Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Norauto i jego usługi.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Norauto i jego usługi.

    jak mozna prosil bym o sprawdzenie OCTAVI RS z 2008. pod katem pochodzenie, serwisu i przebiegu
    TMBUH61Z682152827
    z góry dziękuje

  • #2
    Norauto i jego usługi.

    Witajcie.

    Chciałbym poruszyć temat wciskania 'kitu' klientom, nie wiem ile mam racji w mojej wypowiedzi ale ocenicie to sami.

    Dzień wcześniej wymieniałem tarcze i klocki na osi tylnej, i zapowietrzyłem układ hamowania.

    Dzisiaj zawitałem do serwisu Norauto z zapytaniem jaki jest koszt wymiany płynu hamulcowego i czyszczenia układu hamowania u nich w serwisie, i powiedzieli 49,50 + koszty płynu. Zgodziłem sie, poszedłem do 'Liroy Merlin' znajdującego sie obok wypiłem czekoladę z mlekiem wróciłem i odebrałem skodę. I pan który dawał mi rachunek do zapłaty dał mi również 'KARTĘ PRZEGLĄDU POJAZDU' ( ZAŁĄCZNIK 1) i z usmiechem powiedział mi ze wykona mi BEZPŁATNY kosztorys napraw, zgodziłem sie i co sie ukazało na tym kosztorysie zobaczcie sami w ZAŁĄCZNIKU 2, gdy zobaczyłem cene to ogłupiałem. Zacząłem na spokojnie czytać co i jak. Najbardziej zainteresowały mnie amortyzatory po co je wymieniać jezeli nie odczuwam ich zuzycia i w jaki sposob wywnioskowali ze sa do wymiany ? Ide po auto, mechanik skomentował skode ze jest tak zniszczona ze boi sie nia wyjechac . Troszkę sie zniesmaczyłem, nie myśląc pojechałem na STACJE KONTROLI POJAZDÓW i zrobiłem diagnostykę zużycia amortyzatorów. No i co wyszło ?


    OŚ PRZEDNIA Lewa 74 % Prawa 76 %
    OŚ TYLNA Lewa 73 % Prawa 72 %

    Światła ok ;d

    No i co mam myśleć o ich usługach ?

    ]"]Link
    ]"]Link
    ]"]Link

    Komentarz


    • #3
      Myśl właśnie to co teraz. W Nor Auto nie ma specjalistów.
      Ja sobie odpuściłem jak musiałem kupić 1l Castrol Magnatec na dolewkę (VW Polo 1,9SDi). Uprzejmy serwisant poinformował mnie że mają tylko z beczki. Na pytanie czy to do Diesla, odpowiedział że nie ma znaczenia czy Diesel czy benzyna skoro do obu jest ta sama norma. Podziękowałem pięknie i już tam nie wracam.

      Amortyzatory wyszły ci lepiej niż u mnie - mi na trzepakach wyszło od 62 do 68%. Jeśli czujesz że są w porządku to nie ruszaj. Moje lekko nurkują przy hamowaniu, ale jeszcze bez tragedii. A kosztorys.... Cud, miód, malina - robocizna jeszcze ujdzie (poza wymianą przegubów), a ceny części to z kosmosu, zwłaszcza tłumików.
      Była O1 kombi ALH++ 150/340
      Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

      Komentarz


      • #4
        Z amortyzatorami sam się zdziwiłem ze tak dobrze maja :szeroki_usmiech , jutro jadę do mechanika na 'diagnostyke', 'pisku' przy ruszaniu. No i koszt wymiany gumy na wahaczu bo bije przy ruszaniu i hamowaniu Zainwestuje zamiast w felgi nowe to w układ kierowniczy i napędowy Bo zawieszenia zrobione i hamulce wszystkie tarcze nowe i hamowanie na 5 gwiazdek

        [ Dodano: Pią 19 Lut, 10 00:55 ]
        aha i dodam ze 'mechanik' byl taki uprzejmy ze poprawił mi środkowa kratkę od przedniego zderzaka ;d bo była wypięta ;d I zawiadomili mnie ze mam uszkodzony zderzak ;d

        Komentarz


        • #5
          to jest taki McDonalds samochodowy, nie ma co sobie zawracać głowy.
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez szkoda
            to jest taki McDonalds samochodowy, nie ma co sobie zawracać głowy.
            dokładnie - nie pytajcie jak ale podczas zmiany opon z zimowych na letnie w escorcie udalo sie im spieprzyc zbierzność w jednym kole, ogolnie norauto mozna potraktowac jako sklep, ich warsztaty to jakis zart.
            Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

            Komentarz


            • #7
              Koledzy co do norauto to mam spore doświadczenia z tym na DTŚ Chorzów/Katowice i powiem tylko tyle ŻENADA !!!
              Wymiana tarcz w uno 6 godzin, wymiana żarówki polo 45 min i zerwane zaczepy więcej nie będe opisywać.
              Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez soszek81
                Na pytanie czy to do Diesla, odpowiedział że nie ma znaczenia czy Diesel czy benzyna skoro do obu jest ta sama norma. Podziękowałem pięknie i już tam nie wracam.
                Jeśli rozmowa była o nowoczesnym syntetyku to mechanik miał chyba rację :diabelski_usmiech
                OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                Komentarz


                • #9
                  Spelnia norme? Spelnia, wiec o co chodzi.

                  A co do Norauto to ja tam zmienialem opony z jednych felg na drugie i wywazalem felgi. Przynajmniej mozna popatrzec na rece :diabelski_usmiech Wiec wiem, ze to bylo dobrze zrobione. A gdybym tam nie poszedl to by mi zrobili dziure w podlodze bo w Kadziu podczas podnoszenia zwyklym lewarkiem prog sie podnosil a auto stalo
                  VW Vento 1.9TDI 1Z ++
                  Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
                  Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

                  Komentarz


                  • #10
                    jedyne po co tam można jechać to po taśmę na progi/ słupki z Jacy'iego :lol:

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja już kiedyś opisywałem "doznania" z tą firmą - zapewne dlatego też określa się ich jako "NoraAuto" :lol: Ja ze swojej strony nie polecam.

                      PS. Mogłeś mu odpowiedzieć, że ty się boisz zostawiać auto w ich rękach.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Sebastian_S
                        PS. Mogłeś mu odpowiedzieć, że ty się boisz zostawiać auto w ich rękach.
                        Moze i tak, ale hamulce odpowietrzyli dobrze ;d

                        Komentarz


                        • #13
                          robert.dg, Niestety są serwisy które czasami chcą zarobić a nie naprawić auto. Sam się z tym spotkałem (opisywałem tu na forum) że przy cykaniu kierunkowskazów jak zapytałem ile kosztuje wymiana dźwigni to upierali się że kierunkowskazy w Octavii są z prawej strony i że to tą trzeba wymienić. Polscy fachowcy i nic na to nie poradzisz - znajdź jeden dobry zakład i trzymaj się go tak kurczowo jak tylko możesz (no chyba że się zacznie zmieniać na gorsze wtedy szukaj nowego zakładu)
                          O ortografie dba FF.
                          Ranking sprzedaży nowych aut w Polsce w 2009 oraz 2008 (Excel):
                          http://thunderbolt2.prv.pl/sprzedaz/Ranking.xls
                          Skoda Octavia & Audi A6

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez looker
                            Zamieszczone przez soszek81
                            Na pytanie czy to do Diesla, odpowiedział że nie ma znaczenia czy Diesel czy benzyna skoro do obu jest ta sama norma. Podziękowałem pięknie i już tam nie wracam.
                            Jeśli rozmowa była o nowoczesnym syntetyku to mechanik miał chyba rację :diabelski_usmiech
                            Olej do VW Polo 1,9SDi 1997r. :diabelski_usmiech Motula nie chciałem zalewać, tylko Castrol Magnatec 8)
                            W 3 kolejnych miejscach od ręki dawano mi ten olej do Diesla.
                            Była O1 kombi ALH++ 150/340
                            Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                            Komentarz


                            • #15
                              Ludzie, a co Was ciągnie do takich przybytkóLink wysokie , jakość usług niska. Ja kiedyś wszedłem aby kupić żarówkę 1,2 W do pokrętła nawiewu. Były pakowane po 2 sztuki za jedyne 9,99pln, czyli 1 sztuka kosztowała "tylko" 5 pln. Taką samą na stacji benzynowej kupiłem za ~ 1pln.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X