Nabicie standardowej klimy - R134 zdrożał 10-krotnie???
Zwiń
X
-
Dziś byłem z klimą. Uzupełnione 170g. Podłączenie 70zł + 30zł za każde brakujące 100g.
-
-
Przykład z sieci Norauto:
Rok temu napełnienie pustej instalacji plus kontrast, olej = 150 PLN
Dzisiaj z nowymi cenami to samo = 200 PLN
Dodatkowo zarówno rok temu jak i obecnie trzeba było doliczyć koszt nowych zaworków kilkanaście zlotych bo Norauto się boi kontroli i w ten sposób udają że naprawili nieszczelność.
w alternatywnym warsztacie zrobiłem to samo jeszcze po starych cenach za 150 PLN już bez zaworków.
Myślę że za rok taniej niż 250 się nie zrobi ...
Zostaw komentarz:
-
-
Można:Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpisA nie mozna tego r134 przemycic z Rosji czy Ukrainy?
Zostaw komentarz:
-
-
Czyli to co napisałem w swoim pierwszym poście
Najlepsze jest to że już dostępny jest z importu. Kto bardziej ogarnięty to ma dojście.
Zostaw komentarz:
-
-
A Tu dokładnie opisali co i jak, niestety wszystko wskazuje, że będzie jeszcze drożej
Zostaw komentarz:
-
-
wolny rynek, każdy sprzedający może sobie ustalić dowolną cenę a każdy kupujący może sobie wybrać do kogo pójdzie i ile zapłaci.
Jak warsztaty przegną z podwyżkami to zawsze znajdzie się ktoś kto dojdzie do wniosku że lepiej dać lepszą cenę i zgarnąć więcej klientów.
Dosyć szybko wszystko wróci do normy.
Nie ma czym się podniecać.
Zostaw komentarz:
-
-
Ja otrzymałem dzisiaj ofertę po zapytaniu w warsztacie(zostałem poinformowany,że czynnik podrożał ) 80 zł usługa plus 20zł za 100g czynnika,czyli nawet jak wejdzie całość to wyjdzie 180 zł,więc w moim warsztacie podrożało to o jakieś 40 złotych,więc branie ceny 300-400 to po prostu zwykłe naciąganie klienta ,ale u nas w Polsce już tak jest mąka drożeje na kilogramie 2 grosze ,a bułka 15 ,bo nasi przedsiębiorcy ,jak tylko wyczują możliwość podniesienia ceny to jadą w górę bez opamiętania,bo klient i tak przybędzie ,bo nie ma wyjścia.W przypadku klimy wchodzi całości(rzadko się zdarza) 500 g ,czyli za czynnik płacimy 80 złotych, w koszcie usługi zawarty jest olej,praca i amortyzacja maszyny , a reszta to niczemu nie uzasadniony czysty zyskOstatnio edytowany przez zadariusz1; 15767.
Zostaw komentarz:
-
-
Bzdury,, sprawdzałem w ogólnopolskiej sieci hurtowni moto, 12,5kg R134 ok. 2000 zł brutto w hurt czyli 100g to 16 zł
Zostaw komentarz:
-
-
Czyli doplata za 150g, wiec cena dobra, bo zwyczajowo z usluge oraz uzupelnienie do 100g licza sobie promocyjne 79-99 zl
Zostaw komentarz:
-
-
Nie wiem, zazwyczaj płaciłem 130-150 zł w zależności od czynnika.
Tyle, że u znajomka wszyscy ode mnie z firmy samochody serwisują z mojego polecenia więc pewnie to też ma wpływ na cenę.
Odbije u innych
No i nie 420 odzyskali a 410
20180319_141724.png
Zostaw komentarz:
-
-
no to mocno po znajomości ta cena. Chyba nawet na groupon.pl nieosiągalna.Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpisWyszło 420 weszło 550 .
Koszt 70 zł. Ale już wiedzą, że jest podwyżka na czynnik.
Zostaw komentarz:
-
-
Wyszło 420 weszło 550 .
Koszt 70 zł. Ale już wiedzą, że jest podwyżka na czynnik.
Zostaw komentarz:
-
-
Za namową powyższych umówiłem się na 12 nabić klimę
W zależności od ilości ale koszt ma wynieść 50-70 zł
Chyba mój zaprzyjaźniony warsztat nie słyszał o podwyżkach
Zostaw komentarz:
-
-
Tu raczej nie chodzi o to czy dużo podrożało. Chodzi że dzisiaj można każdą usługę czy materiał czy część podrożyć o 100, 200, 1000% ot tak. I rąbać innych. Bo nie widzę wzrostu czegokolwiek, co zwiększałoby koszt produkcji czynnika ponad 2 razy.
Zostaw komentarz:
-
-
Skoro 12kg zdrozalo z 680zl do 1500zl to 100gr zdrozalo z 5,6zł na 12,5zł
To chyba nie jest powod drastycznych podwyzek?
Nawet jak trzeba dobic te 200gr to chyba nie koniec swiata.
Poza tym mowimy o wydatku raz na dwa lata ewentualnie raz na rok. Nikt sie z tego powodu na autobus nie przesiadzie.
Zostaw komentarz:
-
-
Czyli witamy w czasach ekoterroryzmu
Wszystko dla ekologii, najlepszy chwyt wyciągający kasę od lat
Zostaw komentarz:
-
-
Z każdej strony będą nas kierowców je.....ć. W końcu za całe zło świata odpowiadają właściciele samochodów.
Zostaw komentarz:
-
-
Ja dałem 200zł za dobicie, chemiczne odgrzybianie i wymiana filtra(filtr mój)
Zostaw komentarz:
-
-
Cena za usługę będzie podobna. Wzrośnie koszt dobicia czynnika. Wcześniej robiłem do 200g w cenie, teraz się nie da.
Zostaw komentarz:
-
-
Serwis klimy w obu autach po 150zl zrobilem. W kazdym uzupelnione 200g czynnika. Od kwietnia cena wzrosnie do 300zl. Gaz na dzis jest 5x drozszy niz przed podwyzkami.
Zostaw komentarz:
-
-
Za Butlę czyli za 12kg, ilości o których piszesz dotyczą tak naprawdę może 20% aut ( Piszę o swoim serwisie ) 60% przyjeżdża na pusto lub z ubytkiem 50% bo przecież jeszcze 2 lata temu chłodziło. Oczywiście każdy liczy po swojemu i zależnie od auta. Do jednego wchodzi 400gr do drugiego 1.2kg więc cena z pewnością jest od tego uzależniona. Ja niestety w większości robię samochody z ilością ok 1kg więc tak butla to chwila moment. Do tego jeszcze dodajmy jeb..... sprawozdania i całą papierologię i niestety wiele serwisów pozbywa się urządzeń do klimy bo całkiem po prostu przestaje się to opłacać. Najgorsze w tym będzie w tym sezonie wytłumaczenie klientowi który kupił auto za 3-4k z klimą do nabicia ile to kosztujeZamieszczone przez Clip Zobacz wpis
Za butle czyli za ile?
bo normalnie przy serwisie wchodzi 100-150gr raz na 2 lata
Zostaw komentarz:
-
Zostaw komentarz: