Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Re: Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

    Zamieszczone przez Maicroft
    Jako ze brakuje takiego tematu to dołączam.

    Generalnie każde zdrowe auto na LPG pali też Pb wiec i to w zasadzie powinno się podać
    Nigdy nie notowalem spalania benzyny, ale teraz sie zawzialem zatankowalem do pelna,
    przejechalem przeszlo 4 tys km i juz moge podac:

    LPG srednio 8.5 l (to juz dawno wiedzialem, na baku przejzdzam srednio 450 km a wchodzi 38l )

    benz. 0,75 l

    BTW kiedys zrobilem test oszczednej jazdy i uzyskalem powtarzalny (trzy tankowania)
    wynik ponizej 7.5 l (zasieg wzrosl do 520 km) . Tylko przy okazji troche sie meczylem. Palac 8,5 litra jezdze zgodnie ze swoim temperamentem.

    Komentarz


    • #52
      a ja z innej beczki - po 3 tankowaniach na Węgrzech stwierdzam, że gaz w PL jest słaby. strasznie słaby. daje to w wynikach spalania, bo:
      polskie lpg, autostrada 130kmh (na liczniku ok. 140-150, wskazania z gps), co daje prawie równo 4tys. rpm na V, uchylony szyber - 10L
      węgierskie LPG, ta sama prędkość, tylko odsunięty szyber, szyby do połowy w dół (przy +38*C bez klimy nie da się inaczej...) - 8,5L :shock: tankowałem na Węgrzech 3 razy, 3 razy ww. wyniki (tzn. 8,2-8,5L/100km).

      czyli finansowo: gaz w pl to średnio 2,15/L, HU - 190HUF (ok. 2,7). 100km w PL = 21,5; 100km w HU = 23 pln. czyli pomimo pozornie wysokiej ceny opłaca się. jeszcze ciekawe, co na to silnik

      Komentarz


      • #53
        witam, cieszę się oktą od 1 kwietnia.

        po mieście to 9,5-10 L wychodzi (dojazd do pracy 25km). na trasie ekonomicznie to 8,8 - 9,2 a jak mam ciśnienie to też 10 - 10,5 L LPG.
        ale PB to że tak powiem śladowo. więc chyba nie najgorzej?

        Komentarz


        • #54
          witam
          czekam właśnie na O1, 1,6 z oryg.instalką. Będzie na listopada (zamówiona 26 lipca)Powiedzcie jak się ją dociera bo w salonie mówią że od razu gaz a ja coś nie mam przekonania. A tak wogóle to ten silnik dobry wybór ?

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez matys43
            witam
            czekam właśnie na O1, 1,6 z oryg.instalką. Będzie na listopada (zamówiona 26 lipca)Powiedzcie jak się ją dociera bo w salonie mówią że od razu gaz a ja coś nie mam przekonania. A tak wogóle to ten silnik dobry wybór ?
            Zgodnie z instrukcja mozesz od razu jezdzic na LPG, co 5 tys.km musisz przejechac 200 km na PB,

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez matys43
              witam
              czekam właśnie na O1, 1,6 z oryg.instalką. Będzie na listopada (zamówiona 26 lipca)Powiedzcie jak się ją dociera bo w salonie mówią że od razu gaz a ja coś nie mam przekonania. A tak wogóle to ten silnik dobry wybór ?
              ja przeszedlem na gaz dopiero po ok. 2 tys. km, silnik dosc elastyczny nie sprawiajacy
              klopotow - ot taka stara dobra 8 zaworowka, IMO dosc glosny. nie zdziw sie poza tym cykaniem - slychac tylko na zewnatrz to sprawa instalki.

              Komentarz


              • #57
                Zamieszczone przez matys43
                witam
                czekam właśnie na O1, 1,6 z oryg.instalką. Będzie na listopada (zamówiona 26 lipca)Powiedzcie jak się ją dociera bo w salonie mówią że od razu gaz a ja coś nie mam przekonania. A tak wogóle to ten silnik dobry wybór ?
                A przepraszam ze zapytam, chodzi mi o zbiornik LPG, jakie są oferowane, jakiej pojemności? Nominalnej i uzytkowej bo uzytkowa zawsze 80% nominalnej. Raz czytam ze są 55L raz ze o ok 8 L mniejsze, jak z tym jest? Oczywiście mowa o toroidalnych w miejsce po kole zapasowym.
                OI Combi 1.6 LPG BFQ

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez EFENDI
                  Zamieszczone przez matys43
                  witam
                  czekam właśnie na O1, 1,6 z oryg.instalką. Będzie na listopada (zamówiona 26 lipca)Powiedzcie jak się ją dociera bo w salonie mówią że od razu gaz a ja coś nie mam przekonania. A tak wogóle to ten silnik dobry wybór ?
                  A przepraszam ze zapytam, chodzi mi o zbiornik LPG, jakie są oferowane, jakiej pojemności? Nominalnej i uzytkowej bo uzytkowa zawsze 80% nominalnej. Raz czytam ze są 55L raz ze o ok 8 L mniejsze, jak z tym jest? Oczywiście mowa o toroidalnych w miejsce po kole zapasowym.
                  u mnie jak wyjezdze gaz "do zera" to wchodzi jakies 38-39 litrow

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez baca10
                    Zgodnie z instrukcja mozesz od razu jezdzic na LPG, co 5 tys.km musisz przejechac 200 km na PB
                    orzeszku*** przejechałem 45kkm na samym LPG, tylko rozruchy na PB :lol: chyba po wypłacie zafunduje wózkowi przejażdżkę na fabrycznym papu

                    Zamieszczone przez t271828
                    u mnie jak wyjezdze gaz "do zera" to wchodzi jakies 38-39 litrow
                    u mnie jak wyżej, zbiornik stako 53L, niby 80%~42,4L, ale nigdy powyżej 40,5L nie weszło

                    Komentarz


                    • #60
                      Wielkie dzieki, moze trywialna rzecz o którą pytam, ale ciekawe co i jak.
                      pozdro
                      OI Combi 1.6 LPG BFQ

                      Komentarz


                      • #61
                        Pomiary letnie

                        Dystans: 1778 km

                        Ilość spalonego LPG: 160,8 litrów
                        Ilość spalonej benzyny: 12,0 litrów
                        Łącznie ilość spalonego paliwa: 172,8 litrów


                        Średnie spalanie LPG: 9,044 / 100km
                        Średnie spalanie benzyny: 0,67 /100km
                        Średnie łączne spalanie: 9,72 /100km

                        Koszt LPG: 341,66 zł
                        Koszt benzyny: 51,96 zł
                        Łączny koszt: 393,62 zł

                        Koszt przejechania 1 km: 0,22 zł

                        Termin testu to 20-07-2010 do 28-08-2010

                        Z tych 1778 km około 1300 km to trasa, w tym około 600 km autostradą. Reszta to miasto w tym dojazd do pracy około 5 km w jedną stronę.
                        Skoda Octavia Tour MORE 1.6 TWIN POWER
                        Yamaha FZ6 s2 Fazer ABS

                        Komentarz


                        • #62
                          Auto mam miesiąc czasu (z salonu). Najpierw paliło mi około 9l/100 km, a po regulacji obowiązkowej po 1000 km mieści mi się średnio w 8,5l gazu. Przejechałem właśnie 2000 km. Aha, zauważyłem jeszcze jedno, że do wskazań komputera należy dodać jakieś 0,5-0,7 l i wychodzi to samo co licząc na piechotę.

                          PS. Robię 70% w trasie, 30% miasto.

                          Komentarz


                          • #63
                            Panowie mam pytanie
                            Jak obliczacie spalanie w mieście skoro cześć trasy przejeżdżacie na benzynie (zima/lato)? Wg mnie nie da się dokładnie obliczyć ile pali w mieście szczególnie w zimie. Jedynie w lecie mamy najbardziej zbliżone wartości W moim przypadku w ciepłe dni gaz załącza się przed tym jak ruszę albo po max 50 metrach. W zimie lpg zasila silnik po jakiś 500 m do 1 km (oczywiście po drodze postój na kilku światłach stąd takie wartości)
                            W trasie sprawa jest prosta - u mnie pali 9 - 9,5 litra na 100km

                            Komentarz


                            • #64
                              Jak obliczacie spalanie w mieście skoro cześć trasy przejeżdżacie na benzynie (zima/lato)?
                              Ths, Ci co piszą że pali mi x w mieście a y na trasie to w większości przypadków patrzą według wskazań komputera co ma się nijak do rzeczywistości w przypadku LPG.

                              Rzeczywiste wskazania można uzyskać tylko i wyłącznie tak jak ja podałem wcześniej. Zalewamy oba baki do pełna przejeżdżamy np 1 000 km zalewamy znowu oba do pełna i mamy dokładne spalanie. Aha najlepiej robić to na tej samej stacji bo dystrybutory LPG różnie odbijają na różnych stacjach.
                              Skoda Octavia Tour MORE 1.6 TWIN POWER
                              Yamaha FZ6 s2 Fazer ABS

                              Komentarz


                              • #65
                                Koledzy, jest sprawa.
                                Otóż posiadam Octavię 1.6 AKL i od października będę przejeżdżać dziennie około 70 kilometrów, a moja noga do lekkich nie należy. Chciałbym zamontować gaz, lecz się na tym nie znam. Jestem ze Śląska, więc musiałbym znaleźć warsztat w tej okolicy. Jakie są przypuszczalne ceny? Może ktoś montował ostatnio?

                                Komentarz


                                • #66
                                  Mickul, po 1. to nie ten temat, ale jak już zapytujesz to: zarejestruj się na lpg-forum i poczytaj - nie tylko o instalacjach, ale i o polecanych instalatorach. ceny instalki od ok 2k za kupę z za małym reduktorem i wtryskami jednorazówkami do ponad 3k za jakieś Landi Renzo

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Toż to przecież właśnie w tym miejscu rozmawiamy o gazie, a przecież oto pyta Mickul, swego czasu skoda dawała promocje na instalację, nie jakąś tam tylko właśnie Landi Renzo, musisz się dowiedzieć i "powęszyć" ja mam od roku właśnie taką i jak na razie jest super.

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Hej.
                                      Narazie 1100 km na LPG, średnie 9,24. Myślę że po mieście to nie jest zły wynik.
                                      Octawia TOUR 2010 1.6 LPG

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        mi srenio przy 90% trasy spala w granicach 8 litrow ( bez szalenstw). Zalezy tez, czasami jaki gaz sie zatankuje( ten sam styl jazdy, a spalanie rozne)

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Zamieszczone przez folo79
                                          U mnie spalanie benzynki w mieście zima 2-4litrów(odpalanie+gaszenie"proturbo") + gaz 12-14litrow. Noga ciężka...
                                          A jaki masz silnik, bo w opisie widnieje 1.8T i zgłupiałem tak naprawdę...

                                          I przy okazji pytanie. Czy ktoś z kolegów słyszał, widział lub posiada instalację gazową do silnika TSI?
                                          Tak tylko pytam... :wink:
                                          moją pasją jest mordowanie... szkodników ;-)

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez deratyzator
                                            I przy okazji pytanie. Czy ktoś z kolegów słyszał, widział lub posiada instalację gazową do silnika TSI?
                                            Tak tylko pytam... :wink:
                                            srednio raz na miesiac ktos pisze, ze ma byc, ze juz, ze w fazie testow, ze za miesiac a instalki jak nie bylo tak nie ma

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              W skodzie w katowicach kolo sprzedawca, powiedział, że skoda już montuje instalacje do 1,4TSI... nie sprawdzałem dokładniej bo (i tu powinno paść szereg niecenzuralnych słów :evil: ) do tej pory nie mogę odebrać swojej 1,8TSI wrrrrrrrrrrr
                                              Ponoć firma CZAKRAM montuje już instalacje do 1,8TSI, ale pod konkretny silnik (nie model silnika tylko indywidualnie pod poszczególne silniki danego modelu).
                                              Jak w końcu będę miał tę swoją octawkę ( :evil: :evil: :evil: :evil: ) to na pewno sprawdzę czy to prawda i ile taka instalacja kosztuje.
                                              moją pasją jest mordowanie... szkodników ;-)

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Witam
                                                U mnie to tak jest 8.5-9l/100km LPG trasa , po mieście jeszcze nie mam danych PB ok. 1l 100km
                                                O dziwo te 8,5 pali w trasie na której kiedyś na PB zrobiłem rekord i spalił 6l/100km ale z tym lpg wiadomo jak jest po pierwsze a po drugi wstawili mi valdki 3ohm chu...

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez Mickul
                                                  Koledzy, jest sprawa.
                                                  Otóż posiadam Octavię 1.6 AKL i od października będę przejeżdżać dziennie około 70 kilometrów, a moja noga do lekkich nie należy. Chciałbym zamontować gaz, lecz się na tym nie znam. Jestem ze Śląska, więc musiałbym znaleźć warsztat w tej okolicy. Jakie są przypuszczalne ceny? Może ktoś montował ostatnio?
                                                  jak chcesz to dam ci namiary na dobrego gazownika

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Po przejechaniu 5 kkm i drugim tankowaniu benzyny do pełna,
                                                    sytuacja wygląda tak:

                                                    PB - 0,92 l/100km
                                                    LPG średnio - 10,86 l/100km (trasa/miasto - 50/50)
                                                    LPG trasa - ok. 8,4 l/100km (średnia prędkość - 70 km/h)
                                                    LPG miasto - ok. 13 l/100km (średnia prędkość - 20 km/h)

                                                    Klimatyzacja non-stop,

                                                    A jeżeli chodzi o koszty (PB tankowane na NESTE, LPG na BP)

                                                    Koszt PB 4.12 PLN/100km
                                                    koszt LPG 23.57 PLN/100km

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X