Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie wycieraczki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jakie wycieraczki?

    zrobilem ten eksperyment na najezdzaniem na kraweżnik ale jest cisza.
    Odglosy wystepuja gdy wciskam hamulec, wchodze w zakret i w zakrecie puszczam hamulec - wtedy slysze stuk ( cos po miedzy stukiem a trzeszczeniem)

    Pozdrawiam,
    Maciek

  • #2
    Jakie wycieraczki?

    Jakie polecacie wycieraczki? Mam właśnie od dzisiaj nową szybkę i chciałbym od początku o nią zadbać. Są ponoć jakieś wzmacniane teflonem, ale nie używałem takich i nie wiem czy warto kupować te droższe?

    Komentarz


    • #3
      w.z., ja polecam BOSCH AERO ja takich używam i są super

      Komentarz


      • #4
        Ja ostanio kupuję ostatnio zwykłe ... jakie mają w salonach. Mało kosztują (coś około 50-60 PLN.

        Wymieniam je co 6 miesięcy na wiosenę i jesienią.
        Poprzednio miałem jakieś "przezajebiste" za 130 pln za komplet... i tak samo wycierały... i tak samo padły w 6 miesięcy.

        Komentarz


        • #5
          Ja kupiłem Valeo, zamiennik Bosch Areo. Jestem bardzo zadowolony

          Komentarz


          • #6
            To ja wypowiem się jakich lepiej nie kupować: Valeo Silencio - niby jest fajnie, ale przy prędkości > 120km/h nie radzą sobie przy powrocie i zostaje straszna smuga

            Oryginalne jak miały świeże gumy sprawiały się wyśmienicie. Chyba wrócę do oryginalnych :roll:
            Leon FR 2.0TDI 170KM

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez BioBogon
              To ja wypowiem się jakich lepiej nie kupować: Valeo Silencio - niby jest fajnie, ale przy prędkości > 120km/h nie radzą sobie przy powrocie i zostaje straszna smuga

              Oryginalne jak miały świeże gumy sprawiały się wyśmienicie. Chyba wrócę do oryginalnych :roll:
              Właśnie te miałem, te same objawy....a do tego "zdechły" szybciej niż te oryginalne.

              Komentarz


              • #8
                BioBogon, zgodze sie z toba valeo ma wycieraczki do

                Komentarz


                • #9
                  a ja mam wszechzachwalane motgumy za 30 zł komplet, ale od miesiąca nie pada, więc nie miałem jak przetestować....

                  Komentarz


                  • #10
                    champion i tylko to , w lublinie można kupić na sztuki , bez oryginalnych pudełek i naprawdę wychodzą tanio , ale też powyżej 130 -140 przy deszczu i silnym wietrze nie dają rady
                    O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                    GVI 1.4TSI
                    LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                    tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                    Komentarz


                    • #11
                      Orginalne są OK wymieniam co 3 miesiące, ale bardzo czesto myje gumy wycieraczek i myje szybe .

                      Komentarz


                      • #12
                        leszekmw, ćwiczyłem Championy przez jeden sezon, po wymianie na Bosch Aero wiem jedno - nigdy więcej Championa (produkty tej firmy troche zeszły z jakości w ciągu ostatnich lat) :evil:
                        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja mama jakies za 30zł za komplet i jetstem zadowolony Chodz ot osatnio zatarł mi sie mechanizm :/ i weekend miałem bez wycieraczek, dobrze ze nie padało :P Jutro rozbiórka i napawianie :!:
                          DACAR.team

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez stychlerz
                            Ja kupiłem Valeo, zamiennik Bosch Areo. Jestem bardzo zadowolony
                            ja też mam takie , już drugi kpl. - i nie narzekam

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez BioBogon
                              To ja wypowiem się jakich lepiej nie kupować: Valeo Silencio - niby jest fajnie, ale przy prędkości > 120km/h nie radzą sobie przy powrocie i zostaje straszna smuga :roll:
                              niestety nie moge sie z tym zgodzic. Valeo Silencio Specifics spisuja sie znakomicie do predkosci ok 160 km/h, pozniej to juz malo ktore wycieraczki zbieraja idealnie.

                              Chcialbym poinformowac rowniez ze w salonie sprzedaja wycieraczki Valeo - w skodowsko-vw-audi-seatowskich opakowaniach ( z guma z serii Compact ). Fabrycznie montowane do Octy I to SWF firma wykupiona przez Valeo i produkujaca tansze wycieraczki. Bosche mialem juz kilka razy w roznych odmianach i zawsze po ok 2 miesiacach dzialo sie to samo - skrobanie, skakanie itp.

                              Polecam zdecydowanie Valeo !!! Za komplet ze spojlerem od strony kierowcy dalem 59 zl na allegro, i spisuje sie znakomicie.
                              Octavia TDI - seria

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Dziurus
                                Zamieszczone przez BioBogon
                                To ja wypowiem się jakich lepiej nie kupować: Valeo Silencio - niby jest fajnie, ale przy prędkości > 120km/h nie radzą sobie przy powrocie i zostaje straszna smuga :roll:
                                niestety nie moge sie z tym zgodzic. Valeo Silencio Specifics spisuja sie znakomicie do predkosci ok 160 km/h, pozniej to juz malo ktore wycieraczki zbieraja idealnie.

                                Polecam zdecydowanie Valeo !!! Za komplet ze spojlerem od strony kierowcy dalem 59 zl na allegro, i spisuje sie znakomicie.
                                Hm... wycieraczki zbierają bardzo dobrze i wogóle są fajne, ładne, ale ficzer niezbierania powyżej 120 jest 100% powtarzalny. Jeśli trafił mi się gorszy egzemplarz to jest to również argument na 'nie' dla tych wycieraczek, bo nie ma pewności na jaką się serie trafi.

                                A i są ze spoilerem dedykowane do octy/golfa i kupowałem je również na allegro w cenie 59zł.
                                Leon FR 2.0TDI 170KM

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez djczas
                                  ja polecam BOSCH AERO ja takich używam i są super
                                  potwierdzam idealne zbieranie nawet powyzej (duzo powyzej) predkosci dozwolonych w naszym pieknym kraju
                                  nasza droga: www.wpzs.pl

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Co do wycieraczek w ostatnim czasie przekonałem się do jednego wyrobu. ALCA grafitowane - (budowa tradycyjna) , bo o nich chcę napisać sprawdziły mi się w poprzednim aucie (espero) i postanowiłem zastosować je w octavce. Efekt b. pozytywny. W trakcie deszczu szyba "sucha" w trakcie ich pracy, bez smug. Mam porównanie do oryginałów czeskich-beznadzieja. Cenowo po 6 PLN za sztukę.
                                    O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                                    KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                                    O III czarna liftback - reaktywacja

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Jabar1975
                                      Zamieszczone przez djczas
                                      ja polecam BOSCH AERO ja takich używam i są super
                                      potwierdzam idealne zbieranie nawet powyzej (duzo powyzej) predkosci dozwolonych w naszym pieknym kraju
                                      saport techniczny baj DGW
                                      była BKD+DSG '05 120kkm
                                      była BXE '08 190kkm
                                      no i nie ma :-)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Z wycieraczek w które był wyposażony nowy samochód byłem bardzo niezadowolony - padły po 2 miesiącach. Potem przez 1,5 roku były zamienniki w cenach od 65 do 90 jednak także nie były bez wad - np. powyżej 120 km/h nie radziły sobie z wodą.
                                        Od roku znów jeżdżę na oryginałach i jestem z nich bardzo zadowolony. Przy dużych predkościach nie mam już problemu ze smugami na szybie a co do trwałości także są lepsze w porównaniu do zamienników. No i teraz są po około 75 PLN a jak kupowałem samochód w 2003 roku kosztowały około 120 PLN.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          dobry temat, stoje przed dylematem jakie kupić, bo moja maja juz ponad pół roku.
                                          tylko zawsze zapominam je zmierzyc
                                          więc chyba wskocze na BOSCH AERO.
                                          a poza tym ja w deszczu nie jezdze szybcije niz 120 km/h więc ten problem mnie nie dotyczy.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Sigma_74
                                            dobry temat, stoje przed dylematem jakie kupić, bo moja maja juz ponad pół roku.
                                            tylko zawsze zapominam je zmierzyc
                                            więc chyba wskocze na BOSCH AERO.
                                            Ja również stoję przed dylematem
                                            i już sam nie wiem co wybrać bo różne tak są
                                            opinie że prawie każdy inny
                                            do wyboru mam
                                            valeo xtrm
                                            bosch aero twin
                                            lub trico innovision - za tą przemawia cena ale jak z jakością?tego to już nie wiem
                                            i nie wszędzie można dostać produkty trico a tuttaj poniżej link
                                            403 Forbidden
                                            Seat Leon TS
                                            Skoda Octavia 1.6 LX

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam,

                                              od jakiegoś półtora roku jeżdżę uzywając piór Valeo XTRM montowanych do standardowych ramion O1.
                                              W okresie tym zuyłem 3-4 komplety, dokonując wymiany co ok. pół roku i...
                                              byłem bardzo zadowolony... tzn. wszystko było jak należy przy wszystkich prędkościach z jakimi da się jeździć w zależności od tego jak obfity opad jest :-)
                                              ... jednakże ostatnia para (530+450) jaką kupiłem na początku czerwac 2006 za 138 zł od jakiegoś gościa na allegro juz mi padła i nadaje się do wymiany :evil:

                                              Mam więc pytanko do użytkowników Bosch AeroTwin:
                                              gdzie je kupujece i za ile?

                                              Mam jeszcze jedno pytanko:
                                              śledziłem kiedyś topic, gdzie jeden z kolegów planował przeszczep ramion bodajże z Golfa IV do O1, by mieć wycieraczki całkowicie płaskie jak w OII,
                                              Forum - Octavia Club Polska
                                              jak się ta sprawa zakończyła?
                                              Maciek - AHF'02 Combi 133@312, B6, EBC TG/GS

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Operacja została przerwana... samochód idzie do sprzdania.

                                                Ramiona pasują. Koszt za sztuke około 85 pln w serwisie ASO.

                                                Same wycieraczki około 90-110 pln za komplet na allegro.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  ja jeżdżę na płaskich i nie wymieniałem ramion.
                                                  firma jakaś niemiecka nie pamiętam, dostałem zapasowe gumki, koszt wycieraczek 65PLN komplet
                                                  TDI ASV 140KM 300Nm

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X