Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Maicroft
    Nikt tu nie ma meskiego silnika, zeby 2-ke z przodu pokazac, o 3 nie wspominam
    Maicroft, bo to są cyferki dla silników klasy HEMI :diabelski_usmiech.
    Pozdrawiam
    Northeusz

    Komentarz


    • Gdzie tam HEMI do poczciwego FSI
      Kalkulator OC

      Komentarz


      • Zamieszczone przez zsolpyw
        Skoro pospólstwo chwali sie spalaniem - tez to uczynie.
        A to hrabia jeździ octavią ...nie bentleyem :roll: ?

        » rzeczownik pospólstwo
        synonimy: dzicz, gawiedź, hałastra, hołota, lumpenproletariat, męty, motłoch, pospólstwo, szumowiny, tałałajstwo, tłuszcza, zbieranina
        a tak dokładniej to chyba drobni rzemieślnicy i kupcy



        Wynik 7,66 lpg , trasa ale bez autostrad 535km na zbiorniku 41l, /20 minut w korku/, prędkości 80-120km/h, wiecej w przedziale 80-100 , warunki wilgotno , temp średnia ok 7'C, opony nowe zimówki, 2osoby mały bagaż.
        Mi pasuje. 8)

        Komentarz


        • Zamieszczone przez bishop
          Zamieszczone przez zsolpyw
          Skoro pospólstwo chwali sie spalaniem - tez to uczynie.
          A to hrabia jeździ octavią ...nie bentleyem :roll: ?

          » rzeczownik pospólstwo
          synonimy: dzicz, gawiedź, hałastra, hołota, lumpenproletariat, męty, motłoch, pospólstwo, szumowiny, tałałajstwo, tłuszcza, zbieranina
          a tak dokładniej to chyba drobni rzemieślnicy i kupcy



          Wynik 7,66 lpg , trasa ale bez autostrad 535km na zbiorniku 41l, /20 minut w korku/, prędkości 80-120km/h, wiecej w przedziale 80-100 , warunki wilgotno , temp średnia ok 7'C, opony nowe zimówki, 2osoby mały bagaż.
          Mi pasuje. 8)
          Nie no jaja sobie robisz?? nie ma bata, żebyś tyle spalił - toż to jazda emerycka przy tym to pikuś bez obrazy Dziś tankowałem co prawda nie miałem pustej butli do dna, ale po obliczeniach wyszło mi spalanie dokładnie 9,44 litra na setkę i zrobiłem na 30 litrach z małym hakiem dokładnie 324 km.

          Komentarz


          • Spalanie, lpg - Toyota Avensis - marselus - Motostat ta avenis ma ciekawe spalanie lpg :diabelski_usmiech
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • Zamieszczone przez x_cite
              Nie no jaja sobie robisz?? nie ma bata, żebyś tyle spalił - toż to jazda emerycka przy tym to pikuś bez obrazy Dziś tankowałem co prawda nie miałem pustej butli do dna, ale po obliczeniach wyszło mi spalanie dokładnie 9,44 litra na setkę i zrobiłem na 30 litrach z małym hakiem dokładnie 324 km.
              Spalanie do zrobienia. Tez zrobiłem okolice tego raz.

              piotrek_os, na 100% instalka podpiera sie PB jezeli mu wychodzi takie spalanie.
              Inline 5 cylinders

              Komentarz


              • Wynik 7,66 lpg , trasa ale bez autostrad 535km na zbiorniku 41l, /20 minut w korku/, prędkości 80-120km/h, wiecej w przedziale 80-100 , warunki wilgotno , temp średnia ok 7'C, opony nowe zimówki, 2osoby mały bagaż.
                bez problemu do zrobienia, tez mi w tych okolicach wychodzilo

                Komentarz


                • Zamieszczone przez patrykL
                  Wynik 7,66 lpg , trasa ale bez autostrad 535km na zbiorniku 41l, /20 minut w korku/, prędkości 80-120km/h, wiecej w przedziale 80-100 , warunki wilgotno , temp średnia ok 7'C, opony nowe zimówki, 2osoby mały bagaż.
                  bez problemu do zrobienia, tez mi w tych okolicach wychodzilo
                  Pewnie, mi też często tak pali, ale ważne jest też aby teren po którym jedziemy był w miarę płaski :P
                  SIMPLY CLEVER
                  Wiesz co dobre :-)

                  Moja Maszyna
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez bishop
                    Wynik 7,66 lpg , trasa ale bez autostrad 535km na zbiorniku 41l, /20 minut w korku/, prędkości 80-120km/h, wiecej w przedziale 80-100 , warunki wilgotno , temp średnia ok 7'C, opony nowe zimówki, 2osoby mały bagaż.
                    Panie! 7,2 litra!
                    Prawie w całości trasa, 1 osoba na pokładzie, warunki podobne. Prędkości 70-90, czasami do 110. Także wierzę w ten wynik jak najbardziej.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Kenu
                      Zamieszczone przez bishop
                      Wynik 7,66 lpg , trasa ale bez autostrad 535km na zbiorniku 41l, /20 minut w korku/, prędkości 80-120km/h, wiecej w przedziale 80-100 , warunki wilgotno , temp średnia ok 7'C, opony nowe zimówki, 2osoby mały bagaż.
                      Panie! 7,2 litra!
                      Prawie w całości trasa, 1 osoba na pokładzie, warunki podobne. Prędkości 70-90, czasami do 110. Także wierzę w ten wynik jak najbardziej.
                      Gdybym miał jeździć i sprawdzać czy przekroczyłem prędkość o 90 km/h bo to mi zawyży wynik spalania to wariatkowo gwarantowane :szeroki_usmiech Jazda autem ma cieszyć, gdzie można cisnąć to ciskam a nie patrze na spalanie. Dla mnie granica 10 l na setkę jest do przyjęcia i tego się trzymam a że ostatnio wyszło mi 9,44 litra lpg to tym bardziej ciesze się jednak nie popadam w skrajności typu okolice 7 litrów

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez x_cite
                        Gdybym miał jeździć i sprawdzać czy przekroczyłem prędkość o 90 km/h bo to mi zawyży wynik spalania to wariatkowo gwarantowane
                        w zabudowanym: 50+90 = 140, poza 90+90 = 180? :P

                        Zamieszczone przez x_cite
                        Jazda autem ma cieszyć, gdzie można cisnąć to ciskam a nie patrze na spalanie. Dla mnie granica 10 l na setkę jest do przyjęcia
                        Ale ja też jechałem swoim tempem ops:

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Kenu
                          Zamieszczone przez x_cite
                          Gdybym miał jeździć i sprawdzać czy przekroczyłem prędkość o 90 km/h bo to mi zawyży wynik spalania to wariatkowo gwarantowane
                          w zabudowanym: 50+90 = 140, poza 90+90 = 180? :P

                          Zamieszczone przez x_cite
                          Jazda autem ma cieszyć, gdzie można cisnąć to ciskam a nie patrze na spalanie. Dla mnie granica 10 l na setkę jest do przyjęcia
                          Ale ja też jechałem swoim tempem ops:
                          Dobry jesteś Czytasz uważnie a to cenię Faktycznie źle napisałem chodziło mi o jazdę powyżej granicy 90 km/h i kurczowe trzymanie się tej prędkości Ale jeśli chodzi o ścisłość to leciałem moją skodzinką coś poniżej 190 km/h a to tylko dlatego, że przy tej prędkości przy załadowanym bagażniku bo sam brzeg, 4 osobach, pełnej butli paliwa i standardowych kołach 15 - tkach jest niebezpiecznie czytaj podsterowność (auto pływa, ucieka).

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Kenu
                            Zamieszczone przez bishop
                            Wynik 7,66 lpg , trasa ale bez autostrad 535km na zbiorniku 41l, /20 minut w korku/, prędkości 80-120km/h, wiecej w przedziale 80-100 , warunki wilgotno , temp średnia ok 7'C, opony nowe zimówki, 2osoby mały bagaż.
                            Panie! 7,2 litra!
                            Prawie w całości trasa, 1 osoba na pokładzie, warunki podobne. Prędkości 70-90, czasami do 110. Także wierzę w ten wynik jak najbardziej.
                            ~6,1 l/lpg
                            W całości trasa. 2 osoby na pokładzie, prędkość około 50km/h. w porywach do 60km/h
                            Nie żebym się jakoś szczycił, ale sytuacja była estremalna i jej nie zapomnę. 15 Luty 2012 wracaliśmy z narzeczoną z kierunku Niemiec do Częstochowy od strony Zgorzelca autostradą i tak wtedy przyfasoliło śniegiem że cały peleton posłusznie zwolnił do tempo 50km/h. Zaledwie muskałem pedał gazu największym palcem stopy i pod domem na liczniku przebiegu dziennego miałem wynik 380km. Następnego dnia dotankowałem do pełna i weszło niecałe 24 litrów gazu :shock: Nigdy wcześniej i nigdy poźniej nie zbliżyłem się do takiego wyniku i prawdopodobnie nigdy nie będe próbował, a ten jeden konkretny przypadek zawdzięczam w 100% ekstremalnym warunkom pogodowo/drogowym na jakie natrafiłem.x_citemasz świętą rację. Jazda poniżej 90km/h potrafi byc monotonna, ale kilka godzin z 50km/h na autostradzie wykańcza psychicznie do cna.
                            Artur

                            Komentarz


                            • Zrobiłem teraz trasę Nowy Sącz - Katowice - Pyrzowice i ma na liczniku nie całe 400 km przejechane. Jeżdżę jeszcze na tym co zatankowałem. Na trasie jechałem w swoim stylu czyli gdzie można było to ciskałem i nie przejmuje się tym zbytnio czyli litr lpg w lewo czy w prawo. W każdym razie taka trasa plus to co dojadę wyniosło mnie 95 zeta 8)

                              Komentarz


                              • Niecałe 1.5 roku eksploatacji i 23 000km pokonane, więc można pokusić się o małe podsumowanie. Na początek małe doprecyzowanie, te 23kkm pokonane głównie w małych trasach 10-20 km, jazda podmiejska i małomiasteczkowa.

                                Średnio do bańki wchodzi 37.6 litra mieszanki gazów propan i butan zwanej LPG, na której to ilości średnio pokonuję ok. 414 km, czyli niby średnio wychodzi 9.07 litra LPG na 100 km, przy czym wartość minimalna wyniosła 7.8 (autostrada), a maksymalna 11.2 (warszawski korek z klimą).

                                Ale ja sumuję sobie litry LPG i Pb95 i wychodzi mi że średnio pokonanie 100 km wymaga zużycia 0.96 litra Pb95 oraz 8.63 litra LPG. Przy średniej cenie 5.56 PLN za litr Pb95 oraz 2.82 za LPG, pokonanie 100 km kosztowało 29.29 PLN.

                                ps. średnie zużycie (wyliczane w całym okresie eksploatacji) wg komputera nr 2 wynosi 7.3

                                Instalacja LR w gratisie od dealera.

                                Komentarz


                                • ja mogę od siebie napisać oprócz tego, co już w temacie wpisałem dawno temu, że wychodzi mi z 0,5L LPG/100km mniej po wymianie cewki zapłonowej na nową - przy przebiegu ok. 175kkm, obecnie 180kkm. dodatkowo auto się odczuwalnie lepiej zbiera do wyprzedzania, choć i tak często żal mnie ściska przy przeskakiwaniu kolumny tirów, że nie mam 1.8T :diabelski_usmiech

                                  Komentarz


                                  • To i ja napiszę cosik. Trasa Elbląg - Kraków, oj sporo śniegu na odcinku 200km, wleczenie się za tirem, później deszcz przez 400km, około 1oC, cały czas grzanie wewnątrz, 3 osoby, trochę klamotów w bagażniku. Tour II Combi 1.6 z LPG. Wyszło na kompie 6,5L średnie, realnie po obliczeniu to 8,2L/100km gazu na tej trasie. Dla mnie spoko i oczywiście opłacało się brać gratisową gazownię.

                                    Komp przekłamuje jak widać i to grubo. Jego odczyty dotyczą moim zdaniem benzyny a i tak są zaniżone o jakieś 0,5L. A więc jadąc na benzynie byłoby 7L, a na gazie jest wspomniane i dokładnie zmierzone 8,2L. Idąc dalej wychodzi, że na odcinku 100km pali ilościowo 1,2L więcej na LPG. Wydaje się sensowne.

                                    Koszt za 100km: 21,24zł - LPG i 36,68zł - PB.
                                    Koszt 600km trasy: 127,44 (plus powiedzmy 2L PB 10,48)=137,92zł - LPG, natomiast na benzynie 220,08zł
                                    (gaz tankowałem za 2,59 LukOi*, bajura była po 5,24 Aucha*).
                                    "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                                    O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                                    O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                                    Komentarz


                                    • Jezeli chodzi o wskazania kompa w aucie a spalanie lpg czy ustawienie lpg ma to jakis sens. W zeszły poniedziałek podjechałem na lekka korekte lpg i zamiast lekkiej korekty cos sie popier....auto za bardzo nie mialo siły jechac....i od czasu do czasu mrygała kontrolka od lpg. Tak się złozyło, ze w tym samym dniu tankowałem na full lpg i zerowałem 2-go kompa - zawsze miałem wskazanie 6,0-6,3, a tu nagle pokazywał przy tym samym stylu jazdy na lpg 8,5 dystans do tankowania Pb tez sie gwałtownie skracał z 210...zleciał do 140 w przeciagu 100-150 km. Po kolejnej wizycie u szpeców od lpg i wgraniu od nowa progarmu wszystko powoli wraca do normy i juz 6-tka z przodu na 2-gim kompie jest, a przy tankowaniu wyszlo lekko ponad 8 lpg
                                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                      Komentarz


                                      • Nie wiem jak to jest ale O1 1.6mpi mojej siostrze pali 5.3-6 litrow benzyny w trasie przy normalnej jezdzie do 140. Gazu nie posiada.

                                        Komentarz


                                        • No ja też niewiem jak to jest, ale mi 5.2 (na kompie) spaliło jak nie przekraczałem 90kmh i jechałem bardzo spokojnie. Realne spalanie wyszło lekko poniżej 6. Jadąc do 140 czyli autostrada auto łyka ok 7-7.5 l/100km PB. LPG od 8-10,11 l/100km w zależności od operatora (czyt prawej nogi)
                                          Inline 5 cylinders

                                          Komentarz


                                          • Mam pytanko do ankiety:
                                            ile spalaja wasze auta benzyny na 100km ? U mnie w okresie od sierpnia do grudnia wyszko ok. 0,5l Glownie jezdze odcinki 30 km. start z zimnego silnika.

                                            W okresie mrozow, spalanie benz mam 1l/100. Czy to nie za duzo ??

                                            Lpg ok. 8,5. W trasie schodzi do 8.
                                            Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                            Jeżdżę w blasku
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                            Komentarz


                                            • Dużo zależy od ustawionej temperatury przejścia z pb na lpg

                                              Komentarz


                                              • ile spalaja wasze auta benzyny na 100km ?
                                                Ciężko powiedzieć - wskazania nie są dokładne, aby z nich obliczać zużycie. Generalnie za szybko wskazówka w lewą stronę nie idzie, więc nie jest źle.

                                                Zamieszczone przez bishop
                                                Dużo zależy od ustawionej temperatury przejścia z pb na lpg
                                                Dokładnie.
                                                Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                Komentarz


                                                • tankujesz do pelna. jezdzisz do rezerwy i masz: z wynik :lol: prosze tak zrobic, poczekam pol roku na odpowiedzi 8)
                                                  Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

                                                  Jeżdżę w blasku
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

                                                  Komentarz


                                                  • Do rezerwy to trochę potrwa
                                                    U mnie przez 4000km zeszło max 1/4 zbiornika (wg wskazania).
                                                    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X