Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 7x50km + 70km - całość taka pseudo trasa --> 9,1/100.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • Zamieszczone przez czernobyl
      akurat w moim przypadku wskazania licznika vs. wskazania z dystrybutora przy tankowaniu Pb95 wychodziły zawsze idealnie +/-0,1L/100 - testowałem przez rok, gdy jeździłem jeszcze tylko na benzynie
      Ale jeździsz na gazie i korekty dlugo terminowe pozmieniały ci sie pewnie w jakims tam stopniu. Spalanie na kompie jest brane z czasu wtrysku
      Inline 5 cylinders

      Komentarz


      • Zamieszczone przez byq
        Spalanie na kompie jest brane z czasu wtrysku
        z obserwacji wynika, ze moze być rózne np po regulacji instalcji lpg.
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • Zamieszczone przez byq
          Ale jeździsz na gazie i korekty dlugo terminowe pozmieniały ci sie pewnie w jakims tam stopniu. Spalanie na kompie jest brane z czasu wtrysku
          hehe czyli pętla bez wyjścia - skoro autku zazwyczaj wystarczy ok. 50km na Pb95, aby "oduczyć" go korekt gazowych i odwrotnie (teoria wg. instalatorów lpg, którym zazwyczaj wystarcza tyle przed ponownym strojeniem instalacji) - to nie ma szans definitywnie stwierdzić, ile faktycznie wskazałby benzyny - bo i tak po przejechaniu kilkudziesięciu km na LPG stosowane są nowe korekty na podstawie zasilania gazem i trzeba by od nowa "uczyć" go korekt na benzynie przez kilkadziesiąt km i z powrotem :diabelski_usmiech oczywiście to tylko głupawe teoretyzowanie - tak długo jak czuję, że auto jedzie tak samo dobrze na obu paliwach, nie ma się o co spinać, a już na pewno nie o wskazania z licznika

          ps. właśnie sprawdziłem - oczywiście w celach wyłącznie statystycznych - jak wyglądał stosunek wskazań: spalanie średnie wg licznika vs wskazanie dystrybutora lpg przy deptaniu - czyli 11,9L LPG/9,1 wg licznika = 1,30, czyli praktycznie stały współczynnik

          Komentarz


          • Teoretycznie LPG da sie ustawic tak zeby korekty byly identyczne z tymi na benzynie. Moze kiedys poznam ta tajemna wiedze
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Maicroft
              Moze kiedys poznam ta tajemna wiedze
              to byś się pochwalił :diabelski_usmiech i instukcji udzielił.
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • Skoda Octavia II 1.6 MPI 102KM u mniej jest to mniej wiecej 8/100 l LPG, więc średnio taki koszt wycieczki na odcinku 100 km to jakies 25 zł
                przeprowadzki międzynarodowe

                Komentarz


                • 464km - trasa (w tym S5 i A2) + 15km miasto --> 9/100
                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                  Komentarz


                  • 1000km autostrada spalanie 10l/100km. Czas jazdy 9h, śnieg, lód, a potem mokra zasolona droga (niestety jak zwykle w Polsce kiepsko z czyszczeniem autostrady ze śniegu). W niemcowni LPG waha się od 0.78-0.85 E
                    Inline 5 cylinders

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez byq
                      spalanie 10l/100km
                      a tak jazda powiedzmy 90-100 km/h ile Ci wychodzi?
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • piotrek_os, kolo 8-8.5L/100km
                        Inline 5 cylinders

                        Komentarz


                        • 2.0 TFSI u mnie tryb
                          miejski: 3l PB\100 i 8-9 LPG\100
                          na trasie - 1000km (Chorwacja) 11L LPG i 0,2l PB
                          mieszany - 80 km trasa S1, 20 km miasto 9l LPG oraz 2l PB
                          My "Silver"
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=66739
                          Pimpness Car Detailing - renowacja lakieru, pranie tapicerki, renowacja skóry, czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej, renowacja reflektorów, powłoka kwarcowa, kompleksowe czyszczenie pojazdów.

                          Komentarz


                          • HMMM
                            miasto 10 litrów (+- 1)
                            trasa hmmm ...... 13-14 litrów z trumną na dachu ale mimo wszytko trochę sporawo

                            aż się boję jechać do CRO, załadowany jak Czech na wakacje, bo wyjdzie 20 litrów
                            Ku przestrodze-szalony ponton
                            https://www.youtube.com/watch?v=CV1jr7nl53s

                            Komentarz


                            • EBP - i tu jestem niemal pewien że odwrotnie przeliczasz. litry przez dystans.
                              musisz dystans podzielić przez litry wlane i pomnożyć *100
                              na 99% jestem pewien że Ty dzielisz odwrotnie stąd dziwne wartości.
                              Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez OCPtaxi
                                musisz dystans podzielić przez litry wlane i pomnożyć *100
                                że jak :diabelski_usmiech
                                Ja to robie tak.... Np. 35l:400 km=0,0875x100=8,75
                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez OCPtaxi
                                  EBP - i tu jestem niemal pewien że odwrotnie przeliczasz. litry przez dystans.
                                  Zacne kalkulacje :diabelski_usmiech. Właśnie tak się przelicza spalanie dzieląc litry przez dystans (km) i wszystko x100 uzyskujemy właśnie litry/km (jak to pisze piotrek_os).

                                  musisz dystans podzielić przez litry wlane i pomnożyć *100
                                  na 99% jestem pewien że Ty dzielisz odwrotnie stąd dziwne wartości.
                                  km dzieląc przez litry i ewentualnie odpowienio przemnażając uzyskujesz wielkość mówiącą o tym, ile km robisz na litrze Przelicz to u siebie, bo wtedy ekonomia jazdy może nabrac zupełnie innego znaczenia
                                  Pozdrawiam
                                  Northeusz

                                  Komentarz


                                  • no popierdzieliłem
                                    w pierwszym członie dobrze napisałem. w drugim zdaniu odwrotnie, pomyłkowo. macie racje i oczywiście ja tak liczę ale podejrzewam że kolega odwrotnie, skoro wyszło mu spalanie w trasie wyższe niż w mieście. ewentualnie but do końca na autostradzie i jazda nocna po mieście to jestem w stanie uwierzyć
                                    Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

                                    Komentarz


                                    • Chyba ze podaje MPG ale to i tak duzo jak na 1.6 :-D
                                      Inline 5 cylinders

                                      Komentarz


                                      • A ile powinien, według Was, palić 1,6 na autostradzie gazu jadąc z dozwoloną prędkością 140-150 (plus trumna na dachu) ? A może ja mam inną wersję auta tylko 5 biegów , całkiem możliwe, że mi 6 bieg podpierdzielili przy kupnie.



                                        Rozważania na temat metodologi liczenia boskie
                                        Ku przestrodze-szalony ponton
                                        https://www.youtube.com/watch?v=CV1jr7nl53s

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez EBP
                                          A ile powinien, według Was, palić 1,6 na autostradzie gazu jadąc z dozwoloną prędkością 140-150 (plus trumna na dachu) ? A może ja mam inną wersję auta tylko 5 biegów , całkiem możliwe, że mi 6 bieg podpierdzielili przy kupnie.



                                          Rozważania na temat metodologi liczenia boskie
                                          Wg mnie pali Ci normalnie dla tych warunków, wiadomo nie jest to "dyszka", ale jedziesz szybko + opór bagażnika na dachu + silnik, który pewnie już wtedy pracuje na wyższych obrotach. Niepokojące byłoby, jeśli takie spalanie wyszłoby Ci podczas normalnej jazdy poza autostradami, z mniejszymi prędkościami i bez żagla na dachu
                                          Pozdrawiam
                                          Northeusz

                                          Komentarz


                                          • Mnie na trasie Krk-Waw (ca. 300 km) spalanie LPG wyszło poniżej 8,5 l/100km. W krakowskich korkach łyka 10-12 l/100km. Myślę, ze wynik mieści się w średniej

                                            Pozdrawiam!

                                            Komentarz


                                            • Tata wrócił z dłuższej trasy - 420 km na 33 litrach, około 7,9l/100km.
                                              Octavia jest jak dobry lokaj - czasami zapominasz, że on w ogóle istnieje, ale gdyby go nie było, to świat zwaliłby Ci się na głowę.

                                              Komentarz


                                              • 233km trasa Piotrków Tryb-Toruń 7,7 LPG :diabelski_usmiech

                                                Komentarz


                                                • 600 km za 115 zł lpg przy cenie lpg 2,37 zeta - spalanie 8l
                                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                  Komentarz


                                                  • No to ja robie 300km :twisted:
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X