Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zwolnienie z pracy(etat)czas nieokreśl z jakiego przywileju skorzystać jeszcze?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zwolnienie z pracy(etat)czas nieokreśl z jakiego przywileju skorzystać jeszcze?

    Cześć może ktoś był w podobnej sytuacji życiowej i po wielu latach pracy na etacie z umową na czas nieokreślony zdał sobie sprawę że co rok jest gorzej i trzeba szukać w życiu zmian?
    Dobrze dobrze ale przed zwolnieniem czy warto z czegoś jeszcze skorzystać z jakiejś przywilejów pracowniczych ? Bo mi nasuwa się jedno wyrobienie wizy do USA , może ktoś coś dopomóc? lub coś doradzić?

  • #2
    Jezeli masz opieke medyczna to zrob sobie gruntowny przeglad.
    Powered by R-Performance

    Komentarz


    • #3
      Dokładnie - zrób wszystkie badania, może a nuż coś trzeba wyleczyć. Lepiej teraz niż zacząć zwolnieniami w nowym miejscu.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        A może wybadać czy firma nie planuje "zwolnień grupowych" żeby odczekać i dostać dodatkowe pieniążki?
        Kiedyś moja firma postanawia zredukować trochę etatów - ale wcześniej poinformowała o tych planach po to, żeby chętni sami się zgłosili do "zwolnień grupowych" i załapali się na ekstra dwie pensje odprawy.

        Co do przeglądów w prywatnej służbie zdrowia... Cóż, mi zawsze wmawiali że jestem zdrowy, a okazało się coś zgoła odmiennego... W prywatnych placówkach to w większości pracują lekarze, którzy nadają się najwyżej do leczenia kataru.

        I najważniejsze: "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" - wybadaj, czy faktycznie jesteś w stanie mieć lepsze warunki w innej firmie. Bo w mojej firmie co chwila ktoś się zwalnia, a po jakimś czasie (dotyczy to przede wszystkim managerów wyższego szczebla) wraca, bo w innym miejscu nie było kolorowo...
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
          I najważniejsze: "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" - wybadaj, czy faktycznie jesteś w stanie mieć lepsze warunki w innej firmie. Bo w mojej firmie co chwila ktoś się zwalnia, a po jakimś czasie (dotyczy to przede wszystkim managerów wyższego szczebla) wraca, bo w innym miejscu nie było kolorowo
          u mnie jest podobnie - faktycznie warto "na chłodno" to przeanalizować
          Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
          Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
          Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.
          Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

          Komentarz


          • #6
            Agamek12 to fakt, też mam takie przemyślenia.
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              ... nawiązując do tematu...
              Jakiś tydzień temu odezwał się do mnie jakiś człowiek (z manpower) pisząc, ze znalazł mnie na linkedin i że moje kwalifikacje odpowiadają tym, których poszukuje jego klient. Poprosił o CV. Dziś odezwała się jego zwierzchniczka i powiedziała, że ich klient jest poważnie zainteresowany moją ofertą i że chce mnie zaprosić na rozmowę. Zapytała też o moje oczekiwania płacowe... Walnąłem "z czapy" +50% tego, co zarabiam w tej chwili... A babeczka na to, że jej klient jest gotów na taką płacę Do tego jak powiedziałem, że nie bardzo jestem w stanie przyjechać na rozmowę to zaproponowała "videokonferencję" na whatsApp'ie...
              Tak więc w poniedziałek próba złapania pracy za 50% większe pieniądze... (choć po ponad 12 latach pracy w firmie jakoś tak średnio mam ochotę ją zmieniać, bo wiem, że "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma")
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                Tak więc w poniedziałek próba złapania pracy za 50% większe pieniądze...
                Przy 10% bym się może zastanowił nad sentymentalnym pozostaniem w obecnej pracy, ale przy takiej ofercie nie ma co się długo zastanawiać, jeśli pozostałe warunki będą zbliżone do obecnych.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mac_aaron Zobacz wpis
                  Przy 10% bym się może zastanowił nad sentymentalnym pozostaniem w obecnej pracy, ale przy takiej ofercie nie ma co się długo zastanawiać, jeśli pozostałe warunki będą zbliżone do obecnych.
                  Ja w poniedziałek będę mieć pierwsze "interview" ... a na to stanowisko pewnie jest testowanych przynajmniej kilku kandydatów.
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                    Ja w poniedziałek będę mieć pierwsze "interview" ... a na to stanowisko pewnie jest testowanych przynajmniej kilku kandydatów.
                    Powodzenia! Ja właśnie taką zmianę w swoim życiu popełniłem
                    Kto nie ryzykuje, ten nie je mielonych!
                    Rafał

                    Komentarz


                    • #11
                      myślę, że sama strzela z czapy mówiąc o tych 50 procent w górę od razu, żeby Cię przytrzymać i mieć jakąś prowizję szybką potem, jak załapiesz. Dopiero te negocjacje pokażą co i jak z tym gościem prawdziwe oblicze. Jest jeszcze druga strona medalu - klimat pracy, nie wszędzie jest fajnie, tempo jest różne.
                      No, ale powodzenia i podziel się spotrzeżeniami po tej rozmowie.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X