Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A w jaki właściwie sposób komputer mierzy spalanie?

    U mnie jest tak, że spalanie chwilowe na LPG jest np 7,5l/100km, a po przełączeniu na Pb spada do 6,5l/100km. To samo jest ze spalaniem dziennym. Wynik podczas tankowania zgadza się w 95% z tym z komputera.

    Komentarz


    • komputer nie mierzy spalania tylko analizuje dane które mu dostarczamy
      obroty,wciśnięcie pedału przyspieszenia,bieg,wysprzęglenie,hamowanie.

      przecież włączając instalacje gazową oszukujemy komputer
      jeśli spalacie tyle gazu co powinniście paliwa być może Wasze instalacje są "podkręcone"

      silnik powinien dostać i zużywać 20% gazu więcej niż paliwa.
      jeśli tak nie jest sami sobie odpowiedzcie.

      PS.Mój komp pokazuje zawsze to samo bez względu na rodzaj paliwa

      Komentarz


      • Mój komputer pokazuje 0,6l/100km mniej niż rzeczywiste spalanie gazu.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez michal10381
          komputer nie mierzy spalania tylko analizuje dane które mu dostarczamy
          obroty,wciśnięcie pedału przyspieszenia,bieg,wysprzęglenie,hamowanie.

          przecież włączając instalacje gazową oszukujemy komputer
          jeśli spalacie tyle gazu co powinniście paliwa być może Wasze instalacje są "podkręcone"

          silnik powinien dostać i zużywać 20% gazu więcej niż paliwa.
          jeśli tak nie jest sami sobie odpowiedzcie.

          PS.Mój komp pokazuje zawsze to samo bez względu na rodzaj paliwa
          Ale mój silnik zużywa ok 20% więcej LPG niż Pb. Pytam tylko skąd i w jaki sposób komputer pobiera dane, przetwarza itd. Wyglądałoby na to, że na podstawie "energetyczności" paliwa symuluje spalanie, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt różnych wskazań na dwóch różnych paliwach?

          Komentarz


          • PS.Mój komp pokazuje zawsze to samo bez względu na rodzaj paliwa

            bo jak inaczej wytłumaczyć fakt różnych wskazań na dwóch różnych paliwach?

            hmmm
            zauwazyłem z postów iz róznice w odczytach są pomiedzy 1-ami i 2-kami
            a z informacji pozyskanych z ASO to komp ma swoją pamięć i odczytuje to co ma zapisane
            czyli symuluje.

            i dodam iż moje odczyty kompa nie zmieniają się przy przełączaniu paliwo-lpg i odwrotnie
            jesli masz czulszy komp który wyłapuje takie różnice to jesteś lucky

            Komentarz


            • ja wiem ze powinno wyjsc 20% wiecej LPG niz komputer pokazuje. Jednak wyszło mi ponad 30 %.
              Była Octavia Tour +
              jest O2 Tour , Bosso Burdello

              Komentarz


              • no tak
                jesli uwazasz ze za duzo pali to jedz do mechaniora niech mieszanke zuboży

                a tak na powaznie to zróbcie sobie takie doświadczenie z kompem a'propos sredniego spalania

                kończycie jakąś tam trase i stajesz na miejscu parkingowym
                obojetnie np. z pracy do domu
                klikamy na srednie zuzycie i otrzymujemy iles tam np 15,5
                następnie gazujemy kilka razy i sprawdzamy ponownie wynik
                średni pomiar podskoczył do 15,8

                dziś to przećwiczyłem
                im krótsza trasa tym wieksza różnica :wink:
                moje wnioski są takie;
                po pierwsze primo ultimo
                kompy są przewrażliwione-bardzo czułe
                i po drugie primo ultimo
                uzytkownicy nie zawsze pamietają iż kazda redukcja,wyprzedzanie,hamowanie silnikiem ma aż tak duze znaczenie przy końcowym wyniku zwłaszcza w raczej krótszych trasach
                ....ameryki to chyba nie odkryłem

                Komentarz


                • czy można do 1,6 Mint z gazem zamontować komputer pokładowy?

                  Komentarz


                  • mi wychodzi przy oszczędzaniu średnie 7-7,5 LPG / Landi Renzo Omegas.
                    Znam tylko średnie bo nigdy nie jeżdżę tylko po mieście.
                    gazu, bo dogania nas starość!

                    Komentarz


                    • a u mnie napisze tylko o LPG bo Pb nie kontroluje tankuje ostatnio do pełna bo walczyłem z "tylnym zawieszeniem"

                      ustawione przełączenie na gaz 40 stopni i 2000 obrotów

                      dziennie 120 km w tym 36 km ze stała prędkością 120km/h tempomat.
                      pozostała część trasy bocznymi drogami ale bez większych postojów tylko 3 razy swiatła i jedno ustąp pierwszeństwa gdzie średnio stoję kilka minut

                      LPG 8L komputer pokazuje średnią po 22000km między 6,2-6,6 l
                      staram się jeżdzić delikatnie, srednia predkośc na komp. 63km/h
                      zimą niby powinien wiecej ale latem klima i się wyrównuje

                      robiłem trasę ponad 2000km 4 osoby auto zapakowane i box dachowy z nartami
                      srednia wyszła 12l LPG

                      Komentarz


                      • u mnie spalanie LPG na poziomie 8 litrów+ oczywiście doliczyć trzeba benz. do momentu przełączenia, jazda bez szaleństw praktycznie wszystko poza miastem

                        Komentarz


                        • pierwsze spalanie na nowym LPG jazda 70% trasa pozostałe małe miasteczka, spalanie 8,6l LPG delikatnie do 110km/h. Drugie spalanie dojazd do pracy 20km w jedną stronę , przejazd przez małe miasteczko, jazda trochę bardziej dynamiczna, kilka razy otarcie o "czerwone" obroty i spalanie na dystansie 480km wynioslo równe 9l Co ciekawe za pierwszym razem pokrylo sie ze spalanie wedlug maxidota, teraz maxidot pokazał 8,3 a LPG 9l , Może uda się coś vagiem przestawić go na +

                          Komentarz


                          • jesli to silnik 2.0l, 115KM to wedlug mnie spalanie bardzo dobre

                            Komentarz


                            • Witam,
                              mam pytanie, posiadam nowe autko oii 1,6 mpi, przebieg 4700km, instalacja Landi Renzo. Spalanie gazu przy jeździe jak emeryt miasto 15-17/100 trasa 11-12/100. Serwis po raz 3 uważa że wszystko ok. Uważacie że to normalne? Jak powinienem podejść do tematu? Czym może być to spowodowane, bo fachury serwisu najchętniej pozbyliby się mojej osoby.
                              Na dodatek dodam ze zapaliła się dzisiaj kontrolka oleju. Po dolaniu 0,5l na miarce w połowie normy.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez rafikor
                                Witam,
                                mam pytanie, posiadam nowe autko oii 1,6 mpi, przebieg 4700km, instalacja Landi Renzo. Spalanie gazu przy jeździe jak emeryt miasto 15-17/100 trasa 11-12/100. Serwis po raz 3 uważa że wszystko ok. Uważacie że to normalne? Jak powinienem podejść do tematu? Czym może być to spowodowane, bo fachury serwisu najchętniej pozbyliby się mojej osoby.
                                Na dodatek dodam ze zapaliła się dzisiaj kontrolka oleju. Po dolaniu 0,5l na miarce w połowie normy.
                                w/g mnie przy spokojnej jezdzie nie powinien tyle palic. Na trasie bez problemu powinnes miec spalanie nawet ponizej 8 litrów (mowa to o spokojnej jezdzie)
                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez rafikor
                                  Witam,
                                  mam pytanie, posiadam nowe autko oii 1,6 mpi, przebieg 4700km, instalacja Landi Renzo. Spalanie gazu przy jeździe jak emeryt miasto 15-17/100 trasa 11-12/100. Serwis po raz 3 uważa że wszystko ok. Uważacie że to normalne? Jak powinienem podejść do tematu? Czym może być to spowodowane, bo fachury serwisu najchętniej pozbyliby się mojej osoby.
                                  Na dodatek dodam ze zapaliła się dzisiaj kontrolka oleju. Po dolaniu 0,5l na miarce w połowie normy.
                                  To nie jest normalne zdecydowanie i bez cienia wątpliwości. Spalania, które podałeś są zarezerwowane przeważnie dla większych i mocniejszych silników . Jak ASO twierdzi, że wszystko jest ok, to zwyczajnie łże prosto w oczy i doskonale o tym wiedzą. Nie chce im się, albo nie wiedzą jak do tego podejść. Udaj się do innego serwisu lub od razu do serwisu zajmującego się Landi Renzo, gdzie sprawdzą i ustawią instalkę.
                                  Pozdrawiam
                                  Northeusz

                                  Komentarz


                                  • nie martw sie, w aso zawsze uwazaja, ze wszystko jest ok, normalne, tak ma byc itd...

                                    a co do spalania to na pewno jest o wiele za wysokie

                                    Komentarz


                                    • rafikor Ja Ci powiem że spalanie masz prawie jak w czołgu... Ja właśnie wróciłem z wczasów i na zrobienie 1450 km potrzebowałem tylko trzech pełnych zbiorników gazu.Więc jak widać średnio potrzebowałem około 8 litrów/100km. Nadmienię że nie jechałem wcale pomału (według komputera średnia prędkość 85km/h). Oczywiscie cały bagażnik gratów i trzy osoby na pokładzie. W miescie na pełnym zbiorniku gazu robie jakieś 440-460 km.Więc jedź jak najszybciej do jakiegoś fachowca bo takie spalanie jak masz jest niedopuszczalne.... :diabelski_usmiech

                                      Komentarz


                                      • ja mam spalanie w 2.0 przy normalnej jezdzie bez klimy w miesice okolo12l lpg a w trasie delikatnie jezdzac 10l. Kompie wyskakuje na miescie 9,5l w trasie 7,5-8l. Jak gazownik zubozy mieszanke to od razu wywala mi check engine:/

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez B_E_R_E_K
                                          ja mam spalanie w 2.0 przy normalnej jezdzie bez klimy w miesice okolo12l lpg a w trasie delikatnie jezdzac 10l. Kompie wyskakuje na miescie 9,5l w trasie 7,5-8l. Jak gazownik zubozy mieszanke to od razu wywala mi check engine:/
                                          raczej w normie, ale pamiętaj, że każdy typ instalacji sobie radzi nieco inaczej - czyli niektóre sterowniki są jakby mniej lub bardziej "oszczędne" - np. właścicielom LR wychodzi statystycznie nieco mniejsze spalanie niż np mi na BRC. za to oni częściej narzekają na jakość gazu - ja za to na 100kkm miałem problemy z kiepskim gazem tylko raz. coś za coś

                                          Komentarz


                                          • Tez fakt. Ja mam staga 4 z wtryskami magic jet. Z kiepskim gazem nie mam problemow jak narazie choc czuc roznice lepszy /gorszy w czasie jazdy.

                                            Komentarz


                                            • Mam Octavie 1 2.0 116KM od niedawna i jestem trochę niemiło zaskoczony spalanie w mieście 13-14 LPG przy raczej spokojnej jeździe trasa ok 9 LPG, przy takim spalaniu spodziewałem się po aucie trochę lepszych osiągów a tu trochę auto muli. 18 T 150KM pewnie pali podobnie a przyjemność z jazdy pewnie dużo większa CO ROBIĆ ?

                                              Komentarz


                                              • Instalka "na dotarciu", 4x50km (pseudo trasa) + testy na S11 i A2 (70km) --> 9,1/100
                                                4x50km + miasto (90km) -> 9,7/100
                                                Nie jest źle, w końcu O2 trochę waży
                                                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Rafal_olsztyn
                                                  spodziewałem się po aucie trochę lepszych osiągów a tu trochę auto muli. 18 T 150KM pewnie pali podobnie a przyjemność z jazdy pewnie dużo większa CO ROBIĆ ?
                                                  no dobra, wg. ceny od najtańszej wersji:
                                                  - nauczyć się szybko i odpowiednio wachlować biegami - nawet z 1.6 da się sporo mocniejszych aut zgubić w trasie, oczywiście 5 bieg nie od 60km/h, za to biegi 2 i 3 do min. 6k rpm. i tłumaczysz partnerce/dziewczynie/żonie, że czwórka jest dla leszczy - wyprzedzasz na 2/3 i potem od razu 5, żeby nie ogłuchnąć. widząc na horyzoncie kandydata do objechania od razu wkładasz trójkę, aby nie spalić tarcz/klocków hamując;
                                                  - wymiana świec, przewodów, cewki, czyszczenie przepływomierza, adaptacja przepustnicy i porządne strojenie u kumatego w sprawach LPG;
                                                  - swap na 1.8T

                                                  Komentarz


                                                  • A czy ktos z Was przesiadł sie z 01 na 0II w lpg? Jaka jest roznica w spalaniu przy jedzie tymi autkami przez tego samego kierowce :diabelski_usmiech U mnie średnie spalanie od grudnia lpg 8,3 i benzyny wychodzi ok 20 zł na kazdy 1 tys (wartość średnia liczona z zima).
                                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X