Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie wycieraczki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    arci9, napisz jak sie sprawują w temperaturach poniżej 0
    Interesuje mnie czy nie będą twardniały a co za tym idzie skakały po szybie. Narazie kupiłem jakieś badziewie "na przetrwanie" ale na zimę trzeba zmienić na coś co działa.
    NFPNorth-West
    2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
    WARSZTAT www.dsize.pl
    ->
    CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
    spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Urko
      Już mi przyszło do głowy że płyny z hipermarketów (5-7 zł za 5l) mogą niszczyć pióra tym samym wycieraczka po 3-4 m-cach szarpie
      jakiego plynu bys nie uzywal (ja glownie castrol) po 4 miesiacach i kilkunastu tysiacach zimowych kilometrow beda do wymiany (aero)
      nasza droga: www.wpzs.pl

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez dobrygrzeswawa
        arci9, napisz jak sie sprawują w temperaturach poniżej 0
        dobrygrzeswawa, gdy tylko dotrwam do takiej temperatury opiszę swoje spostrzeżenia :wink:

        Komentarz


        • #54
          nie czyatałem całego tematu, ale w tamtym roku robiłęm sobie taki mini teścik wycieraczek.
          Kupiłem Valeo Silence czy cos w tym stylu model. takie bez tej metalowej konstrukcji. dałem cos około 50-60zł. Drugą wycieraczką która kupiłem to Motgum z hipermarketu za ok 10zł.
          Po roku ta tania w niczym nie ustępuje Valeo a czasami sie zdarza ze valeo potrafi pzreskakiwac, a motgum nic :]
          jesli chodzi o scieranie to obie łądnie sprżatają szybe.
          Tak wiec ja juz niegdy nie kupie takiej dorgiej wycieraczki.

          Tylko MOTGUM :]

          Komentarz


          • #55
            Motgumy kupiłem w Auchanie - pełna rozmiarówka. Ale niestety od strony kierowcy też mi przeskakuje, powoli zaczynam się zastanawiać czy to nie wina cud-spojlera. Cena - bezkonkurencyjna, spojżenie byłej - bezcenne
            Powered by VSI PRINS

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez vulture30
              Po roku ta tania w niczym nie ustępuje Valeo a czasami sie zdarza ze valeo potrafi pzreskakiwac, a motgum nic :]
              Valeo masz na dużej jak rozumiem ?

              Wstaw Motogum na dużą a też będzie przeskakiwać

              Komentarz


              • #57
                Wcześniej używałem Valeo silencio ale po 2 miesiącach padły. Teraz używam bosch eco i nie narzekam
                pozdrowienia

                Komentarz


                • #58
                  no ja w sumie na fabrycznych całe 3 lata się bujałem ale czas je wymienić jakieś nowe sugestie ?

                  Komentarz


                  • #59
                    Motgum a nie pożałujesz
                    OII Combi 1.9 TDI BXE 2008 Ambiente ***234 kkm***
                    Opel Corsa 1.2 A12XER 150 Edition 2012 ***38kkm***

                    Komentarz


                    • #60
                      koło sierpnia kupiłem Valeo, 50zł chyba za dwie i ... koszmar. Po zmroku po prostu nie dalo sie jechać, zostawiały taką mgłe, ze nic nie bylo widac! Szyby nie byly tluste bo kupilem same gumki za chyba 10zl (!!) wymienilem je w miejsce starych (jeszcze te z ASO wiec spojlerek zostal) i zbierają do dzis niebo lepiej niz te valeo. Jeden minus to niestety przy mrozie zamarzają cale i praktycznie wycieraczki lataja w powietrzu ;/ ale poza sezonem zimowym to chyba rozwiazanie godne polecenia. Teraz za cale 7zl kupilem tylną i tez bardzo fajnie zbiera.

                      Komentarz


                      • #61
                        Zamieszczone przez OBIX
                        no ja w sumie na fabrycznych całe 3 lata się bujałem ale czas je wymienić jakieś nowe sugestie ?
                        Następne fabryczne 8)

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez bezduszny
                          Następne fabryczne
                          u mnie jeszcze trzy pary byly z ASO ale ostatnie to juz nie ten efekt które mialy te na nowym aucie...

                          Komentarz


                          • #63
                            a u mnie ciągły problem z przeskakiwaniem i chrobotaniem o szybę nie wspominając już o braku zbierania przy prędkości powyżej 100 km/h, wypróbowałem oryginały, Championy i Valeo, ze spojlerami i bez i ciągle to samo

                            chyba wypróbuję jakieś płaskie Bosch lub Valeo
                            Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI BKD DSG (172/395) by R-Motors-klik

                            Komentarz


                            • #64
                              Arti23, powodzenia z płaskimi :wink:
                              Niech się Lucek wypowie na temat boskich, płaskich, wspaniałych wycieraczek w OI.

                              P.s. a może masz luzy w mechanizmie od wycieraczek :?: Ja kiedyś oddałem auto do warsztatu i wyczyścił mi cały mechanizm, nasmarował i o niebo lepiej :!:
                              Życie jest bezwzględne nie lituje się nad nikim...
                              Pokój jego duszy...KRIS 27.09.03
                              BMW serii 3... Radość z jazdy.

                              Komentarz


                              • #65
                                Zamieszczone przez Arti23
                                chyba wypróbuję jakieś płaskie Bosch lub Valeo
                                Nie wiem jak bosh ale Valeo xtrm to tragedia :twisted: . Miałem je założone ok. 2 tygodnie w O1 i skrzypiały jak najgorszy chińczyk. Nie miałem problemów z Valeo Silencio ze spojlerem :lol: i chyba ze trzy zmiany takich właśnie używałem.

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez Tymon
                                  Arti23, powodzenia z płaskimi
                                  Niech się Lucek wypowie na temat boskich, płaskich, wspaniałych wycieraczek w OI.

                                  P.s. a może masz luzy w mechanizmie od wycieraczek Ja kiedyś oddałem auto do warsztatu i wyczyścił mi cały mechanizm, nasmarował i o niebo lepiej
                                  Szkoda kasy i tyle, lepiej dać zwykłe ze spoilerem i sprawdzić luzy tak jak pisze Tymon, zmieniłem z płaskich na zwykłe i jest ok, choć faktem jest, iż przy wyższych prędkościach tez mają biedę nadążyć :twisted: :twisted: - wiec jak pada jadę w miare wolno :wink: :wink:
                                  "Życie jest bezwzględne, nie lituje się nad nikim"
                                  Pokój jego duszy - Kris 27-09-2003
                                  Pionek znów gra.......

                                  Rodzinne Combiaczki AHF i BKD by ALI oraz E 30
                                  www.dynosoft.pl

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez Tymon
                                    Arti23, powodzenia z płaskimi
                                    Przyłączam się do życzeń

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Widać czasami jak niektórzy emeryci na parkingach zostawiają na noc samochody z odgiętymi wycieraczkami. A potem sie dziwią, że wody nie chcą zbierać. A jak mają zbierać, skoro sprężyna jest już trwale naciągnięta i słabo przyciaga ramię do szyby?
                                      Pozdrawiam, Dezet

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Dezet, Emeryci dbaja o to, zeby potem rano nie trzeba bylo odrywac pior wycieraczki od szyby

                                        Sprezyna rzecz ulotna, zawsze mozna zmienic, skrocic albo cos innego wykombinowac

                                        BTW Tez czasem zostawiam podniesione, albo cos podkladam, bo rano nie bede wstawal pol godziny wczesniej, zeby nawiew zaczal wiac cieplym na szybe, zeby wycieraczkę podnieść zeby odrapac szybe, bo nawet po namoczeniu jej odmrazaczem, czesto nie pomaga :diabelski_usmiech
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          W zimę bardzo często odciągam ramiona wycieraczek od szyby zwłaszcza jak coś lieci z nieba i zanosi się na przymrozek. Proktykuję to jeśli wiem, że w takich warunkach auto będzie stało kilka godzin. Przez tą czynnośc piórko wycieraczki szybciej jest gotowe do użycia, niż skrobane oderwane od szyby. Nieco rzadziej jak Maicroft stosuję arkusz kartonowy.
                                          Co do producentów piór wycieraczek na obecnym etapie testuję Motgumy. Poprzednie Alca zaczeły popiskiwać na szybie w czasie pracy. To nie koniec testów i nie mam jeszcze swojego faworyta.
                                          O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                                          KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                                          O III czarna liftback - reaktywacja

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez Luca
                                            Zamieszczone przez Tymon
                                            Arti23, powodzenia z płaskimi
                                            Niech się Lucek wypowie na temat boskich, płaskich, wspaniałych wycieraczek w OI.

                                            P.s. a może masz luzy w mechanizmie od wycieraczek Ja kiedyś oddałem auto do warsztatu i wyczyścił mi cały mechanizm, nasmarował i o niebo lepiej
                                            Szkoda kasy i tyle, lepiej dać zwykłe ze spoilerem i sprawdzić luzy tak jak pisze Tymon, zmieniłem z płaskich na zwykłe i jest ok, choć faktem jest, iż przy wyższych prędkościach tez mają biedę nadążyć :twisted: :twisted: - wiec jak pada jadę w miare wolno :wink: :wink:
                                            luzów nie mam bo niedawno miałem czyszczony i smarowany mechanizm (zapiekło się i wycieraczki stanęły w połowie szyby), mam teraz Valeo i jest tragedia, czy spoiler jest czy go nie ma jak tylko włączę wycieraczki a nie ma ulewnego deszczu to szału można dostać, chodzą gorzej niż w moim pierwszym maluchu, nie mówiąc już o tym że środkiem cienko zbierają
                                            Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI BKD DSG (172/395) by R-Motors-klik

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              od paru dni Bosh Aero i jest dobrze, lepiej niz na Valeo ze spojlerem.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                A jakie te Motgumy maja byc?? To sa te po ok 25zl sztuka czy cos innego, takie cos ze spojlerem dzis widzialem.

                                                I tak wymienie dopiero na wiosne, bo te akurat skoncza zywot :twisted:
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Motgumy po ok.16 PLN za "530" bez spoilera. Czy są ze spojlerem tej firmy, tego nie wiem. Spotkałem równocześnie na rynku pakowane pojedyńczo w typowe pudełka dla piór, oraz po dwa w przezroczyste opakowanie z wkładką tekturową z tyłu. Mam te pierwsze.
                                                  O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                                                  KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                                                  O III czarna liftback - reaktywacja

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    -Piotr-,

                                                    Są ze spojlerem - jestem posiadaczem. Największy wybór jest w Auchan.
                                                    Powered by VSI PRINS

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X