Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Relacja z zajeżdzania Skody Octavii

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Relacja z zajeżdzania Skody Octavii

    Rudd k

    Chciałbym jeszcze wrócić do roweru. Kiedyś dojeżdżałem 14km do pracy. Do pracy spokojna jazda,żeby się nie zmęczyć, do domu jazda na maksa na czas. Potem wynikły pewne sprawy, które zmusiły mnie do dojazdów samochodem.
    P.S.
    Te 150 cm to baaaardzo dobry pomysł. Choć ja go stosuję od lat.

  • #2
    Relacja z zajeżdzania Skody Octavii

    Na początku chciałem się przywitać, powiedzieć parę słów o sobie i po co tutaj jestem.

    Jak z nicka wychodzi nazywam się Irek jestem z Lubina. Prywatnie podróżuję ( w wolnych chwilach ) Audi B2 Quattro `86 rok poj 2.3 l czysta benzynka, oraz Audi 100 `80 rok 1.8 PB również bez gazu. Ale nie o tych dziełach sztuki będę się tutaj rozpisywał. Zawodowo dla POL-MIEDŹ-TRANS przemierzam Polskę wzdłuż i wszerz Skodą Octavią 2.0 TDI 110 KM Anno Domini 2012, i o tym samochodzie będzie mój wątek. Skodzinka ma dwóch kierowców, ja i mój zmiennik Adam.

    "Moja" Oktawa trafiła w moje łapki 19 października 2012 (czyli za 3 dni będzie miała dwa miesiące!!! ) prosto z salonu Krotoski-Cichy w Poznaniu z przebiegiem 8 km. Serwisowana jest w Legnicy, i z racji że za 3 dni będzie drugi przegląd okresowy postanowiłem opisać moje przygody z tym pojazdem, i stworzyć swego rodzaju dziennik pokładowy

    Wymienione tutaj przypadki mogą posłużyć za "cenne" informacje odnośnie Waszych samochodów.

    Dodam że nie jest to jedyna Octavia w "naszej" firmie, i jeśli uda mi się przechwycić jakieś informacje o zdarzeniach na innych autkach na pewno je tutaj umieszczę.

    [ Dodano: Nie 16 Gru, 12 04:56 ]
    Na początek co od nowości do starości:
    19.10.2012 zakup fabrycznie nowej Skody z przebiegiem 8 km.
    17.11.2012 pierwszy przegląd gwarancyjny (roczny, miesięczny, okresowy??? ) przy przebiegu 32788 km. Koszt 800 parę złotych. Wymieniono filtry i olej, poprawiono jakąś spinkę w plastikowej ramce tuż nad lusterkiem, regulacja świateł. Żadnych usterek nie stwierdzono.
    16.12.2012 zakończyłem zmianę z przebiegiem 58214 km. Poważnych defektów brak. Przy pewnych obrotach silnika w wibrację wpada klapka od schowka w górnej części konsoli. Wciąż zastanawia mnie czy każda Skodzinka zaczyna dziwnie "gwizdać" przy prędkościach od 150 km/h w górę. Może to i dobrze. Może ten "gwizd" odstrasza leśną zwierzynę Ale uszczelki mogły by lepiej tłumić, do 140 km/h jest ok a potem im szybciej tym głośniej, przy 200 w kabinie jest na prawdę głośno.

    Od 29600 po dzisiejsze 58214 zatankowaliśmy 1112 litrów diesla, brakuje mi kilku wpisów czyli może z 200 literków. Na dziś wystarczy, zbieram się i lecę oddać autko zmiennikowi, teraz jego kolej połykać kilometry
    ...Koła maja być 4 a cylindrów pięć...
    [__][__] == ( () () () ) == [__][__]

    Komentarz


    • #3
      Fajna relacja, ale chyba nie w tym miejscu. :roll:

      >>>moja srebrna kombi strzała<<<

      Komentarz


      • #4
        Dobrze czytam? To auto przejeżdza każdego dnia ~1000km??? Czyli w ciągu roku ma zaplanowane dobicie do 400kkm?
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • #5
          Nie zauważyłes tytułu ? "Relacja z zajeżdzania Skody " :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #6
            Tak Agamek12, , dziennie (24 h ) robimy 1000 - 1500 km . W serwisie policzyli ze tym tempem dwuletnia gwarancja zakończy sie przy 700000 km.

            Octavia 1.6 mpi + lpg, zakup końcówka września, przebieg ok 75kkm. Awaria dwóch wtryskiwaczy , silnik zaczyna nie równo pracować na wolnych obrotach. Serwis uważa że ta skoda nie wytrzyma do lipca

            BTW:
            Jeśli relacja nie jest w tym miejscu gdzie trzeba proszę MODA o przesunięcie tematu
            ...Koła maja być 4 a cylindrów pięć...
            [__][__] == ( () () () ) == [__][__]

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez IrekLubinPL
              przemierzam Polskę wzdłuż i wszerz Skodą Octavią 2.0 TDI 110 KM
              czy

              Zamieszczone przez IrekLubinPL
              Octavia 1.6 mpi + lpg
              bo już nie rozumiem...

              W każdym razie, czy to klekot czy benzynka to i tak ładne ilości km... :shock:
              VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
              Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez alxxx
                Zamieszczone przez IrekLubinPL
                przemierzam Polskę wzdłuż i wszerz Skodą Octavią 2.0 TDI 110 KM
                czy

                Zamieszczone przez IrekLubinPL
                Octavia 1.6 mpi + lpg
                bo już nie rozumiem...

                W każdym razie, czy to klekot czy benzynka to i tak ładne ilości km... :shock:
                1000 do 1500 km dziennie przełożone na polskie warunki, to realnie 15 - 20 godzin za kółkiem. :shock:

                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez kabanos
                  na polskie warunki, to realnie 15 - 20 godzin za kółkiem
                  Dlatego do całej sprawy podchodzę z dystansem. Bo gdzie tu czas na życie.
                  Genialna furka => http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=876165#876165

                  Najnowsza zabawka http://zulpanter.blogspot.com -> serdecznie zapraszamy

                  Komentarz


                  • #10
                    kabanos, przecież napisał IrekLubinPL, że pracuje w Pol- Miedź Trans czyli miedź wozi octavką :diabelski_usmiech jedynie nie może sie zdecydować czy disel czy lpg

                    Komentarz


                    • #11
                      Tak mnie ciekawość zżera: co się robi w firmie transportowej jeżdząc autem osobowym grubo ponad 1kkm dziennie?
                      I czy przy jeździe na LPG nie jest zbyt upierdliwe tankowanie auta 2/3x dziennie?
                      Adam... Używam:
                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                      Passek: B6 175KM/366Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        Niby gość pisze, że jeżdżą na zmiane..

                        Zamieszczone przez Podbiel
                        Bo gdzie tu czas na życie
                        Jak to gdzie? :twisted:







                        Więcej o tym przypadku tu:

                        Forum - Octavia Club Polska
                        VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                        Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez djczas
                          kabanos, przecież napisał IrekLubinPL, że pracuje w Pol- Miedź Trans czyli miedź wozi octavką :diabelski_usmiech jedynie nie może sie zdecydować czy disel czy lpg
                          Zdecydował się:
                          Zamieszczone przez IrekLubinPL
                          Polskę wzdłuż i wszerz Skodą Octavią 2.0 TDI 110 KM Anno Domini 2012, i o tym samochodzie będzie mój wątek. Skodzinka ma dwóch kierowców, ja i mój zmiennik Adam.
                          Odnoście Pb z Lpg to napisał w związku z przebiegiem:
                          Zamieszczone przez IrekLubinPL
                          Octavia 1.6 mpi + lpg, zakup końcówka września, przebieg ok 75kkm. Awaria dwóch wtryskiwaczy , silnik zaczyna nie równo pracować na wolnych obrotach. Serwis uważa że ta skoda nie wytrzyma do lipca
                          Nigdzie nie jest napisane, że tym autem jeździ. :wink:
                          Niemniej jednak zacne przebiegi. I tak zaraz po gwarancji auto z przebiegiem powiedzmy 500 tysi skręcone na 127349 km będzie okazyjną igiełką :diabelski_usmiech

                          >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                          Komentarz


                          • #14
                            Tak z grubsza: 1000km dzienie to jest srednia ~50km/h przez 24/dobe, bo tylko tak auto moze jezdzic. Potem wychodzi nie cale 5l/100km i teksty o jezdzie po 150km/h - no nie wierze. Albo 150 albo 5l

                            Bo to ze auto robi po 1000-1500km dziennie jestem w stanie uwierzyc, ale faktycznie musi jezdzic 24/dobe albo nie pali 5l tylko 7l :diabelski_usmiech

                            A to w Skodzie gwarancja nie jest ograniczona kilometrowo ?? Bo dodatkowa jest.

                            Fajny temat, ja bym proponowal fotki z trasy :diabelski_usmiech

                            P.S. Kupcie TSI, ponoc pala mniej niz TDI i sie nie psuja :diabelski_usmiech
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              IrekLubinPL, nie to żebym nie wierzył w robione przebiegi, ale... zrób proszę zdjęcie ksiażki serwisowej z podanym przebiegiem i datą przeglądu - upewnię się wtedy, że takie przeloty są możliwe
                              Adam... Używam:
                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                              Passek: B6 175KM/366Nm

                              Komentarz


                              • #16
                                Agamek12, Nie wydaje mi się, żeby maił na to czas .
                                IrekLubinPL A tak serio jaki jest charakter twojej pracy?
                                Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                                Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                                Komentarz


                                • #17
                                  piociel, mojej?
                                  Adam... Używam:
                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Pewnie że są możliwe. W dwóch kierowców jak najbardziej.
                                    Nie mniej jednak zastanawiam się co trzeba robić żeby tyle jeździć :?:
                                    60000km w dwa miesiące... jeszcze o tym nie słyszałem Obstawiam że jesteś w top 100 na świecie :twisted:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      To jest temat fake.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Agamek12, źle napisałem. Już poprawione.
                                        Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                                        Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          extra fuche ma nasz kolega!nie potrzeba wam tam w firmie jeszcze jednego "zajeżdżacza"??

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Wystraszyliście gościa swomi podejrzeniami a byłem ciekaw czy to auto dciągnie okresu gwarancji u mnie w firmie zdarza sie że auta robią ok 50 tyś.km rocznie i chyba nic w tym dziwnego ale do takich przebiegów jak kolegi Irka w życiu nie dobije podejrzewam że szmugluja cygary z ukrainy na zmiane z kolegą


                                            Mariusz
                                            Spoty Tarnowskie

                                            Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja sobie wypraszam - ja niczego nie podejrzewam :szeroki_usmiech . Ja tylko proszę o uprawdopodobnienie informacji .
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Agamek12
                                                Ja sobie wypraszam - ja niczego nie podejrzewam
                                                Wybacz kolego źle dobrałem słowa a co z kolegą Irkiem coś nam zaniemógł czyżby już zajechał ta Octavie


                                                Mariusz
                                                Spoty Tarnowskie

                                                Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  zapewne w trasie.taki przebieg z kapelusza sie nie bierze i wymaga poświęceń

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X