Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Usuwanie z opon bazgroł wypisanych przy wymianie kół

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Usuwanie z opon bazgroł wypisanych przy wymianie kół

    SS, mi tam się nic nie śniło jako koszmary po obronie
    mario

  • #2
    Usuwanie z opon bazgroł wypisanych przy wymianie kół

    Czesc,

    mam pytanie - dopiero teraz zauwazylem, ze przy wymianie w pazdzierniku czy listopadzie kol na zimowe, a teraz na letnie, na owych letnich oponach gumiarz idiota zamiast od wewnatrz czy na srodku opony (tam gdzie sie sciera w czasie jazdy) opisal kola od zewnatrz - czyli... tam gdzie sie to nie sciera a widac. Jakos to latwo nie schodzi - z jednego sobie toto zmazalem, ale nie chce trzec tych pozostalych opon na sile bo cos jeszcze uszkodze.

    Moze ktos ma na to jakis patent, jak to zmazac zeby nie bylo sladu (a przy okazji nie uszkodzic nowej opony)?
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      marlej108, czernidło do opon
      to czym opisuja felgi to rodzaj kredy więc zasadniczo powinno pomóc umycie opony
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez piotrek_gdy
        marlej108, czernidło do opon
        to czym opisuja felgi to rodzaj kredy więc zasadniczo powinno pomóc umycie opony
        no wlasnie umylo sie tylko czesciowo, widac mial solidna te krede (nomen omen taki "fachowiec" jest w ASO VW Audi na Przymorzu...). O czernidle tez myslalem, i pewnie sie na tym skonczy, ale mialem nadzieje, ze ktos mial cos podobnego i sobie z tym poradzil jeszcze jakos inaczej (nie mam tu na mysli kupna nowych opon hehe ;-)

        Ps. swoja droga jeszcze lepszy jest "fachowiec" w ASO VW Benepol (byly Gajos) gdzie mi w zeszlym tygodniu zmienili kola na letnie. Wjezdzam do garazu, wyciagam kola z bagaznika, a potem je z workow zeby wlozyc na specjalny stojak i patrze... k...wa nie podpisali ich zupelnie... rece opadaja. Co z tego ze uslyszalem "przepraszam". Nawet sie zaczalem zastanawiac czy dokrecili kola...

        Teraz bede przy wymianie mowil jak do idiotow: prosze opisac kola od wewnetrznej strony opony oraz na pewno dokrecic kola. Moze inaczej to nie dziala, to wykracza poza granice inteligencji...

        Ehhh.
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          marlej108, prościej kupic własna kredę i samemu podpisać na bieżniku :wink:
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            A po co kryklać po oponach?
            Seria 188KM/270Nm na 95RON

            Komentarz


            • #7
              marlej108, myślę że bardzo dobrze sprawdzi się preparat do usuwania smoły/asfaltu z lakieru czyli valet pro orange tar&glue remover,albo mac prickbort. Możesz też spróbować zmyć benzyną ekstrakcyjną,albo Wd-40
              Moje projekty car detailingowe
              VW Touran 2.O TDI
              BMW X6 35d
              więcej na PW

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Sebastian_M26
                A po co kryklać po oponach?
                Sie opony zmienia w ASO i daje na przechowanie na zimę, to żeby się nie pomyliłe to kryklają

                Komentarz


                • #9
                  Przetarlem woda z mydlem te miejsca - prawie zlazlo. Pojezdzilem od tego czasu troche. Prawie juz nic nie widac. Ale nastepnym razem poprosze zeby toto podpisali od wewnatrz.
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Benzyna ekstrakcyjna. Spokojnie, oponom nic się nie stanie. Nie ma co się trząść nad tym.
                    Kolega ma racje, opony trzeba podpisywać żeby wiedzieć jak je później założyć.
                    Dla serwisanta (inteligentnego) jest bardzo ważne gdzie dana opona wcześniej jeździła. Porównuje się stopień ząbkowania i wycierania opon między osiami i odpowiednio decyduje się o zamianie: czy to na krzyż czy tylko przód na tył.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez marlej108
                      Nawet sie zaczalem zastanawiac czy dokrecili kola...
                      ja niestety stosuję zasadę ograniczonego zaufania do takich fachowców :|
                      Kolega podjechał do wulkanizatora zmienić opony przed wyjazdem zagranicznym, zadowolony następnego dnia wsiadł do autka i pojechał do Amsterdamu, a tam poczuł drgania na kierownicy, wysiadł sprawdzić i okazało się, że w każdym kole bakuje mu śrub. W prawym tylnym na 2 się tylko trzymało!
                      SATYNOWA O2 Tour
                      Z pozdrowieniami
                      Bartek

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja myślę, że właśnie inteligentny serwisant opisów nie potrzebuje. Po zdjęciu opony oczyszczam z kamyków etc. w bieżniku, myję porządnie APC i kreda oraz wszystkie inne syfy złażą. Potem 303 aerospace i dopiero tak zakonserwowana opona do piwnicy.
                        Octavia 2 FL Combi 1.9 BXE

                        Komentarz


                        • #13
                          Link

                          Polecam
                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez misiek^wro
                            Link

                            Polecam
                            Misiek, fajne, tylko czy aby serwisant geniusz wlozy do pokrowca te kolo co potrzeba hehe ;-)
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Re: Usuwanie z opon bazgroł wypisanych przy wymianie kół

                              Zamieszczone przez marlej108
                              Moze ktos ma na to jakis patent, jak to zmazac zeby nie bylo sladu (a przy okazji nie uszkodzic nowej opony)?
                              Podpytałem swoją żonę która pracuje w branży oponiarskiej - najczęściej stosuje się benzynę ekstrakcyjną. Jakbyś nie miał - każdy szanujący się serwis ma takową (służy do czyszczenia alusów przed naklejeniem ciężarków do wyważenia) - podjedź gdzie bądź ze szmatką i poproś o troszkę. :szeroki_usmiech
                              Vy 73! de S!@w

                              Komentarz


                              • #16
                                przede wszystkim zmień zakład wulkanizacyjny. Jeżeli napisali Ci na zewnątrz oznakowania to są partaczami totalnymi. Ja bym w takim zakładzie 2gi raz nie wymienił opon. Mi na szczęście się to nigdy nie zdarzyło.
                                O3 Combi 1,4 TSI 140KM Elegance
                                Błękit RACE
                                Beżowa Alcantara
                                Columbus
                                Webasto

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X