Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciekawostka na temat woskowania !!!!

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    ten czas mnie osłabia, w tym jest jakieś odczekiwanie :?:
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz


    • #52
      No niestety ale to trwa Co do odczekiwania to tylko w przypadku wosku trzeba odczekac jakieś 20-25 min zeby pożadnie wysechł aby przystąpić do polerwania. Reszte czynności mozesz wykonaywac ciągiem, o ile starczy czy sił 8)
      Wielkim plusem jest jednak to że po użyciu glinki lakier jest tak gładki, że polerowanie wosku czy np. DC Step 2 jest dziecinnie łatwe i lekkie.
      Czarny Elegance

      Komentarz


      • #53
        Big - chciałbym aby moja srebrna strzała wyglądała jak w dzień odbioru z salonu.lakier ma 3 lata i jest myty tylko i wyłącznie ręcznie i moimi rękoma,więc nie ma za dużo skaz,ale chciałoby się miec ładniejszy lakier.
        Silnik BFQ + sekwencja KME
        CB President Johnny II ASC+President HAWAII

        Kenwood KDC-BT92SD
        Hertz HSK 165
        Hertz DBX 250
        KICX Kap 45
        KICKER ZX 200.2
        Kable - Dietz, Caliber
        Kondzio 1F
        wygłuszenie drzwi

        Komentarz


        • #54
          Big, oczywiście najlepiej zakleić wszystkie listwy boczne itp plastikowe prawda ?
          Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

          Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

          Jest O1 1.6 BFQ

          Komentarz


          • #55
            Nosferatus, proponuje ci wiec taki oto zestawik ( nie rózniacy sie zbytnio od tego co zaproponowałem Szkodzie):
            1. Szampon Gold Class car wasch
            2. Zestaw do czyszenia lakieru Quick Clay - to jest własciwie podstawa do tego aby lakierowni przywrócić gładkość i super wygląd ( powiem ci tyle ze w mojej O II po stosowaniu tego zestawu po roku uzytkowania auta lakier jest ... gładszy niz na nówce w salonie !! sam to pare dni temu sprawdzałem)
            3. DC Step 1 - to jest najdelikatnijsza polerka - nic nie zrobi lakierowi a na pweno usunie mikro ryski.
            4. Jesli masz ciemny lakier to polecam DC Step 2 aby jeszcze lepiej uwydatnić kolor i wyciągnąc z niego głebię. Jeśli lakier jest jasny np. srebrny mozesz to sobie darować.
            5. Wosk dla zabezpieczenia uzyskanego efektu - Tu proponuję NTX Generation Tech Wax 2.0
            6. Soft foarm aplication pad - gąbeczki do nakładania produktów. Mozna je prać. genialenie ułatwiaja nakładanie produktów i dzieki temu że je dobrze chłoną pozwalaja je oszczedzać.
            7. Flanelka do polerowania. No chyba ze chcesz to polecam zakupić recznik z oferty Mequiars
            8. Tak ze 4-5 godz wolnego czasu. zapał do pracy i chłodne piwko po skończeniu pracy

            [ Dodano: Nie 05 Paź, 08 22:22 ]
            Zamieszczone przez Ziomal
            Big, oczywiście najlepiej zakleić wszystkie listwy boczne itp plastikowe prawda ?
            Jeśli robisz to recznie to nie ma takiej konieczności. Jesli maszyną to jak najbardziej tak.
            Choć przy pracy recznej też trzeba uwazac aby nie zaczepić listwy gabeczka z woskiem, poniewaz listwa odbarwi sie wtedy na biało.

            [ Dodano: Nie 05 Paź, 08 22:27 ]
            Aha, zapomianieł o jescze jednym. DC Step 1 i Step 2 trzeba wcierać prawie do ich całkowitego znikniecia, a resztki od razu usunąć mięciutkim ręcznikiem lub flanelką.
            Wazne jest również aby do nakładania każdego z produktow posiadac osobny aplikator. To samo polerowanie powinno sie odbywać róznymi falanelkami.
            Czarny Elegance

            Komentarz


            • #56
              A ktos z Was próbwał 403 Forbidden ??
              BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

              Było O1 jest O3

              Komentarz


              • #57
                Qulek, swego czasu był jakiś temat o tym ale chyba nikt się nie zdecydował z powodu ceny.
                Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                Jest O1 1.6 BFQ

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez Ziomal
                  ale chyba nikt się nie zdecydował z powodu ceny.
                  i z powodu bajeru jaki wstawiaja a chodzi o 6 letnią gwarancje na połozona powlokę. Pomyśl jszcze nie tak dawno na perforacje blach dawano 8-9 lat a oni chca dawac 6 lat na połozoną powlokę zwłaszcza przy soli uzywanej w zimie na polskich drogach Gdyby to było tak wspaniałe jak pisza to tę usłguge oferowano by na etapie zamawiania auta u producenta.
                  Czarny Elegance

                  Komentarz


                  • #59
                    Myśle ze przy tych autach które robią nie wciskaliby kitu.. Zresztą z tego co kojarze to użytkownik Shifty z sr.pl ma z tą firmą coś wspólnego, trzeba go podpytac na jakich warunkach itd.
                    BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

                    Było O1 jest O3

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez Qulek
                      Myśle ze przy tych autach które robią nie wciskaliby kitu
                      Rozmawiałem parę miesiący na temat produktów Diamondbrite z wlascicielem jednej z najlepszych myjni w Lublinie. Chcieli aby sprzedawał u siebie ich produkty i zabezpieczał auta ich technologią (teraz ma w ofercie produkty Nano-tech). Podobno po kilku bardziej fachowych pytaniach, oraz dokladnym wypytaniu o te gwarancje przedstawiciel Diamondbrite sam przyznał, że to ściema dla laików. Mnie to również nie przekonuje. skoro zabezpieczenie technologią Nano-tech wytrzymuje ok. 1 roku to nie wierze w bajki o 6 latach na powłokę.
                      No i jeszcze jedno. Aby te gwarancje utrzymac trzeba przy KAŻDYM myciu stosować (czyt. kupować) produkty tej firmy. Czyli jak z gwarancją na perforację - raz nie przyjedziesz/zastosujesz i pa pa gwarancjo !! A to zawsze ci mogą wmówić.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #61
                        Aha.. dzięki.
                        BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

                        Było O1 jest O3

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez Big
                          Nosferatus, proponuje ci wiec taki oto zestawik ( nie rózniacy sie zbytnio od tego co zaproponowałem Szkodzie):
                          1. Szampon Gold Class car wasch
                          dobra... a jak ktos nie ma warunkow zeby umyc auto tym szamponem :?: mam nadzieje ze to nie jest jakis hokus pokus i wystarczy auto poprosu dobrze umyc :roll: :?:
                          Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                          http://www.disi-tune.pl
                          Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                          Był WRX
                          Była Octa

                          Komentarz


                          • #63
                            Zamieszczone przez MisiekWAW
                            dobra... a jak ktos nie ma warunkow zeby umyc auto tym szamponem :?:
                            jedziesz na bezdotykową z własną chemią
                            Zamieszczone przez MisiekWAW
                            mam nadzieje ze to nie jest jakis hokus pokus i wystarczy auto poprosu dobrze umyc
                            tak
                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez szkoda

                              efekt jaki mnie interesuje, to ten, o którym piszecie, że auto nawet trzymane na dworze jest czyste nawet do 3 tygodni
                              Jezeli mowimy o czarnym lakierze to NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI Przynajmniej nie w naszym polskim klimacie. Od nowosci uzywalem Meguiars NXT, lakier pieknie wygladal, ale bynajmniej nie jest tak, ze po jezdzie w deszczu brud sie nie lepi i auto jest piekne i gladkie. W moim przypadku wystarczyla jedna runda do roboty w deszczowy dzien (z Piaseczna na Bemowo) i po zawodach, auto brudne Cale pokryte mieszanka wody z kurzem i syfem z jezdni. Oczywiscie, latwo zmyc - czasem nawet bardzo latwo, jedno objechanie czysta woda z karchera (guzik "splukiwanie" na myjkach samoobslugowych) i auto sie ladnie znowu blyszczy. Oczywiscie gdy dopuscimy do zaschniecia brudu to juz tak latwo nie jest.
                              Za to ciekawostka, w irlandzkim klimacie tez uzywam wosku NXT, ale na inne auto w innym kolorze (srebrny Focus) i... REWELACJA, prawie codziennie pada deszcz, wiec jezdnia jest miare czysta, a opad jest czasem tak obfity, ze zmywa nawet spora ilosc brudu :lol: W Irlandii jak najbardziej mozna jezdzic 3 tyg. i cieszyc sie czystym autem

                              Komentarz


                              • #65
                                Mam pytanie czy jest jakaś pasta , wosk czy inny specyfik który utwardzi lakier.
                                Mam Passata i powiem delikatnie lakier jest fatalny , rysuje sie , jest miekki a dodatkowo to czarna perła. Raz go umyłem na myjni recznej i ... sie wku....
                                Myje sam ale zaczyna sie zimno no i trzeba myjnie zaliczać i chciałem przygotować samochodzik na te tortury :cry:

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez Piotr_T
                                  ale bynajmniej nie jest tak, ze po jezdzie w deszczu brud sie nie lepi i auto jest piekne i gladkie
                                  Ja mam zupełnie inne odczucia Nie trzeba nawet daleko szukać. Moje auto - myte w poprzednia sobotę 27.09 pojeździłem tydzień w tym w piątek i sobotę po deszczu i brud do auta nie przylega i jest czyste. Oczywiście nie tak jak w 10 min po czyszczeniu ale jest czyste. Co zaś do gładkości lakieru to po regularnym stosowaniu procesu przygotowania lakieru (Quick Clay) lakier jest gładziusuieńki nawet po jeździe w deszczu - przeciągajac po nim dłonią czuje poślizg i gładkość.
                                  Czarny Elegance

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez loru
                                    Zamieszczone przez MisiekWAW
                                    dobra... a jak ktos nie ma warunkow zeby umyc auto tym szamponem :?:
                                    jedziesz na bezdotykową z własną chemią
                                    ej no nie osłabiaj mnie :lol: i z wiaderkiem, a za chwile przychodzi pan z obslugi i wskazuje najblizsze drzewo :lol:

                                    Zamieszczone przez loru
                                    Zamieszczone przez MisiekWAW
                                    mam nadzieje ze to nie jest jakis hokus pokus i wystarczy auto poprosu dobrze umyc
                                    tak
                                    no to jade na bezdotykowa i wracam do garazu gdzie dokonuje zamachu na auto :zlosnik:
                                    Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                    http://www.disi-tune.pl
                                    Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                    Był WRX
                                    Była Octa

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Big, QuickClaya nie uzywalem, nie bylo potrzeby. A auto niestety bylo piekne do pierwszej jazdy w deszczu, co jak co, ale brudna woda pozostawiona do wyschniecia zawsze zostawia slady na aucie.

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez Piotr_T
                                        Big, QuickClaya nie uzywalem, nie bylo potrzeby
                                        No własnie widać że była - przynajmniej do tego aby uzyskać efekt o którym ja pisze
                                        Zgadzam sie w 100% że bez Quick Clay auto będzie się bardzo szybko brudziło gdyż lakier nie będzie wygładzony i bedzie pełen nalotu który będzie świetnie przyciagał nowy brud. Tak samo nie poczujesz gładkosci lakieru bez użycia tego środka, bo on służy własnie do tego aby uprzątnąć lakier z nieczystości pozostałych na nim po myciu i uzsykać gładki jak szkło efekt
                                        To tak ja gdbys wsiadł do auta bez silnika i dziwił się, że nie mozesz odjechać.
                                        Czarny Elegance

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          MisiekWAW, nie marudź - ja swoja chemie przechowuje na Wrocławskiej (Hery-bis) i nikt scen nie robi :diabelski_usmiech
                                          With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez Nexus6
                                            MisiekWAW, nie marudź - ja swoja chemie przechowuje na Wrocławskiej (Hery-bis) i nikt scen nie robi :diabelski_usmiech
                                            otóż to, o takie rozwiązanie mi chodziło, tym bardziej, że tez korzystam z tej myjki, chłopaki tam pucuja ci auto :?:
                                            saport techniczny baj DGW
                                            była BKD+DSG '05 120kkm
                                            była BXE '08 190kkm
                                            no i nie ma :-)

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              mowa byla o bezdotykowej jakbys nie zauwazyl :P
                                              Torque Steer: The art of changing lanes with the accelerator :zlosnik:
                                              http://www.disi-tune.pl
                                              Była Mazda 3 MPS Powered by SSG & DISI-tune
                                              Był WRX
                                              Była Octa

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                GoodGeorgeWawa
                                                jakiś nowy koleś ten Jurek :?:
                                                wart polecenia :?: :szeroki_usmiech
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  Zamieszczone przez MisiekWAW
                                                  mowa byla o bezdotykowej jakbys nie zauwazyl :P
                                                  na bezdotykowej IMO ten nr nie przejdzie, z samego założenia takiej myjni musisz myć jakąś "pianą aktywną" :evil:


                                                  Zamieszczone przez szkoda
                                                  GoodGeorgeWawa
                                                  jakiś nowy koleś ten Jurek :?:
                                                  wart polecenia :?: :szeroki_usmiech
                                                  złapałeś mnie :twisted:


                                                  Zamieszczone przez szkoda
                                                  Zamieszczone przez Nexus6
                                                  MisiekWAW, nie marudź - ja swoja chemie przechowuje na Wrocławskiej (Hery-bis) i nikt scen nie robi :diabelski_usmiech
                                                  otóż to, o takie rozwiązanie mi chodziło, tym bardziej, że tez korzystam z tej myjki, chłopaki tam pucuja ci auto :?:
                                                  dokładnie tak
                                                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Myślę, że Loru miał na myśli myjnie bezdotykową, ale z obsługą, a nie bezdotykową samoobsługową. :idea:
                                                    TDI 205PS

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X