Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez natash
    Ile pali realnie Okciak z LPG zimą przy -15C -20C, odcinki do 15 km po mieście, może ktoś tak się porusza, bo jestem ciekaw.
    Przy tych temperaturach ok. 14l gazu na 100km + z litr benzyny na rozruch.
    Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

    Komentarz


    • Mi ON z 8 bierze, czyli koszta podobne, sorki za OT.

      Komentarz


      • Ja dzis tankowałem...chciałem zobaczyc jak sie przełacza z lpg na benzynke...ale widac jeszcze nie było pory na to - dzisiejsze tankowanie lpg 45 litrów i przejechane 544 km :diabelski_usmiech Lpg po 2,85 na Orlenie. Dzis był rekord km na lpg i ilosci gazu - ale widac ponad 500 da się zrobić. Butla 55 l a weszło 45 litrów... z tych 80% to powinno 44 na pusty....wiec juz praktycznie był pusty
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • zaczynam się zastanawiać nad cudownymi przebiegami poniżej norm producenta na zbiorniku i dochodzę do wniosku, że albo są to emeryckie trasy albo tak krótkie odcinki że auto jeździ głównie na benzynie
          Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

          Komentarz


          • Zamieszczone przez OCPtaxi
            zaczynam się zastanawiać nad cudownymi przebiegami poniżej norm producenta na zbiorniku i dochodzę do wniosku, że albo są to emeryckie trasy albo tak krótkie odcinki że auto jeździ głównie na benzynie
            czy te twoje przemyslenia do mnie sie tycza? (OT - 0II w tdi srednie spalanie z 3 lat 5,28) - wiec gazu 01 pali mi teraz srednio ok 8,2 - zaznaczam, ze nie jest to jazda w korkach, bo tu juz by była inna historia. Z obliczen mi wychodzi ok 30 zł benzynki na 1 tys km - wiec 3 zł/100 km to suma sumarum wychodzi 8,2 gazu+ 0,5 benzynki
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • Przeciez na LPG przelacza sie max po 1km przy dzisiejszych temperaturach lub 5 minut na wolnych obrotach gdy woda ma te 25-30'C
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Maicroft
                Przeciez na LPG przelacza sie max po 1km przy dzisiejszych temperaturach lub 5 minut na wolnych obrotach gdy woda ma te 25-30'C
                ja mam jakos to inaczej ustawione. Faktycznie jak wyjade z garazu troche pochodzi to moment i juz na gazie. Inaczej jest jak jest duzy mróz i wsiadam i jade.....to juz przy -20 jest ok 4-5 km. Jak przy tem zew ok zera to wskazowka od temp silnika lekko sie wychyli i sie przełnacza...to przy -20 praktycznie musi byc "dobra ćwiartka" tj 4-5 km
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • Ile pali realnie Okciak z LPG zimą przy -15C -20C, odcinki do 15 km po mieście, może ktoś tak się porusza, bo jestem ciekaw
                  ok. 10, max. 11l lpg

                  Komentarz


                  • 10 to dużo.... ale moja stoi w garażu, wiec silnik nie ma temperatury jak otoczenie na zewnątrz garazu, tylko koło 10 stopni zawsze w zimie. u mnie pali około 9 w trybie mieszanym.
                    to samo od nowa

                    Komentarz


                    • ale, twoj silnik ma chyba 75KM

                      10 to dużo.... u mnie pali około 9 w trybie mieszanym
                      to 10l w miescie to duzo?

                      Komentarz


                      • Mi w mieście przy -20C wzięła 8l ON muskając gaz, sorki za OT.

                        Komentarz


                        • moja skorupa spaliła srednio 9.19l/100km.lpg.instalacja dopiero załozona,pierwsze tankowanie do pełna.po krotce moze...instalacja Stag4plus. reduktor Tomasetto artic. listwa Valtec. butla 44l. przełacze sie po uzyskaniu temp. płynu 30'c.
                          bardzo fajnie sie jezdzi,przy temp. -20 zaraz po przełaczeniu lubi szarpnac pare razy ale tylko pare razy. narazie same plusy.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez jojo80
                            moja skorupa spaliła srednio 9.19l/100km.lpg.instalacja dopiero załozona,pierwsze tankowanie do pełna.po krotce moze...instalacja Stag4plus. reduktor Tomasetto artic. listwa Valtec. butla 44l. przełacze sie po uzyskaniu temp. płynu 30'c.
                            bardzo fajnie sie jezdzi,przy temp. -20 zaraz po przełaczeniu lubi szarpnac pare razy ale tylko pare razy. narazie same plusy.
                            rozumiem, ze butla 55, a wchodzi Ci 44. Odnosnie szarpniecia to tego nie moze byc - powiedz gazownikowi zeby Ci to wyregolował. Ja mam staga4 i jakbym nie słyszal zaworu w zbiorniku to bym nie wiedzial kiedy sie przełczy na lpg.
                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                            Komentarz


                            • piotrek_os, szarpniecie jest raczej słabe i stało sie tak tylko 2x.jak były temp.-20.c
                              teraz nic takiego sie nie dzieje.a samo przełaczenie z pb/lpg jest niewyczuwalne jak piszesz.
                              butle mam 44l.poj. ale jesli spalanie bedzie na tym poziomie jak teraz to jestem zadowolony. zrobiłem dopiero 150km. na lpg wiec narazie wiecej nic nie powiem. aaa! wyskoczył wczoraj CHECK! pewnie sonda,jutro sie dowiem jak podłacze vaga. Zastanawiam sie nad kupnem VAG tylko jaki??? pomozecie?

                              Komentarz


                              • W sobotę zrobiłem trasę Nowy Sącz - Kraków - jakieś 240 km dystansu. Średnie wskazanie komputera 6,7 - najniższe miałem równe 6.0!!! Jechałem bardzo spokojnie aż mnie to samego wkur****, ale chciałem sprawdzić jak to faktycznie jest z tym spalaniem. Dodam, że jechałem na LPG, które nie jest wyświetlane na kompie tylko wskazania benzyny do tego wskazania trzeba dodać 15 % więcej gazu to tak liczę, że spaliłem coś koło 8 litrów LPG. Jak człowiek jedzie bardzo spokojnie to naprawdę ten silnik 1.6 MPI jest rewelacyjny, ale jak depnie się do dechy to pokazuje inne oblicze :P ja jestem bardzo zadowolony z tego auta i tego silnika a przede wszystkim z LPG po 2,81 zł za litr

                                Komentarz


                                • 1.6 przy spokojnej (nie dupowatej) jeździe 100% miasto spalanie w granicach 9,2-9,5 litra lpg/100 km. Jestem mile zaskoczony 8)

                                  " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                                  Pzdr. - 1.6 MPI

                                  Komentarz


                                  • A ile benzyny?

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Tatra
                                      1.6 przy spokojnej (nie dupowatej) jeździe 100% miasto spalanie w granicach 9,2-9,5 litra lpg/100 km. Jestem mile zaskoczony 8)
                                      u mnie bardzo podobnie w 9,5 litra LPG zamykam się zawsze, a ostatnio 8,6 wyszło nawet.... po roztopach. Tryb mieszany ten ostatni bak...
                                      to samo od nowa

                                      Komentarz


                                      • U mnie ostatnio wyszło spalanie LPG 10,03L/100km cała jazda tylko miejska! Uważam to za przyzwoity wynik. Samochód dopiero ma 1000km na szafie, ale i tak uważam to za dobry wynik zwłaszcza że spalanie LPG ma być większe o 15-20% od Pb.
                                        Tankowanie LPG na LUKOILu. Następnym razem zatankuje na innej stacji i zobaczę jak to się ma do spalania oraz charakterystyki pracy silnika i wybiorę sobie jakąś stałą "stacyjkę".
                                        Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                        http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                        Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                        Komentarz


                                        • Trasa Łódź-Szklarska Poręba-Łódź: średnie spalanie 7,3 LPG/100 km (wyliczone na podstawie wskazań dystrybutorów). 3 osoby z bagażami na pokładzie Jazda w czasie tych wielkich mrozów (3 tygodnie temu), w zasadzie cały czas 90-100 km/h bez zbędnych przyspieszeń. Praktycznie zero korków na drodze. Przyspieszyłem tylko na obwodnicy Wrocławia (miejscami 160-170 km/h). Auto "karmiłem" LPG na stacjach Orlenu używając "naszej" karty biznestank.
                                          Pozdrawiam,
                                          Jaroslav92525

                                          -----------------------
                                          VAG ECONOMY czyli Skoda 1.6 MPI z LPG :-)

                                          Komentarz


                                          • Hejka średnio mi pali teraz (zima 11 L ) Noga średnio ciężka. Pzdr

                                            Komentarz


                                            • A mi AGG czyli 2.0 115KM wciaga 15l LPG - 100% miasto i to bez szalenstw. Benzyny wciaga 13-13,5l w tych samych warunkach :twisted:
                                              Spritmonitor.de

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez obrus
                                                A ile benzyny?
                                                około 1,3/100km.

                                                " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
                                                Pzdr. - 1.6 MPI

                                                Komentarz


                                                • to sporo, mnie wychodzi od poczatku 0,4-0,45l/100km, zima w porywach do 0,6-0,7l/100km

                                                  Komentarz


                                                  • Tak czytam sobi ten temat i MPI&LPG idealna konfiguracja na miasto, patrząc przez pryzmat ekonomii

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X