Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Okno dachowe (połaciowe)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Okno dachowe (połaciowe)

    Witam.
    Auto to Octavia I VRS 2002 rok 1.8 Turbo 200 KM od 7 lat na LPG od dłuższego czasu kopciła mi na biało/niebiesko, po ostrej jeździe wystarczyło na moment się zatrzymać i zostawić auto na biegu jałowym po odczekaniu około pół minuty leciały kłeby dymu, nadepnięcie pedału gazu powodowało jeszcze większe chmury. Problem z czasem tak się nasilił że wstyd było jeździć no i za takie kopcenie prędzej czy poźniej zabrali by mi dowód. Postawiłem auto do mechanika który sprawdził turbinę, kompresję na cylindrach wszystko było ok. Padła decyzja remontu całego silnika bo najprawdopodobniej wina leżała w pierścieniach olejowych które nie zgarniały do końca oleju. Wymienione zostały panewki wszystkie pierścienie, zimeringi, wszystkie możliwe uszczelki pod głowica klawiatura itd. Głowica oddana do regeneracji wymieniony także rozrząd. Auto postanowiłem dotrzeć " na ostro" jeśli ktoś o tym nie słyszał polecam poczytać na forach w skrócie dla tych co o tym nie słyszeli polega to na zalaniu oleju mineralnego który jest gęstszy i przyśpiesza proces docierania silnika i gazowania samochodu na całkowicie otwartej przepustnicy do około 4,5 tys obrotów i następnym hamowaniu silnikiem pierścienie się lepiej docieraja niż na normalnej jeździe. Na wstępie zrobiłem 30 KM takim sposobem zlałem olej mineralny i ponownie zalałem mineralny tym razem mam zrobic od 500 do 1000 KM i zalać olej docelowy. Problem jest następujący ze narazie zrobiłem 200 KM ale auto strasznie kopci powiedział bym że jeszcze gorzej niż przed remontem potrafie zakopcić pół parkingu pod sklepem. Silnik oczywiście jest jeszcze na dotarciu ale moim zdaniem takie kopcenie nie jest normalne. Narazie efektu remontu jest taki że silnik o wiele ciszej chodzi i nie ma żadnych wycieków. Auto oczywiście ma moc nic nie szarpie ani nie przerywa.
    Co waszym zdaniem może być przyczyną takiego kopcenia mechanik narazie podejrzewa że muszę wypalić syf z oleju który się zgromadził na tłumikach i katalizatorze...
    Tylko czy zabrudzony katalizator daje takie ilości dymu ??

  • #2
    Okno dachowe (połaciowe)

    Panowie, może ktoś z Was wie, jaki powinien być realny koszt montażu okna dachowego?
    To niby wszystko można przeczytać w necie, ale jednoznacznie poskładać do kupy jest dość trudno. Sam montaż na 'goły (bez ocieplenia, wykończenia w środku, etc)' dach to ok 500. Ale osobno jest liczona obróbka kołnierza, inaczej jest wyceniana sprawa, jeśli poddasze jest już zagospodarowane, okno trzeba wstawiać z dachu, stamtąd tez się wyciąga wełnę i przycina płyty karton-gipsowe.
    Ja akurat coś takiego miałem. Firma sprawdzona - kiedyś dopiero po ich interwencji przestały mi przeciekać kominy (wcześniej dwa raz poprawiał deweloper, za trzecim razem już trafiłem na wspomnianą ekipę). Było do wstawienia okno w wykończonym pomieszczeniu, piłowanie i dopasowanie dachówek, etc. Chciałem jak najtaniej, czyli robocizna bez faktury, jedynie poprosiłem o fakturę na okno, żeby mieć podstawę do ew. gwarancji. Przy okazji miałem robiony przegląd całego dachu, doszczelnienie kominów (sztuk 3), wymiana kilku dachówek (z tych co zostały po wstawieniu okna). Powierzchnia dachu 70m2, kąt 30 stopni, więc niespecjalnie stromo.
    Przyjechały 4 osoby, czas pracy ok. 5h, dojazd 30km (byli 2x, na drugi dzień tylko montaż roletki wewn., bo na umówiony termin nie dojechała do nich). Czysto, schludnie, fachowo, bez problemów. Przykryli foliami, posprzątali, zabrali śmieci. Zaśpiewali za całość 4200. Jak 9 lat temu domawiałem okno od dewelopera, to było chyba 3600 więc specjalnie mnie ta cena nie zaskoczyła. Zapłaciłem i tyle. Tylko zaczął mnie temat męczyć, jak dostałem od nich fakturę za okno. 1500 PLN - no i z prostej kalkulacji mi wyszło, że robocizna 2700.
    Totalnie się na tym nie znam, ale zastanawiam się, czy to nie jest trochę dużo...
    Może ktoś by się wypowiedział?
    SUPERB

    Komentarz


    • #3
      Ja w lipcu będę robił dach i majstry (po znajomości) powiedzieli mi 100 zeta od 1 okna z kołnierzem. Tyle, że to w "gołym" dachu. U mojego taty kilka lat temu było dokładane okno dachowe do zagospodarowanego już pomieszczenia i tam montaż okna z kołnierzem to było 6-7 stówek. Ale 2700 to moim zdaniem przegięcie.
      Piter
      tarasik.eu - tarasy i balkony z drewna i kompozytu
      KM i Nm dołożył gregor10

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X