Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

oszust ,,uwaga,,

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    To jest specjalnie 20 pln, bo nie duża niby kwota i każdy puści płazem, ale razy 1000 osób robi odpowiednią kwotę. Jeżeli by mnie to trafiło to bym poświęcił drugie 20 złotych, w celu ukarania oszusta

    Komentarz


    • #77
      koledzy i koleżanki,

      ja też swego czasu miałem przejscia z oszustem. Oczywiście zgłosiłem sprawe na policji, co prawda była to dosyc duza suma/radio samochodowe/ ale przy zgłaszaniu sprawy spytałem Komisarza do jakiej kwoty w necie mówimy o wykroczeniu a od jakiej o przestepstwie. Przytoczyłem słynne tankowania na stacji do 250 zł. Policjant wyjaśnił że jeśli chodzi o internet to nie ma określonej kwoty. Nawet jak oszuka nas ktoś na 1 zł to jest to przestepstwo i wszystko należy zgłaszac na policje. Mówił też o takich niskich kwotach, 20,30 zł. Standardowe. Bardzo dużo spraw jest tego typu prowadzonych. I co warte podkreślenia coraz wiecej ludzi dostaje wyroki.

      Komentarz


      • #78
        Witam
        O problemie pisałem już w Sierpniu tamtego roku ,
        temat jako ostrzeżenie dla kogów z OCP

        Forum - Octavia Club Polska

        Gości kreci lody w każdym z tematów

        Pozdrawiam
        do_mario Kraków

        Komentarz


        • #79
          sprawe zgłosiłem na policje.

          Komentarz


          • #80
            i o to chodziło

            Komentarz


            • #81
              skalar - w końcu ktoś odważny i zdecydowany
              Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
              MOJA FURKA

              Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

              Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

              Komentarz


              • #82
                W dzisiejszej "wyborczej" gość zamówił za 600zł towar, spreparowany dowód przelewu przesłał mailem więc towar został wysłany a następnie odebrany przez tego samego gościa.
                Gdy pieniądze nie zostały odntonowane to sprzedawca zaczął wydzwaniać, gość ściemniał że cofka z banku, że wyśle z innego konta itd, po czym w końcu zaprzestał odbierać telefony.
                Sprawa poszła na policję, sprzedawca przedstawił policji dowody typu: IP kompa z którego zastało wykonane zamówienie, aders z dokładnymi namiarami, potwierdzenie odbioru przesyłki itd.
                Suma sumarum, policja umorzyła sprawę ponieważ gość nie mógł się dogadać z kobietą która też korzystała z jego komputera, ponoć która miała niby dokonać przelewu czy złożenia zamówinia?
                Staneło na tym że policja miała przystąpić do konfrontacji sprzedawcy z klientem, stanęło na tym że ponoć kobieta która nie mogła się dogadać z gościem odnośnie zamówinia nagle się wyprowadziła i nie mam z nią kontaktu.

                Sprawa trafiła do sądu. Ciąg dalszy pewnie nastapi...

                Jaki z tego wniosek? Niech każdy sam sobie na to pytanie odpowie :evil:
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz


                • #83
                  Zamieszczone przez skalar
                  sprawe zgłosiłem na policje.

                  Napiszesz cos o podejsciu do tej sprawy organow scigania?
                  OII 1.9tdi 139,5KM 313Nm
                  Serwis: http://www.k-mot.pl/

                  Komentarz


                  • #84
                    Ja miałem taką akcję, że sprzedałem levisy na allegro, gość napisał @ "kasę wysłałem', ja konta nie sprawdziłem, spodnie poszły. Po 2 tygodniach zauważyłem brak wpłaty, telefon, powiedziałem, że czekam na przelew lub zgłoszę sprawę na policję. Dane w allegro na matkę, gość zamawia na nią ciuchy i szuka jelenia takiego jak ja , miał parę negatywów. Pożegnał mnie słowami: "Żegnam Pana policjanta", w tym momencie miarka się przebrała, 100-200 złotych nie dużo, ale nie mało i nie będzie mnie taki oszust kiwał. Napisałem pismo z wezwanie do zapłaty w razie braku wpłaty, droga sądowa, wysłałem poleconym z potwierdzeniem odbioru na dane mamy z allegro, po 3 dniach kasa była na koncie.

                    Komentarz


                    • #85
                      natash, i bardzo dobrze, mi firma zwlekała z kasą kila miechów, w końcu moja żonka wykonała kilka tel do odpowiedniej osoby wraz z podobnym straszakiem i kasa sie nagle znalazła.
                      Nie którzy jak nie maja noża na gardle to po prostu nie płacą, płacą osobą które najbardziej naciskają.
                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                      Komentarz


                      • #86
                        policja podeszła poważnie do sprawy,od razu sprawdzili inne fora,wydrukowali ode mnie co trzeba i powiedzieli że bedą pisać do naszego admina o udostępnienie IP z którego szły wiadomosci od tego oszusta.
                        mam czekać na odpowiedz policji.

                        Komentarz


                        • #87
                          Sam jestem ciekaw jak sprawa się zakończy :roll:
                          No chyba Rutkowskiego nie będzie trzeba zatrudniać co :?:
                          Daniel

                          Komentarz


                          • #88
                            Bank w którym operuje złodziej

                            Numer rachunku: 11114020040000310270274320
                            Suma kontrolna: 11 (poprawna)
                            Kraj Banku: PL
                            Numer Banku: 11402004
                            Numer Konta w banku: 0000310270274320
                            Nazwa Banku: BRE BANK SA Linkści Elektronicznej
                            Adres Banku: al.Piłsudskiego 3 90-368 Łódź
                            SWIFT:
                            Elixir: ELIXIR bezpośredni Aktywny
                            Pośrednik Elixir: BRE BANK SA Linkści Elektronicznej

                            Mam już za sobą oszustwa na Tablicy.pl i stanowczo odradzam ten portal. :evil:
                            Za każdym razem zalecam googlowanie numerów kont bankowych, sprawdzanie e-maila, numerów IP przed przelaniem jakichkolwiek pieniędzy.

                            Komentarz


                            • #89
                              Zamieszczone przez skalar
                              policja podeszła poważnie do sprawy,od razu sprawdzili inne fora,wydrukowali ode mnie co trzeba i powiedzieli że bedą pisać do naszego admina o udostępnienie IP z którego szły wiadomosci od tego oszusta.
                              mam czekać na odpowiedz policji.
                              Podeszli bo zgłoszenie muszą przyjąć i nie mogą cię odesłać z kwitkiem.
                              Marcin



                              My ©koda is fantastic

                              Komentarz


                              • #90
                                Teraz będzie jeszcze łatwiej oszukiwać:
                                Konto bez kuriera i formalności - PRNews.pl
                                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                Komentarz


                                • #91
                                  skalar przyszło juz pismo o umorzeniu .....z braku wykrycia w/w oszusta?
                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    jeszcze nie, przyszło tylko że sprawe prowadzi jakis tam policjant.

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Zamieszczone przez skalar
                                      jeszcze nie, przyszło tylko że sprawe prowadzi jakis tam policjant.
                                      Bardziej prawidłowe by było zawiadomienie, że teczka leży na dnie szuflady i może za pół roku ktoś ją przypadkiem wyciągnie i umorzy.
                                      4x4

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        nie może za pół roku, bo nadzór ma prokurator i w razie przekroczenia jakiegokolwiek terminu pisze tzw. "wytyk".

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          A za taki wytyk można nawet ze służby polecieć. skalar, myślę że w twojej sprawie są wykonywane czynności, a że to trwa no to cóż, nieraz na odpowiedź na pismo się czeka tygodniami.

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X