Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Historia o podatkach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Historia o podatkach

    Zamieszczone przez voytek
    Ale na jakiej zasadzie klima jest wyłączana poniżej 5 st C, skoro nie ma sprzęgła. Nie wiem jeszcze jak w Octavii, bo zimą prawie nie jeździłem, ale w Fabii poniżej 5 st klima w ogóle nie działała, osuszanie szyb też nie działało poniżej tej temperatury, mgła z szyb nie znikała po włączeniu klimy, a wystarczyło, że termometr wskazał 6 stopni na plusie i po włączeniu klimy mgła z szyb znikała błyskawicznie. To jak to w końcu jest z działaniem sprężarki poniżej tych 5 st C, działa, tylko z zerową wydajnością, czy nie działa w ogóle? Bo jak nie działa w ogóle, to po co włączać zimą.
    Czujnik temperatury + elektroniczny zawór ciśnienia.
    Uniden Pro 520XL + President Missouri

  • #2
    Historia o podatkach

    Historia o podatkach..

    Załóżmy, że każdego popołudnia 10 znajomych wybiera się wspólnie na obiad do restauracji.
    Rachunek za cały obiad wynosi 100 zł. Ponieważ cała dziesiątka nie zarabia po równo, a wręcz przeciwnie
    - mają bardzo zróżnicowane zarobki, postanowili, że rachunek będą płacić w następujący sposób:
    * Czterech najbiedniejszych nie zapłaci nic.
    * Piąty od końca pod względem dochodów zapłaci 1 zł.
    * Szósty -- 3 zł.
    * Siódmy -- 7 zł.
    * Ósmy -- 12 zł.
    * Dziewiąty -- 18 zł.
    * Dziesiąty, najbogatszy z nich wszystkich -- 59 zł.

    I tak sobie postanowili.

    Ale pewnego dnia właściciel restauracji oznajmił im:
    -- Jesteście takimi dobrymi klientami, że obniżę wam cenę za 10 obiadów o 20 zł.
    Więc posiłek kosztował ich 80 zł. Ale ciągle chcieli płacić rachunek w ten sam sposób.
    Więc 4 najbiedniejszych ciągle jadłoby za darmo. Pozostałych 6 policzyło, że obniżka - 20zł,
    podzielona na 6 daje 3,33 zł, jeśli więc każdemu płacącemu oddać te pieniądze,
    to właściwie piąty i szósty dostaliby pieniądze za zjedzenie posiłku.
    Właściciel restauracji, widząc, że panowie mają problem z podzieleniem kwoty obniżki,
    zaproponował im, żeby każdy z płacących dostał zwrot proporcjonalny do tego,
    ile wcześniej płacił. I tak:

    * Czterech najbiedniejszych ciągle jadło za darmo.
    * Piąty, teraz nie płaci nic, tak jak poprzednich czterech.
    * Szósty teraz płaci 2 zł, zamiast 3 zł (obniżka o 33%).
    * Siódmy -- 5 zł, zamiast 7 zł (obniżka o 28%).
    * Ósmy -- 9 zł, zamiast 12 zł (obniżka o 25%).
    * Dziewiąty -- 14 zł, zamiast 18 zł (obniżka o 22%)
    * Dziesiąty -- 49 zł, zamiast 59 zł (obniżka o 16% ).

    Pierwszych czterech ciągle je za darmo, a z pozostałej szóstki każdy skorzystał i je taniej niż poprzednio.
    Jednak kiedy wyszli z restauracji zaczęli porównywać, ile każdy zyskał:
    - Dostałem tylko złotówkę z 20 zł -- powiedział Szósty -- ale Dziesiąty dostał połowę, 10 zł!
    - Właśnie! Ja też dostałem tylko złotówkę -- przytaknął mu Piąty -- To niesprawiedliwe, że on dostał 10 razy więcej niż ja!
    - To prawda! -- dodał Siódmy -- Czemu on dostał 10 zł, a ja tylko 2zł? Bogaci dostają najwięcej!
    - A my nic nie dostaliśmy -- zaczęła krzyczeć pierwsza czwórka -- Ten system wykorzystuje najbiedniejszych!
    Cała dziewiątka otoczyła Dziesiątego i dotkliwie go pobiła.

    Następnego dnia znów przyszli na obiad. Ale Dziesiąty się nie pojawił.
    Kiedy przyszło do płacenia rachunku, zorientowali się, że pomimo obniżki ceny, nie są w stanie zapłacić nawet połowy rachunku!
    I tak to już jest z podatkami, drodzy lewicowcy, zwolennicy państwa socjalnego i głosiciele "sprawiedliwości społecznej".
    Bogaci najbardziej zyskują na obniżce podatków, ale spróbujcie ich opodatkować za bardzo,
    atakujcie za bycie bogatymi, a następnym razem mogą nie pokazać się przy stoliku.

    Jest wiele świetnych restauracji w innych krajach.
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #3
      krzynol,
      niestety prawdziwe
      Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
      Jark7
      było 119/296 jest 143/328 by Aligator

      Komentarz


      • #4
        krzynol, taka prawda.
        O tym nie mówią, ale wielu dobrze zarabiających bissnesmenów ucieka do rajów podatkowych. Po co mają robić na polityków (aferzystów, krętaczy i nierobów).

        W podatkach (tu akcyza) na fajki i alkohol będzie to samo.
        Podwyżki spowodują mniejsze spożycie (oficjalne), które wyrówna przemyt czy wyciągniecie zakurzonej aparatury z piwnic.
        Balcerowicz 10-lat temu dotkliwie się o tym przekonał, ale następcy mają krótką pamięć (nie wyciągają wniosków z historii).
        MARCIN
        Mój szkodnik

        Komentarz


        • #5
          coś na dzisiaj
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            w samo sedno i bardzo obrazowo
            Wirus -> 136 KM 310 Nm
            https://forum.octaviaclub.pl/forum/m...kombi-by-szere

            Komentarz


            • #7
              Nie ma się co oszukiwać rząd celuje w Dejowy elektorat któremu należy się i nie interesuje ich to dzieci ,wnuki będą to odbierać z nawiązką . Populizm zawsze miał wzięcie i to nie zmieni się szybko

              Komentarz


              • #8
                krzynol puscilem dalej na whatsupie znajomym, bo niestety i wsrod nich niektorzy uwazaja "ze pis im daje, a tamci to tylko kradli dla siebie"
                Mateusz

                Komentarz


                • #9
                  Bogaci juz od dawna trzymaja kase w portugali, delaware albo hongkongu.
                  teraz klasa srednia zacznie migrowac z jdg do zoo i tyle bedzie z nowego wału

                  tak jak zreszta wczesniej z szopki aborcyjnej. Tak jak z warszawy w razie czego mozna w 3.5h dojechac do Ostravy, to jeszcze szybciej mozna wyklikac nowa spolke zoo i kilka tytulow do wyciagania z niej kasy.
                  Powered by R-Performance

                  Komentarz


                  • #10
                    Nowy lad pokazal, ze jestem bogaczem, ktorego mozna lupic... Gdzie mi do bogacza, jak mam dwa stare auta, dom pod miastem i oszczednosci z ponad 20-tu lat pracy... ?
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X