Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II FL SoundSystem z Bolero

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II FL SoundSystem z Bolero

    Zamieszczone przez Maru 123
    tylko montaż u rogala dopiero 15 kwietnia :?
    a DGW nie ma bliższych terminów ?

  • #2
    Octavia II FL SoundSystem z Bolero

    Witajcie,

    w tym tygodniu odebrałem auto. Z sound systemem za ciężką kasę.
    SS ma zewn. wzmacniacz montowany pod siedzeniem kierowcy. Ten wzmacniacz powinien się uaktywniać po załączeniu silnika. A u mnie jest na odwrót - dodatkowe korektory, surroundy i inne nastawy dźwięku działają 'na zimno', po odpaleniu trzask-prask - znikają. Nastawy w menu radio oczywiście są nadal, ale bez efektu. Dźwięk się jakby spłyca - ale to może mój obiektywizm.
    ASO rozkłada ręce - może przyjąć auto na gwarancję i odesłać do Poznania. U siebie schematów nie mają, a w ogóle o co mi chodzi przecież ładnie gra.

    Ktoś z Kolegów może tego doświadczył? Może to jakaś prosta zmiana ustawień, albo przełożenie kabla, albo coś grubszego?
    SUPERB

    Komentarz


    • #3
      Usuń jeden z tematów, bo 2 identyczne to za dużo :!:
      obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
      wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

      Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

      Komentarz


      • #4
        SilentEmpire, a w radiu dobrze jest wzmacniasz zakodowany?
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #5
          shado, tego nie wiem, jak to sprawdzić? Mogę to w ogóle sam zrobić?
          Jedyne co wiem, że w menu z nastawami pojawiają się dodatki, których nie ma samo Bolero, tylko wynikają one ze wzmacniacza. I działają, jak pisałem, bez zapalonego silnika, a potem klops.
          SUPERB

          Komentarz


          • #6
            Sam byłbyś w stanie sprawdzić jakbyś miał kabelek. Mogę spytać kolegów co to może być. Jakby coś to dam znać.
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              W poniedziałek będę miał, kabelek, komputerek, VAGa (czy cokolwiek to jest) i szpeca.
              Wszelkie dodatkowe info mile widziane - ale w każdym razie jest możliwość, że to nie pomyłka przy zwykłym podłączeniu wzmaka, tylko kwestia softu, tak? I człowiek obeznany w VAGu ma szansę to przestawić?
              SUPERB

              Komentarz


              • #8
                W radiu trzeba zakodować czy jest zewnętrzny wzmacniacz czy nie. Jakoś wątpię, żeby się fabryka pomyliła i źle zakodowała, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy z rzeczy które mógłbyś sprawdzić. Najbardziej prawdopodobny to wydaje mi się bug w oprogramowaniu radia.
                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                Komentarz


                • #9
                  Ale da się tam dostać VAGiem przez łącze diagnostyczne, czy trzeba wymontować radio i bawić się samym radio? Rzecz w tym, że fabryka robi tylko wyposażenie seryjne, więc SS był dokładany w Poznaniu... Ale Twoim zdaniem mogę wykluczyć źle podpięte zasilanie i nie ma sensu zrywać plastyków z obudowy wzmaka, żeby coś tak pokombinować?
                  SUPERB

                  Komentarz


                  • #10
                    Wystarczy podpiąć się do złącza, a potem 56-radio i kodowanie. Tam musisz mieć zakodowane, że jest podpięty wzmacniacz zewnętrzny.
                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                    Komentarz


                    • #11
                      No obadam. Ale ten wzmak działa. Dopiero się odłącza po odpaleniu silnika...
                      SUPERB

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez SilentEmpire
                        ... Rzecz w tym, że fabryka robi tylko wyposażenie seryjne, więc SS był dokładany w Poznaniu...
                        No coś ty :shock: ! Przecież to pół samochodu trzeba by rozebrać, żeby dołożyć SS poza fabryką ( wymiana + dołożenie głośników, wymiana boczków, wymiana wiązek do drzwi i dołożenie wiązki do wzmaka, dokładka wzmaka itd ). Nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś to dodatkowo robił na etapie dostawy... Chyba, że mają taką umowę ( bo mało kto chce dopłacić taką kasę za raczej słabiutki sprzęt ) i auto przychodzi nie do końca zmontowane, z kompletem nowych części do SS :roll:.
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz


                        • #13
                          kowal 2002, no to mnie trochę pocieszasz, mi coś takiego próbował wmówić dealer dla potwierdzenia, że musiałby auto wysłać do Poznania...
                          SUPERB

                          Komentarz


                          • #14
                            SilentEmpire, może zwyczajnie nie mają człowieka, który to ogarnia i taniej im wysłać auto do Poznania, niż ściągać stamtąd gościa, który bierze 250 pln za godzinę + przejazd, nocleg, jedzenie itd...
                            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                            Komentarz


                            • #15
                              SilentEmpire, kowal ma racje miałem ss i marna z niego jakość, szczerze mówiąc to wyrzucenie kasy w błoto. Na szczescie mam juz po problemie zamontowane jest nowe caraudio
                              http://www.youtube.com/watch?v=bp80iyr2HeU

                              Nasze Auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26038



                              Komentarz


                              • #16
                                No, ale to służbowe auto, albo mogłem mieć fabryczne nagłośnienie (8 głośników + swing), albo dopłacić do bolero + SS. Gwarancje, leasingi i takie tam. Ja wiem, że to nie będzie grało jak zestaw dobrany 'po audiofilskiemu' - ale skoro zapłaciłem i jest, to chciałbym, żeby grało w ogóle. Bo póki co tylko jest:/
                                SUPERB

                                Komentarz


                                • #17
                                  A nie mogłeś wziąć samego Bolero bez SS?
                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Jasne, że mogłem Ale chciałem mieć troszkę lepiej
                                    SUPERB

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      jest różnica z 8 głośnikami a ss jeszcze zebys zrobil wygłuszenie to bys mial cacy
                                      http://www.youtube.com/watch?v=bp80iyr2HeU

                                      Nasze Auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=26038



                                      Komentarz


                                      • #20
                                        A więc - radio zaprogramowane dobrze, wszystkie 4 wyjścia LINE OUT są aktywne. Na postoju wzmak pod siedzeniem ładnie się grzeje, zapalić tylko silnik i wszystko szlag trafia...

                                        Pozostaje chyba szukać we wiązce do wzmaga zamienionego kabelka czerwonego z pomarańczowym... Chyba...
                                        SUPERB

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          SilentEmpire, rozmawiałem z kolegą, który się tym zajmuje. Podobno jest to znany problem wzmacniacza. W czasie odpalania silnika jest spadek napięcia i wzmacniacz zapomina jakie ma dostępne funkcjonalności. Taką informację przekazuje do radia (co potrafi), ale w tym przypadku jest to błędna informacja. Podobno rozwiązaniem jest nowa wersja oprogramowania do wzmacniacza, ale taka jeszcze z tego co wiem nie jest dostępna.
                                          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            shado, to bardzo dobra informacja. Szkoda, że nasze ASO ani centrala Skody tego zwyczajnie nie powiedzą. Czyli to że czasem zaskoczy - to przypadek całkiem. Czyli co, może zapalać na pych, żeby nie było spadku napięciaDDDD

                                            [ Dodano: Sro 18 Lis, 09 16:43 ]
                                            Hm, no ale to powinien się załączyć, jeżeli sie odpali radio już po uruchomieniu silnika :/
                                            SUPERB

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              SilentEmpire, nie zaskoczy, bo wzmacniacz się włącza chyba zawsze z przekręceniem kluczyka i jak włączysz radio to tylko zostanie wysłana do niego informacja. Ale z tego co kolega mówił, to od czasu do czasu powinno Ci się włączyć w normalnym trybie. Powiedziałbym, że powinno Ci zadziałać, jak odpalisz auto podpięty na kablach do innego auta (wtedy spadek napięcia na akumulatorze nie powinien być taki głęboki). To by potwierdziło, że to ten problem.
                                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                shado, mnie się właśnie raz na 10 razy włącza. Natomiast wzmacniacz jest włączony na stałe, nawet bez kluczyka. I po zastartowaniu kluczykiem - odcina go i gra tylko bolero.
                                                A co powiesz na pomysł, żeby przy zasilaniu wzmaka podłączyć kondensator? Taki wielki, jak się stosuje w systemach car-audio? Ew. może pozamieniać kable na wiązce, ale nie wiem, czy tak się da. Bo z kolei wolałbym, aby bez silnika wzmak nie działał - nie chciałbym kiedyś na przypadkowym postoju położyć akumulatora.
                                                SUPERB

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  SilentEmpire, spróbuj zamienić akumulator na większy Przy czym obawiam się, że w zimie to i tak będzie za mało. Ale może do tego czasu wyjdzie nowe oprogramowanie.
                                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X