Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pilne pytanie do fachowców od komputerów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pilne pytanie do fachowców od komputerów

    misiek^wro,

    Wszyscy czekają i kibicują
    Jak już zacznie jeździć to wiesz co my będziemy robić... :slinka

  • #2
    sciagnac Link
    wrzucic na pena i po uruchomieniu z niego kompa
    odpalic narzedzia do "odbudowy" rejestru
    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

    Komentarz


    • #3
      A nie poleciał przypadkiem MBR :?:



      CB Harry II ASC + Triflex

      Pozdrawiam Mirek!!

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Biszczu
        ok ściągam zobaczymy co będzie dalej...w sumie mógłbym zainstalowac na nowo system ale potrzebuje odzyskać 4 foldery na reszcie mi nie zależy
        Na Hirens boot cd będzie również mini Windows XP - odpal go i powinieneś mieć bezproblemowy dostęp do dysku.
        Czarna perła O2 FL:
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

        Komentarz


        • #5
          Biszczu, nie bawiłem się wyżej podanymi sposobami może dlatego, że nie chciał mi system uruchamiać się z USB ale polecam wydłubać dysk i podłączyć go gdzie indziej ewentualnie COŚ TAKIEGO

          Komentarz


          • #6
            Biszczu nagraj hirensa na cd, łatwiej zabootować.
            Druga opcja to knopix, ściągnij nagraj na cd i uruchom z płyty, linux się uruchomi i masz dostęp do dysku. knopix
            Moja skodzinka o2
            Blacharstwo i lakiernictwo Autoklinika

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Biszczu
              Zamieszczone przez Nexus6
              sciagnac Link
              wrzucic na pena i po uruchomieniu z niego kompa
              odpalic narzedzia do "odbudowy" rejestru
              nagrałem na pena i po ustawieniach w Bisioe żeby botował się z pena pojawia się czarny ekran z migającą __ i to by było na tyle
              Czy zrobiłeś pendrive'a bootowalnego, zgodnie z instrukcją ?

              Link
              Czarna perła O2 FL:
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

              Komentarz


              • #8
                Biszczu, zgraj narzędzia na CD, niektóre BIOSy (przed updatem) nie obsługują bootowania z USB. Powinno zaskoczyć.
                Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                Komentarz


                • #9
                  W biosie, w kolejności bootowania masz napęd CD na pierwszym miejscu? Nie ma bata, musi zaskoczyć. Płytkę dobrze wypaliłeś, zakończyłeś dysk, nie jest multisesyjny itd?
                  Jest: Kodiaq 2024 2.0 TSI 4x4 DSG Sportline, Nissan Patrol 2.8 1992 Long, Ford Mustang 4.6 V8 2010
                  Było: Audi S6 Avant Quattro 4.2 340KM 420Nm,​ Octavia 2 2.0 TDI BMM 230KM 490Nm, Ford Mustang 3.7 2012 350KM, Nissan Patrol 2.8 1995 Long, Opel Astra G 1.6

                  Komentarz


                  • #10
                    Najprościej: jeżeli nie posiadasz oryginalnego systemu na płycie w wersji instalacyjnej, ściągnij sobie z Netu (np. z "Chomika") Wina w wersji, jaką masz zainstalowaną u siebie w notebooku (przypuszczam, że jeżeli masz Win XP, to w wersji Home Edition z SP2, lub 3 - pamiętaj tylko o key-u i aktywatorze), wypal ją na CD, włóż płytkę do napędu (wyłącz dostęp do sieci), potem ustaw w Bios-ie notebooka bootowanie z CD, kliknij uruchamianie z CD, potem kliknij instalację systemu, potem F8, a później wybierasz opcję naprawy systemu. To najprostsze wyjście, które (pomijając ściąganie systemu i wypalanie płyty) w ciągu ok. 30 minut postawi Twój system w laptopie "na nogi".
                    Doświadczenie to coś, co nabywamy chwilę po tym, gdy było nam najbardziej potrzebne.
                    MOJA FURKA

                    Jeśli pomogłem - wciśnij "pomógł"

                    Tanie pobieranie plików: http://filefox.pl/poleca/Eidos71

                    Komentarz


                    • #11
                      Niemożliwe, żeby nie chciał się zbootować z pendrive'a czy CD.

                      To jest Asus, więc w trakcie startu powinien też być boot menu pod F8 bodajże - wyświetli Ci się wtedy lista urządzeń z których ma bootować.
                      Czarna perła O2 FL:
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Biszczu
                        potrzebuje odzyskać 4 foldery na reszcie mi nie zależy
                        a nie szybciej bedzie podpiąć dysk do innego kompa, odzyskać co się chce a potem na nowo system postawić ?
                        jak masz dysk HDD na usb, to można przepiąć, chyba że interfejs jest inny...
                        OII sprzedana


                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                        Komentarz


                        • #13
                          Podłączę się pod temat.
                          Co może być powodem.
                          Laptop dell HD 5650 - nie ma roku. Co jakiś czas "traci" kontakt z internetem tzn. ma połączenie ale np nie wyświetla stron a ma połączenie z GG. Taka sytuacja trwa dzień, dwa przez które są prowadzone różne próby naprawcze - bez efektu. Na następny dzień włączasz kompa i wszystko działa.

                          Komentarz


                          • #14
                            Biszczu, tak troche błądzimy w temacie. Spróbuj czegoś co się uruchamia live żeby odzyskać co Cie interesuje - ściągnij choćby ubuntu, wypal na CD i musi się zbootować. Albo slaxa na pendrive, mniej zajmuje i też powinien ruszyć. Sprawdź w biosie kolejność urządzeń do startu a później w zaawansowanych opcjach czy ma pozwolenie na startowanie usb.

                            andrzej1962, Jeżeli o komputer chodzi to jedynie bym zaktualizował sterowniki, ale prędzej bym szukał winy po stronie DNS. Jakiego masz dostawce neta? jakieś routery, wifi po drodze do kompa?
                            VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                            Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                            Komentarz


                            • #15
                              andrzej1962, jest dokladnie tak jak mowi alxxx. Komputer gdzieś po drodze gubi DNS. Spróbuj zamiast Onet – Jesteś na bieżąco wpisać 213.180.141.140. Jeśli zaskoczy musisz sprawdzić config komputera (adresy serwerów DNS), ewentualnego routera lub skontaktować się z ISP.

                              Komentarz


                              • #16
                                dostawca neta to TP-neostrada, internet gubi laptop po WiFi, bo drugi po kablu chodzi normalnie. Ostatnio jak "grzebałem" to gdzieś widziałem komunikat coś o DNS. Jak wróciło do normy przestałem sobie głowę zawracać. Co może być powodem, że gubi DNS? Byłem z nim u kumpla i też nic. Wróciłem do domu i eureka.

                                Komentarz


                                • #17
                                  andrzej1962, u mnie też tak było
                                  jak coś ściągałem to gubił pingi
                                  okazało się że wirusa jakiegoś miałem ops:

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez eaglemirek
                                    A nie poleciał przypadkiem MBR :?:
                                    MBR raczej nie poleciał bo system w ogóle już by nie startował.

                                    Zdjęcie ewidentnie pokazuje że się rejestr posypał.

                                    Dla mnie dziwna sprawa jest z tym problem z botowaniem z innego napędu i jeśli go nie rozwiążemy to będzie trudno postawić system na nogi. Dobrą opcją odzyskania jest wymontowanie twardziela z lapa (no chyba że jest jeszcze na gwarancji, bo wtedy się ją traci) i podłączenie przez jakaś stację dokującą. Sam ostatnio zanabyłem takie ustrojstwo za coś koło 60 dyszek, kompatybilne z USB3 i wykorzystałem w związku z podobnym problemem (teraz podłączyłem jako dysk do nagrywania do konwertera n-ki i działa wyśmienicie). Biszczu, mam prośbę - zrób zdjęcie biosu gdzie ustawiasz kolejność botowania.

                                    Aha jeszcze jedna rada, jeśli odzyskasz możliwość bootwania z napędu optycznego to najlepszą/najprostszą opcją przywrócenia systemu (zwłaszcza w XP) jest nainstalowanie nowego systemu na stary - wszystkie ustawienia, układ ikon na pulpicie itp, będzie jak sprzed awarii.
                                    Mój "Batmobil"

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Powodzenia!
                                      Mój "Batmobil"

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        alacz phiiii ...prościzna, ja się nie znam ja tylko amatorsko :wink:
                                        Załączone pliki
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Jak sie zabawicie sie ori plytka instalacyjna z lpaka to pewno sformatuje istniejace partycje i wsztsk co bylo na dysku odejdzie papapapa i zapomnij o odzuskaniu tych folderow na ktorych ci tak zalezy
                                            http://www.wimeb.markomp.net
                                            Już nie moja Skodzina
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=31952

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez makog
                                              zapomnij o odzuskaniu tych folderow na ktorych ci tak zalezy
                                              :los hehe się zabawiliśmy....wszystkie pliki są odzyskane :hmm coś mi tam jeszcze ze starych dobrych czasów zostało w pamięci - makog chyba nie sądzisz że poszedł bym na prościznę i zrobił zwykły format - choć i tak wybrałem najprostszy sposób :haha: nie lubię sobie utrudniać życia :wink:
                                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                ee no to gratulacje jesli pozwoli na naprawe systemu !!
                                                http://www.wimeb.markomp.net
                                                Już nie moja Skodzina
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=31952

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez makog
                                                  jesli pozwoli na naprawe systemu !!
                                                  ale już wszystko zrobione, sorki ale nie miałem czasu czytać tego wątku - córa miała komunię wczoraj , zrobiłem jak zwykle po swojemu i wszystko działa (jak widać - Biszczu pisze na forum)

                                                  Zamieszczone przez kapi
                                                  nie szybciej będzie podpiąć dysk do innego kompa, odzyskać co się chce a potem na nowo system postawić ?
                                                  najprostszy sposób - dokładnie to samo zrobiłem bez zastanawiania się
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X