Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Automatyczne domykanie szyb w OIII - czy możliwe?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez abstinent
    bywa że jak szyby mam otwarte, wyciągam kluczyk to szyby same się zamykają
    A nie masz wtedy otwartych drzwi kierowcy ??
    Pozdr. Przemek

    Komentarz


    • #27
      no właśnie jak otworzę to już nie ruszy (jak dobrze kojarzę),a jak szyby się zamykają i otwieram drzwi to idzie do końca

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Qgar
        A czy wpakowanie alarmu czy jakiejś blokady zapłonu poza ASO zawsze powoduje utratę gwarancji?
        tak samo zresztą jak grzebanie w fabrycznym oprogramowaniu ;-)

        Zamieszczone przez Wojqba
        "ketivv napisał/a:
        nie wiem jak teraz ale w Yeti MY'11 czujnik deszczu zamyka wszystkie szyby i dach automatycznie gdy auto stoi zaparkowane"


        ale to jest przypadek szczególny działania czujnika deszczu, a przy zamknięciu samochodu domykanie nie działa...
        już wyjaśniam, czyli jest jakaś komenda po CAN-ie (fabryczny alarm) która może posłużyć za "impuls" zamknij wszystko co otwarte

        dla mnie rozwiązanie VW w tym zakresie jest bardzo rozsądne gdyż wolę pilotem otwierać i zamykać okna na odległość wg. uznania niż mieć tylko opcje "zamknij wszytko" tym bardziej, że jest ona dostępna "na żądanie" i nie zabiera niewiele czasu

        Komentarz


        • #29
          Dobrze ze jest wiedzac ze mam coś otwarte po prostu odchodząc wciskam przez X sekund przycisk i wiem ze się domknęło, a takto często i gesto cofałem się aby domknąć szybke o 3-5cm bo zapomniałem jak byłem w samochodzie.
          -----
          O3 - zamówiona...

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez ketivv
            dla mnie rozwiązanie VW w tym zakresie jest bardzo rozsądne gdyż wolę pilotem otwierać i zamykać okna na odległość wg. uznania niż mieć tylko opcje "zamknij wszytko" tym bardziej, że jest ona dostępna "na żądanie" i nie zabiera niewiele czasu
            ale chyba jeszcze lepiej mieć opcję 2w1 i nie stać z wciśniętym guzikiem pilota i czekać, aż się szyby pozamykają, tylko click i idziesz sobie, a wszystko się pozamyka.
            Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
            Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez Qgar
              tylko click i idziesz sobie, a wszystko się pozamyka.
              A jak się nie pozamyka ?? bo coś się zadziało, wtedy a to deszczyk napada a to ktoś sprawdzić zawartość schowka itp. :P kontrola podstawą zaufania
              Pozdr. Przemek

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez Przem78
                A jak się nie pozamyka ?? bo coś się zadziało, wtedy a to deszczyk napada a to ktoś sprawdzić zawartość schowka itp. kontrola podstawą zaufania
                Zawsze trzeba ufać i kontrolować
                Ale po co się przepracowywać i robić sobie odciski na palcu od ciśnięcia pilota :szeroki_usmiech
                Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Qgar
                  Zawsze trzeba ufać i kontrolować
                  Zawsze trzeba kontrolować, żeby ufać :P

                  A tak na serio to lepiej mieć kontrolę nad zamykaniem i to z kilku względów IMO czujnik "przycięcia palca", "czujnik domknięcia", "czujnik otwarcia" itp. to tylko elektronika NIC nie zastąpi kontroli wzrokowo - namacalnej a przy ciemnych szybach to już obowiązek :!: bo 3/4 auta z tyłu masz zasłonięte :!:
                  Pozdr. Przemek

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez abstinent
                    już kiedyś pisałem...
                    alarmu nie mam, szyby jak trzymam przycisk zamykają się
                    ale jest jeszcze inna opcja której nie mogę obczaić :?
                    bywa że jak szyby mam otwarte, wyciągam kluczyk to szyby same się zamykają
                    nie zależnie czy świeci czy pada
                    tak 50/50

                    Proszę Cię rozkmiń to bo nie chce mi się za każdym razem obchodzić samochodu i sprawdzać czy aby wszystkie szyby są zamknięte :wink:
                    Piotrec

                    Aktualnie O3 1.6 TDI 105 KM Elegance
                    Poprzednia O1 1.9 TDI 110 KM

                    Komentarz


                    • #35
                      Piotrec, no ale jakbym wiedział jak to bym już dawno ...

                      ni cholera nie mogę, myślę że za dużo rzeczy się na to składa żeby dojść
                      pamiętam raz że pod domem chciałem postawić samochód, a że upał no to szyby zostawić otwarte
                      wyciągam kluczyk i szyby na złość do góry
                      zapłon otwieram, wyciągam i to samo
                      i tak chyba ze cztery razy
                      myślałem że mnie coś trafi :diabelski_usmiech

                      [ Dodano: Sro 11 Wrz, 13 17:38 ]
                      jak chcesz, to kodowanie podrzucę :P

                      Komentarz


                      • #36
                        A ja mam pytanie do posiadaczy O3 czy jak macie włączony czujnik deszczu i zamykacie z pilota auto.. zaczyna padać deszcz domykają się wam automatycznie szyby? Bo mi w VII nie stąd pytanie ;]

                        Komentarz


                        • #37
                          Jak zaczyna padać deszcz to sam zamykam szyby nie czekając na czujnik deszczu
                          Wiem chyba o co Ci chodzi, ale doprecyzujmy - czy samoczynne domknięcie szyb jak jest już uzbrojony alarm, czy domknięcie szyb w czasie uzbrajania alarmu? Ale podejrzewam, że komputer nie jest aż tak mądry niezależnie od sytuacji.
                          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                          Komentarz


                          • #38
                            kylo76, dokładnie tak jak mówisz.. w Superbie to mam i jest wypas- przede wszystkim lato kiedy auto stoi i się wietrzy a tu ni z gruchy jest zlewa..byłem przekonany że w nowszym jest to oczywista oczywistość a niestety tak nie jest dlatego pytam czy siostra Octavia tak ma..

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez andriu21tg
                              czy siostra Octavia tak ma..
                              Nie sprawdzałem, ale jak będę pamiętał to zwrócę na to uwagę.
                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez padero
                                Zamieszczone przez Qgar
                                Zamieszczone przez padero
                                Ja mam alarm dokładany w salonie i mam domykanie szyb po krótkim naciśnięciu pilota(normalne zamknięcie samochodu) zamyka się również okno dachowe
                                To jakiś alarm "skodowy" czy po prostu coś z rynku?
                                Alarm nazywa sie Meta-system, raczej nie skodowy
                                padero!

                                A możesz podać gdzie montowałeś ten alarm?
                                Potrzebuję kontaktu bo w Krakowie nie potrafią/nie chcą zrobić automatycznego domykania szyb i nie wiedza czy da się to zrobić z tym alarmem.
                                Odbieram OIII za 2 tygodnie i zleży mi na domykaniu.

                                Pozdrawiam
                                OIII 1,4 TSI (CHPA)
                                wcześniej OII FL 1,6 MPI

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez kylo76
                                  Zamieszczone przez andriu21tg
                                  czy siostra Octavia tak ma..
                                  Nie sprawdzałem, ale jak będę pamiętał to zwrócę na to uwagę.
                                  Nie ma trzeba kodować ale i tak jak pisze Rosstech nie za działa, dopiero ma wyjść poprawka w najnowszej wersji VCDS do zakodowania czujnika deszczu. U mnie pojawiło się nowe menu w Bolero " automatycznie zamknij w deszczu" ale i tak nie działa czekam na poprawkę :szeroki_usmiech

                                  Automatic rain closing
                                  Go into [09] Central Electronics
                                  Go into Secuity Access and enter 31347
                                  Go to adaptation channels and set the following:
                                  - (15) Access Control 2 - Regenschliessen_ein aus (Rain Closing on / off) - Select Active
                                  - (16) Access Control 2 - Regenschliessen_art (Rain closing Type) set to Permanent
                                  - (28) Access Control 2 - Menuesteuerung Regenschliessen (Menu Control Rain close) – Set to Active (enables the menu in the ifotainment screen)
                                  Pozdr. Przemek

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    napki, Alarm montowany w Auto Wimarze na Modlińskiej w Warszawie, przed odbiorem auta. Jak zamawiałem auto to pytali czy chcę oryginalny skodowski, czy nie oryginalny montowany u nich(podobno lepszy) wybrałem ten drugi. Z tego co pamiętam to nawet jakoś symbolicznie nie dużo za niego zapłaciłem.
                                    Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      W Wimarze na Modlinskiej ten alarm kosztuje 1000 pln. Oryginalny 100 mniej. Ja zamówiłem nieoryginalny i domykanie działa
                                      O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez sangod
                                        W Wimarze na Modlinskiej ten alarm kosztuje 1000 pln. Oryginalny 100 mniej. Ja zamówiłem nieoryginalny i domykanie działa
                                        Wiem, ze tyle kosztuje, ale tak jak napisalem, mnie kosztowal on symbolicznie
                                        Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          sangod!; padero!

                                          Dzięki za info
                                          OIII 1,4 TSI (CHPA)
                                          wcześniej OII FL 1,6 MPI

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X