE '08 190kkm
                    no i nie ma :-)

                    Komentarz


                    • #11
                      ja sobie chyba odpuszcze bo opony na ktore mialem ochote a nie do konca bylem przekonany czy nie sa za drogie właśnie... zdrożały :klnie:

                      na szczescie nie mam noża na gardle, bardziej było to "widzi mi sie" ops:
                      Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                      http://www.disi-tune.pl
                      Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                      Był WRX
                      Była Octa

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez MisiekWAW
                        ja sobie chyba odpuszcze bo opony na ktore mialem ochote a nie do konca bylem przekonany czy nie sa za drogie właśnie... zdrożały :klnie:
                        no ja niestety muszę a nie chcę też popełnić błędu z zeszłego roku kupując coś bo było bardzo tanie :? suma sumarum wychodzi drożej i jeszcze ciągle się w#$rwiasz :wink:
                        a że za drogo? zgadzam się w całej rozciągłości :evil:
                        saport techniczny baj DGW
                        była BKD+DSG '05 120kkm
                        była BXE '08 190kkm
                        no i nie ma :-)

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam nadzieję, że nie spotka mnie to przy zakupie 195/65

                          A tak w temacie, to faktycznie problem może być związany z nadchodzącą wiosną ...
                          Większość hurtowni wyprzedaje jeszcze zapasy z poprzedniego roku, a na tegoroczne zamówienie jest jeszcze za wcześnie ...
                          Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

                          Komentarz


                          • #14
                            Bridgestone ER300 205/55R16 91 H dlugo myslalem i wlasnie takie opony postanowilem zalozyc na ten sezonik. Cena to 315 zl za sztuke :wink:

                            [ Dodano: Sob 07 Lut, 09 19:37 ]
                            404 Not Found
                            Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Jacek Nowak
                              Bridgestone ER300 205/55R16 91 H dlugo myslalem i wlasnie takie opony postanowilem zalozyc na ten sezonik. Cena to 315 zl za sztuke
                              jedne z najlepszych jakie miałem
                              tylko zmieniać jak zaczną hałasować
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • #16
                                Szkoda te opony wygraly test ADAC w 2008 dlatego mysle ze beda akurat w sam raz. Cos wiecej o nich napisac?
                                Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez kowal 2002
                                  Jacek Nowak napisał/a:
                                  ... Nokian H 205/55R16 94 H XL...
                                  Nie znam tych opon ale indeks nośności 94 i dodatkowo XL sugerowałby zastosowanie do większych ( cięższych ) niż OI, pojazdów...
                                  Akurat takie opony przy rozmiarze 16" sa w nowym Superbie, chodzi o indeks nośnośi.
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Jacek Nowak
                                    Szkoda te opony wygraly test ADAC w 2008 dlatego mysle ze beda akurat w sam raz. Cos wiecej o nich napisac?
                                    ja mam napisać :?:
                                    no opony zajebiste, przejechałem na nich 3 sezony czyli około 60kkm, z tym, że ten trzeci sezon to był już zgon, potworny hałas i znaczne pogorszenie właściwości, ale przez pierwsze 40kkm były naprawdę SUPER.
                                    saport techniczny baj DGW
                                    była BKD+DSG '05 120kkm
                                    była BXE '08 190kkm
                                    no i nie ma :-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Mnie też czeka zakup nowych oponek w tym sezonie...
                                      Ktoś z Was może jeździł na MICHELIN ENERGY SAVER 91H 205/55 R16 ?
                                      Mam możliwość kupienia takiej oponki za 350zł, czyli komplet wychodzi 1400zł.

                                      MOJA OCTAVIA SLX 1.9 TDI 81kW '99

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        MisiekWAW, a jaką zachciewajkę chciałeś spełnić, bom ciekaw :?:

                                        [ Dodano: Nie 08 Lut, 09 00:28 ]
                                        Zamieszczone przez Marek Kwiecień
                                        Ktoś z Was może jeździł na MICHELIN ENERGY SAVER 91H 205/55 R16 ?
                                        herr ADAC twierdzi, że 15 nie są złe i wygląda na to, że rzeczywiście sejfs enerdżi
                                        Sommerreifen 185/65 R15 88H im Test (2022) | ADAC
                                        na mokrym tylko trochę jadą
                                        saport techniczny baj DGW
                                        była BKD+DSG '05 120kkm
                                        była BXE '08 190kkm
                                        no i nie ma :-)

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          uhuhu:

                                          "Stan: Zamówienie gotowe do umówienia. Skontaktujemy się w sprawie szczegółów dotyczących wysyłki oraz dostawy mailowo bądź telefonicznie."

                                          to może jednak takie istnieją :lol:
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Marek Kwiecień
                                            Ktoś z Was może jeździł na MICHELIN ENERGY SAVER 91H 205/55 R16 ?
                                            Ja mogę polecić. W sumie dobre trzymanie (żadnych nieprzewidywalnych uślizgów),trakcja na mokrym przyzwoita , ciche a napewno pancerne jeśli chodzi o zużycie/ścieralność. Jak jezdzisz na serii to opona w 'sam raz' :wink:
                                            PerfectService by

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              moze i jest dobra ale tak z innej beczki to bieznik wyglada malo imponujaco. :roll:
                                              Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Jacek Nowak
                                                moze i jest dobra ale tak z innej beczki to bieznik wyglada malo imponujaco. :roll:
                                                no ale to chyba nie powinno być głównym kryterium wyboru
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  to oczywiste
                                                  Skoda Octavia 19-TDI Elegance 136/304NM

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X