Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie naszych aut - LPG (benzyna)

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez mariush19
    to co oni do niego dodają? wody?
    mariush19, podobno można spotkać LPG z dodatkiem azotu

    филип
    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

    Komentarz


    • Autostrada do CRO. Ostatni odcinek od Zagrzebia średnia z przelotu 128 km/h, klima ok. 60%, załadowany w ok. 1/2.Spalanie 10 l/100 km. Wg komputera PB poszłoby 7,2. Temperatura oleju na maxidot dochodziła do 119'C

      Komentarz


      • Panowie a ja mam pytanie, jak po wirusie wygląda spalanie w 1.8T na benzynie i na gazie. Biorąc pod uwagę ten sam styl jazdy. To że butują w podłoge to norlane że je jak smok. Ale jak to wygląda przed i po przy normalnej jeżdzie?
        Laurin&Klement

        Komentarz


        • Zamieszczone przez obrus
          Autostrada do CRO. Ostatni odcinek od Zagrzebia średnia z przelotu 128 km/h, klima ok. 60%, załadowany w ok. 1/2.Spalanie 10 l/100 km. Wg komputera PB poszłoby 7,2. Temperatura oleju na maxidot dochodziła do 119'C
          w tourze masz maxidot? zmieniałeś zegary czy jak?
          Była Octavia II Tour kombi (sprzedana)

          Komentarz


          • Tak, zmieniałem zegary.

            Komentarz


            • odp

              Witam

              chciałbym tu zapytać właścicieli maszynek z gazem czy duża jest różnica w spalaniu gazu między silnikiem 1,6 a 2,0 115 km?

              Komentarz


              • około 1 litra. Z klimą ta różnica jest jeszcze mniejsza.

                Komentarz


                • odp

                  Dziękuję, czyli nie wygląda to tak źle

                  Komentarz


                  • Mi spala ok 10-11 l/100 LPG, 70% trasa reszta miasto.
                    Komp pokazuje średnie sp. benzyny na poziomie 8.4 l/100.
                    Nie wydaje się Wam, że to trochę sporo ???

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez kalel
                      Mi spala ok 10-11 l/100 LPG, 70% trasa reszta miasto.
                      Komp pokazuje średnie sp. benzyny na poziomie 8.4 l/100.
                      Nie wydaje się Wam, że to trochę sporo ???
                      Najlepiej to do tego co palił beznzyny dodać ok 1-1,5 i wynik wyjdzie. Przy moim stylu jazdy PB wyszło poniżej 7, a lpg srednia 8,2
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • Ilość przejechanych ogółem kilometrów 4736,00
                        Średnie zużycie paliwa za wybrany okres 7,357
                        Sumaryczna ilość zatankowanego paliwa LPG - 381,72 dm3
                        Koszt przejechania dystansu 100 km 16,29 zł

                        Komentarz


                        • kalel, a jak szybko ciśniesz poza miastem?

                          Mi komputer wskazuje od 6.9 do około 9 - zależy jak szybko jadę i czy stoję w korkach. Trase mam podobnie jak ty, 1/3 miasto, 2/3 obwodnica.

                          Gazu według obliczeń mój pali od 8 do nieco ponad 10l/100km. Jazda od 100km/h do 140km/h.
                          Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                          Komentarz


                          • Witam

                            Szanowni koledzy proszę powiedzcie czy do silnika 1,6 lub 2,0, który ma przelotu 2oo tyś, czy warto zakładać gaz? tzn. pytam tu pod kątem ile taki silnik jeszcze pociągnie?

                            Komentarz


                            • Zawsze po wyjeżdzeniu gazu do końca ,wchodziło mi +/- 40l, dzisiaj tylko 36l ? stacja przy markecie :roll:

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez endless
                                Witam

                                Szanowni koledzy proszę powiedzcie czy do silnika 1,6 lub 2,0, który ma przelotu 2oo tyś, czy warto zakładać gaz? tzn. pytam tu pod kątem ile taki silnik jeszcze pociągnie?
                                mowa o zwykłych wolnosących 102 i 115 KM? jesli jest w dobrym stanie i instalka będzie fachowa, to długo. te silniki są proste, niewymyślne, wytrzymałe i zalecane do LPG.
                                Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez mariush19
                                  Ostatnio tankowałem na nowej stacji takiej malutkiej, sprzedają tylko LPG mają też komis. A że zacząłem latać dziennie po 400km to zauważyłem że coś sie porobiło bo mój AQY w spokojnej trasie 100-120km/h nigdy tyle nie palił. Wychodziło 11-11,5l/100. Wszystkie parametry silnika w normie, korekty długoterminowe LPG -1,5%. Coś mnie tknęło żeby wrócić na sprawdzony Orlen. Ta sama trasa, ta sama prędkość, ta sama pogoda, spalanie 7,88l/100! To gaz też chrzczą jak widać??? to co oni do niego dodają? wody?
                                  Miałem tej wiosny raz tak samo. Pchnęło mnie na dziką stację LPG, którą mam nie daleko domu, zamiast na BP w centrum i jak zawsze robię po mieście pewne 360km., tak tym razem przy wartości 304km. gaz się skończył :shock:
                                  Nie podobał mi się już sam fakt, że zielone diody gasną za szybko, ale nigdy się nimi nie sugeruję, więc jechałem twardo do moich programowych 360km. a tu koniec gazu w butli. Powiedziałem nigdy więcej. Zajechałem na BP, do pełna i znowu 360km. po mieście.

                                  Kurewstwo totalne. Nawet chrzcić gaz się frajerstwu chce. Zastanawiam się na ekonomia takich posunięć. Przecież każdy klient, kapnie się że coś nie tak z jego spalaniem i nie pojedzie już drugi raz zatankować takiego gówna, więc nie wiem na jak długo kalkulują swój biznes podobni cieniarze, ale nie jest to długofalowa perspektywa zarobkowa. Nigdy więcej żadnych stacji "Cebulak-LPG" :fuck1
                                  Artur

                                  Komentarz


                                  • nom, ja to tylko Lukoil, Orlen, Shell, Neste (na niektórych jest LPG). 5 czy 10 groszy różnicy na litrze mi lotto
                                    z tymi dzikimi stacjami na których chrzczą LPG może być dwojaka sytuacja:
                                    - właściciel zna okolicznych stałych klientów i daje im dobry gaz, a wszystkim innym rozrzedzony
                                    - przy trasie taki sk*** liczy na duży ruch i że i tak nikt do niego 2 raz nie wróci (tak jak z pseudokebabami w miejscowościach wypoczynkowych :evil: ) a miejscowi go omijają
                                    A może w ogóle na nic nie liczy i nic nie myśli tylko chce się cham nachapać cudzym kosztem. Swoją droga, czym sie chrzci gaz? Azotem z butli? Powietrzem? Nie ma to wpływu na silnik?


                                    btw jeżdżę przede wszystkim w trybie mieszanym ze wskazaniem na miasto i te 44-45 l wyjeżdżam w 450 km. w trybie pozamiejskim (trasa) wyliczyłem sobie poniżej 9 l/100 km a po zupełnych wioskach, gdzie nie ma nawet wyprzedzania, ok. litra mniej. i smieję się w twarz kolegom z pracy, dla których na gazie to się kotlety smaży a nie jeździ, więc albo droga benzynka albo jeszcze droższy w utrzymaniu dizelek te de i :-)
                                    Była 01 2.0 AQY + LPG, jest Focus Mk2 1,6 + LPG

                                    Komentarz


                                    • Ostatnio wyszło mi 8,9 w trybie mieszanym. Sporo klimy chodziło. odcinki jak zwykle około 20 km.

                                      edit: Spalanie wg kompa 7,4

                                      8,9/7,4 = 1,2

                                      Komentarz


                                      • Autostrada odcinek 90km 160km/h tempat reszta trasy jakies 150km z predkoscia 110km/h i reszta miasto. 396km na zbiorniku co daje jakies 9,7l

                                        Komentarz


                                        • 505,4km na 46,5l --> 9,2l / 100km
                                          Z tego 25km miasto, reszta trasy, w tym 100km łącznie S5 i A2. 100% klima.

                                          W butli został maks litr gazu, więc tankowanie w dobrym momencie
                                          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                          Komentarz


                                          • Witam,
                                            ostatnio zatankowałem Pb do pełna i spalanie na rozruch wyniosło 0,44 l Pb/100km, więc myślę, że całkiem nieźle. W trakcie tego między tankowania zrobiłem cztery trasy po 400 km i dwie po 150 km, a w ogóle 7000km.
                                            Spalanie gazu na codzień w jeździe mieszanej wynosi od 9,5 do 10,5 litra LPG/100km.

                                            Pozdrawiam

                                            Zenit Pro OBD / HANA 2000 / AC R01

                                            Komentarz


                                            • Co sądzicie o tankowaniu LPG w stacjach typu Auchan czy Tesco (np. w Poznaniu piszą, że paliwo dostarcza BP) - więc jak BP to, po jakiego czorta mam przepłacać na BP? Co o tym sądzicie?
                                              SIMPLY CLEVER
                                              Wiesz co dobre :-)

                                              Moja Maszyna
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                                              Komentarz


                                              • A z ilu żródeł jest LPG? Pewnie taki sam jest na BP itp. Ja bym tylko unikał jakiś malutkich stacji, a stacje sieciowe od Józka Krawężnika raczej lpg nie kupują. Tankuje na Orlenie, BP, Statoilu itp zupełnie róznicy nie widze. Spalanie prawie identyczne patrzac na stacje.
                                                Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                                Komentarz


                                                • Na początku chciałem wszystkich przywitać, bo to mój pierwszy post na forum Ale do konkretów...

                                                  Mój ostatni wynik: 8,6 l LPG/100km.
                                                  Większość to trasa: 100 km autostrady (150-160 km/h), trasa normalna ok. 200 km (80-110 km/h) i miasto ok. 130 km (70km/h). Moim zdaniem wynik całkiem przyzwoity, zwłaszcza, że klima chodziła cały czas.
                                                  Tankowanie na BP (można się śmiać, że Przemyśl blisko ukraińskiej granicy, ale najlepszy kalorycznie gaz udało mi się ustrzelić właśnie tam )
                                                  Był: Opel Astra F 1.4 MPI
                                                  Jest: Skoda Octavia II FL 1.6 MPI + LPG http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...295074#1295074
                                                  Będzie: ?

                                                  Komentarz


                                                  • około 8-11l/100 troche pali bo te 75kM musi łyknąć jak chce sie normalnie jechać na kompie od 5.5-9.2 licze koło 1.5-2.0 więcej spali gazu


                                                    Sprawdzone że orlen i Arge ma marny gaz.
                                                    Spoko jest na wylocie na wawe gośc ma sam gaz dobrej jakości, oraz Maków podh. teraz testuje MPO Kraków.
                                                    BP ma trochę lepszy od orlenu ale na tych 2 stacjach zrobiłem więcej km i brak różnicy benzyna/gaz po orlenie było słabo
                                                    Motocykle są wszędzie

                                                    X11 Green

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X