Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przeciek, woda?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przeciek, woda?

    Mam pytanie do forumowiczów jak znależć zimny lut który podobno odpowiada za opadanie wskazówek w liczniku octy.Od tygodnia próbuję go znależć ,przelutowałem prawą stronę płytki od strony zewnętrznej a także czarną kostkę w prawym górnym rogu z pięcioma nogami zgodnie z radami jednego z forumowiczóLink proszę o waszą pomoc.

  • #2
    Przeciek, woda?

    Hej!
    Nie wiem czemu, ale po osttnic ulewach pojawila sie woda na przednim dywaniku pasazera.
    Czym moze to byc spowodowane? Jak moge to wyeliminowac?!
    Pozdrawiam, Ewa.

    Komentarz


    • #3
      Może niedomkniętą miałaś szybe :?
      -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

      Komentarz


      • #4
        Kochani u mnie podobny problem tzn inaczej mylem auto i auto stalo tak ze przod byl wyzej niz tyl i po umyciu okazalo sie ze mam pelno wody na dywaniku kierowcy. co to moze byc? co moze byc przyczyna? szyby sa szczelne przynajmniej tak mi sie zdaje

        Komentarz


        • #5
          na pewno po deszczach Ewcia? może to było wczśniej a dopeiro to zauważyłaś ? czasami węzyk który odprowadza wodę z parownika / od klimy jakby co / sie zapycha i wtedy jest równierz taki efekt
          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
          GVI 1.4TSI
          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

          Komentarz


          • #6
            a może odkleiła się ta wredna folia pod tapicerką??
            Forum - Octavia Club Polska - tutaj coś było o tym.
            Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

            Komentarz


            • #7
              Auto bylo szczelne. I nie znam przyczyny przecieku.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez ewa.saganowska
                Auto bylo szczelne. I nie znam przyczyny przecieku.
                Skoro była woda , to co do szczelności auta miałbym wątpliwości :wink: Co prawda to nie kajak i szczelny być nie musi (standardowa odpowiedź serwisu w czasach gdy ktoś przyjeżdżał nowym zamoczonym maluchem na gwarancji)

                Wykluczając takie przypadki jak rozlanie się jakiegoś płynu lub przewożenie dziecka z odpiętym pampersem :lol: spróbuj zlokalizować z której strony woda napłynęła. Jeśli od drzwi to powinna być wilgotna wykładzina między progiem i dywanikiem.
                Może też być od przodu - obok filtra ppyłkowego jest otwór zaślepiony gumową zaślepką (dla cięgła otwierania maski w "anglikach"). W moim aucie ktoś kiedyś tą zaślepkę usunął, wtedy była powódź w aucie po myjni.

                Co do rurki odprowadzającej skropliny z parownika klimy to jeżdżąc z klimą kilkoma samochodami od ponad 10 lat nigdy mnie nic takiego nie spotkało ( czego nie można oczywiście uogólniać). Ale to akurat łatwo sprawdzić : włącz klimę i zajrzyj po chwili pod samochód - powinno być widać kałużę i cięknący "strumyczek".

                lisiaczek, jeśli nie przez drzwi to typuję taką plastikową puszkę która jest po podszybiem po stronie kierowcy. Służy do przeprowadzania przewodów elektrycznych.
                Jej oryginalne uszczelnienie jest kiepskie, pomaga silikon.
                Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                Komentarz


                • #9
                  RomanS, a jak ta puszka wyglada? dokladnie w jakim miejscu jest? nie dawal tego nikt moze na zdjeciu na forum? Czy to co podales to sa 2 tylko mozliwe rzeczy? czy moze byc cos jeszcze?

                  Komentarz


                  • #10
                    Jeśli chodzi o przecieki, to Skody (a zwłaszcza Fabie, ale widać Octy chyba też) są podatne na przecieki spod drzwi. Ja sam tego doświadczyłem. ASO uszczelnia drzwi silikonem. Na stronie FabiaClub.pl jest dział techniczny, gdzie kolega demonstruje jak samemu uszczelnić drzwi :wink: .
                    Można też sobie poczytać tu FABIACLUB.PL - Zobacz temat - Przeciekające drzwi przednie jak koledzy sobie z tym poradzili.
                    życie zaczyna się powyżej 4000 rpm

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez lisiaczek
                      a jak ta puszka wyglada?
                      ta puszeczka jestpod toczarna maskownica podszybia, pod mechanizmen wycieraczek. Nestety zeby do biej dotrzec musisz zdemontowac wycieraczki. y mnie jest ona koloru białego. Dlek jaj azmykajacy jest na zatrzaski.Ostatnio ja otwierałem jak przekładałem kable z kierunków do lusterek.
                      DACAR.team

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez nico21
                        lisiaczek napisał/a:
                        a jak ta puszka wyglada?
                        ta puszeczka jestpod toczarna maskownica podszybia, pod mechanizmen wycieraczek. Nestety zeby do biej dotrzec musisz zdemontowac wycieraczki. y mnie jest ona koloru białego. Dlek jaj azmykajacy jest na zatrzaski.Ostatnio ja otwierałem jak przekładałem kable z kierunków do lusterek.
                        Dokładnie tak. Przy zdjętym podszybiu nie sposób jej nie znaleźć. Wymiary to ok 15x15 cm. Uszczelnienie stuku puszki z nadwoziem oraz jej pokrywy są z pianogumy natryśniętej na elementy puszki. Nie jest to uszczelka wymienna. Ta pianoguma uszczelnia dopóki się tego nie rusza lub dopóki sama nie spróchnieje :diabelski_usmiech

                        Po zastosowaniu (obfitym) silikonu na razie mam sucho.

                        Objawy gdy ciekło to po porządnym myciu przecieki przez przewody, i woda na dywaniku i pod nim też. Przy deszczu raczej nie zauważałem na dywaniku ale może szło pod spód.
                        Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie wiem czy to się przyda, bo mam OI. Ja ostatnio też miałem ten problem. Otóż okazało się że przy naprawie mechanizmu wycieraczek zakładając prawe podszybie - uszkodziłem (pękła) tzw rynienkę no i woda poprzez to pęknięcie kapała sobie do filtra przeciwpyłkowego, a poprzez niego do środka auta i to właśnie tuż pod nogi pasażera. Wyjąlem prawe podszybie (obyło się bez demontażu wycieraczek) zgrzałem rynienkę lutownicą, wzmocniłem przyklejając cienki paska tworzywa , zamontowałem uważając żeby znowu nie uszkodzić i działa. Popadało dwie noce temu i w samochodzie jak narazie sucho.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Mr T.
                            Jeśli chodzi o przecieki, to Skody (a zwłaszcza Fabie, ale widać Octy chyba też) są podatne na przecieki spod drzwi. Ja sam tego doświadczyłem. ASO uszczelnia drzwi silikonem. Na stronie FabiaClub.pl jest dział techniczny, gdzie kolega demonstruje jak samemu uszczelnić drzwi .
                            Można też sobie poczytać tu 404 Nie znaleziono obiektu jak koledzy sobie z tym poradzili.
                            O I ma pod tapicerką drzwi folie, wersja z blachą była zbyt kosztowna :diabelski_usmiech , więc dla O I nic ten opis nie daje.

                            O II to nie wiem jak ma :roll:
                            Pzdr, RomanS, Audi A6 Avant, 2,5 TDI

                            Komentarz


                            • #15
                              woda u mnie nie jest z drzwi . ona leci tam z okolic gdzie jest sprzeglo/. bo nate tam bylo mokro. kolo pedaow

                              Komentarz


                              • #16
                                Hej! W moim poprzednim samochodzie (Favorit) tez ciekla woda. Byla to wina anteny. Mechanik powiedzial ze w skodach jest cos przy szybie i to cieknie. Ratowalismy samochod silikonami, ale bezskutecznie az tu nagle przestalo. Nie jestem nowa w problemie wody w samochodzie wiec szyby byly na 101% zamkniete. Co ciekawe woda wystapila tylko na wycieraczce - tapicerka itd. byla sucha. Czy przeciek moze wystepowac gdzies przy przedniej szybie?
                                Pozdrawiam, Ewa.

                                Komentarz


                                • #17
                                  O1 to ta sama plyta podlogowa co sean leon ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie. u mnie w leonie tez pojawiala sie woda na dywaniku pasazera a przyczyna byl i jest zawsze wowczas zle zalozony mikrofiltr. trzeba poprawic, sprawdzic czy dobrze zalozony plastik (oslona) i guma. po klopocie ! w aso potrafia zle zalozyc....

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    lisiaczek, no to sprawdz włanie to "pudełko" pod mechanizmem wycieraczek po d podszybiem .
                                    DACAR.team

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Witam. Wiem ze tak sie zdarzalo w Fabiach wlasnie. Mam kuzyna ktory pracuje w serwisie Octavii i gosc mowi ze OII ma takie same rozwiazanie jak Fabia. Najprawdopodobniej przlewa sie przez prog od przy drzwiach - przy duzym deszcu woda nie jest w stanie splynac na zewnatrz auta i wlewa sie do srodka. Gosci mowi ze oni rozbieraj drzwi i traktuja to silikonem i podobno problem z glowy. Ja mialem wode na progach pod drzwiami , jeszcze nie w srodku na szczescie, tak ze podejrzewam ze to moze byc problem.
                                      Pozdrawiam

                                      [ Dodano: Pią 11 Sie, 06 11:37 ]
                                      Sorki, nie w serwisie Octawii tylko skody ops:
                                      Jenkins

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam, mam dokładnie ten sam problem co mój przedmówca. W mojej O2 od nowości cieknie mi woda spod drzwi pasażera. Nie jest tego dużo i zdarza się przy dużych opadach deszczu bądź śniegu. Wygląda to tak, jakby woda nie nadążała odpłynąć w 100% i resztka wpływa do środka. Miałem o tym mówić na przeglądzie ale byłem podczas fali upałów i jakoś mi to uciekło :-) Sprawdzałem czy to nie jakieś zawinięcie uszczelki, ale nic z tego.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ewa.saganowska,

                                          Link to na 100% płaszcz wodny drzwi ( folia pod tapiceką ), jeśli się rozszczelni to jest dokłądnie taki efekt, kiedyś po deszczu ściągnąłem tapicerkę i przyjżałem się tematowi dokładnie, puściła folia w jednym miejscu i ładnie się nalewało

                                          no może nie na 100% u Ciebie - ale jest to bardzo prawdopodobne

                                          pozdrawiam
                                          Powered by VSI PRINS

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Hej!
                                            Po sprawdzeniu wszystkiego zakladam iz wina lezy po stronie tej folii. Po 8 latach mogla juz puscic. Postaram sie dzis rozkrecic drzwi i zobaczyc w jakim stanie jest ta folia.
                                            Pozdrawiam, Karol.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez ewa.saganowska
                                              Pozdrawiam, Karol.
                                              Karol czy ewa ??
                                              DACAR.team

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                ewa.saganowska,

                                                Robiłem to wczoraj w 4 drzwiach, musiałem ją zedrzeć ponieważ wymieniałem już wszędzie podnośniki szyb ( cudowny patent inżynierów VW ). Jeśli się będziesz za to zabierał/a musisz mieć cały dzień czasu, bardzo dobry klej łączący forlię z polakierowaną blachą no i folię. Naprawdę kupa roboty, mam jednak nadzieję, że będzie trzymało.

                                                Powodzenia
                                                Powered by VSI PRINS

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Ja moge powiedziec tylko tyle ze kiedys w poprzednim aucie mialem podobny problem, tyle ze mokro bylo na dywaniku po stronie kierowcy. Jak sie pozniej okazalo, nieszczelny okazal sie zawor przy nagrzewnicy i plyn z chlodnicy lecial mi do srodka.
                                                  VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                                  VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X