Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

autostrada A4 Kraków - Szarów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • autostrada A4 Kraków - Szarów

    To ledwo 10l wiecej
    piotr
    CB PRESIDENT JFK 2 + LEMM EGLE AT1000

  • #2
    autostrada A4 Kraków - Szarów

    ello,

    nie rzucił mi się w oczy temat o nowym odcinku autostrady, więc skrobnę coś w nowym temacie.

    Uprzedzam-jako, że nie zapuszczam się na zachód Polski, także nei miałem praktycznie sposobności pobrykać trochę po naszych wyjątkowo szybkich drogach. Dzisiejsza noc mnie uraczyła taką przyjemnością. Szczerze mówiąc jestem trochę rozczararowany. Śmiga się miło ( była 1 w nocy), znacznie usprawniony wjazd do Krk z ominięciem neiszczęsnej Wieliczki ale.....
    co u licha robi tysiące drobnych kamyczków na drodze o relanej prędkości przelotowej ok 150km/h? Ruch był symboliczny także po szybach nie prało ale nadkola ciągle przekazywały dziwne dźwięki. Najważniejsze....nie pamiętam miejsca w którym to było. Jest przejazd nad jakimś wiaduktem. Co za psychole zrobili tam chopkę!?? Przy 160km/h poczułem jak mi do żołądka śniadanie wydostało się z jelit...

    Nie porwała mnei ta droga. 2 pasy to zdecydowanie za mało a tak jest na połowie długości omawianego odcinka.

    Obyśmy doczekali sie keidyś takiej autostrady:

    Komentarz


    • #3
      Dwa pasy są przecież także z Krakowa do Katowic i to chyba standard ...

      Jechałem z Krakowa do Tarnowa w piątek 23. 10 a w niedzielę z powrotem. Co odstałem w korkach to moje - daruję sobie szczegóły. Nie mogli to otworzyć tej autostrady tydzień wcześniej? :x

      Ja się tam cieszę, że to chociaż te 20 km więcej - czasem te 20 km to godzina w korku. Będę tam jechał gdzieś k. połowy listopada to zobaczę jak to wygląda. Czekam jednak abym kiedyś mógł śmignąć autostradą od Chrzanowa do Tarnowa - to by było coś. Jak dla mnie prędkość 100-120 km/h ale bez zatrzymywania się co chwilę to już wypas. Ostatnio z Tarnowa do mnie do domu (150 km) - 3,5 godziny jazdy
      :

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez zpluta
        Ostatnio z Tarnowa do mnie do domu (150 km) - 3,5 godziny jazdy
        Dużo?

        Nie wiem jak przejazd do Ciebie z Krk ale trasa Kraków - Łańcut (190km) rekordowo 6h. Normą jest ok 3-3,5h ale z uwagą na jazdę w nocy ( wyjazd ok 22)

        Dziś super poszło,bo raptem 2.20 Prawie zero ruchu na drodze no i autostrady kawałek.

        A żeby było ciekawiej, trasa Łańcut-kraków powtarzalne 5h 30min w zwykły dzień. Samochód ze względu na obciążenie nie pozwalał na szybką jazdę, zresztą ruch jak to w godzinach pracy.

        Do 2014 będzie autostrada? oby tylko

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez sabur
          Zamieszczone przez zpluta
          Ostatnio z Tarnowa do mnie do domu (150 km) - 3,5 godziny jazdy
          Dużo?
          Hmm - wychodzi przeciętnie ok. 42 km/h

          Kiedyś (jak jeszcze jeździłem Skodą 120 albo Favoritką) to robiłem tę trasę w 2-2,5 godziny. Tyle, że to było w latach 90-tych i np. koło Wieliczki nie stało się wcale.

          [ Dodano: 09-11-02, 14:47 ]
          Zamieszczone przez sabur
          Do 2014 będzie autostrada? oby tylko
          Oby.
          :

          Komentarz


          • #6
            To dokąd już jest A4 na wschodzie :?:
            Marek

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez pstrykacz
              To dokąd już jest A4 na wschodzie :?:
              Do Szarowa. A dokładniej dochodzi do drogi między Niepołomicami a Targowiskiem. Jak chcemy dalej w stronę Rzeszowa, to zjeżdżamy do dotychczasowej A4 w Targowisku, potem Moszczenica, Łapczyca i Bochnia. Itd.
              :

              Komentarz


              • #8
                i najlepsze jest to że nie ma zjazdów przez całe 20km....
                Chciałem sprawdzić jak to mniej więcej wygląda i tu nagle niespodzianka bo musiałem do samego końca jechać żeby wrócić do domku
                także jak na razie to lipa lipa i jeszcze raz lipa z tym przedłużeniem A4...
                20km w 2 lata :| :| :| i zjazdy niepokończone :evil:
                MOJA (była) PEREŁKA
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=23957

                Komentarz


                • #9
                  taki standard autostrady jak polskie A4 to Niemcy budowali w latach 70 tych ubiegłego wieku... wiec po zachodniej czesci Niemiec takie odcinki sie zdarzają czesto, za to byłe NRD to inna bajka 3 pasy, a pojedynczy pas szerszy o jakis metr, droga profilowana jak rynna na bobsleje i koszty budowy tego cuda z betonu nizsze niz u nas z asfaltu, beton to drozsza technologia...

                  Komentarz


                  • #10
                    ale zawsze 20km bliżej wschodu :P
                    Jeżdżenie starą czwórką do przyjemności nie należy. :evil:
                    Marek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez pstrykacz
                      Jeżdżenie starą czwórką do przyjemności nie należy. :evil:
                      Grozi śmiercią albo przynajmniej ciężką nerwicą.
                      :

                      Komentarz


                      • #12
                        pstrykacz, to za jakieś 30 lat może do Rosji po gaz sam będę jeździł?
                        MOJA (była) PEREŁKA
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=23957

                        Komentarz


                        • #13
                          no to mnie koledzy zaskoczyli nie wiedziałem że wreszcie otworzyli ten kawałek
                          mam rodzinę na Podkarpaciu i jazda tam niestety wiąże się z masakrą drogową.
                          Tak więc cieszy nawet ten kawałek który mieli otworzyć przed wakacjami (takie były plany)

                          Komentarz


                          • #14
                            g_rego_r , dsg Ci 6 nie zdąży wrzucić a już będziesz musiał hamować

                            Komentarz


                            • #15
                              Link

                              To chyba tez w temacie - zlodzieje
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                Złodzieje to mało powiedziane :evil:
                                Marek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Branie kasy za przejazd "produktem autostradopodobnym" to rozbój w biały dzień.
                                  :

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez zpluta
                                    Branie kasy za przejazd "produktem autostradopodobnym" to rozbój w biały dzień.
                                    Nie ,to jest "biznes po polsku" czyli wyłudzę ,oszukam, ocyganię , zarobię :diabelski_usmiech
                                    była Octavia II 1.9 TDI
                                    jest Octavia III Scout 2.0 TDI

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X