Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybór agd

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wybór agd

    Enriquez, endryu, dzięki, działa bajjt 11 bit 0

  • #2
    Wybór agd

    Jaki polecacie sprzęt AGD:
    - piekarnik
    - mikrofala
    - zmywarka
    wszystko do zabudowy oczywiście. Nastawiłem się na boscha, ale może macie jakieś inne sprzęty do polecenia.
    Ewentualnie jeszcze:
    - lodówka - samsung, lg
    - pralka - samsung
    Mike

    Komentarz


    • #3
      w obecnej dobie jednorazówek pytanie czy między sprzętem dla ludu są jakiekolwiek różnice :roll: ?

      i czy na ten przykład nasza fiksacja (ja osobiście electrolux) na markę nie jest żartem producenta..... :szeroki_usmiech


      nooo, chyba, że Miele, ale to znowu dylemat czy taki geret, czy jednak co parę lat nowy , bo to cenowo chyba podobnie wyjdzie.....
      >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

      Komentarz


      • #4
        michal_octavia, po moich doświadczeniach z agd w poprzednim mieszkaniu kupiłem większość gratów amiki i tylko lodówkę bosha, bo mi sposób otwierania drzwi pasował do wnęki, a okap samsunga bo był najcichszy. Generalnie po taniości. Poprzednio nakupowałem drogich gratów, które sypały się jak diabli (najbardziej zmywarka siemensa), a za drogie były, żeby wyrzucić, więc wydawałem kasę na części. Dobrze, że przynajmniej sam je wymieniałem.
        Generalnie to takie goooowno teraz robią, że jedyna opcja to jak się zepsuje - za kabel i na śmietnik.
        Zobacz stronę mojego dziecka - podziel się 1% - http://piotrzwolinski.pl/
        O II Tour Combi 1.6
        Mitsu Carisma 4G93 GDI

        Komentarz


        • #5
          8 lat temu kupiłem sobie AGD różnych producentów (pamiętam tylko pralkę Samsung). I do dziś działają sprawnie, a kupowałem kierując się (dziwne, nie) jedynie tym, żeby były tanie :diabelski_usmiech
          Do czego zmierzam: nie ma znaczenia co kupisz, bo to i tak klocki różnych dostawców ometkowane jakąś nie mającą znaczenia nazwą gotowego produktu...
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • #6
            Zakupy polecam robić na megamedia.pl
            Ja niedawno kupiłem u nich piekarnik, płytę, okap, zlew, baterie, zmywarkę. Wszystko ok i dobre mają ceny.
            Sugerowalem się najpierw zużyciem energii a później ceną :-)
            Oczywiście szukałem tych tańszych, wystarczy że meble drogie :diabelski_usmiech
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              a ja wraz z moja lepsza połową kompletujemy teraz wszystko z Boscha. Mamy zmywarkę, płytę i piekarnik. Do kompletu brakuje nam tylko lodówki. Obecna Amica mimo swych 15 lat nie chce się zepsuć więc i nie ma potrzeby jej wymieniać
              jak ktoś już napisał, mamy teraz sprzęt jednorazowy i tak naprawdę lepiej patrzeć czy dany sprzęt spełnia nasze wymagania czy też nie.Z ciekawości włócząc się ostatnio po sklepach sprawdzaliśmy z żoną lodówki Boscha (gdyby przyszło nam wymienić) i okazało sie że Szajsung jednak lepsze ma rozwiązania ergonomiczne niż Bosch... może zatem pójdziemy w Szajsunga? nie wiem, ale jeśli chodzi o awaryjność to pomijając jakies wynalazki to większość producentów jest na zbliżonym poziomie awaryjności sprzętu.
              If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
              _______________________________________
              a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

              Komentarz


              • #8
                aro_40, podobnie jak Ty mam większość sprzętu siemensa/boscha, jestem bardzo zadowolony. Może dlatego, że nie kupowałem najtańszych ;-).

                Niestety powszechna opinia o "jednorazówkach" jest prawdą. Przekonałem się na zmywarce siemensa - działała 7 lat bezawaryjnie, teraz dwie usterki: najpierw zaczęła hałasować pompa myjąca - zatarły się elementy teflonowe uszczelniające połączenie pompa/silnik. Nie ma zamienników, albo cała pompa do wymiany na używaną albo firmowy zestaw naprawczy 200zł (uszczelka i dwa duperele z plastiku, gumy i teflonu). Zrobiłem sam, łącznie z wymianą łożyska w silniku.
                Po miesiącu trzeba było wymienić płaszcz wodny - zakamieniony, po oczyszczeniu niestety zaczął przeciekać. Cena nowego 500zł ! Gdyby nie wcześniejsza naprawa pompy zmywarkę wywaliłbym na śmietnik.

                Tak więc po 7 latach w intensywnie używanej zmywarce pojawiły się dwie usterki na łączną kwotę 750zł + ewentualna robocizna, pewnie 100-200zł. Nowa zmywarka boscha kosztuje około 1500 (i to już z górnej półki). Teraz jestem trochę mądrzejszy

                Komentarz


                • #9
                  najlepiej taki co ma najdłuższą gwarancję producenta

                  Komentarz


                  • #10
                    widze oolsztyniak, że idę w podobny tok myślenia, mojej zachciało się mebli w wysoki połysk to i trzeba na sprzęcie przyoszczędzić, projektant polecił mi Polską firmę Kernau, ewentualnie na morele.net
                    co do boscha na początku i w dalszym ciągu jestem za tą marką, gdyż od 6lat używałem zmywarki, piekarnika oraz płyty, ale niestety wszystko kręci się wokół funduszy , także trzeba zejść z poprzeczki niżej
                    Mike

                    Komentarz


                    • #11
                      Ja nie brałem pd uwagę tego żeby sprzęt był hiper drogi i mega piękny.
                      Co mnie obchodzi jak wygląda zmywarka jak idzie w zabudowę?
                      Co mnie obchodzi marka?
                      Zużycie energii, wody i głośność miała znaczenie.
                      Piekarnik? Dla mnie prąd i ładna szyba bo idzie w słupek.
                      Płyta? Ma być oszczędna, może się nazywać biedronka.
                      Okap? Ma być cichy, wydajny średnio bo i tak montuje dodatkowy silnik w komin.
                      Lodówka - tu też patrzyłbym na ewentualny hałas z jej strony, koniecznie no frost.
                      Mikrofala? Żarcie z niej śmierdzi i jest skapciałe, przemyśl czy na pewno jest Ci potrzebna a nawet jeśli to czy na pewno w zabudowę bo jest z tego co pamiętam droższa.
                      Ja mam pralkę Samsunga, działa jakiś trzeci rok a po tym jak pracuje bęben i łożysko w nim to raczej ostatnie jej chwile w moim domu. Jest nas dwoje, pranie +/- 2/3 razy w tygodniu a pralka już umiera.
                      Wiesz jaka będzie następna? Taka, żeby żarła mało prądu i była najtańsza.
                      Lodówkę mam LG side by side , jest git, cicho pracuje, nie męczy mi głowy jak robię coś w kuchni.

                      Generalnie jak pisałem dla mnie najpierw oszczędność prądu/wody, emitowany hałas i najniższa cena :-)
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        Amica - NIGDY WIĘCEJ. Najchętniej bym to dziadostwo wywalił przez okno. Problemy z płytą gazowo-elektryczną, okapem (wywaliłem go w końcu przez okno) i piekarnikiem, a rodzice problem z pralką, piekarnikiem i okapem.

                        Samsung - mam lodówkę side-by-side od 10 lat i zero problemów.

                        Bosch - pralka i suszarka OK, ale zmywarki już nigdy więcej od nich nie kupię. Poprzednia była ok, ale po 8 latach się zepsuła. Zmieniłem na nowy model (który wcale mało nie kosztował, bo ok 2.5k) i okazuje się, że myje zdecydowanie gorzej od poprzedniczki, jest zdecydowanie gorzej rozwiązana technicznie i najchętniej też bym ją wywalił przez okno.
                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez shado
                          Amica - NIGDY WIĘCEJ. Najchętniej bym to dziadostwo wywalił przez okno. Problemy z płytą gazowo-elektryczną, okapem (wywaliłem go w końcu przez okno) i piekarnikiem, a rodzice problem z pralką, piekarnikiem i okapem.
                          :shock: :shock: :shock:
                          a ja mam lodówkę od 15 lat i nie chce się popsuć
                          If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                          _______________________________________
                          a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                          Komentarz


                          • #14
                            To może chociaż lodówki robią dobre
                            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                            Komentarz


                            • #15
                              Elektrolux - niestety pralki mało trwałe(ale bardzo dobrze piorą i sa ciche) i sypią się niestety zazwyczaj miesiąc po gwarancji, piekarnik i płyta gazowa ok choć szybko ścierają się piktogramy. Zmywarka tez ok nie narzekam.
                              Lodówka INDESIT NO FROST (kupiona około 2 lata temu) - dramat! Uruchamia sie bardzo czesto i jest głośna, słychać ją w nocy w sasiednich pokojach a system NO FROST potrafi w środku nocy zrzucać lód do pojemnika co powoduje hałas jak by w pokoju obok tynk ze ścian spadał! :shock: NIE POLECAM :evil:
                              Okap Amica - wykonanie ok i wyglad ok niestety najwolniejszy bieg mega głośny, dlatego ogólnie nie polecam.

                              [ Dodano: Pią 09 Sty, 15 09:09 ]
                              PS. ja kupowałem zawsze na Elektro.pl, transport z wniesienim był gratis i z pocałowaniem w rękę mega szybko
                              Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Tylko i wyłącznie polecam bosch, mam wszystko z tej firmy jest tylko jedno małe ale, na potrzeby polskich marketów AGD robiony jest sprzęt pod nich w polsc, wyższe modele produkowane w Niemczech sa bez porównania innej jakości, na pewno odradzam zakupy w sklepach typu media market i inne Saturny,
                                Skoda Octavia II FL
                                Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                                https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                                Komentarz


                                • #17
                                  IMO, nie ma sensu pchać się w jednego producenta. Bosch jest przereklamowany, może dotyczy to tylko sprzętu wciskanego przez MM i inne markiety.
                                  Szukaj sprzętu z wydłużoną gwarancją producenta - ja wyrwałem pralkę Candy z 5-cio letnią gwarancją za ok. 1400. Poprzednio miałem Aristona Aqua za 2000 i 3 m-ce po gwarancji padły łożyska - w tym przypadku wymiana zespołu piorącego za ok 600.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez maxpaynemm

                                    [ Dodano: Pią 09 Sty, 15 09:09 ]
                                    PS. ja kupowałem zawsze na Elektro.pl, transport z wniesienim był gratis i z pocałowaniem w rękę mega szybko
                                    Jeśli masz na myśli electro.pl to zdecydowanie nie polecam. To jest sklep, który zrobi prawie wszystko, żeby tylko negatywna opinia nie została opublikowana na portalu typu opineo, a jeśli już zostanie opublikowana, to żeby została usunięta. Jak dobrze poszukasz w necie co znajdziesz wiele przypadków, że klient otrzymał fabrycznie zapakowany sprzęt bez żadnych uszkodzeń opakowania, a w środku były uszkodzone elementy lub sprzęt był nie sprawny. Takie reklamacje są automatycznie przez nich odrzucane. Ja kiedyś miałem przez 3 msc dyskusje z nimi pod nadzorem admina opineo, bo chcieli na mnie wymusić usunięcie negatywnego komentarza.
                                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Nie wierzę w gorszej jakości produkty Boscha na polski rynek.

                                      W przypadku zmywarek przyczyną usterek może być inna - każdy Polak chce oszczędzać i zwykle stosuje najtańsze tabletki do zmywarki a to jest głównym powodem usterek. Tabletka zawiera stosunkowo mało środka myjącego który niedostatecznie rozpuszcza tłuszcz. Tłuszcz zalega w elementach zmywarki, robi się grzyb, kamień i usterka gotowa.
                                      Najlepiej używać proszków do zmywarek i sypać pełen dozownik. Sól do wymieniacza też jest potrzebna (piszę, bo może ktoś wierzy we wszystkomające tabletki). Może być tania sól tabletkowana do wymieniaczy jonowych.
                                      Proszek w przeciwieństwie do tabletek rozpuszcza się bardzo szybko i jest go znacznie więcej niż w małej tabletce.
                                      Te mądrości to nie moje przemyślenia tylko esencja komentarzy na elektroda.pl dotyczących usterek zmywarek.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        W przypadku zmywarki bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie twardości wody.
                                        Wraz ze zmywarką powinieneś dostać tester twardości wody.
                                        Mam twardą wodę i pomimo tego zmywarka jest czysta.
                                        Filtr wykręcony po pięciu latach normalnej eksploatacji był czysty i błyszczący, jak nowy.
                                        W firmie jest zmywarka, której nikt nie programował.
                                        Co tydzień jest gruntownie myta przez serwis sprzątający i co tydzień filtr wygląda jak siedem nieszczęść.
                                        ...A zmywane są przeważnie kubki po kawie i herbacie.
                                        Oczywiście, nawet te kubki nie są porządnie domywane.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Popatrz jeszcze na Aristona Hot Point.

                                          Rodzice mają pralkę Aristona chyba z 15 lat i raz zepsuł się jakiś sterownik za 8 zł :-)
                                          A lekko nie ma :-)

                                          Piekarnik, płytę i zmywarkę też mają aristona.
                                          Generalnie chwalą.
                                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Ja chwalę sobie Boscha.
                                            Mam lodówkę, która od dziesięciu lat działa tanio i bezawaryjnie, oraz sześcioletnią zmywarkę.
                                            Jednak nie jestem pewny, czy dzisiejszy Bosch to ta sama jakość, co kiedyś.
                                            Polecić mogę jedynie produkty firmy MIELE.
                                            Drogo, ale na długie lata.
                                            Tak samo lodówki Sharp.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              U mnie w domu lodówka Bosch, zmywarka Siemens, pralka Electrolux - 8 lat, piekarnik z mikrofalą Samsung i wszystko śmiga, że aż miło. Nigdy nie było problemów z żadnym ze sprzętów.

                                              Nie polecam sprzętu Whirlpoola.

                                              Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                              Fotki
                                              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                              Fotki

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez mirek_p11
                                                Nie polecam sprzętu Whirlpoola.
                                                coś z tym Whirlpoolem jest, bo moja znajoma kupiła lodówkę we wrześniu, a przed świętami wzywała serwis i wymieniała agregat, bo wysiadł. Kolega z pracy też miał jakieś jazdy z lodówką tej firmy...
                                                If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                                _______________________________________
                                                a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez shado
                                                  Jeśli masz na myśli electro.pl to zdecydowanie nie polecam.
                                                  popieram,dziadostwo jakich mało dwa razy kupiłem u nich jakieś graty i dwa razy po 2 dniach okazywało się, że nie mają towaru na stanie i zawracają kasę anulując transakcję, trzeciego razu nie będzie
                                                  6 letnia lodówka Electroluxa nadaje się do blacharza i lakiernika,niby cicha,ale jak odpoczywa to coś w niej od nowości strzela a na reklamacje dostawałem odpowiedzi,że TTTM, w tej chwili sukcesywnie wymieniam wszystko na Boscha
                                                  Marcin



                                                  My ©koda is fantastic

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X