Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mycie podwozia po zimie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mycie podwozia po zimie.

    Zamieszczone przez nokius
    Jedzie ktoś z bielska w piatek ?
    Ech, ja akurat w piątek DO Bielska - na całe popołudnie i wieczór
    OII 2.0TDI BKD+DSG Elegance

    Auto Detailing: Dream Car Studio
    (znajdź również na fb)

  • #2
    Mycie podwozia po zimie.

    Witam koledzy.
    Zima nas już opuściła ,Marzanna utopiona w rzece a ja się zastanawiam czy ma jakiś sens mycie podwozia i silnika po zimie?Czy taki zabieg nie zaszkodzi przypadkiem bardziej niż pomoże skodzince?
    Co sądzicie o takich zabiegach? :lol:
    Pozdrawiam Andrzej.

    Komentarz


    • #3
      Ja teraz po zimie myję podwozie karcherem. Dawniej jeździłem na BP i tam złoty program na myjni miał mycie podwozia. Od silnika to bym się raczej trzymał z daleka.
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • #4
        No właśnie, co powiecie? A jakaś konserwacja?

        Komentarz


        • #5
          hmm, a przejazd przez kałużę jej nie zaszkodzi?
          sól, chemia i syf pośniegowy to chyba niezbyt dobra kombinacja dla podwozia/nadwozia, osobiscie zimą staram się myć auto jak najczęściej
          co do silnika to nie wiem co masz tu na myśli?
          F10 530D 258PS

          Komentarz


          • #6
            Re: Mycie podwozia po zimie.

            Zamieszczone przez Tex
            Witam koledzy.
            Zima nas już opuściła ,Marzanna utopiona w rzece a ja się zastanawiam czy ma jakiś sens mycie podwozia i silnika po zimie?Czy taki zabieg nie zaszkodzi przypadkiem bardziej niż pomoże skodzince?
            Co sądzicie o takich zabiegach? :lol:
            Taki mycie ma sens, i pomoze ci uniknac klopoto w pozniejszym okresie, sol jak by nie patrzec jest substancja zraca a co za tym idzie jak jej nie usuniesz to zacznie dzialac destrukcyjnie zwlaszcza w wysokich wiosennych i letnich temperaturach. Splukujac ja pozbywasz sie problemu.
            Jak nie masz wprawy lub sie boisz to xzlec to zadanie myjni koszt to okolo 50 zl.

            Komentarz


            • #7
              co do silnika to nie wiem co masz tu na myśli?

              Mam na myśli mycie silnika pod ciśnieniem karcherem tylko nie wiem czy nie zaleje silnika?
              Na myjni ostatnio byłem świadkiem jak gościowi w Peugeot-cie z silnikiem HDI tak umyli silnik że nie mogli go potem odpalić.
              U mnie jest TDI AXR i się zastanawiam czy warto oddawać na myjnie czy dać sobie spokój. :roll:
              Pozdrawiam Andrzej.

              Komentarz


              • #8
                Tex, do mycia silnika uzywa sie innej dyszy, ale wszystko zalezy od renomy myjni.
                Pomijajac fakt ze trzeba uwazac a nie myc jak popadnie i po wszystkim.

                Komentarz


                • #9
                  na mycie podwozia jestem już umówiony u znajomego :P a silnik to sam se płucze/myje. Wąż z wodą na początek, spryskuje cały silnik takim tam :P płynem, on robi co ma robić a potem płucze karcharem i wsio działa normalnie
                  Fabryka Barw :]

                  Czarna O1 rs-line tdi
                  Srebrna O2 Scout

                  DACAR.team

                  Komentarz


                  • #10
                    Re: Mycie podwozia po zimie.

                    Zamieszczone przez Tex
                    Witam koledzy.
                    Zima nas już opuściła ,Marzanna utopiona w rzece a ja się zastanawiam czy ma jakiś sens mycie podwozia i silnika po zimie?Czy taki zabieg nie zaszkodzi przypadkiem bardziej niż pomoże skodzince?
                    Co sądzicie o takich zabiegach? :lol:
                    Myjka ciśnieniowa i po sprawie.
                    pozdrawiam
                    Grzes
                    polecam :

                    www.octavia-forum.de
                    www.skodacommunity.de
                    www.briskoda.net........

                    Komentarz


                    • #11
                      osobiście silnika bym nie mył, podwozie owszem, można spłukać karcharem

                      Komentarz


                      • #12
                        Którego mechanika nie pytałem to twierdził, żeby nie myć silnika - raz umyłem to pół dnia czekałem żeby odpalił. Od tej pory co najwyżej wycieram szmatką.
                        Octavia 3 RS TSI
                        Octavia 2 BXE +

                        Komentarz


                        • #13
                          A po co myć podwozie???
                          Panowie w czasie jazdy w wiosennych deszczach podwozie się tak wymyje, że żaden karcher takiej roboty nie zrobi.

                          Mycie silnika?? Zdarza się konieczność umycia, wtedy myję silniki tylko podczas pracy.
                          Silnik w czasie pracy dużo lepiej znosi mycie, oczywiście należy omijać okolice wlotu powietrza, złączy kablowych, alternatora i rozrusznika. Nic im się nie stanie jak trochę mgły wodnej w ich kierunku poleci, ale absolutnie nie wolno kierować tam strumienia wody.

                          Komentarz


                          • #14
                            a możecie mi powiedzieć co może się stać z silnikiem po prawidłowym umyciu :?: :?:

                            jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło żeby auto miało potem jakieś problemy po tym zabiegu
                            Error 404 (Not Found)!!1
                            Error 404 (Not Found)!!1
                            Error 404 (Not Found)!!1
                            Error 404 (Not Found)!!1
                            1.8T AGU L&K

                            2.0TDI BKD ELEGANCE

                            TOYOTA LAND CRUISER J95

                            Komentarz


                            • #15
                              Maru 123, jak widzę Twoja robotę, to normalnie nóżki same się rwą, żeby wpaść do Ciebie z samochodzikiem... i chociaż raz zobaczyć jak Ty to wszystko robisz...

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Maru 123
                                a możecie mi powiedzieć co może się stać z silnikiem po prawidłowym umyciu :?: :?:
                                po prawidłowym pewnie nic, ale po nieprawidłowym ......
                                ty to tak zawodowo?
                                bo po prostu cud i miód, jeść z tego można
                                Mój Szkodnik

                                Komentarz


                                • #17
                                  ty to tak zawodowo?
                                  hobbystycznie :wink:
                                  1.8T AGU L&K

                                  2.0TDI BKD ELEGANCE

                                  TOYOTA LAND CRUISER J95

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Marek, a ile czasu Ci to zajelo ?
                                    :diabelski_usmiech
                                    kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                                    _________________________________________
                                    Do sprzedania:
                                    komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                                    zaciski do hamulcow 280mm.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez rss
                                      Marek, a ile czasu Ci to zajelo ?
                                      Jeśli pytasz o kompletny car-detailng, to jakieś 2 dni.
                                      Czarny Elegance

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Big
                                        Zamieszczone przez rss
                                        Marek, a ile czasu Ci to zajelo ?
                                        Jeśli pytasz o kompletny car-detailng, to jakieś 2 dni.
                                        ojej ... 2 dni w sensie 16 godzin, czy 'pracowity weekend' od rana do zmierzchu?
                                        czy pod pojeciem 'kompletny car detailing' rozumiec mycie, polerowanie, woskowanie, czyszczenie srodka, zabezpieczanie tapicerki i skor oraz mycie silnika ?
                                        kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
                                        _________________________________________
                                        Do sprzedania:
                                        komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
                                        zaciski do hamulcow 280mm.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez rss
                                          czy pod pojeciem 'kompletny car detailing' rozumiec mycie, polerowanie, woskowanie, czyszczenie srodka, zabezpieczanie tapicerki i skor oraz mycie silnika ?
                                          Jak kompletny Car-detailing mam na mysli: korektę lakieru (a więc wmycie, przeygotowanie powierzchni, korekta lakier, polerowanie, woskowanie), czyszczenie i zabepzieczanie kół (opony i felgi), mycie szyb, pranie tapicerki włacznie z bagażnikiem i podsufitką, czyszczenie plastików wnętrza, odzywanie polastików wnętrza, odzywianie plastików na zwnątrz auta, mycie silnika.
                                          Zamieszczone przez rss
                                          2 dni w sensie 16 godzin, czy 'pracowity weekend' od rana do zmierzchu?
                                          Raczej tak Oczywiście wszystko zalezy od stopnia zapuszczenia auta.
                                          Czarny Elegance

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Maru 123
                                            a możecie mi powiedzieć co może się stać z silnikiem po prawidłowym umyciu :?: :?:

                                            jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło żeby auto miało potem jakieś problemy po tym zabiegu
                                            no właśnie, ja też ani razu nie miałem żadnego problemu. A już parę silników się umyło, w tym była tylko jedna benzyna :P tam to właśnie uważałem co nieco :wink:
                                            Fabryka Barw :]

                                            Czarna O1 rs-line tdi
                                            Srebrna O2 Scout

                                            DACAR.team

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Arti_r1
                                              no właśnie, ja też ani razu nie miałem żadnego problemu
                                              a miał ktoś problem z nie mytym silnikiem :?: :szeroki_usmiech
                                              saport techniczny baj DGW
                                              była BKD+DSG '05 120kkm
                                              była BXE '08 190kkm
                                              no i nie ma :-)

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Silnika bym nie mył ewentualnie wyczyścić delikatnie ale nie strumieniem wody. A podwozie na pewno umyje a potem pójdzie do konserwacji.
                                                Moja furka
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29517

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A mógłby ktoś z kolegów strzelić fotkę komory silnika i zaznaczyć elementy które trzeba jakoś zabezpieczyć przed mysiem lub w ogóle omijać je szerokim łukiem? Odświeżam porządnie autko i jakoś nie będę zadowolony do końca jak zrobię detailing a pod maską zostanie chlew :szeroki_usmiech
                                                  NIE JESTEM LENIWY TYLKO ONERGOOSZCZĘDNY!

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X