Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kupno auta od firmy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kupno auta od firmy

    IMO Alutec

  • #2
    kupno auta od firmy

    witam

    zamierzam kupić auto od firmy która wystawi mi fakturę vat .... czy do tej faktury potrzebna jest mi dodatkowo umowa kupna/sprzedaży ???

    no i co jeżeli będę chciał sprzedać auto za większe pieniądze niż będą na fakturze vat .... będę musiał zapłacić podatek od wzbogacenia ?
    Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
    Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
    ...
    A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

    Komentarz


    • #3
      Jak kupujesz od firmy to jest tylko faktura vat i nie ma żadnej umowy. To jest to samo jakbyś kupował nowe w salonie - salon jest firmą wystawia ci fakturę VAT i nie ma żadnej umowy (nie mylić z zamówieniem). Akurat sam mam auto na działalność gospodarczą i jak będę sprzedawał to wystawie faktuę vat 0%. Jest to dobre dla ciebie ponieważ nie płacisz podatku 2% od zakupu auta jako kupujący, gdyż podatek w tym przypadku opłaca firma wystawiająca fakturę, a nie kupujący. Podatek od wzbogacenia płacisz tylko jak sprzedajesz auto do pół roku po zakupie. W innym przypadku nic nie płacisz jest to po stronie kupującego. A sądzę, że jak kupujesz dla siebie auto to będziesz dłużej jeździł niz 6 miesięcy.

      Komentarz


      • #4
        Jeszcze dobrze by było jak by firma Ci wydala krajowy rejestr sadowy na dzień kupna samochodu. W nie których urzędach żądają tego przy rejestracji w drugich nie Ogólnie jest to najlepsza forma kupna auta Nie ponosi się dodatkowych kosztów podatku.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez arturo_o
          Jeszcze dobrze by było jak by firma Ci wydala krajowy rejestr sadowy na dzień kupna samochodu.
          :?:

          Komentarz


          • #6
            czyli jak piszecie po upływie powiedzmy powyżej roku będę chciał sprzedać auto po wyższej cenie niż kupiłem nie będę miał z tego tytułu żadnych kosztów ani problemów ?
            Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
            Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
            ...
            A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Yarwa
              Akurat sam mam auto na działalność gospodarczą i jak będę sprzedawał to wystawie faktuę vat 0%.
              Nie 0% tylko zw.

              [ Dodano: Czw 07 Paź, 10 19:58 ]
              Zamieszczone przez koddi
              czyli jak piszecie po upływie powiedzmy powyżej roku będę chciał sprzedać auto po wyższej cenie niż kupiłem nie będę miał z tego tytułu żadnych kosztów ani problemów
              Jeżeli wszystko przeprowadzisz zgodnie z prawem, to wszystko powinno być OK.

              Komentarz


              • #8
                Panowie nie powtarzajcie nie prawdy. w woli ścisłości koddi, jak będziesz chciał sprzedać samochód , to możesz to zrobić nawet na drugi dzień po zakupie bez konsekwencji podatkowych
                Zamieszczone przez Yarwa
                Podatek od wzbogacenia płacisz tylko jak sprzedajesz auto do pół roku po zakupie. W innym przypadku nic nie płacisz jest to po stronie kupującego
                - błąd który jest powielany przez bardzo wiele osób. jedynym warunkiem zapłaty podatku przy sprzedaży samochodu w przeciągu 1/2 roku od jego zakupu-jest osiągnięcie dochodu z tej operacji. czyli mówiąc wprost - nadwyżki przychodu nad kosztem zakupu powiększonym o nakłady zw. z zakupem.

                Komentarz


                • #9
                  tak to oczywiste, ja tu uprościłem ponieważ odniosłem się do pytania koddiego który mówił o cenie sprzedaży większej niż zakupu.

                  Komentarz


                  • #10
                    yhm to już chyba wiem....

                    a w ramach ścisłości na po powinienem zwrócić uwagę przy podpisywaniu faktury vat ...??
                    Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
                    Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
                    ...
                    A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

                    Komentarz


                    • #11
                      Yarwa, upsss faktycznie, coś mi umknęło że mowa o sprzedaży za więcej ops:

                      Komentarz


                      • #12
                        aha i pytanie za 10 p. jak odniesie się do tego ubezpieczalnia ?
                        Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
                        Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
                        ...
                        A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

                        Komentarz


                        • #13
                          do czego?? faktury?? zaden problem

                          wazniejsza sprawa jest aby w dowodzie nie bylo jakiegos wpisu o zastawie bankowym

                          Komentarz


                          • #14
                            dokładnie, a co ma mieć do tego ubezpieczalnia?

                            Komentarz


                            • #15
                              autko już zakupione ... fakt vat papiery wydają się być wporządku
                              Była Octavia I 1.9 TDi 2004 kombi 137 Km 315 Nm
                              Była Octavia II 2.0 Rs Tdi 2008 kombi 170/?? 350/??
                              ...
                              A jest Octavia II FL 1.6 TDI 4x4 2010r. "Stara miłość nie rdzewieje" ... i jak to mówią "śpiesz się powoli"

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X