Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Re: Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

    U mnie spalanie jak w stopce. Przeważnie dojazdy do pracy, tryb mieszany ze wskazaniem na miasto. Ostatnio w trasie Łódź - Wrocław, 3 osoby, średni bagaż, jazda spokojna, ale nieemerycka, zeszło do 6,64 LPG - rewelacja, zwłaszcza, że motor 1.4. Szczegóły spalania na motostat.pl - po kliknięciu na baner.
    Tomek

    Komentarz


    • Panowie, ile wchodzi Wam do butli w Tourze II?
      Bo mam drugie tankowanie, ok. 41 litrów pod rząd, fakt faktem z zupełnie pustej butli. Ale wydaje mi się że znacznie za dużo wchodzi.
      Jeszcze niech potwierdzi ktoś, byłem pewien że butla ma 44l, czy głupoty gadam i jest większa?

      głupoty gadam, jest 53l, czyli wchodzi 78-80% pojemności, jak Pan Bóg przykazał
      Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

      Komentarz


      • Ostatnio weszło równo 40 litrów gazu (butla 53L). Średnie spalanie to 10L. Przejechałem równo 400 km, w tym trasa ok 250 km (i tu nie patrzyłem na ekonomię - ok 200 km przejechałem ze średnią prędkością 140 - 160km/h, reszta trasy 80-90), pozostałe 150 km to miasto. Myślę, że ogólny wynik nie jest zły.

        To co zauważyłem - silnik 1,6 lubi wysokie obroty. W mieście przy bardzo spokojnej jeździe silnik ma większy apetyt na paliwo. Przy dynamicznej jeździe spalanie jest o wiele mniejsze - wg komputera o jakieś 2L mniej.
        Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi.

        nasze auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50170

        Komentarz


        • Ja na trasie Poznań-Opoczno - ok. 300 km - 9 litrów spalił z kilmą, średnia prędkość 100 km/h, ominąłem autostradę.
          Octavia jest jak dobry lokaj - czasami zapominasz, że on w ogóle istnieje, ale gdyby go nie było, to świat zwaliłby Ci się na głowę.

          Komentarz


          • Ja nie potrafię zejść niżej 9.8. Ale może faktycznie nie umiem jeździć...

            Komentarz


            • Zamieszczone przez b8tz
              Ja nie potrafię zejść niżej 9.8. Ale może faktycznie nie umiem jeździć...
              a kto Ci powiedział że nie umiesz jeździć?

              może w serwisie skody? Od razu go zmień!

              ja też to usłyszałem jak zgłosiłem że gaśnie samo na LPG


              poczytaj:
              Forum - Octavia Club Polska
              ----===LPG Powered By GABOREK===---

              Komentarz


              • O ile zaniża wam średnie spalanie komputer pokładowy?
                W moim przypadku średnie spalanie LPG przy tankowaniu wynosi od 8,2 do 9,5. Benzynę tankowałem 2 razy - po zakupie i przy 5000 km i wtedy weszło około 40 litrów. Obecnie przy 11000 km jest 2/3 zbiornika). Jazda raczej spokojna, okresowo emerycka, 2/3 to 15 kilometrowa trasa (górzysta zakopianka Nowy Targ - Rabka) a na pokładzie 1-2 osoby. Nie mogę zrozumieć, dlaczego raz komputer zawyża mi średnie palanie o 1,5 a innym razem o 2,5 litra. Nie chodzi mi o to, dlaczego zawyża (lpg jest mniej kaloryczne), ale o te różnice. Wydaje mi się, że im spokojniejsza jazda tym mniejsza różnica w średnim spalaniu. O dziwo, w zimie spalanie LPG wcale nie było większe porównując go do letnich przebiegów bez włączonej klimatyzacji
                Może wreszcie się zmotywuję i przejadę jakiś odcinek tyko na benzynie dokonując pomiarów.
                Instalacja LR, do zbiornika wchodzi niecałe 40 l, choć raz weszło 41.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez obrus
                  (lpg jest mniej kaloryczne)
                  LPG jest bardziej kaloryczne i ma ponad 100 oktan

                  różnica wynika z masy jednego litra. Masa właściwa benzyny jest różna od masy właściwej skroplonego gazu
                  ----===LPG Powered By GABOREK===---

                  Komentarz


                  • po 2 latach z BRC SQ24 (btw. dzięki huwe za dobrą poradę odnośnie wyboru instalacji) mam realne spalanie w okolicach tego co w podpisie, ciężko mi wyjść powyżej 9L na trasie pomimo 90% wyprzedzań z 3 biegu. bardzo pomogła regulacja wczesną wiosną - wcześniej niezależnie od stylu jazdy praktycznie zawsze wychodziło 9-10L. styl jazdy bez zmian
                    komp pokładowy pokazuje ok. 15% mniej niż rzeczywiście spalam gazu - aczkolwiek tu obserwacja jest trudna, bo da się to jakoś sensownie określić tylko przy wyjechaniu całego zbiornika gazu w ciągu jednej podróży tego samego dnia

                    po 75kkm w instalce nic się fizycznie nie zepsuło - jedyna ingerencja to korekta softu po paru miesiącach od założenia - auto przy pełnym bucie na 2. potrafiło przeskoczyć na paliwo

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez obrus
                      Nie mogę zrozumieć, dlaczego raz komputer zawyża mi średnie palanie o 1,5 a innym razem o 2,5 litra. Nie chodzi mi o to, dlaczego zawyża (lpg jest mniej kaloryczne), ale o te różnice
                      Aby jazda na lpg była bezpieczna dla silnika tzn nie ubogo lub bogato ( co już tak źle nie jest,ewentualnie padnie katalizator ale nie głowica) to czasy wtrysków na PB i LPG mają być takie same wtedy ECU nie widzi różnicy. Rzeczywiste spalanie lpg powinno byc 10-20% większe niż w tych samych warunkach na pb.
                      Jeżeli chodzi o wskazania kompa to na pb i lpg powinny być takie same, czyli jedziesz na pb spalanie chwilowe pokazuje 8l , przełaczasz na lpg i też ma tak pokazywać, jeżeli tak jest to jest ok bo ecu nie widzi różnicy i czasy są takie same. jeżeli na pb pokazuje 8l a na lpg 6l to jest wtedy za bogato jeżeli lpg pokazuje 10l to jest ubogo.

                      Komentarz


                      • średnie spalanie; tarsa 8 ltr lpg, miasto 10 ltr lpg i 1 ltr pb/100 km. obliczone na podstawie rzeczywistych tankowań.
                        u mnie podczas ruszania trzeba zwiększyc ilość "gazu" przy lpg w porównaniu z pb, inaczej jest odczuwalna różnica w przyspieszeniu. servis powiedzaił przy przeglądzie instalacji że to taka uroda lpg. ?????

                        Komentarz


                        • Moja "Laura" pali średnio 9-11 /70miasto/30poza/ tyle,że staram się jeździć spokojnie na niskich obrotach ale wyczytałem tu na forum ,że przy bardziej dynamicznej jeżdzie w mieście mniej mi spali - będzie trzeba wypróbować.Czy Wam też się b.szybko przełącza na gaz ?
                          ok +5 stopni przejadę ok 15 metrów
                          ok -2 /30m
                          większych minusów jeszcze nie testowałem
                          czy mam to dobrze ustawione ? (nowy Tour 1,6 z LR)

                          Komentarz


                          • Jeśli masz murowany garaż przy domu, to pewnie się szybciej przełącza. U mnie przy dodatniej temperaturze jest to kilkaset metrów. Zbyt niska temperatura załączania gazu może powodować zamarzanie elementów instalacji.
                            SPOT Poznań ->

                            Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                            Komentarz


                            • Prawdopobnie ustawiona jest jakas bardzo niska temp przelaczania.
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • u mnie latem zeszlem nawet do 4,7 litra przy spokojnej jezdzie :roll:
                                Skoda Forever jednak
                                Vw Golf I II III
                                Opel Omega C
                                Peugeot 206 HDi
                                Vw Golf V 1,9 tdi 90 koni
                                Citroen C5 2.0 Hdi Audi A8 2001 D2 3.3 TDi
                                Skoda Octavia II 2005 elegance kombi
                                Skoda Octavia II 2009 FL 1.9 TDi
                                VW Golf VI 2011 1.6 Tdi
                                Skoda Octavia II FL RS kombi

                                Komentarz


                                • Gazu :?:
                                  SPOT Poznań ->

                                  Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                  Komentarz


                                  • łukasz, Nie ten watek
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • Myślałem że miał może na myśli "Skoda Octavia II 2007 xenon Elegance full byla"
                                      SPOT Poznań ->

                                      Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

                                      Komentarz


                                      • nie gazu chlopkai faktycznie wy tu o gazie
                                        Skoda Forever jednak
                                        Vw Golf I II III
                                        Opel Omega C
                                        Peugeot 206 HDi
                                        Vw Golf V 1,9 tdi 90 koni
                                        Citroen C5 2.0 Hdi Audi A8 2001 D2 3.3 TDi
                                        Skoda Octavia II 2005 elegance kombi
                                        Skoda Octavia II 2009 FL 1.9 TDi
                                        VW Golf VI 2011 1.6 Tdi
                                        Skoda Octavia II FL RS kombi

                                        Komentarz


                                        • W czerwcu 2011 kupiłem nowego Tour'a 2 Combi 1,6 z instalacją LPG w salonie Interauto na Kocmyrzowskiej w Krakowie. Do tej pory przejechałem nim 5000 km zapisując wszystkie tankowania. Z obliczeń wynika, że auto spala średnio 8,65 litra LPG i 0,77 litra benzyny na 100 km. Jeżdżę około 60 procent w mieście, a 40 poza miastem. Biegi zmieniam zgodnie z podpowiedziami komputera.
                                          Auto jest perfekcyjnie wykonane, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Tak samo nie mam zastrzeżeń do instalacji LPG. Nie były potrzebne żadne dodatkowe regulacje.
                                          Polecam ten salon - sprowadzają dobre auta.
                                          Pozdrawiam

                                          Komentarz


                                          • Samochód mam już od prawie półtora roku i jestem zadowolony z instalacji. Sprzedawca zapewniał, że instalka jest połączona z komputerem i pokazuje on parametry gazu. "Chłyt markełtindody" . Mechanik z tego samego salonu w momencie odbioru wyprowadził mnie z błędu. średnio spalam ok 8,5 l gazu i jestem spokojnym driverem. Nie wierzę, że ktoś takim ciężkim autem potrafił zejść do 6,5 czy nawet 7 l. Chyba, że według wskazań komputera- ale to nie jest prawda.
                                            Octavia FLII 1,6 MPI LPG

                                            Komentarz


                                            • chciałem się pochwalić. zrobiłem dziś na zbiorniku 502km 8)

                                              Komentarz


                                              • Ja tobie do około 550 km i w swoim przekonaniu nie uprawiam eco-drivingu (jeżdżę z przepisową prędkością, najczęściej w 2 osoby). A w trasie używam głównie tempomatu...

                                                Komentarz


                                                • Czy w każda O tour 2 po uruchomieniu ma wykasowane średnie spalanie na kompie?

                                                  Komentarz


                                                  • Gaber, A czytales instrukcje obslugi ??

                                                    To poczytaj.

                                                    Kasuje sie i to nie po kazdym, tylko po okreslonym czasie wskazania z kompa w pozycji 1, a z kompa w pozycji 2 kasuja sie jak uplynie jeden z parametrow, czas lub przebieg - wszystko jest w instrukcji
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X