Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Łódź-Kościelisko-Myślenice 480 km, lekka noga, trochę kręcenia się po Zakopanem lpg 7.86/100km.

    Komentarz


    • edit nie ten dział

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Maicroft
        No to ja robie 300km :twisted:
        a ja 250 8)
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • generalnie mam wrażenie, że silnik/skrzynia 1.6BFQ w O1 bardzo nie lubi przekraczania 130kmh wg gps (będzie ok. 4100-4200RPM) - kiedy trzymam się gps-owych 130kmh - spalanie wychodzi poniżej 10L/100, kiedy cisnę równo 140kmh wg gps (będzie ze 4400RPM) - wychodzi 11-12L
          -------
          edit po trasie na dużym bucie z nowymi: oponami, cewką, świecami, filtrem FL LPG oraz filtrem powietrza - pomimo pchania równo 140kmh wyszło po tankowaniu na początku autostrady i na końcu A4 - 9,8 :/

          czyli warto mieć wszystko świeże + opony z klasy oporu toczenia E na klasę B - można sporo zaoszczędzić

          Komentarz


          • To ja podsumuje ostatni wypad.

            W sumie 1600 km zrobione:
            -1200 km trasa (120-160km/h)
            -400 km mieszane

            4 os + auto zapakowane na full

            Średnia wyszła 9.4 l lpg przy stylu jazdy średnio oszczędnym wynik zadowalający.

            pozdro

            Komentarz


            • tez moge sie podzielic dzisiejszym przepalem...
              Toruń-Gdańsk (stara trasa, średnia na tempomacie 95km/h - 8,03LPG)
              Gdańsk-Toruń (A1 płatna-27,90, tempomat 140km/h - 10,72)

              nad morze 40zł i 2h 50min
              do domu 72,30 i 1h 10min

              czy sie oplaca czy nie... kazdy moze sobie wybrac..

              Komentarz


              • Zbiornik 40l na 400km , tylko miasto 95% , nie zapiąłem 5tki . k

                Komentarz


                • Witam wszystkich jako świeżo upieczony (miesiąc) właściciel Skoda Octavia I po lifcie z silnikiem 2.0 AQY z przebiegiem na liczniku 139 kkm.
                  Jakieś 300km po zakupie O1 zostałą zagazowana - stag 4 Eco + te najpopularnijesze wśród gazowników wtryski przez wielu krytykowane jak już się zorientowałem ....
                  Jak narazie tankowałem cztery razy gaz - butla 51 wchodzi 39. Spalanie wychodzi mi pi razy drzwi 11,5 l/100. Połowa trasa, połowa dojazd do roboty 5km z czego 1km po drodze prawie gruntowej (2-ka). Czasem 3 "postoje" po drodze.
                  Patrząc na "zeznania" kolegów z analogicznymi silnikami troszkę dużo - bo chyba nie są wędkarzami ;D.
                  I od razu zadam pytanie - ile w AQY powinno pokazywać chwilowe spalanie podczas "deptania" ?
                  U mnie jest: I - 52l/100; II-42l/100; III - 32l/100, przy czym na 1-ce wcale nie muszę depnąć do dechy - wystarczy, że ruszam energicznie .... Podobnie było na benzynie, ale dopóki nie przeczytałem Waszego spalania nie przejmowałem się tym - średnie komputer pokazuje 10l/100 co mi się wydawało OK jak dla ważącego 1300 kg auta z 2-litrowym silnikiem ....
                  Jerry
                  OC1 2.0 AQY 2001

                  Komentarz


                  • Dla jednego duzo dla drugiego malo. Ja twierdze ze w normie.

                    Mi 2.0 8V ADD palil srednio 15l. A zdarzalo mu sie wciagnac wiecej, ale lekko nigdy nie mial :twisted:
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • Poznań - Zakopane - Poznań (przez Łódź, czyli A2, A1/S1/DK1, A4, Zakopianka).
                      1208km - uśrednione spalanie 9,8/100km - generalnie szybka jazda (na autostradach 140-150km/h).
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz


                      • No to tak...
                        Po przejechaniu 2000km moja Lalunia spalila:
                        - 184,53l. LPG (średnia 9,22l/100km)
                        - 10,77l. Pb95 (śrenia 0,54l/100km)

                        idąc dalej można przeliczyć że średnie zużycie obu tych paliw w przeliczeniu na złotówki to 26,34zł/100km

                        Komentarz


                        • Witam,
                          Od niecałych dwóch miesięcy jeżdżę O1 1.8T, a niedawno ją zagazowałem. Konfiguracja instalacji w skrócie to: Zenit Pro OBD, parownik AC R01, wtryski Hana 2000, butla 55l. Na gaz przełącza sie przy 35 st. C, czyli przy dzisiejszej pogodzie do 2km na zimnym silniku.

                          Pierwsze tankowanie: 10,2 l/100km
                          Drugie tankowanie: 9,5 l/100km

                          Jazda mieszana: 60% drogi podmiejskie - 40% miasto.

                          Dodam, że benzyny palił mi 8-8,5 l/100km

                          Zenit Pro OBD / HANA 2000 / AC R01

                          Komentarz


                          • odcinki po 15-30 km, 70% trasa, reszta po niewielkich miastach

                            8l/100km

                            Komentarz


                            • Kenu, to u mnie też tak wychodzi :diabelski_usmiech
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • zielonyyy, Bedzie dosc duzo benzyny zjadal okolo 1,5l/100km jak czesto ruszasz z zimnego, a zima to 2,5l moze byc realne
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Maicroft
                                  zielonyyy, Bedzie dosc duzo benzyny zjadal okolo 1,5l/100km jak czesto ruszasz z zimnego, a zima to 2,5l moze byc realne
                                  Najczęściej robię odcinki 15 oraz 20 km w jedną stronę. Jak jeżdżę po mieście na krótkich odcinkach to silnik jest rozgrzany i od razu się przełącza. Poza tym w zimę startuje z garażu o temperaturze około 6-10 st.C więc chyba z tym spalaniem benzyny nie będzie tak źle. Dam znać jak będę tankował Pb.

                                  A do jakiej temperatury płynu chłodzącego można zejść minimalnie jeśli chodzi o przełączanie na gaz ?? Oczywiście w granicach rozsądku...

                                  Zenit Pro OBD / HANA 2000 / AC R01

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez zielonyyy
                                    A do jakiej temperatury płynu chłodzącego można zejść minimalnie jeśli chodzi o przełączanie na gaz ?? Oczywiście w granicach rozsądku...
                                    Przetestuj zmiany co 5*C. Jak teraz masz te 35*C, to sprawdź 30,25,20.

                                    U siebie mam teraz 30*C, instalka na gwarancji, więc póki co nie ruszam tego.
                                    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                    Komentarz


                                    • Ostatnio pali mi na trasie średnio 8,5 l lpg na 100 km czy jest możliwe, że mam włączony dotrysk benzyny? Na przeglądzie po 15 tys km byłem 27 marca 2013 roku.

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez fajny52
                                        Ostatnio pali mi na trasie średnio 8,5 l lpg na 100 km
                                        Moim zdaniem normalne spalanie jak na BSE - moja też tak w trasie pali, z tym, że taka jazda do 120km/h a nie trasa typu głownie po autostradach i ekspresówkach (wówczas 9-10).
                                        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Andrzej.P
                                          U siebie mam teraz 30*C, instalka na gwarancji, więc póki co nie ruszam tego.
                                          Ja też mam na gwarancji i na razie musi tak zostać 35 st.C

                                          W długi weekend zrobiłem 1200km - wszystko w trasie:

                                          1) pierwsze tankowanie - 8,7 l/100km - średnia prędkość 100-120 km/h
                                          2) drugie tankowanie - 8,4 l/100km - średnia prędkość 90-110 km/h
                                          3) trzecie tankowanie - 9,1 l/100km - średnia prędkość 110-140 km/h

                                          Zenit Pro OBD / HANA 2000 / AC R01

                                          Komentarz


                                          • 2/3 - trasa z prędkościami 70-100 km/h
                                            1/3 - niewielkie miasto

                                            Jazda z klimą przez połowę czasu

                                            Wynik: 8,9 l/km plus pewnie śladowe ilości benzyny.

                                            Komentarz


                                            • 180 km/h na tempomacie, jazda niestety pod mocny wiatr - 17 l./100 lpg
                                              Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez rkb
                                                180 km/h na tempomacie, jazda niestety pod mocny wiatr - 17 l./100 lpg

                                                Komentarz


                                                • I weź tu zmień autko.....jak spalanie lpg wychodzi 8 litrów :diabelski_usmiech Ostatnio tankowałem ok Radomia za 2,03 zeata lpg.
                                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                  Komentarz


                                                  • Ostatnio tankowałem na nowej stacji takiej malutkiej, sprzedają tylko LPG mają też komis. A że zacząłem latać dziennie po 400km to zauważyłem że coś sie porobiło bo mój AQY w spokojnej trasie 100-120km/h nigdy tyle nie palił. Wychodziło 11-11,5l/100. Wszystkie parametry silnika w normie, korekty długoterminowe LPG -1,5%. Coś mnie tknęło żeby wrócić na sprawdzony Orlen. Ta sama trasa, ta sama prędkość, ta sama pogoda, spalanie 7,88l/100! To gaz też chrzczą jak widać??? to co oni do niego dodają? wody?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X