Nabicie standardowej klimy - R134 zdrożał 10-krotnie???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • utek
    odpowiedział(a)
    Dziś byłem z klimą. Uzupełnione 170g. Podłączenie 70zł + 30zł za każde brakujące 100g.

    Zostaw komentarz:


  • voltar
    odpowiedział(a)
    Przykład z sieci Norauto:

    Rok temu napełnienie pustej instalacji plus kontrast, olej = 150 PLN
    Dzisiaj z nowymi cenami to samo = 200 PLN
    Dodatkowo zarówno rok temu jak i obecnie trzeba było doliczyć koszt nowych zaworków kilkanaście zlotych bo Norauto się boi kontroli i w ten sposób udają że naprawili nieszczelność.


    w alternatywnym warsztacie zrobiłem to samo jeszcze po starych cenach za 150 PLN już bez zaworków.


    Myślę że za rok taniej niż 250 się nie zrobi ...

    Zostaw komentarz:


  • mmor
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
    A nie mozna tego r134 przemycic z Rosji czy Ukrainy?
    Można:
    Służby graniczne w ciągu dwóch dni trzykrotnie udaremniły wwiezienie do Polski czynnika chłodniczego R134a. Osoby zatrzymane, ukryły substancję w zbiornikach-butlach na gaz LPG służący do napędu pojazdów.

    Zostaw komentarz:


  • GS_Mati
    odpowiedział(a)
    Czyli to co napisałem w swoim pierwszym poście Najlepsze jest to że już dostępny jest z importu. Kto bardziej ogarnięty to ma dojście.

    Zostaw komentarz:


  • Fidelis Car
    odpowiedział(a)
    A Tu dokładnie opisali co i jak, niestety wszystko wskazuje, że będzie jeszcze drożej

    Zostaw komentarz:


  • Clip
    odpowiedział(a)
    wolny rynek, każdy sprzedający może sobie ustalić dowolną cenę a każdy kupujący może sobie wybrać do kogo pójdzie i ile zapłaci.
    Jak warsztaty przegną z podwyżkami to zawsze znajdzie się ktoś kto dojdzie do wniosku że lepiej dać lepszą cenę i zgarnąć więcej klientów.
    Dosyć szybko wszystko wróci do normy.
    Nie ma czym się podniecać.

    Zostaw komentarz:


  • zadariusz1
    odpowiedział(a)
    Ja otrzymałem dzisiaj ofertę po zapytaniu w warsztacie(zostałem poinformowany,że czynnik podrożał ) 80 zł usługa plus 20zł za 100g czynnika,czyli nawet jak wejdzie całość to wyjdzie 180 zł,więc w moim warsztacie podrożało to o jakieś 40 złotych,więc branie ceny 300-400 to po prostu zwykłe naciąganie klienta ,ale u nas w Polsce już tak jest mąka drożeje na kilogramie 2 grosze ,a bułka 15 ,bo nasi przedsiębiorcy ,jak tylko wyczują możliwość podniesienia ceny to jadą w górę bez opamiętania,bo klient i tak przybędzie ,bo nie ma wyjścia.W przypadku klimy wchodzi całości(rzadko się zdarza) 500 g ,czyli za czynnik płacimy 80 złotych, w koszcie usługi zawarty jest olej,praca i amortyzacja maszyny , a reszta to niczemu nie uzasadniony czysty zysk
    Ostatnio edytowany przez zadariusz1; 15767.

    Zostaw komentarz:


  • Sebastian_M26
    odpowiedział(a)
    Bzdury,, sprawdzałem w ogólnopolskiej sieci hurtowni moto, 12,5kg R134 ok. 2000 zł brutto w hurt czyli 100g to 16 zł

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Czyli doplata za 150g, wiec cena dobra, bo zwyczajowo z usluge oraz uzupelnienie do 100g licza sobie promocyjne 79-99 zl

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Nie wiem, zazwyczaj płaciłem 130-150 zł w zależności od czynnika.
    Tyle, że u znajomka wszyscy ode mnie z firmy samochody serwisują z mojego polecenia więc pewnie to też ma wpływ na cenę.
    Odbije u innych
    No i nie 420 odzyskali a 410
    20180319_141724.png

    Zostaw komentarz:


  • Agamek12
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
    Wyszło 420 weszło 550 .
    Koszt 70 zł. Ale już wiedzą, że jest podwyżka na czynnik.
    no to mocno po znajomości ta cena. Chyba nawet na groupon.pl nieosiągalna.

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Wyszło 420 weszło 550 .
    Koszt 70 zł. Ale już wiedzą, że jest podwyżka na czynnik.

    Zostaw komentarz:


  • oolsztyniak
    odpowiedział(a)
    Za namową powyższych umówiłem się na 12 nabić klimę
    W zależności od ilości ale koszt ma wynieść 50-70 zł
    Chyba mój zaprzyjaźniony warsztat nie słyszał o podwyżkach

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Wiem i to mnie wk.....ia.

    Zostaw komentarz:


  • GS_Mati
    odpowiedział(a)
    ruwado niestety takie prawo rynku, masz monopol to możesz narzucać swoje warunki.

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Tu raczej nie chodzi o to czy dużo podrożało. Chodzi że dzisiaj można każdą usługę czy materiał czy część podrożyć o 100, 200, 1000% ot tak. I rąbać innych. Bo nie widzę wzrostu czegokolwiek, co zwiększałoby koszt produkcji czynnika ponad 2 razy.
    ​​​​​​

    Zostaw komentarz:


  • Clip
    odpowiedział(a)
    Skoro 12kg zdrozalo z 680zl do 1500zl to 100gr zdrozalo z 5,6zł na 12,5zł
    To chyba nie jest powod drastycznych podwyzek?
    Nawet jak trzeba dobic te 200gr to chyba nie koniec swiata.
    Poza tym mowimy o wydatku raz na dwa lata ewentualnie raz na rok. Nikt sie z tego powodu na autobus nie przesiadzie.

    Zostaw komentarz:


  • Agamek12
    odpowiedział(a)
    A nie mozna tego r134 przemycic z Rosji czy Ukrainy?

    Zostaw komentarz:


  • Fidelis Car
    odpowiedział(a)
    Czyli witamy w czasach ekoterroryzmu Wszystko dla ekologii, najlepszy chwyt wyciągający kasę od lat

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Z każdej strony będą nas kierowców je.....ć. W końcu za całe zło świata odpowiadają właściciele samochodów.

    Zostaw komentarz:


  • GS_Mati
    odpowiedział(a)
    Ja dałem 200zł za dobicie, chemiczne odgrzybianie i wymiana filtra(filtr mój)

    Zostaw komentarz:


  • robekcool
    odpowiedział(a)
    Cena za usługę będzie podobna. Wzrośnie koszt dobicia czynnika. Wcześniej robiłem do 200g w cenie, teraz się nie da.

    Zostaw komentarz:


  • Agamek12
    odpowiedział(a)
    Serwis klimy w obu autach po 150zl zrobilem. W kazdym uzupelnione 200g czynnika. Od kwietnia cena wzrosnie do 300zl. Gaz na dzis jest 5x drozszy niz przed podwyzkami.

    Zostaw komentarz:


  • sew1981
    odpowiedział(a)
    ta unia nas chce wykończyć.....porąbane na maksa

    Zostaw komentarz:


  • Fidelis Car
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis

    Za butle czyli za ile?
    bo normalnie przy serwisie wchodzi 100-150gr raz na 2 lata
    Za Butlę czyli za 12kg, ilości o których piszesz dotyczą tak naprawdę może 20% aut ( Piszę o swoim serwisie ) 60% przyjeżdża na pusto lub z ubytkiem 50% bo przecież jeszcze 2 lata temu chłodziło. Oczywiście każdy liczy po swojemu i zależnie od auta. Do jednego wchodzi 400gr do drugiego 1.2kg więc cena z pewnością jest od tego uzależniona. Ja niestety w większości robię samochody z ilością ok 1kg więc tak butla to chwila moment. Do tego jeszcze dodajmy jeb..... sprawozdania i całą papierologię i niestety wiele serwisów pozbywa się urządzeń do klimy bo całkiem po prostu przestaje się to opłacać. Najgorsze w tym będzie w tym sezonie wytłumaczenie klientowi który kupił auto za 3-4k z klimą do nabicia ile to kosztuje

    Zostaw komentarz:

Pracuję...