Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Relacja z zajeżdzania Skody Octavii

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dato, masz chipsa na 200 ps?

    Komentarz


    • Nawet na 207

      Komentarz


      • Wiec tak: przy 140 kmh jest 2250 obr, zrobie foto i z domku wkleje na pokaz :P przy 200 kmh tak jak wczesniej pisalem jest 3200. Na maxa rozbujalem się do 209 kmh i szyciej się już nie dalo
        ...Koła maja być 4 a cylindrów pięć...
        [__][__] == ( () () () ) == [__][__]

        Komentarz


        • IrekLubinPL, ok dzieki,ja w :lol: bkd przy 140km/h mam jakieś 2550obr. Cieszy to, że nie musicie dolewać oleju, a jaki wlewacie i co ile wymiana? Napisz jaki ten silnik ma symbol, ciekawe jak by to wyszło po czipsie,tzn. czym sie ten silnik różni od wersji 140km cr. Czekam jak sie to bedzie sprawować po 300tyś km,więc życzę dużo pracy :lol:
          Było szybkie
          2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
          CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
          163HDI HYDRACTIVE 3+
          Jest wycieczkowóz
          VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

          Komentarz


          • dato, :twisted:
            IrekLubinPL, to wklej to foto lepiej, bo czy aż taka różnica byłaby między bkd a tym nowym 2.0 tdi cr w przełożeniach? 300 obr/min to sporo na tej samej prędkości. (takie różnice są między skrzyniami 5 i 6 stopniowymi w vagach. Miedzy 6 a asz i 5 w awx miałem na 150 km/h prędkości różnicę 250 obr/min. OI asz przy 150 km/h miało na 6 biegu 2700 z hakiem).
            Niby realne, ale czy by aż tak zmieniali przełożenie? w ogóle tam jest inna skrzynia niż w bkd wpakowana?

            Komentarz


            • lukasiasty

              Ten silnik robi się tak samo jak 140CR na 170KM - jest już taki wykres na forum. Silniki (auta) różnią się tylko programem.
              Czytanie ze zrozumieniem - wymiany w LL zgodnie ze wskazaniem - czyli co 30k km. Olej zalewa ASO (Castrol SLX? )

              sew1981 - wygląda że ostatnie biegi są dłuższe aby ograniczyć spalanie, Vmax ogranicza sterownik a nie przełożenie (chyba).

              IrekLubinPL - czekam na tą fotkę. Ale zrób też fotkę na 5 biegu dla tych 140km i może dla 4 biegu np przy 100km/h? By się porównało z PDkami 6 biegowymi jaka jest różnica w przełożeniach.

              PS - nie masz może wrażenia podczas jazdy że 6 bieg to taki "nadbieg" ?
              Była O1 kombi ALH++ 150/340
              Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

              Komentarz


              • Jestem przy kompie Powiedzcie gdzie mam szukać oznaczenia silnika, bo w mojej Audi jest naklejka na rozrządzie, w Skodzie jest tak samo?


                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                Aby było jasne Byłem akurat po niemieckiej stronie autostrady A4 :P fotki pobędą chwilę i je kasuje

                Nad pozostałymi biegami popracuję jutro
                ...Koła maja być 4 a cylindrów pięć...
                [__][__] == ( () () () ) == [__][__]

                Komentarz


                • Gratuluję bawienia się telefonem przy prędkości 200km/h.

                  Strach pomyśleć, że właśnie tacy ludzie są zawodowymi kierowcami.

                  Komentarz


                  • a skąd wiesz ze to on robił a nie pasażer ? :diabelski_usmiech
                    BYŁA o1 rs
                    BYŁA o2 1.6
                    JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                    Komentarz


                    • Chris11, niech podniesie rękę ten co jest bez grzechu i nie rozmawiał przez telefon/pisał smsa podczas jazdy przy podobnych prędkościach

                      ... nie widzę czyli wszystko jasne - Chris11, Twojej też nie widziałem w górze :szeroki_usmiech

                      trochę luzu, tu chodzi o badania naukowe :lol:
                      Moja Skodzina

                      Skoda Octavia II -
                      Opel Astra III -

                      Komentarz


                      • Oznaczenia szukaj na naklejce pod dywanem w bagażniku,po lewej stronie jeżeli się nie mylę.Pozdrawiam
                        Life is 2 short 2 be slow

                        Komentarz


                        • IrekLubinPL, taką samą naklejke masz w książce serwisowej,i na pokrywie paska rozrządu też powinno być oznaczenie silnika tylko może być zasłonięte pokrywą silnika.
                          Było szybkie
                          2.0 TDI BKD 177km/402Nm by Aligator
                          CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE
                          163HDI HYDRACTIVE 3+
                          Jest wycieczkowóz
                          VW Sharan 7n 2.0TDI 170km DSG

                          Komentarz


                          • Właśnie takich przełożeń brakuje u mnie. Ja przy 140 km/h mam 3000 obr.

                            >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                            Komentarz


                            • Ja też niestety przy 230 z gps mam już 4300 i wchodzę powoli na czerwone :roll: :evil:
                              NajtFukinPatrol North-West

                              UNIDEN 510 XL + ML145

                              BYŁ ASZ
                              PÓŹNIEJ BYŁ BKD
                              BYŁA TEŻ CEGA
                              A TERAZ JEST SUPERB CBBB
                              MAMY NOWEGO KANDYTATA DO OCP,MA JUż JEDENAŚCIE LAT !!!!!!!!!!

                              Komentarz


                              • IrekLubinPL, rzeczywiście
                                naprawdę fajne przełożenia ma ten silnik, nic tylko modzić pod maską, żeby więcej pociągnęło i żeby lepiej przyśpieszało :twisted:

                                Komentarz


                                • Wedlug ksiazki i opisu to jest tak:
                                  Skrzynia NFP
                                  Lakier LF8L
                                  Moc 81 KW
                                  A silnik... Jeśli symbol jest po mocy to CFHF, jeśli przed CS, a jak nie to mam jeszcze CR
                                  ...Koła maja być 4 a cylindrów pięć...
                                  [__][__] == ( () () () ) == [__][__]

                                  Komentarz


                                  • IrekLubinPL, wymień w końcu tą spaloną żarówkę :twisted: hehe
                                    A przełożenia zarąbiste :diabelski_usmiech
                                    O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                                    Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                                    Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez IrekLubinPL

                                      Nad pozostałymi biegami popracuję jutro
                                      Kurcze takich właśnie przełożeń mi brakuje :-( wychodzi jakieś 3250 przy 200
                                      Teoretycznie przy obrotach mocy maksymalnej (4200) powinno być 258 km/h - faktycznie to zestawienie skrzyni ma potencjał rozwojowy. Ciekaw jestem jakie są tam obroty na V.
                                      Szkoda, że w BXE nie montowali takich skrzyń, bo tam przy 200 (licznikowych oczywiście) jest około 4150 obr/min. Stąd moje wrażenie jakbym ciągle jeździł na zbyt niskim biegu i w sumie chiptuning nie zmieni prędkości maksymalnej w istotny sposób.

                                      Pozdrawiam.
                                      sotdi

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez IrekLubinPL
                                        A silnik... Jeśli symbol jest po mocy to CFHF, jeśli przed CS, a jak nie to mam jeszcze CR
                                        CFHF to kod silnika

                                        Komentarz


                                        • Wiec sprawa wyglada tak, przy ok 3000 obrotow jest ok:
                                          I - 30 kmh
                                          II- 55 kmh
                                          III- 85 kmh
                                          IV- 120 kmh
                                          V- 155 kmh

                                          Faktycznie do cywilnej jazdy mozna by cudowac z elektronika i moca pod maska, ale do takiej jazdy jak moja stanowczo wystarczy. Przyspieszenie zadowala, v max też jest ok, do tego spalanie 6.05 srednie, czego chciec wiecej. A jak chcę się powyglupiac wsiadam w moja quattro, bo skodzinka nie chcę się krecic (ESP)

                                          A zarowka już wczoraj wymieniona to byla ta mala z tylnej prawej lampy ( jedna z 4).
                                          ...Koła maja być 4 a cylindrów pięć...
                                          [__][__] == ( () () () ) == [__][__]

                                          Komentarz


                                          • IrekLubinPL,
                                            Przeczytałem cały temat od deski do deski, jestem pod pod wielkim wrażeniem. Szacun Tobie.
                                            Nadal będę śledził ten temat, bo jest bardzo ciekawy.
                                            Pozdrawiam i życzę tyle szczęśliwych powrotów ile wyjazdów.
                                            02.02 2013r było, minęło ...

                                            Komentarz


                                            • "Skrzynia NFP", taka sama jest w SII 2.0 tdi cr
                                              panowie a w bkd macie jakie oznaczenie skrzyni?

                                              [ Dodano: Nie 03 Lut, 13 23:27 ]
                                              to sobie myślę, że warto jak ktoś robi swapa skrzyni na 6 gangów w tdi, walić od razu tą skrzynie właśnie, jak ma takie fajne przełożenia:
                                              Link

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez IrekLubinPL
                                                Wiec sprawa wyglada tak, przy ok 3000 obrotow jest ok:
                                                I - 30 kmh
                                                II- 55 kmh
                                                III- 85 kmh
                                                IV- 120 kmh
                                                V- 155 kmh
                                                Dzięki IrekLubinPL.
                                                Zaczynam myśleć o swapie...
                                                sotdi

                                                Komentarz


                                                • "V- 155 kmh" to ja mam tyle samo na 3000 tysiach, ale nie mam 6 biegu :cry:
                                                  naprawdę godziwe te przełożenia ma ten wóz. Czyli rozumiem że to nie ta sama skrzynia co w bkd? nie ktoś z bkdowiczów looknie na wlepę

                                                  Komentarz


                                                  • Jutro serwis, filtry i olej w inter carsie 254.50 zl. Pozostale koszty poznam jutro. Przebieg 88502 km. Teraz jade do Zielonej Gory, Sulechowa i w strone Lodzi. Powrot w okolice Glogowa, czyli zrobie kolo 800 km dziś. Adam na nocnej też cos nakreci i na serwis wydzie 90 kkm. Podobno rozrzad w tym silniku robi się na 210 kkm slyszal ktos o tym?
                                                    Co do przelozen skrzyni, eco driver nie powinien miec problemow z osiagnienciem sredniej 4.5 l / 100 km, sam bym się pokusil o taki wynik gdyby...
                                                    ...Koła maja być 4 a cylindrów pięć...
                                                    [__][__] == ( () () () ) == [__][__]

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X