Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czyszczenie naszych Octavek i kosmetyki z tym zwiazane

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czyszczenie naszych Octavek i kosmetyki z tym zwiazane

    cześć :!:

  • #2
    Czyszczenie naszych Octavek i kosmetyki z tym zwiazane

    Słuchajcie jako, że ja i jeszcze paru chłopaków z naszego forum (np. Jendrzejm i Janosiik) mamy bzika na punkcie nie tylko posiadania Octavek ale takze ich czyszczenia i utrzymywania w należytym wyglądze myślę ze spodoba Wam sie ten temat gdzie moznany wymeniac sie doświadczeniami co do tajników czyszczenia auta i kosmetyków do tego stosowanych.
    Zapraszam wszystkich czyścioszków i nie tylko do dyskusji.

    [ Dodano: Czw 07 Lut, 08 16:47 ]
    Jeśli o mnie chodzi to szukam w tej chwili jakiegoś naprawdę dobrego wosku/mleczka do zabezpieczania nowego lakieru. czy ktos z Was moze cos dobrego polecić?

    Ze swojej strony mogę polecić preparat do plastików firmy Wurth. Jest on w sormie bezbarwnego wosku który nakłada sie na czarne plasitki auta. swietnie zabezpiecza je przed płowieniem oraz wyczernia juz wypłowiałe (to drugioe przetestowałem na czarnych zderzakach Punto I mojej żony działa super )
    Czarny Elegance

    Komentarz


    • #3
      Kosmetyki samochodowe Meguiar's - ta strona i o innych możesz zapomnieć A efekty... Tego się nie da opisać - to trzeba zobaczyć :szeroki_usmiech

      aaaa i zapomniał bym - do nakładania tego wszystkiego, polerowania itd niezastąpione są ściereczki z mikrofibry dostępne chyba w każdej Stonce (tutaj ukłony do huwe który ten patent mi podrzucił) - koszt śmieszny, efekty rewelacyjne
      o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez iksik2
        ściereczki z mikrofibry dostępne chyba w każdej Stonce
        Jakie ściereczki masz na myśli? te co są na stronie poleconej przez Ciebie? czy najzwyklejsze sciereczki z mikrofibry dostępne w każdym sklepie... ??
        Damian

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez damianlach
          czy najzwyklejsze sciereczki z mikrofibry
          Są już teraz w każdym sklepie. Miał na mysli Biedronkę :wink:
          Piszę poprawnie po polsku.
          Parkujesz? Zdrapujesz!!!

          Komentarz


          • #6
            Nigdzie nie mogę znaleźć ceny tych kosmetyków. Wierzę, że efekty będą świetne, ale cena też jest ważna. Może ktoś jeszcze zna dobrej klasy kosmetyki dla naszych furek

            Komentarz


            • #7
              oranje, musisz nacisnąć na jakikolwiek asortyment produktów i otworzy Ci się druga strona. Tam juz będą wyświetlone produkty razem z ich cenami. nie są drogie. też zastanawiam się nad ich zakupem... No w końcu trzeba dbać onasze fukrki
              Damian

              Komentarz


              • #8
                a ja nie mam zbytnio czasu na czyszczenie swojego autka ....
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz


                • #9
                  Iksik, no muszę tych kosmetyków spróbować, bo opis wygląda zachęcająco
                  Choć muszę przyznać, że i niektóre popularne kosmetyki dostępne na rynku dają świetrne efekty. np. do czyszczenia wewnętrznych plaskitów użwyam Vinetu (świetnie czyści), a do nabłyszczenia czarnych plastików po wyczyszczeniu Vinetem, Plaku. Efekt jest super. A o tej kombinacji usłuszałem w ... profesjonalnych myjniach zajmujących się czyszczeniem wnętrz aut.
                  Muszę jeszcze, poza tym mleczkiem do lakieru, kupić coś naprawe dobregho do felg aluminiowych. Może faktycznie skusze się na kosmnetyki z podanego przez Ciebie linku
                  Czarny Elegance

                  Komentarz


                  • #10
                    ja ostatnio próbowałem po wyczyszczeniu autka wszystkie plastiki posmarować zwykłą czarną pastą do butów (w okrągłym metalowym pojemniku nie w płynie) za pomocą sciereczki dokładniej to wtarłem pastę i powiem szczerze, że to "coś" działa już chyba 3 miesiąc woda sie tego nie chwyta po umyciu jest czarne bo pasta do butów się nie zmywa. ważne tylko żeby nie dać za dużo bo mozna sie podczas wsiadania do auta wysmoarować. w małej ilości pomaga i daje fany efekt jak dla mnie. Plastik sie nie blyszczy jak nie wiem co ale jest naprawde czarny i czysty przed długi czas

                    Dodaje ze plastiki od zewnątrz auta nie w środku
                    Damian

                    Komentarz


                    • #11
                      Dokładnie, ściereczki z mikrofibry praktycznie w każdym super/hiper markecie można znaleźć. Ale gdzieś te z Biedronki mi najlepiej pasują
                      Big, do alusów polecam ten preparat z ich strony "Hot Rims All Wheel Cleaner" (tylko nie weź tego do chromowych )
                      A poza tym to sporo ludzi z tego forum używa ich kosmetyków do autek tylko widzę że nikt się przyznawać za bardzo nie chce
                      Zresztą ja tam już kupę kasy wydałem i praktycznie do każdej części samochodu mam coś od nich do czyszczenia :P Podsumowując jeszcze raz całość: polecam
                      o1 poszła w świat. 10 lat minęło jak jeden dzień

                      Komentarz


                      • #12
                        Na wiosnę mam zamiar zrobić całą możliwą kurację Meguiars, zobaczymy jak to wyjdzie. Na razie zajmuję się dopieszczaniem felg przed sezonem
                        www.pinkbike.com

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez damianlach
                          No w końcu trzeba dbać onasze fukrki
                          Dzięki za podpowiedź - chyba jakaś ciemność mnie ogarnęła ops: Rzeczywiście ceny nie są zbyt wysokie. Będę szukał w szczególności czegoś do nowego lakieru oraz do ochrony felg :diabelski_usmiech
                          pzdr

                          Komentarz


                          • #14
                            ja powiem tak : iksika przekonałem do meguiarsa chyba krócej niż w 5 min. z tego co pamiętam to udowodniłem mu, jak bardzo ma uślochany smołą tylny zderzak, i jak łatwo ta smoła z niego schodzi. koledze mysliwemu podsunąłem środek niwelujący zapachy, coby pozbyć się lekkiego smrodku z terenówki. tez pomogło od kopa. warto ich używać, a efekt jest wart nakladów poniesionych na ich zaup.
                            Zenuś pa pa teraz gra nam rcd310- i bardzo fajnie gra. masz problem z LPG - walnij na PW - postaram się pomóc

                            Komentarz


                            • #15
                              OOooo a niech mnie tabor przejedzie , nasi tu są :diabelski_usmiech

                              Ja też bardzo lubię czyścic swój samochód , niestety zimą efekty są bardzo krótkie

                              Pozdro

                              The Best Cleaner Ziombel

                              :diabelski_usmiech
                              Była O1 130/280 powered by turbodiesel.pl

                              Była O2 143/305 powered by turbodiesel.pl

                              Jest O1 1.6 BFQ

                              Komentarz


                              • #16
                                yupiiii!!! ale temacior! dobry pomysl! :diabelski_usmiech

                                Odrazu jedna rzecz ktora moge polecic do czernienia plastikow.
                                Nie smiejcie sie naprawde to sprawdzilem i nie moge w to uwierzyc - tak samo jak jedrzejm.

                                Kupilem jakies 6 miesiecy temu Czernidło do plastiku - Motorynka (Link) kod produktu MOT120. Wysmarowalem tym plastiki - a mialem je malowac na dniach. I co ? 6 miesiecy mineleo, zima, sol, a ja mam niepomalowane lakierem plastiki (listwy) bo motorynka dalej siedzi - a wyglada tak jakby listwa byla pociagnieta lakierem! Powaga, zrobie foty jak umyje samochod, albo autko do wgladu na spocie.

                                Nie znam tej firmy, woski to raczej Prestonki uzywam, ale ta motorynka to wyczes, wypas i wogole!

                                [ Dodano: Czw 07 Lut, 08 22:45 ]
                                cieq, apropo felg. Kurcze jakis ciec w krakowie jak zlapalem gume przejechal mi przy zmianie opony po nowej feli 17'tce. Masz jakis dobry patent na to ? Lakiernik ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ostatnio zacząłem stosować dobry środek do czernienia opon. Firma znajduje się w Krakowie , a środki sprzedają rozlewane z beczek do 1 litrowych pojemników z atomizerami. Ten środek trzyma się niesamowicie długo (nawet do 2 miesięcy, a wsystarczy spryskać oponki. Jest tylko 1 problem...
                                  jak poleci na alufelgę i czepi się tego bród, to robią się nieładne zacieki. Zaraz Wam podam adres firmy. Sprzedają też na Allegro...

                                  403 Forbidden
                                  Link

                                  Aaaaa jeszcze z yanooshiiik, stosowaliśmy soki Martyny Wojciechowskiej :P
                                  Marcin
                                  Octavia 1,9TDi 140KM
                                  Octavia RS TDi 170KM

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    swego czasu organizowałem zamówienie grupowe na Meguiarsy

                                    trochę poopisywałem co jest co i ile mniej więcej kosztuje.
                                    zajrzyjcie proszę tu Forum - Octavia Club Polska

                                    a po środki zapytajcie wpierw Nexusa6 czy ma może w aktualnej ofercie.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      A jakie macie sluchajcie patenty na usuwanie rysek z czarnej perly ? Troche sie boje uzywac lekko sciernych past wiec jak narazie jedziemy z jedrzejm na twardym wosku. Powiem ze nawet super dziala. Ten lakier jest tak miekki ze zwykly wosk usuwa zarysowania.
                                      Kiedys mialem problem z kotem na parkingu (panie swiec nad jego dusza, R.I.P) - rysowal mi cwaniak maske. Twardy wosk, usunal slady pazurków rewelacyjnie. Oczywiscie trzeba sie mocno przylożyć i po polerowac pare minut ale schodzi extra.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez yanooshiiik
                                        A jakie macie sluchajcie patenty na usuwanie rysek z czarnej perly ?
                                        Ja do tej pory uzywałem pasty lekkościernej TEMPO lub takiej szarej z VW. Działały super i po delikatnych ryskach nie było śladu. Ale to było na lakierach Renault, Skoda jeszcze za nowa na ryski wiec nie sprawdzałem działania tych środków na czrnej perle
                                        Czarny Elegance

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Big
                                          Skoda jeszcze za nowa na ryski wiec nie sprawdzałem działania tych środków na czrnej perle ?
                                          Moja ma 7 miesiecy i juz ryski usuwalem twardym woskiem z 7 razy, nie tylko po kocie, ale nawet paznokciem mozna zajechac porzadnie

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            yanooshiiik, wrzuć fotkę tej alu, nie wiem jak bardzo jest porysowana.
                                            www.pinkbike.com

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              cieq, kurcze zostawilem u rodzicow w Tarnowie. Jak bede w Tarnowku to cykne fote i podesle na priw. To jest takie przerysowanie jednego z pięciu ramion lyzką po obwodzie przy oponie. WSzerokość rysy - 1mm - do podkladu .

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Koledzy powiedzcie czy mozna myć autka pianą aktywną >kupiłem dzisiaj włąsnie do mojej myjki, ale kurcze jak zacząłem czytać ulotkę (można myć chlewy i ubojnie włącznie) to boję się już o lakier. Czy to aby nie killer dla czarnej perły..?? :?
                                                slawko007

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Slawko007, ogólnie można myć samochody pianą aktywną. Na tym własnie polegaja tzw. myjnie bezdotykowe. Nie powiem Ci natomiast jak to będzie ze skodoskim lakierem. Wszyscy tak nażekają, że miekki ale ja mam czarną parłę juz 7 miesięcy i nic złego się z tym lakierem nie dzieje. A myję ją i czyszczę jak każdy inny samochód jaki miałem wczesniej.
                                                  Czarny Elegance

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X