Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez B_E_R_E_K
    u mnie tez plus minus 2-3l
    No nie q... BEREK przesadziłeś z tą precyzją, jesteś gorszy niż ruska katiusza...

    ja tez miałem stosunkowo udaną wczoraj noc, plus minus ,2 lub 3, a tak na prawdę byla 1 :szeroki_usmiech

    Komentarz


    • Zamieszczone przez piotrek_os
      Zamieszczone przez mariush19
      A u was jakie różnice są miedzy spalaniem lpg a tym co pokazuje komp benzynowy? wiem że to nie jest do końca miarodajne ale mniej więcej.
      np komp 6,1 - 8,08 przy tankowaniu; 6,4 komp przy tankowaniu 8,58; - wiec u mnie 2l róznicy + -
      porównując długoterminowe wskazania na kompie vs moje wyniki z motostatu to mam ~17% różnicy (7.4L/100 wg kompa vs 8,9L LPG).

      proponuję policzyć procentową różnicę, bo 2L różnicy to w matizie katastrofa, a właściciel 5.7 HEMI mógłby przeoczyć

      Komentarz


      • Skoro na procenty przeszliśmy, niedzielny ecodriving, pusta droga, max 90km/h , według kompa 7,2l, tankowanie lpg 10l czyli wychodzi + 38% różnicy. Umówiłem się już z gazownikami na sprawdzenie ustawień

        Komentarz


        • To ja też się pochwalę...

          Jazda spokojna 50% trasa (maksymalnie 120km/h), 50% miasto (bez korków)
          Średnie spalanie przy spokojnej jeździe oscyluje w granicach 8,2l na 100km LPG bez włączonej klimatyzacji.

          Gaz raczej słabej jakości (najtańszy w okolicy, obecnie po 2,49zł za litr)

          Oczywiście odpalam na benzynie czego nie uwzględniłem w wynikach.

          Myślę, że rzeczywiste spalanie gazu wynosi ok 8,5l

          Jestem zadowolony z wyniku.
          Fotografia Ślubna

          Komentarz


          • Moje wakacyjne spalanie:
            Trasa: Lublin-Wybrzeże
            Pora dnia: noc (wyjazd ok 23)
            Autostrada: tak (Lubicz-Rusocin)
            Klimatyzacja: tak (sporadycznie)
            Prędkość: 90-120 km/h
            Liczba osób: 2+1
            Bagażnik: do pełna
            Stacja gazu: Tesco
            Spalanie: 7,4 LPG/100 km.

            Jak dla mnie wynik OK.

            " Co Pan zrobisz?...Nic Pan nie zrobisz !"
            Pzdr. - 1.6 MPI

            Komentarz


            • Pseudo trasa 4x50 + 2x60 (częściowo autostrada) + trochę po mieście --> 9,9/100.
              Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
              FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

              Komentarz


              • Dziś trasa nad morze 650 km - spalanie lpg 6,95 :diabelski_usmiech - wiec na jednym zbiornku, bo wchodzi mi 49 litrów. A tak ok 100 km przed Ustroniem to od pierona aktywnych fotoradarów co pare km...... to chyba w całej Polsce tyle nie ma. Paranoja!
                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                Komentarz


                • Trasa Nad morze do Mielna i powrot 400 km w dwie osoby,spalanie lpg 7,2 o radarach szkoda gadac- :diabelski_usmiech
                  mirus67

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez piotrek_os
                    Dziś trasa nad morze 650 km - spalanie lpg 6,95 :diabelski_usmiech - wiec na jednym zbiornku, bo wchodzi mi 49 litrów. A tak ok 100 km przed Ustroniem to od pierona aktywnych fotoradarów co pare km...... to chyba w całej Polsce tyle nie ma. Paranoja!
                    o w morde, bo zacznę żałować że kupiłem 2.0 :diabelski_usmiech . Jakie spalanie benzyny pokazał komp po takiej trasie?

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez mariush19
                      Zamieszczone przez piotrek_os
                      Dziś trasa nad morze 650 km - spalanie lpg 6,95 :diabelski_usmiech - wiec na jednym zbiornku, bo wchodzi mi 49 litrów. A tak ok 100 km przed Ustroniem to od pierona aktywnych fotoradarów co pare km...... to chyba w całej Polsce tyle nie ma. Paranoja!
                      o w morde, bo zacznę żałować że kupiłem 2.0 :diabelski_usmiech . Jakie spalanie benzyny pokazał komp po takiej trasie?
                      5,2 prawie jak tdi
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • A moje auto jest hardcorem. Wczoraj na tempomacie 160 km/h (fakt ze 3 osoby w aucie) pokonujac odcinek 170 km wciagnol mi 12 gazu/100 :lol: - co ciekawe komp sugerowal ze powinienem beny spalic rowne 9 litrow wiec troche tego gazu nadlozylo, ok 30%
                        Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                        Komentarz


                        • w końcu ktoś realnie! mówi o spalaniu...
                          Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                          Komentarz


                          • dystans: 920 km - trasa/miasto fifti-fifti ale miasto mało zakorkowane

                            LPG: 8,7
                            benzyna: 0,8 (szacunkowo)

                            wg kompa: 7,3

                            Jeźdzę spokojnie. W trasie do 100.

                            Czyli rzeczywiste spalanie większe o 30% niż pokazuje komp

                            Komentarz


                            • Nowy mapa wgrana, pseudo trasa 80% spokojnie do 100km/h 2,5-2,8krpm. Reszta miasto malutkie. Dystans 400km , spalanie LPG 8,1l , komp benz 7,6l czyli tylko 6% więcej, oczywiście klima 100%

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez mariush19
                                Nowy mapa wgrana, pseudo trasa 80% spokojnie do 100km/h 2,5-2,8krpm. Reszta miasto malutkie. Dystans 400km , spalanie LPG 8,1l , komp benz 7,6l czyli tylko 6% więcej, oczywiście klima 100%
                                to po mojemu zbyt uboga mieszanka ale ja się nie znam

                                Komentarz


                                • U mnie spalanie gazu to w 95% przypadków +0,52 do średniej z komputera, tylko. Poza tym przy ostrej, dynamicznej jeździe w mieście nigdy nie przekroczyłem 10l. Jadąc nad morze ponad 700km, w tym 300km po A1 gdzie jechałem od 140km/h do 205km/h miałem spalanie 8,33l/100km. Na samej autostradzie miałem 10,90l/100km.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Kenu
                                    Zamieszczone przez mariush19
                                    Nowy mapa wgrana, pseudo trasa 80% spokojnie do 100km/h 2,5-2,8krpm. Reszta miasto malutkie. Dystans 400km , spalanie LPG 8,1l , komp benz 7,6l czyli tylko 6% więcej, oczywiście klima 100%
                                    to po mojemu zbyt uboga mieszanka ale ja się nie znam
                                    checka by wywaliło albo zostawilo ślad - vagiem by to wyszło
                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez piotrek_os
                                      Zamieszczone przez Kenu
                                      Zamieszczone przez mariush19
                                      Nowy mapa wgrana, pseudo trasa 80% spokojnie do 100km/h 2,5-2,8krpm. Reszta miasto malutkie. Dystans 400km , spalanie LPG 8,1l , komp benz 7,6l czyli tylko 6% więcej, oczywiście klima 100%
                                      to po mojemu zbyt uboga mieszanka ale ja się nie znam
                                      checka by wywaliło albo zostawilo ślad - vagiem by to wyszło
                                      Owszem by wywaliło, i być może wywali. Miałem mapę wgraną przy montażu, spalanie było właśnie takie jak teraz zadowalające, tzn. można było sobie zaoszczędzić poniżej 10l jadąc spokojnie do 100, a ja tak jeżdżę prawie zawsze Ale po około 700km takiej jazdy wyrzuciło "Checka", nie miałem akurat laptopa pod ręką i pojeździłem z checkiem około 40km i lampka sama zgasła. W sterowniku był błąd informujący właśnie o ubogiej mieszance. Wgrano nową mapę wzbogacając mieszankę ale mi nie odpowiadała bo poniżej 10l nie dało się zejśc jadąc 80km/h z piórkiem na pedale gazu. Więc pojechałem po trzecią mapę na której obecnie robie testy. Na razie jedno tankowanie, zaraz będzie drugie. Zobaczymy. Zastanawia mnie dlaczego wtedy jak było za ubogo to zgasła lampka po czasie, co by mogło znaczyć że jednak tamta mapa mogła by zostać ewentualnie bo sterownik silnika się do niej dostosował. Ale to temat do analizy nie w tym wątku

                                      Komentarz


                                      • Ja mam mape tak wgrana zeby osiagi na lpg nie odbiegaly od tych na PB - wtedy gazu powinno palic 20% wiecej - byjamniej na moim silniku, mozna to poustawiac inaczej i jezdzic po emerycku ale z relacji wynika ze w ten sposob ubija sie szybko silnik - chodzi chyba o glowice, ekspertem nie jestem Ja na 45 l gazu zrobilem najwiecej 500 km gdzie mialem 100% trasy ale wolno nie jezdze
                                        Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                        Komentarz


                                        • Pierwsze testy za mną.

                                          350 km
                                          z czego 50 km miasto + 300 trasa łyknął 29 litrow gazu

                                          Róznicy na lpg i na pb nie odczuwam.

                                          Komentarz


                                          • Zwi3rzu -ile?
                                            mirus67

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez mirus1967
                                              Zwi3rzu -ile?
                                              W sensie ile za samochód?


                                              a spalanie wyszło 8,4l LPG

                                              Komentarz


                                              • no,teraz spalanie w normie
                                                mirus67

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez mirus1967
                                                  no,teraz spalanie w normie
                                                  Teraz moja octavia mniej chleje niz mój yaris 1,3

                                                  Komentarz


                                                  • Jest ktoś na forum co ma audi A4 1,8T (rocznik 2002-4) z lpg?
                                                    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X