Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Wymiana uszczelek w drzwiach - FOTORELACJA

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Wymiana uszczelek w drzwiach - FOTORELACJA

    Zamieszczone przez fan
    Ja polecam gre DARKSIDERS.Jak ktoś przejdzie bez opisu w krócej niż 1 tydzien to jest kozak
    Tylko skąd brać czas żeby przejść przez tydzień? ;D

  • #2
    [O2] Wymiana uszczelek w drzwiach - FOTORELACJA

    Witam,
    Od trzech dni jestem właścicielem nowych uszczelek w O2. Wymiana nastąpiła pod wpływem negatywnych efektów działania starych, czyli wycieraniem lakieru w 'obramówce' drzwi - zapomniałem zrobić zdjęcia tych przetarć lakieru, ale uzupełnię to bardzo wkrótce. U mnie te szkody są naprawdę spore, więc wkrótce czeka mnie lakierowanie.

    Natomiast jest jeden ważny fakt, o którym właściciele O2 powinni wiedzieć, a mianowicie to, że wymiana uszczelek jest możliwa do zrealizowania w ASO i wtedy jest całość za friko - uszczelki, wymiana + lakierowanie uszkodzonych powierzchni. Niestety ja się nie załapałem tylko dlatego, że w książce serwisowej nie było jednej pieczątki przy wymianie oleju. Tzn. była, w terminie, ale pieczątka spoza ASO. Jeśli macie w terminie wszystko i potwierdzone zielonymi pieczątkami, to wtedy na 99% zostanie Wam to zrobione w ramach akcji serwisowej. Nawet jeśli Wasza furka jest już po gwarancji. Akcja serwisowa ma to do siebie, że działa nawet po gwarancji, a te uszczelki to zdecydowanie wada fabryczna :-)
    Wymiana uszczelek (poza ceną uszczelki, która wynosi ok. 110zł za sztukę) to wg ASO 75zł za jedną uszczelkę, czyli 300zł za komplet - nie pamiętam czy ta cena wymiany to NETTO czy BRUTTO.

    Cytując instrukcję serwisową z ASO:

    -----------------------
    Wytarcie lakieru przez zewnętrzną uszczelkę drzwi (IW 08/033)
    Wytarcie lakieru krawędzią zewnętrznej uszczelki drzwi na przetłoczeniu w ramie drzwi.
    Uzasadnienie techniczne

    Niewłaściwa konstrukcja zewnętrznej uszczelki drzwi.

    Zmiana w produkcji seryjnej
    Od numeru nadwozia TMBGS21Z182059432 (produkcja w Mladej Boleslav od 26.9.2007) i TMBCS61ZX88014427 (produkcja we Vrchlabí od 24.9.2007) w produkcji seryjnej zastosowano zmodyfikowane zewnętrzne uszczelki drzwi.

    Rozwiązanie serwisowe
    Gdy na przetłoczeniu w ramie drzwi wystąpi wytarcie lakieru w miejscu kontaktu z uszczelką drzwi, należy postąpić w następujący sposób:
    1. Uszczelkę zdjąć z drzwi i naprawić uszkodzony lakier na nadwoziu.
    2. Pierwotną uszczelkę drzwi wymienić na nową wersję uszczelki.
    3. W samochodzie należy zawsze wymienić uszczelki wszystkich drzwi przednich i tylnych.
    -----------------------


    No i w ten sposób dochodzimy do miejsca, gdzie są zdjęcia z wymiany. Wymiana sama w sobie jest dość prosta - ja na całość potrzebowałem około półtorej godziny, ale to dlatego, że sam długo zaglądałem i się upewniałem, że dobrze robię, że się gdzieś uszczelki nie wyginały itd., a w przypadku tylnych, że nie pomyliłem prawej z lewą - po wciśnięciu uszczelki w zaczep ciężko go wyciągnąć bez urwania tej 'zatyczki' :-) Zwrócić trzeba szczególną uwagę przy tylnych drzwiach, albo zacząć zakładanie uszczelki od wciśnięcia fragmentu bez zacisków - pokażę to na zdjęciach.
    Generalnie - przy ściąganiu (zrywaniu) uszczelek nie da się niczego zepsuć, więc śmiało rwać. Pozostaną w drzwiach plastikowe zaczepy, które trzeba każdy jeden wyciągnąć ręcznie - BARDZO się do tego przydają szczypce z cienką końcówka - rzekłbym nawet, że są one niezbędne :-) takie same kupiłem kiedyś, żeby wymienić żarówkę od świateł postojowych w przedniej lampie.

    Czyli podsumowując:
    1. zerwać uszczelki (nie da się niczego zepsuć, ale warto robić to uważnie, żeby wiedzieć jak te uszczelki są założone) - zrywać poprzez ciągnięcie prostopadle do powierzchni zaczepu.
    2. wyciągnąć zaczepy trzymające stare uszczelki (trochę, ale tylko ciut, utrudnione wyciąganie ich w "wewnętrznej" części przednich drzwi)
    3. założyć nowe - BANAŁ - trzeba po kolei wcisnąć zaczepy w dziury. Jak się nie walniecie przy pierwszej, to później już jest bułka z masłem - tak naprawdę najwięcej roboty było przy tylnych drzwiach przy wciskaniu uszczelki w miejsce gdzie nie ma zaczepów - chodzi o dokładnie założenie w tym miejscu. Samo wciskanie zaczepów jest najprzyjemniejszą sprawą w tej robocie :-) Poza pierwszym zaciskiem (stres czy dobrze) reszta to tzw. Pikuś :-)

    I jeszcze jedno - na nowych uszczelkach są dwa rodzaje zaczepów - białe wyglądające jak śrubka z gwintem, a inne jak "wcisk" - te wciski to tylko wciskam, natomiast te "gwintowane" wciskałem tylko tak, żeby się zaczepiły - doszedłem do wniosku, że jeśli ten 'gwint' służy do regulowania "grubości' uszczelki, to podczas zamykania same się docisną tyle ile muszą :-)

    Uszczelki w drzwiach przednich mają początek i koniec, a uszczelki do tylnych drzwi to pętla.
    Załączone pliki
    Pozdrawiam,
    Michał

    Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

    Komentarz


    • #3
      Re: [O2] Wymiana uszczelek w drzwiach - FOTORELACJA

      Zamieszczone przez kropeck

      Zmiana w produkcji seryjnej
      Od numeru nadwozia TMBGS21Z182059432 (produkcja w Mladej Boleslav od 26.9.2007) i TMBCS61ZX88014427 (produkcja we Vrchlabí od 24.9.2007) w produkcji seryjnej zastosowano zmodyfikowane zewnętrzne uszczelki drzwi.
      Bardzo przydatna informacja. Moje auto było na szczęście 400 aut po wprowadzeniu nowych uszczelek
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        No i zapomniałem dodać, że zauważyłem lepsze 'uszczelnienie' auta. Objawia się to tym, że jak lekko pchnę drzwi, to się nie zamykają (domykają). Pozostawienie otworzonych innych drzwi, bądź uchylenie odrobinę okna sprawia, że zamknięcie drzwi z tą samą siłą (małą) nie jest już problemem :-)
        Próba została przeprowadzona ok. 10 razy przy zamkniętych wszystkich drzwiach i oknach oraz tyle samo prób przy "rozszczelnieniu" auta siła zamykania cały czas ta sama - minimalna
        Pozdrawiam,
        Michał

        Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez kropeck
          zauważyłem lepsze 'uszczelnienie' auta
          spoko, wyrobi się
          saport techniczny baj DGW
          była BKD+DSG '05 120kkm
          była BXE '08 190kkm
          no i nie ma :-)

          Komentarz


          • #6
            a to uszczelki (prawa i lewa) mają te same nr katalogowe?? jeśli nie to czy mógłbyś podać nr aby było wiadomo co zamawiac :wink:

            Komentarz


            • #7
              zajas, GOOGLE i szukaj - nie pamiętam jakie tam były numery. Na zdjęciach masz dwie naklejki, ale zupełnie nie wiem czy była różnica lewa-prawa. Poszukaj. Albo zadzwoń do ASO.
              Pozdrawiam,
              Michał

              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

              Komentarz


              • #8
                a te nowe uszczelki to szumią bardziej od tych starych?
                bo jak byłem w aso to mi tak facet mówił, że są za miękkie i wyłażą sporo poza drzwi

                Komentarz


                • #9
                  abstinent, jak będę w Bielsku, to możemy się spotkać - przejedziesz się i sam ocenisz. Wg mnie nie ma praktycznie żadnej różnicy.
                  Pozdrawiam,
                  Michał

                  Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    tak dla potomnych bo tez przymierzam się do wymiany

                    Uszczelki przód:
                    - 1Z0 837 697 D - lewa
                    - 1Z0 837 698 D - prawa

                    Uszczelki tył liftback:
                    - 1Z5 839 697 D - lewa
                    - 1Z5 839 698 D - prawa

                    Uszczelki tył kombi:
                    - 1Z9 839 697 C - lewa
                    - 1Z9 839 698 C - prawa

                    Komentarz


                    • #11
                      komplet w ASO bez zniżek ~100€
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #12
                        super tutorial ! GRATULACJE
                        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Komentarz


                        • #13
                          wszystko extra pieknie a czy widzisz roznice? szumu?

                          Komentarz


                          • #14
                            W weekend wymieniam tylne u siebie 8)
                            OII Combi 1.9 TDI BXE 2008 Ambiente ***234 kkm***
                            Opel Corsa 1.2 A12XER 150 Edition 2012 ***38kkm***

                            Komentarz


                            • #15
                              Witam kolegów,

                              ja również wymieniłem komplet uszczelek w moim aucie. Oto kilka porad:
                              1) nie śpiesz się
                              2) jeśli nie masz ochoty na próbne przykładanie uszczelek do drzwi i sprawdzanie, która jest lewa a która prawa, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość - uszczelki z białymi i żółtymi PIN'ami dedykowane są na stronę lewą, zaś uszczelki posiadające PIN'y białe i niebieskie - na prawą stronę.
                              3) proponuję zacząć zakładanie uszczelek od ich prawidłowego zaalokowania przy zawiasach drzwi - zdarzyło mi się bowiem zapomnieć tego i później musiałem odrywać kilka PIN'ów (strata czasu, energii i drobna ingerencja w nowy produkt).

                              Wrażeń nt. poziomu szumu nie mam, gdyż wczoraj był tylko montaż, bez jazdy. Ale co na pewno jest zauważalne od samego początku to miękkość uszczelek i ich inne profilowanie do odprowadzania wody. Więcej informacji dopiszę po pierwszej przejażdżce w deszczu.

                              Miłego dnia i szerokości!

                              Komentarz


                              • #16
                                marcinpppl, ile zapłaciłeś za komplet?
                                ...a w garażu "zielona kura"...

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja dzisiaj odebrałem dwie na tył cena 127 zł za jedną a cena jednej sztuki na przód podobno 108 zł
                                  Octavia II, 1.9 BJB, Ambiente. 231 800 km.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez shu
                                    marcinpppl, ile zapłaciłeś za komplet?
                                    99 PLN za przód i 119 PLN za tył. Łącznie wychodzi 436 PLN.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Niestety ASO nie wymienia uszczelek, jeśli gwarancja na samochód już minęła. Nawet jeśli jest nadal serwisowany w autoryzowanych stacjach i jest komplet pieczątek. Wiadomość taką uzyskałem w warszawskim serwisie Auto Blak. Pozostaje kupić i wymienić samemu. Cena kompletu do liftback'a jaką zapłaciłem to 470 zł. Ah, te warszawskie ceny

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Trochę tu odkopię bo i mnie to czeka na wiosnę, jakbym miał 2 tygodnie nowsze auto miałbym już nowe uszczelki :evil: no ale nic trudno, zrobi się

                                        Mr0czny, dzięki za numery, przydadzą się

                                        RoboT, mi ASO za komplet do kombi zaśpiewało 850 zł

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez maymer
                                          mi ASO za komplet do kombi zaśpiewało 850 zł
                                          no co ty! idź do innego ASO, bo tu chcą cię 100% skroić
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez krzynol
                                            Zamieszczone przez maymer
                                            mi ASO za komplet do kombi zaśpiewało 850 zł
                                            no co ty! idź do innego ASO, bo tu chcą cię 100% skroić
                                            nie zamierzam u nich kupować, musiałbym być :los czytałem już wcześniej na forum zanim zadzwoniłem, że okolice 400 zł to normalna cena

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja dziś dzwoniłem do ASO w Krk i powiedzieli mi do kombi:
                                              przód 108 zł szt.
                                              tył 130 zł szt.
                                              czyli komplet 476 zł to i tak sporo jak za uszczelki :shock:
                                              Obecnie -> Octavia II:
                                              Terminy Spotów Śląsko-Małopolskich
                                              Spalanie - Motostat.pl

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                w Wejherowie 95 przód i 119 tył
                                                Link
                                                Link
                                                President Johnny II + President Florida/ ML-145
                                                O1 - 122KM@141KM 261Nm@303Nm By Rogalotti
                                                OII - 140KM@178KM 320Nm@374Nm By CompSport

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Pytanie czy sprzedaja nowy czy moze chca wypchnac stary typ uszczelki
                                                  Spritmonitor.de

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X