Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciekawostka na temat woskowania !!!!

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Panowie - gratuluję efektów waszej pracy - samochody wyglądają zajebiście.Jeśli możecie to jakie środki polecalibyście na kolor srebrny i oczywiście podajcie kwoty za te srodki.
    Na dzień dzisiejszy stosuję środki żółwika ,ale pora zmienić na coś "lepszego".
    Dzięki za info.
    Silnik BFQ + sekwencja KME
    CB President Johnny II ASC+President HAWAII

    Kenwood KDC-BT92SD
    Hertz HSK 165
    Hertz DBX 250
    KICX Kap 45
    KICKER ZX 200.2
    Kable - Dietz, Caliber
    Kondzio 1F
    wygłuszenie drzwi

    Komentarz


    • #27
      nosferatus,
      Ja polecam przejrzeć stronę jak i forum Page Not Found - Meguiar's
      Osobiście używam kosmetyków z serii NXT bardzo ładnie myją auto a wosk długo trzyma, dobre ceny znajdziesz u kolego Nexus6-a, na srebrnym nie będzie widać tak efektu ale myślę, że i tak warto.
      Wracając do tematu czyszczenia, mam czarne auto w związku z czym jak by to wymusza na mnie wypucowanie tej czarnej suczki ale robię z przyjemnością, pozwala mi to na oderwanie się od trosk dnia codziennego i przy okazji mam swoje 5 min gdzie nikt mi się nie wpie... :wink:
      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

      Komentarz


      • #28
        Loru -wielkie dzięki za info.
        Silnik BFQ + sekwencja KME
        CB President Johnny II ASC+President HAWAII

        Kenwood KDC-BT92SD
        Hertz HSK 165
        Hertz DBX 250
        KICX Kap 45
        KICKER ZX 200.2
        Kable - Dietz, Caliber
        Kondzio 1F
        wygłuszenie drzwi

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez nosferatus
          Loru -wielkie dzięki za info.
          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

          Komentarz


          • #30
            No i o to chodzi sa tacy ktorym sie to podoba ale i tacy co wola na reczna pojechac w najlepszym przypadku , Taki jest ten swiat jak by bylo inaczej bylo by nudniarsko :P a ja zakupie teraz wszystko co potrzebne zeby moja dziwka byla czysta i lsniaca i tak serio zrobie to TYLKO dla siebie i w dupie mam to czy komus sie podoba czy nie, ja musze byc zadowolony z tego jak wyglada moj samochodzik tym bardziej ze zaparkowana jest na otwartm parkingu
            Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
            Gejsza 6

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez nosferatus
              Jeśli możecie to jakie środki polecalibyście na kolor srebrny i oczywiście podajcie kwoty za te srodki.
              Na dzień dzisiejszy stosuję środki żółwika ,ale pora zmienić na coś "lepszego".
              Tak jak napisał juz Loru, zajrzyj na stronę Mequiars - ja równiez stosuje kosmetyki tej firmy i jestem niesamowicie wręcz zadowolony
              Na pewno polecałbym zestaw do czyszczenia lakieru Quick Clay - to podstawa, bo glinka pozwoli porządnie oczyscic lakier po myciu. Jesli mas zsrebrne auto to spokojnie możesz odpuścić odżywkę DC Step 2 (ona sprawdza sie pieknie na ciemnych lakierach), ale na pewno polecam Ci porzadny wosk do zabezpieczenia efektu - najlepszy bedzie tu TNX Generation wax 2.0. Jesli masz małe koliste ryski na aucie to polecam DC step 1 - jest to bardzo delikatna polerka. Jesli rysy są większe to polecam Scratch X. Do czyszczenia felg polecam Hot Rims All Wheeel cleaner a do nabłyszczania opon rewelacyjny endurance High Gloss - opony byłyszczą sie po nim jak w autach na salonie w Genewie :shock:
              Także musisz napisac troche więcej o tym co chcesz osiągnąc i jak obecnie wygląda lakier w Twoim aucie. W każdym razie na pewno cos wybierzesz

              [ Dodano: Nie 05 Paź, 08 16:09 ]
              Zamieszczone przez GRUBEER
              i tak serio zrobie to TYLKO dla siebie i w dupie mam to czy komus sie podoba czy nie, ja musze byc zadowolony z tego jak wyglada moj samochodzik
              Dokładnie 100% racji
              Czarny Elegance

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez Big
                Cóż Szkoda, oczywiście mozesz tak myśleć i nic mi do tego.
                dżizassssss człowieku, chyba masz problem z rozumieniem tekstu pisanego.

                Zamieszczone przez Big
                Odpowiem ci tak,kosztują adekwatnie do tego jaki efekt tworzą
                właśnie nie rozumiem, to jakaś zajebista tajemnica :?: :!:
                wiem, że np. Nexus sprzedaje tego typu środki, tyle tylko, że się na nich nie znam i nie mam zielonego pojęcia JAKICH należy użyć i przede wszystkim JAK CZĘSTO oraz na JAK DŁUGO starcza taki nazwijmy to "zestaw".
                to jest jakiś problem, żebyś podał cenę, czy mam sobie pododawać te wszystkie specyfiki, które pewnie gdzieś tam wcześniej wymieniasz :?: :?: :?:

                jeżeli to problem, to może chociaż Ty, albo ktokolwiek inny udzieli mi odpowiedzi na pozostałe 2 pytania :roll:
                ja sobie w międzyczasie pododaje...

                [ Dodano: Nie 05 Paź, 08 16:26 ]
                ok, pewnie niedokładnie, ale jakieś 370PLN, co dalej :?:
                saport techniczny baj DGW
                była BKD+DSG '05 120kkm
                była BXE '08 190kkm
                no i nie ma :-)

                Komentarz


                • #33
                  No to chyba masz rozdwojenie jaźni bo przez ostatnie 2 strony podśmiewałes się z tych środków i ludzi którzy je stosują oraz pisałeś, że nie widzisz żadnej róznicy i że godzina twojej pracy nie jest tego watra, a tu nagle chcesz kupowac te srodki??!! Szkoda zaprzeczasz sam sobie
                  Co do cen tych srodków oraz tego:
                  Zamieszczone przez szkoda
                  dżizassssss człowieku, chyba masz problem z rozumieniem tekstu pisanego
                  , nie chcę cie urazic ale takie probley to widać twoja domena, bo na poprzedniej stronie Loru i ja podawaliśmy link do strony Mequiars i tam zanjdziesz wszystkie te środki oraz ich ceny. Wystarczy kliknąc w link i cała twoja teoria o "zajebistej tajemnicy" cen tych srodków legnie w gruzach aha zamawiając u Nexusa masz 15% znizki jako członek OCP.
                  Teraz odpowiadajac na twoje pytania:
                  Zamieszczone przez szkoda
                  JAKICH należy użyć
                  To zalezy jaki masz lakier? Ciemny czy jasny? Znieszczony czy nie? Masz małe ryski czy duże zarysowania?
                  Na pewno polecam Quick Clay - zestaw czyszczenia lakieru oraz NTX 2.0 - wosk. co do reszty to musisz się bardziej określić.
                  Zamieszczone przez szkoda
                  JAK CZĘSTO
                  O tym juz też wczesniej pisałem (konkretnie na pierwsze stonie), ale zamiast czytać wolałeś krytykowac. Ale dla Ciebie powtórzę. Po zastosowaniu pełnego procesu czyli mycia, przygotowania powierzchni, odzywki na lakier i wosku efekt powinien utrzymac sie nawet do 3 tygodni/misiąca (dużo zależy także od tego czy auto jest garażowane czy nie).
                  Moja O II stoi na dworze i przez 3 tygodnie nie ma potrzeby powtarzać procesu
                  Zamieszczone przez szkoda
                  na JAK DŁUGO starcza taki nazwijmy to "zestaw".
                  Środki te są dośc wydajne i ja kupując w lutym zestaw kosmetyków i czyszcząc nimi 2 auta (moje i zony) do tej pory nie musiałem nic poza szamponem dodatkowo zamawiać
                  Jesli masz jakieś jeszcze pytania to wal śmiał. Na pewno postaram się pomóc, tylko musze wiedzieć że tej rady oczekujesz bo podsmiewanie sie z ludzi którzy korzystają z tego typu środków na pewno nie pomaga w uzyskaniu porady.
                  Pozdrawiam
                  Czarny Elegance

                  Komentarz


                  • #34
                    Pawle najlepiej napisz jakie efekt chcesz osiagnac, napisz do Big-a , @ a on ci odpisze co konkretnie trzeba kupic i jak to zrobic zeby byl oczekiwany efekcik ja tak zrobilem i mam duzo wieksza wiedze teraz juz po rozmowie z Mackiem tzn Big, Dzieki chlopie a pozniej z lista do Nexus-a
                    Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
                    Gejsza 6

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez GRUBEER
                      Dzieki chlopie
                      Nie ma sprawy Polecam sie na przyszłość
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #36
                        Big, hehehhe no tak jak rozmawialismy telefonik bedzie
                        Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
                        Gejsza 6

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez GRUBEER
                          telefonik bedzie
                          A czekam, czekam
                          Czarny Elegance

                          Komentarz


                          • #38
                            szkoda,
                            ja kupiłem :
                            NXT Generation Car Wash - Szampon do mycia samochodu
                            NXT Generation Tech Wax - Wosk samochodowy – płyn
                            Hot Rims All Wheel Cleaner - Środek do czyszczenia felg
                            Deep Crystal Step 2 Polish - Czysta politura
                            Even-Coat Applicator Pad (2-pack) - Aplikator 2 sztuki

                            Jest to zestaw do ciemnego koloru (żeby się świecił jak psu jajca) i za ten zestawik dałem coś około 230 pln, starczy to spokojnie na rok (oczywiście w moim przypadku) a czyszczę nim 2 auta.

                            Co do upustu jaki oferuje Nexus6 to suma zamówień musi przekroczyć 500 pln żeby można było skorzystać z 15% rabatu, wiec raczej tylko jakieś zbiorowe zamówienie wchodzi w grę.

                            szkoda,
                            Jeżeli chcesz to mam jakiegoś pdf-a od Nexus6-a z cenami to mogę podesłać.
                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                            Komentarz


                            • #39
                              Big, chłopie, nie bierz tak wszystkiego do siebie, bo na tej zasadzie nie da się normalnie rozmawiać, robi się dziwnie smutno, nie potrafisz czegoś zabawnego napisać :?: :!: :?


                              Zamieszczone przez Big
                              nie chcę cie urazic ale takie probley to widać twoja domena
                              Zamieszczone przez Big
                              Wystarczy kliknąc w link i cała twoja teoria o "zajebistej tajemnicy" ceny tych srodków legnie w gruzach
                              spoko, nie jesteś w stanie mnie urazić, ale widzisz, znowu, zupełnie nie o to chodzi :idea:
                              wśród tych środków i akcesoriów są takie, których przeznaczenie sugeruje, że są one jednorazowe, tak jak chociażby ręczniki do polerowania, albo te aplikatory, oczywiście znalazłem teraz info o tym, że można je (aplikatory) prać, nie wiem tylko dlaczego, nie można takiej odpowiedzi uzyskać wprost :?:

                              w tym miejscu robię grubbą :szeroki_usmiech kreskę:
                              --------------------------------------------------------------------------------------------------------
                              Dlatego właśnie pytam i jak mniemam pytanie me kieruję do właściwej osoby, jak to wygląda w PRAKTYCE, na co strona MEGcośtam mi nie odpowiada.

                              efekt jaki mnie interesuje, to ten, o którym piszecie, że auto nawet trzymane na dworze jest czyste nawet do 3 tygodni, jeżeli cena jaką sobie znalazłem jest prawdziwa, to w stosunku do wydajności, o której pisze Big - nie są to znowu jakieś chore pieniądze.
                              I żadnego rozdwojenia jaźni tu nie ma, zawsze można zatrudnić kogoś (GRUBBER :?: :P) , żeby się autem zajął, jeżeli akurat samo pucowanie go nie sprawia komuś zajebistej satysfakcji :idea:

                              a jak wygląda sprawa woskowania, czy powinno się to robić w cieple, jak to wygląda na przykład zimą (Big pisze, że nie garażuje auta) :?:
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • #40
                                loru,
                                właśnie zastanawiam się jak jest z białym lakierem, tutaj głębi żadnej nie będzie, raczej chodzi mi o ten efekt czystości.

                                [ Dodano: Nie 05 Paź, 08 17:23 ]
                                długotrwały efekt
                                saport techniczny baj DGW
                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                była BXE '08 190kkm
                                no i nie ma :-)

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  raczej chodzi mi o ten efekt czystości.
                                  To nie jest tak że brud się nie ima ale tak że pojedziesz na myjnie przelecisz karherem (czy jakoś tak to się zwie) i auto czyściutkie bez wielogodzinnego pucowania, tylko raz na 3 tygodnie musisz je poświęcić więcej czasu.

                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  a jak wygląda sprawa woskowania, czy powinno się to robić w cieple, jak to wygląda na przykład zimą
                                  na pewno mycie i cała reszta powinna odbywać się w zacienionym miejscu bo na słońcu strasznie szybko ten wosk wysycha i nie zdążysz go rozprowadzić, ja jeszcze w zimie tego nie trenowałem ale pewnie nałożę ze trzy warstwy przed zimą (w dodatniej temp) i potem na wiosnę jak już będzie na + .

                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  których przeznaczenie sugeruje, że są one jednorazowe
                                  A nie włącza się w tobie taka nasza mentalność do kombinowania :?: skoro są ja sugeruje producent jednorazowe to jak upiorę to nie stracę a mogę zyskać ale fakt dopiero gdzieś na forum się doczytałem że można je uprać.

                                  Jak bardzo chcesz to możemy się umówić ja podjadę ze swoimi kosmetykami, umyjesz wypróbujesz i będziesz wiedział co i jak i czy warto.
                                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    szkoda, ty mlodziutki :wink: a nie lepiej sie umowic gdzies z dostepem do wody :d pierdyknac flache i liczec ze sie samo zrobi ????
                                    Pozdrawiam Kuba vel GRUBEER.
                                    Gejsza 6

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Big, Weź się ogarnij trochę.
                                      Czytam to i rzeczywiście da się wyczuć nutkę ironii w tym co Paweł napisał, ale na pewno nie ma tam takich rzeczy, o które go oskarżasz... :? :roll:
                                      Sam sobie stworzyłeś problem, dopisałeś intencje, postawiłeś tezę i teraz z nią polemizujesz... :lol:
                                      Weź daj se na wstrzym, chłopie!


                                      Co do woskowania, itp. rzeczy to, rzeczywiście muszę przyznać, ze dużą radochę sprawia jak się samemu "podszykuje" fure i wiadać efekty.
                                      Niestety osobiście nie mam od kilku lat na to warunków, nad czym bardzo ubolewam.

                                      Widzę w tym jeszcze jeden plus. Osobiście preferuję aktywny tryb życia - w sensie sportu ruchu, itd i staram się korzystać z kazdej okazji do ruchu lub te okazje stwarzać.
                                      A kilkadziesiąt minut spędzonych przy woskowaniu auta potrafi fajnie zmęczyć.

                                      Więc to dobre i dla lakieru i dla zdrowia... :twisted:
                                      TDI 205PS

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez MiKruS
                                        Więc to dobre i dla lakieru i dla zdrowia...
                                        Dla lakieru oczywiście jak się nie robi polerki co tydzień pastą ścierna :diabelski_usmiech
                                        Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                        Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                        Jest O1 1.6 BFQ

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez szkoda
                                          efekt jaki mnie interesuje, to ten, o którym piszecie, że auto nawet trzymane na dworze jest czyste nawet do 3 tygodni
                                          Jesli tak to proponuję Taki oto zestawik:
                                          1. Gold class car wash shampoo and condiotioner cena - 29,99 zł/473 ml
                                          2. Quick Caly - zestaw do czyszczenia lakieru - 79,99 zł
                                          3. NTX Generation tech wax 2.0 - cena 94,99 zł
                                          4. soft foarm aplication pad (2 szt.) - cena 19,99 zł - do nakładania produktów
                                          Co do efektu. quick clay zawiera glinkę która usówa z lakieru wszelkie pozostałe po myciu zabrudzenia typu szczatki ptasich odchodów, oksydację, pył i sprawia ze lakier staje sie gładki jak szkło. Wosk (NTX 2.0) zabezpiecza ten rezultat i dodatkowo nadaje połysku. Tak wiec mas zgładki lakier - bez mikroporow - dodatkowo zabezpieczony woskiem co powoduje to że woda po prostu z niego scieka a brud nie ma sie na czym zatrzymać. Oczywiscie auto bedzie sie kurzyło ale wystarczy przetrzec delikatna falanelką i lakier znów bedzie jak po myciu. Dodatkowo w zestawie Quick Clay mas zsrodek do szybkiego odświerzenia auta - quick detiler - jest to takie brakujace ogniwo pomiedzy jednym a drugim myciem. wystraczy prysnąc na delikatnie podbrudzony lakier. Przetrzec mieciutką ściereczka z flaneli lub ręcznikiem soft buff terry towels i auto wygląda jak po umyciu
                                          Czarny Elegance

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            no kurczę, może i się skuszę na zabawę w czasie urlopu :kciukgora
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              szkoda, to co napisał Big to działa , widziałem auto po tych masażach :szeroki_usmiech

                                              [ Dodano: Nie 05 Paź, 08 21:36 ]
                                              Zamieszczone przez szkoda
                                              no kurczę, może i się skuszę na zabawę w czasie urlopu
                                              W Krościeńku ? :lol: :diabelski_usmiech
                                              Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                              Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                              Jest O1 1.6 BFQ

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Ziomal na mnie ten proces zrobił najwieksze wrazenie po zakonczeniu prac nad zutem zony (Fiat Punto I z 96 r.). Auto miao zapuszczony lakier w mnóstwem mikro rysek. To co zrobiły z nim te kosmetyki tylko utwierdzilo mnie w przekonaniu że innych nie kupię
                                                Czarny Elegance

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Big, a Ty robiłeś te operacje ręcznie czy maszyną ?
                                                  Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                                                  Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                                                  Jest O1 1.6 BFQ

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Ziomal, recznie. Zajmuje mi to jakieś 4,5 godz.
                                                    Maszyny nie mam. zresztą nie bardzo chce ja kupowac bo po prostu boję sie że mógłbym przypalić lakier.
                                                    Czarny Elegance

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X