Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Naprawa tempomatu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez hans860
    Może zdarzyć się tak, że po przeczyszczeniu tempomatu on nadal nie będzie działał
    to jakby co ja mam na zbyciu :wink:
    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez hans860
      Przyczyną okazał się przerwany przewód z tempomatu
      Miałem niedawno dwóch klientów z niedziałającym tempomatem właśnie z taką usterką. Zobaczcie jak to naprawić.

      Manetkę wyjętą z auta bierzemy na stół.
      Zdejmujemy pierścień z obudowy:
      ]"]Link

      Zdejmujemy panel z tyłu manetki i odkręcamy dwie śrubki zaznaczone na czerwono. TORX T8 lub śrubokręt krzyżakowy:
      ]"]Link

      Odczepiamy dwa zaczepy i zdejmujemy korpus manetki.
      ]"]Link

      Przez szczelinę zaznaczoną kółkiem wyciągamy przewody. Widać, że niebieski jest przerwany. Do uszkodzenia dochodzi pod tą czarną koszulką termokurczliwą:
      ]"]Link

      Lutujemy uszkodzony kabelek i składamy w odwrotnej kolejności. Zakładając korpus manetki należy wcisnąć biały plasikowy cypelek zaznaczony zieloną strzałką.
      ]"]Link

      Gdy mamy wszystko skręcone to odkęcamy płytkę od dołu manetki i sprawdzamy położenie suwaków. Jeden suwak ma być założony na aluminowym młoteczku (to jest od świateł drogowych) a drugi suwak ma być założony na plasikowy cypelek (kierunkowskazy).
      ]"]Link



      NA Śląsku mogę pomóc w usunięciu tej usterki.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #28
        Witam,

        żeby wyjąć manetkę i dostać się do kabelków trzeba zdjąć kierownicę? Czy da się to zrobić bez zdejmowania kierownicy.

        Komentarz


        • #29
          Żeby wyjąć manetkę trzeba zdjąć kierownicę. Jest to bardzo proste.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #30
            Dzięki koleś. Przerwany przewód biały. Opanowane bez wyjmowania manetki i zdejmowania kierownicy, ale trzeba się nagimnastykować.
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=41445

            Komentarz


            • #31
              Odgrzeje kotleta. Posiada ktoś na dysku zdjęcia z pierwszego posta, bo aktualnie złapałem te same błędy jak w poradniku i tempomat nie działa

              Komentarz


              • #32
                A te moje co są wyżej Ci nie wystarczą?
                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez koleś
                  A te moje co są wyżej Ci nie wystarczą?
                  Tylko na Twoich zdjęciach nie widzę jak to rozebrać, gdzie przeczyścić.Manetki nie będę wyciągał a w pierwszym pości widzę,że było łopatologicznie

                  Komentarz


                  • #34
                    Drugie zdjęcie od góry. Widać zdjętą tylną część manetki. U siebie podważ ją płaskim śrubokrętem i ją odchyl. Wyciągnij zieloną płytkę z przełącznikami i odkręć dwa wkręty. Czyść to co zaznaczone czerwonym kółkiem. Przy okazji sprawdź czy masz kabelki w całości. Przy składaniu uważaj na dwa białe plasticzki zaznaczone strzałkami i na suwak (ten z blaszkami), żeby był we właściwej pozycji.

                    I jeszcze kilka fotek:
                    ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                    ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                    ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                    Komentarz


                    • #35
                      Dziękuje za zobrazowanie tematu. Właśnie sprawdziłem tempomat vcds'em i wychodzi na to ze manetka reaguje,on off działa, jednak te przyciski z boku "set" dziwnie chodzą,tak jakby się zawieszały. Przy pierwszym naciśnięciu wartości się zmieniały a potem mogłem wciskać ile chciałem i nic. To samo mam po prawej stronie z przyciskami od maxi dota,ale to inny temat.

                      Komentarz


                      • #36
                        Witam, u mnie pojawił się następujący problem: po odpaleniu silnika bez problemu można załączyć tempomat, pracuje prawidłowo, ale gdy tylko wrzucę prawy kierunkowskaz tempomat od razu się wyłącza i nie można go już uruchomić (zero reakcji na przyciski). Pomaga ponowne uruchomienie silnika, ale gdy przed załączeniem tempomatu wrzucę prawy kierunek, tempomat już nie rusza, aż do ponownego restartu silnika, itd... Czy ktoś z Was miał taki problem? Czy to jest jakaś charakterystyczna usterka? Niestety nie mam kabla żeby odczytać błędy.

                        Komentarz


                        • #37
                          mikelt, pewnie urwany kabelek któryś, bez kompa nie sprawdzisz
                          ewentualnie wyjmij manetkę i organoleptycznie popatrz
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz


                          • #38
                            krzynol czy trzeba zdjąć kierownicę itd? Nigdy tego nie rozbierałem, a problem pojawił się dziś i nawet nie miałem chwili dokładnie się temu przyjrzeć.

                            Komentarz


                            • #39
                              do wyjęcia manetki trzeba
                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                              poprzednie modele:
                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Araspol
                                jednak te przyciski z boku "set" dziwnie chodzą,tak jakby się zawieszały. .
                                Miałem już dwóch klientów z takim problemem. Naprawa polega na wylutowaniu mikrostyków i wlutowaniu nowych.

                                Na zdjęciu strzałkami zaznaczyłem elementy do wymiany:
                                ]"]Error 404 - Zapodaj.net

                                I jeszcze jedna fotka:
                                ]"]Error 404 - Zapodaj.net
                                Jakby co to zapraszam.
                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                Komentarz


                                • #41
                                  Mnie też dopadł problem braku tempomatu. Posiłkując się zdjęciami koleś, problem opanowany (przerwany zielony przewód - błąd 00895). Naprawa tak jak u seat2000, bez wyjmowania manetki i kierownicy.

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    mój tempomat też nie działał, rozebrałem manetkę i w środku był kabelek przetarty po zlutowaniu wszystko działa. Przy tym oczyściłem styki były bardzo zaśniedziałe czarne blaszki. dzięki za podpowiedź . pozdrawiam

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Witajcie, podepnę się pod temat
                                      koleś, ja co prawda z Seatem Toledo 5P (Toledo III)ale mam nieco inny problem z tempomatem,
                                      W blokach pomiarowych sprawdzałem reakcję na przyciski manetki, zarówno w module kierownicy jak i module silnika jest reakcja na każde przyciśnięcie, dodatkowo w module silnika jest także reakcja na sprzęgło i hamulec, jednak tempomat nadal nie działa, co jeszcze mogę sprawdzić?


                                      filmik
                                      Z rzeczy które mogą naprowadzić to z ostatnich operacji miałem wymieniany reduktor gazu w mojej instalce brc, jednak tempomat po tym zabiegu na pewno działał, sprawa 2 czasami jak silnik zgaśnie na światłach i zbyt szybko uruchomię go ponownie słyszę alarm i mruga na czerwono kontrolka kierownicy, i teraz pytanie czy nie został zdezaktywowany czasowo tempomat z powodu wystąpienia właśnie błędów?
                                      pozdrawiam

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        pszem, musiałbyś przyjechać do mnie. Proponowałbym podmianę manetki bo w Twojej coś mi nie pasuje.

                                        W silniku, w czwartym polu masz na początku 1 a nie powinno jej tam być.

                                        Zadzwoń to się umówimy.
                                        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          koleś, w czwartym polu 1 pojawia się po przestawieniu dźwigni opisanej jako on/res/off czyli trwale włączając lub wyłączając tempomat, za jakieś pół godzinki przedzwonię to się jakoś zgadamy ja pracuję w Świętochłowicach jakby co
                                          jestem po wizycie w aucie i zobacz co znalazłem
                                          Friday,13,May,2016,10:03:18:10074
                                          VCDS Version: Beta 11.2.0

                                          17977 - Cruise Control Switch (E45): Implausible Signal
                                          P1569 - 008 - Implausible Signal - Intermittent
                                          Freeze Frame:
                                          Speed: 0.0 km/h
                                          Speed: 0.0 km/h
                                          (no units): 0.0
                                          (no units): 3.0
                                          Speed: 0.0 km/h
                                          Speed: 0.0 km/h
                                          (no units): 0.0
                                          (no units): 3.0

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            pszem, zadzwoń. Umówimy się na naprawę.
                                            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              pszem, poczytaj to: 17977/P1569/005481 - Ross-Tech Wiki
                                              SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                              ​​​
                                              Grzegorz

                                              Moja Ambitna Czarnula

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                dzięki Panowie za zainteresowanie tematem,
                                                Mimo teoretycznie dobrej komunikacji z manetką postanowiłem wyczyścić styki. Ta operacja nic nie dała, jednak sprawiła że dokładnie przyjrzałem się przewodom...





                                                Przewód wymieniony i wszystko działa jak należy, czy to przypadek że u mnie też dostał w łeb niebieski kabelek?

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez pszem
                                                  czy to przypadek że u mnie też dostał w łeb niebieski kabelek?
                                                  raczej nie. To już któryś tempomat, w którm padł jakiś kabelek.
                                                  SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
                                                  ​​​
                                                  Grzegorz

                                                  Moja Ambitna Czarnula

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    georgg, mnie bardziej zastanawia dlaczego akurat niebieski normalnie kamień z serca, w sierpniu wyjazd do Chorwacji i już cierpiałem na samą myśl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X