Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzynia 2.0 FSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzynia 2.0 FSI

    Prezes52, chyba na taką zamianę nie będziesz narzekać

  • #2
    Skrzynia 2.0 FSI

    Witam ,sama nazwa tematu mówi mało ,aczkolwiek chciałbym się zapytać, czy ktoś może nie wie w którym z aut grupy VW z silnikem 2.0 FSI miały najkrótszą skrzynię
    autko jest typowo wyczynowe tylko na tor i na miasto (5% tras) dlatego zależy mi na krótszej skrzyni.
    Oglądając filmi na YT stwierdzam że Leon ma najkrótszą, jeżeli tak ,czy byłby ktoś w stanie wygarnąć mi nazwę kodową tej skrzyni ,aktualnie nie mam dostępu do żadnych baz...
    Jak dobrze pójdzie może niedługo ją wam przedstawię
    -Sprzedam 2x1l oleju przekładniowego G 052 171 A2 Oryginał z ASO
    -Sprzedam Gałkę do Golfa 5/6 6 bieg (pasuje do Skód)
    -Sprzedam Nowe oryginalne dywaniki welurowe Skoda Superb 1

    Komentarz


    • #3
      Jin, 2.0 wolnossak na tor? to troche słaby motor w OII na takie wyczyny

      Komentarz


      • #4
        uwierz że w środku gdy jest sama kierownica z fotelem na prawdę daje radę
        a robiąc 1/4 mili nie ma różnicy gdy zmieniam bieg przy 5500 rpm czy 6500, czas wychodził ten sam, dopiero poniżej 5500 jest różnica, jest wystarczająco elastyczny.
        i oczywiście 98, od 9 latka dostałem 7 konnego gifta ,jak na wolnossaka mile widziane
        EDIT: Dowiedziałem się że z Leona na6-tym biegu przy 100 kmh jest 3500 rpm, to na pewno będzie lepsze rozwiązanie niż aktualne 2300
        Zamówiona i czekamy :twisted:
        -Sprzedam 2x1l oleju przekładniowego G 052 171 A2 Oryginał z ASO
        -Sprzedam Gałkę do Golfa 5/6 6 bieg (pasuje do Skód)
        -Sprzedam Nowe oryginalne dywaniki welurowe Skoda Superb 1

        Komentarz


        • #5
          jaki masz przebieg w tej chwili ?
          była: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...127400#1127400
          jest: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...626122#1626122

          Komentarz


          • #6
            285k
            -Sprzedam 2x1l oleju przekładniowego G 052 171 A2 Oryginał z ASO
            -Sprzedam Gałkę do Golfa 5/6 6 bieg (pasuje do Skód)
            -Sprzedam Nowe oryginalne dywaniki welurowe Skoda Superb 1

            Komentarz


            • #7
              Jin, "Dowiedziałem się że z Leona na6-tym biegu przy 100 kmh jest 3500 rpm"....ja pierdziu aż w to wierzyc się nie chce. wiem że 2.0 fsi ma bardzo krótką skrzynkę, bardziej bym stawiał że tyle jest na 5 biegu przy 100...ale to już przegięcie według mnie takim czymś na codzień jeździc, kompletnie sie nie nadaje (Tobie na tor to bangla, ale większośc na codzień jeździ jednak). Ja mam 5 b w megi i mnie męczy na 5 3500 przy 120.....przy 100 tyle samo w 6b to istna masakra
              jak na quarter chcesz tego używac, to i tak uturbienie Ciebie nie ominie

              Komentarz


              • #8
                Uturbienie tego silnika to najgłupszy pomysl :lol: Przecies sa juz gotowe 2.0TSI po 300KM z fabryki.

                Tu mozna bawic sie w 2.0N/A ale masy sie nie przeskoczy to dalej nawet puste w srodku pudlo bedzie wazyc z 1350kg przy mocy nawet 180KM bo cos tam mozna podlubac pewnie jak seryjny FSI trzyma moc i ma nawet gifta :|

                Torowe N/A juz bardziej, ale dalej masa, prowadzenie, moc uzyteczna 5-8tys po modzie.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Maicroft
                  nawet puste w srodku pudlo bedzie wazyc z 1350kg
                  ja mam nie wyprute i w dowodzie 1280kg waży więc po odchudzeniu nie może więcej ważyć niż moja, ale ja się nie znam
                  Pisał Sebastian

                  Komentarz


                  • #10
                    W dowodzie tak :lol:

                    Podjedz na wage zobaczymy co bedzie wtedy.

                    Bez czlowieka z pelnym bakiem 1.6Pb wazy 1320kg, wiec skad 1280kg (w dowodzie ma byc rzekomo masa auta gotowego do jazdy, wiec zatankowanego) dla 1.8TSI, moj diesel 1.6 wazy 1450kg. Wszystko bez kierowcy.

                    2.0Pb jest jednak ciezszy niz 1.6Pb, wywalenie srodka (fotel pasazera, kanapa, oparcie, plastiki z tylu) ile ulzy autu ?? 100-150kg, czyli tyle ile najczesciej wazy kierowca. Wiec moje ~1350kg to bedzie taka waga do wyjazdu z zatankowanym autem IHMO.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #11
                      Maicroft, to prawda taniej chyba zrobic swap niż uturbiac i to od razu na 3.2 wtedy :P

                      Komentarz


                      • #12
                        Maicroft, to mnie zaintrygowałeś. Przy okazji się zważę
                        Pisał Sebastian

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Maicroft
                          W dowodzie tak :lol:

                          Podjedz na wage zobaczymy co bedzie wtedy.

                          Bez czlowieka z pelnym bakiem 1.6Pb wazy 1320kg, wiec skad 1280kg (w dowodzie ma byc rzekomo masa auta gotowego do jazdy, wiec zatankowanego) dla 1.8TSI, moj diesel 1.6 wazy 1450kg. Wszystko bez kierowcy.

                          2.0Pb jest jednak ciezszy niz 1.6Pb, wywalenie srodka (fotel pasazera, kanapa, oparcie, plastiki z tylu) ile ulzy autu ?? 100-150kg, czyli tyle ile najczesciej wazy kierowca. Wiec moje ~1350kg to bedzie taka waga do wyjazdu z zatankowanym autem IHMO.
                          To 1,6 jest ciężki bo mój 2.0FSI ma w dowodzie 1310kg i jakby mu odjąć te 100-150kg to wydaje mi się że by było odczuwalne
                          była: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...127400#1127400
                          jest: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...626122#1626122

                          Komentarz


                          • #14
                            Jeszcze przy okazji w homologacji sprawcze co tam napisali mądrego

                            [ Dodano: Pią 29 Sie, 14 17:07 ]
                            dobra sprawdziłem w homologacji stoi masa pojazdu gotowego do jazdy 1355kg
                            Pisał Sebastian

                            Komentarz


                            • #15
                              Witam witam o zdrowie nie pytam, bo jak wszyscy dbamy o nasze Skodzinki to na pewno nie padlina. Taki suchy żart. a propo skrzyni ,właśnie siedzi w szkodniku, tera to jest pinknie i tam gdzie czytałem to widocznie wkradł się jakiś błąd. Z góry wybaczcie za niego :lol: jest 3500 obrotów przy szóstce ,lecz przy równych 112-113 km (licznikowo). Ogólnie jestem bardzo zadowolony ,max mocy pratycznie przy 3 biegu od 70 Kmh już jest 4000 wtedy :twisted:
                              ,autko zrywniejsze. Z driftboxem przypieszenie bardzo się poprawiło, bo z 8.3s spadło do 7.5s
                              aktualnie do 150 kmh zagięty 1.6 VTEC w CRX-ie brata :3
                              -Sprzedam 2x1l oleju przekładniowego G 052 171 A2 Oryginał z ASO
                              -Sprzedam Gałkę do Golfa 5/6 6 bieg (pasuje do Skód)
                              -Sprzedam Nowe oryginalne dywaniki welurowe Skoda Superb 1

                              Komentarz


                              • #16
                                Jin, to miły czas jak na wolnossaka 2.0, ale już więcej nic nie zrobisz, nie rozwojowy silnik na ćwiartkę. Trzeba swapa robić i tak, skrzynie najwyżej zostawisz, a nowy silnik da jej więcej koksu :wink:
                                do takich przeznaczeń skrzynia dobra...ale do codziennej ekslpoatacji to jakiś dramat na 6 biegu tyle obrotów przy takiej prędkości. Brat jeździł standardowym 2.0 fsi w OII w pracy i mówił , że cholernie krótka skrzynia i wkurzająca na autobahnie, to co dopiero ta z leona... :roll:

                                Komentarz


                                • #17
                                  na zwykłą skrzynię od O2 nie narzekałem , właśnie była idealna przy 120 kmh 2800 obrotów, to dużo ?
                                  -Sprzedam 2x1l oleju przekładniowego G 052 171 A2 Oryginał z ASO
                                  -Sprzedam Gałkę do Golfa 5/6 6 bieg (pasuje do Skód)
                                  -Sprzedam Nowe oryginalne dywaniki welurowe Skoda Superb 1

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez sew1981
                                    "Dowiedziałem się że z Leona na6-tym biegu przy 100 kmh jest 3500 rpm".
                                    w swojej 2.0 FSI na 6 biegu przy 112 km/h mam 3000rpm. Jakby co jeszcze sprawdze
                                    Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                    Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                    Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                    Bylo ->GOLF 3 1.8

                                    Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                    Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Jin
                                      na zwykłą skrzynię od O2 nie narzekałem , właśnie była idealna przy 120 kmh 2800 obrotów, to dużo ?
                                      u mnie przy 100km/h jest 2000obr i każdy 1000 więcej to +40km/h
                                      Pisał Sebastian

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        misza_zabrze, Jin, to macie jakieś inne skrzynie w OII? bo rozbieżne dane. Mi się wydaje, że bliżej prawdy jest misza...mój brat też strasznie jęczał na za wysokie obroty.
                                        SS, tsi ma inną skrzynie
                                        3000 rpm na 6 biegu mając 110 na blacie to jednak za dużo ma mój gust tymbardziej przy skrzyni 6, tsi ma dużo lepsze przełożenia

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          sew1981,
                                          Zamieszczone przez sew1981
                                          SS, tsi ma inną skrzynie
                                          wiem, podałem jako przykład
                                          Pisał Sebastian

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            1,4 TSI 122 km, CAXA, manual na 6 biegu 3000obr/min, 140 km/h.
                                            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                                            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                                            =================================================

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              sew1981, z tego co wiem do 2.0 FSI byly chyba 4 skrzynie. 4 rozne oznaczenia i chyba inne przelozenia postaram sie to sprawdzic

                                              [ Dodano: Pon 01 Wrz, 14 18:02 ]
                                              UPDATE:

                                              4 oznaczenia skrzyn ( 2+2 tzn inne oznaczenia te same przelozenia)
                                              (GQP i JCN )
                                              (JXR i KVY ) wszystko dla przednionapedowki.

                                              [ Dodano: Pon 01 Wrz, 14 19:24 ]
                                              Przetestowane i ...

                                              100 km/h 6 bieg 2300 rpm
                                              112 km/h 6 bieg 2800 rpm
                                              Oczywiscie duzo czynnikow wplywa na taki wynik. Np dzisiaj pada deszcz a wiadomo ze wtedy auto jedzie lepiej Dodatkowo mam boxa na dachu.

                                              Dodam ze moja skrzynia to GQP
                                              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                                              Obecnie -> Seicento 900+LPG
                                              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                                              Bylo ->GOLF 3 1.8

                                              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                                              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                miałem też GQP i było tak samo jak u ciebie
                                                -Sprzedam 2x1l oleju przekładniowego G 052 171 A2 Oryginał z ASO
                                                -Sprzedam Gałkę do Golfa 5/6 6 bieg (pasuje do Skód)
                                                -Sprzedam Nowe oryginalne dywaniki welurowe Skoda Superb 1

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Jin, to 112 km/h, a nie 120 przy 2800 jak pisałeś wyżej, to też nie jest super wynik jak na 6 biegów w aucie, podjrzewam, że przy 120 jest koło 3200, nie kumam po co takie coś robili, to w zasadzie takie przełożenia, ciut lepsze może jak w mojej 5 biegowej sokowirówce 1.4 16v, gdzie też uważam, że 3500 przy 120 to przegięcie zdecydowane, ale to 5 biegów i tak.... :roll:

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X