Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Volvo S40 - jakie opinie?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Volvo S40 - jakie opinie?

    Poprostu wadliwy, przerywający czujnik temperatury płynu żle ustawia przepustnicę i stąd problem z nie właściwymi, zmienaiającymisię obrotami. Też na początku ustawiałem/adaptowalem przepustnicę, nawet ją rozebrałem, przeczyściłem styki biegu jalowego. Dopiero wymiana czujnika temperatury usunęła problem, i rzeczywiście, po zbadaniu na stole, w różnych temperaturach za pomocą lutownicy, wyszła prawda o nim. Wskazanie temperatury na wskażniku nie jest miarodajne, bo czujnik jest dwusekcyjny, i temperaturę może pokazywać dobrze, a sterowanie silnikiem złe. U mnie przerywał ten po prawej stronie na rysunku.
    ]"]Link

  • #2
    Volvo S40 - jakie opinie?

    Planuję zmienić swoją wysłużoną Octavię 1.9 TDI 90km z 2002 r. na Volvo S40 1.6 D 110km z 2007 r.

    Czy ktoś miał przyjemność porównać oba auta? Jaka jest różnica w komforcie jazdy? Czy przyspieszenie podobne czy raczej słabsze w Volvo? A jak z kosztami eksploatacji? Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie!

    Komentarz


    • #3
      Konrad_wawa, mechanicznie to Ford Focus z silnikiem od PSA - więc części raczej tanie. Cichszy jest z całą pewnością. Materiały wewnątrz raczej zdecydowanie lepsze. Przyśpiesza do setki ~12s, więc torpeda to nie jest. Wewnątrz nieco wiekszy, ale bagażnik dużo mniejszy. Bezpieczeństwo i prowadzenie to zdecydowany "+" w stosynku do O1.
      Reasumujac: S40 1.6d jest autem lepszym niż O1 1.9TDI. Dobrze utrzymany egzemplarz nie powinien też być droższy w utrzymaniu.
      Adam... Używam:
      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
      Passek: B6 175KM/366Nm

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Agamek12
        S40 1.6d jest autem lepszym niż O1 1.9TDI
        No nie Linkłem okzaję zobaczyć dwa przypadki motor kaputt w Volvo.Natomiast 1.9 TDi ciężko zajechać inaczej niż przez zaniedbanie rozrządu.
        Piszę jak jest...

        Komentarz


        • #5
          Konrad_wawa, mój sąsiad ma 2,0 diesel.... na początku był bardzo zadowolony z auta ,a później zaczęły się problemy... głównie z elektryką.... z tego co wiem świrował mu centralny zamek, a później komp. Minusem jest zapewne umieszczenie kompa pod nogami pasażera z przodu... Ktoś delikatnie kopnął nogą i później problemy....
          1,6 diesel są podobno słabej konstrukcji....
          jeśli bym kupywał to 2l ... te silniki i tak mało palą a w połączeniu ze skrzynią 6ką jest naprawde ok :wink:
          sprzedam do OI :

          szyby cala lewa strona
          nadkole nowe LP
          kontakt PW

          Komentarz


          • #6
            S/V40 diesel to ciężki w utrzymaniu samochód niezależnie od silnika... dający właścicielowi dużo wyzwań... Po Octavi przesiadka do takiej tykającej bomby może spowodować nerwicę natręctw, depresję a w rezultacie mysli samobójcze.... dlatego ja osobiście odradzam... Tym bardziej, że dobrze utrzymanego egzemplarza za rozsądne pieniądze IMO ie znajdziesz.... Skoro szukasz auta ~ 2007 to czemu nie O2, może jakiś VW.... Toyota?
            Paseratti B8 1.8 TSI DSG

            VW Jetta 1.2 TSI

            Komentarz


            • #7
              Aktualnie jeżdżę V50 1.6 diesel z tym, że 115 koni, auto nie powala niczym poza cenami w ASO. Jest po prostu malutkie, mam 178 cm wzrostu i jak ustawię fotel pod siebie to za mną raczej nikt nie usiądzie, podobnie z bagażnikiem, jeśli już to auto bardziej dwuosobowe niż rodzinne. Jak dla mnie O2 była wygodniejsza bo ma więcej miejsca z przodu i miała szerszy zakres regulacji fotela. Plus Volviaka to spalanie, jadąc spokojnie w trasie można zejść do 4,5 litra

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X