Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ups, tego niedoczytałem. Nadrobię zaległości. Dzięki. A tak pozatym to mój Tour 2 po 4-rech tankowaniach LPG po korek spalił średnio 8.4 - 8.5 l. Przbieg 1500km miasto-trasa 50/50. Pozdrawiam

    Komentarz


    • ładny wynik
      Była Octavia Tour +
      jest O2 Tour , Bosso Burdello

      Komentarz


      • kilka dni temu się sam zdziwiłem, kiedy zatankowałem po przejechaniu 600 km. z tego połowa na odcinkach 10 km (rano i wieczorem do pracy) ponieważ mieszkam na wsi, więc zapewne można to traktować jako jazdę "po trasie".

        Komentarz


        • Średnie rzeczywiste spalanie gazu - 10 l/100 km (teren górzysty)- wskazanie komp. 7,5-8,5 l/100km. Na trasie (400 km) , nie przekraczając 120 km/h i 3000 obr/min, udało mi się zejść na 8 l/100 km, ale to było raz i nie można tego nazwać jazdą Przy ostrej jeździe zdarza się 15-17 l/100 km (minimalne obroty powyżej 5000). Silnik na gaz przełącza się po przejechaniu około 2 km w zimie. Spadek mocy na gazie nieodczuwalny.

          Komentarz


          • Lubisz widzę przykatować swój wóz... Twoja broszka

            u mnie wg kompa 8,5 litra lpg po Mazowieckiem w warunkach jak obecnie. Jazda normalna do 3-3,5 k obrotów, tryb mieszany.
            to samo od nowa

            Komentarz


            • na komputerze nie widac spalania gazu tylko benzyny. mimo,że jedziesz na gazie. jedynie spalanie możesz ustalić jakie jest tankując do pełna i sprawdzić ile km przejedziesz na zbiorniku.
              Była Octavia Tour +
              jest O2 Tour , Bosso Burdello

              Komentarz


              • sugerujesz że badanmy jest przepływ paliwa na pompie, a nie na dolocie do wtryskiwaczy ?
                to samo od nowa

                Komentarz


                • A mi sie wydaje, ze jedak chyba cos to ma w sobie. Bo jak jezdizłem na beznynie w sumie nie za długo, bo zaraz włozyłem gaz to spalanie było mniejsze na kompie niz teraz przy gazie.
                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                  Komentarz


                  • tez wydaje mi się to podejrzane
                    to samo od nowa

                    Komentarz


                    • napewno komupter nie podaje spalania gazu. Było to już kilkakrotnie omawiane na forum jak również sprzedawca mi to powiedział. No chyba ze coś sie zmieniło przez te 2 miesiące
                      Była Octavia Tour +
                      jest O2 Tour , Bosso Burdello

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez mrqtm
                        napewno komupter nie podaje spalania gazu. Było to już kilkakrotnie omawiane na forum jak również sprzedawca mi to powiedział. No chyba ze coś sie zmieniło przez te 2 miesiące
                        hmmmmmm jezeli by nie podawał to spalanie na kopmie powinno zostać ze spalania startowego na benzynie, a tu tak jakby ten komp reagował.
                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez mrqtm
                          napewno komupter nie podaje spalania gazu. Było to już kilkakrotnie omawiane na forum jak również sprzedawca mi to powiedział. No chyba ze coś sie zmieniło przez te 2 miesiące
                          Forum to dla mnie żadna skarbnica wiedzy...tyle samo bzdur, jak i pewników tu znajdziesz. poprzyj argumentem, a nie bo ktoś Ci powiedział, albo że forum przyjęło to za dogmat.

                          Powiedz co za sprzedawca, bo chętnie z nim o tym porozmawiam, gdyż ja mam inne informacje na ten temat, które zgoła kłócą się z Twoimi
                          to samo od nowa

                          Komentarz


                          • Skoro ja dzis na kompie 2 miałem 7,5 spalanie z 450 km, a przy tankowaniu wyszło 7,91 - wiec nie duzy bład. (LPG)
                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez piotrek_os
                              Skoro ja dzis na kompie 2 miałem 7,5 spalanie z 450 km, a przy tankowaniu wyszło 7,91 - wiec nie duzy bład. (LPG)
                              I co wyrocznia? Mam "fabryczne" landi renzo. Jeśli dobrze wyregulowane komputer nie wykazuje różnicy spalania przy zasilaniu Pb i po przełączeniu na Lpg. I tak ma być. Ale to tylko moja opinia.
                              PS
                              Mam tak od czasu regulacji instalacji przez człowieka z LR. Przed regulacją komputer pokazywał większe spalanie na lpg. No i check engine się zdarzało.

                              Odkąd w W-wie zamknięto Targową nie mogę zejść poniżej 11l/100.

                              Komentarz


                              • Dzis sobie wlałem do pełna gazu na Lukoilu... to jest 44 litry do butli 60 litrów...spalanie tego co się spaliło wyszło 7.7 litra...zgodne z komputerem
                                to samo od nowa

                                Komentarz


                                • Uparliście się na ten komputer. Komputer nie liczy ilość przepływającego paliwa, lecz mierzy czas otwarcia wtryskiwaczy i jeszcze jakieś tam dane. Na to wygląda, że w Skodzie komputer auta nie współpracuje z komputerem LPG, by ustawić jakiś mnożnik podczas zasilania w LPG. Zakładając jeden, konkretny egzemplarz auta, prawidłowo wyregulowany i tankowany pod korek na tym samym dystrubutorze, jeżeli jeździ tylko na benzynie a wskazania komputera jest zbieżne z faktycznym. A zatem, to samo auto przy jeździe na TYLKO na gazie (dłuższa jazda bez gaszenia silnikia) - komputer musi zaniżać. A teraz np. jeżeli na 450 km wystartuję zimnym silnikiem kilkadziesiąt razy, przejadę dystans krótki i zgaszę auto, to ostatecznie na stacji LPG może wyjść mniej niż komputer pokaże, gdyż autko sobie dopali ze 2 litry PB.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez obrus
                                    Uparliście się na ten komputer. Komputer nie liczy ilość przepływającego paliwa, lecz mierzy czas otwarcia wtryskiwaczy i jeszcze jakieś tam dane. Na to wygląda, że w Skodzie komputer auta nie współpracuje z komputerem LPG, by ustawić jakiś mnożnik podczas zasilania w LPG. Zakładając jeden, konkretny egzemplarz auta, prawidłowo wyregulowany i tankowany pod korek na tym samym dystrubutorze, jeżeli jeździ tylko na benzynie a wskazania komputera jest zbieżne z faktycznym. A zatem, to samo auto przy jeździe na TYLKO na gazie (dłuższa jazda bez gaszenia silnikia) - komputer musi zaniżać. A teraz np. jeżeli na 450 km wystartuję zimnym silnikiem kilkadziesiąt razy, przejadę dystans krótki i zgaszę auto, to ostatecznie na stacji LPG może wyjść mniej niż komputer pokaże, gdyż autko sobie dopali ze 2 litry PB.
                                    Komputer jeśli nie jest skorygowany współczynnik we wsadzie zegarów zawsze będzie źle wskazywał, ale jak kolega post wyżej napisał, przy prawidłowo wyregulowanej instalce spalanie chwilowe zarówno na gazie jak i pb powinno być takie same. To spalanie chwilowe to taki wskaźnik poprawności regulacji.
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=51370

                                    Komentarz


                                    • Witam Panów...
                                      Więc jeżeli chodzi o benzynę to nie wiem dokładnie ile mi pali bo tego nie liczę
                                      Trasa: Łódź-Gdańsk gdzie połowa to autostrada i prędkości 160-190 a połowa wyprzedzanie i normalna trasa średnia prędkość 120 km/h i spalanie 12,5-13,5 litrów gazu
                                      Warunki ekonomiczne 90-110 okolice 7,2 litra
                                      Miasto: między 10 a 12 litrów.
                                      Mam dość ciężką nóżkę, może i stąd te wartości...
                                      Pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • ja swoją szybciej jak 140 km/h nie jechałem i nie będę jechał

                                        a spalanie w trybie mieszanym od piątku zeszłego tygodnia do wczorajszej nocy, gdy tankowałem na BP to 8,5 litra gazu. benzynę wliczam do 1,5 litra na 100 km średnio z oczywistych względów. wlałem 45 litrow gazu i benzyny za 60 pln ... na grubo ponad 500 mam z bani, bo zbionik niby 60 litrów
                                        to samo od nowa

                                        Komentarz


                                        • Skoda Octavia Tour 2 1.6 BSE z LPG z przebiegiem 15.000

                                          Dzisiaj autostrada A4 Katowice - Wrocław (odcinek prawie dokładnie 200km) jazda najpierw okolo 90-110 km/h a potem mi się znudziło i 120-170km/h.

                                          Komp pokładowy pokazał średnią prędkośc z tej trasy 104km/h i średnie spalanie 7,6 litra na 100km. (komp pokazuje hipotetyczne spalanie benzyny, bo w rzeczywistości jechałem na LPG). Zatankowałem też LPG - wyszło niecałe 10l na 100 km. Cóż, zawsze mogłoby być mniej

                                          EDIT: średnia prędkość (i spalanie) obejmuje wyjazd z centrum Katowic i wjazd na peryferie Wrocławia....nie samą jazdę autostradową

                                          Komentarz


                                          • moje spalanie w podpisie - OII T 1.6 BSE + LPG
                                            na kompa nie patrze. średnie zużycie paliwa wg kilometrów. :szeroki_usmiech
                                            OII sprzedana


                                            Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                                            Komentarz


                                            • dzisiaj przejechałem się golfem w końcu.
                                              podejrzałem ile pali mojej żonie ..
                                              9,7 litra z ostatnich 1700km . ostatnie 1300 po mieście . w sporym codziennym korku . długość odcinka przejeżdżanej jednorazowo trasy to ok 3km .tak więc potwierdza się ze miasto miastu nie równe . przynajmniej patrząc się na podpisy kolegów. no i pewnie czynnik PSJ zachodzi co u niektórych.

                                              aaa...1.4tsi
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez leszekmw
                                                9,7 litra z ostatnich 1700km . ostatnie 1300 po mieście . w sporym codziennym korku . długość odcinka przejeżdżanej jednorazowo trasy to ok 3km
                                                No to wyglada ze mialem racje obstawiajac, ze mi ten silnik z DSG bedzie palil 11. :diabelski_usmiech
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                                  ze mi ten silnik z DSG bedzie palil 11. :diabelski_usmiech
                                                  chyba byś sie nie wyrobił. a dsg w tym silniczku naprawdę chyba sie sprawdza . on jest taki po środku ... ani słaby , ani mocny , taki dla kobitki jak w sam raz.. . cichutki , setką na 4 leciałem i nie zmieniałem biegu bo nie słyszałem silnika , dopiero jak na zegary spojrzałem..
                                                  poza tym dsg rozleniwia.. :szeroki_usmiech

                                                  [ Dodano: Sro 01 Lut, 12 19:52 ]
                                                  aaa.. i użyteczne biegi to tylko 3 i 4.
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz


                                                  • Ile pali realnie Okciak z LPG zimą przy -15C -20C, odcinki do 15 km po mieście, może ktoś tak się porusza, bo jestem ciekaw.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X