Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zamiana oryginalnego RADIA CD SKODA AUTO na AUDIENCE mp3

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamiana oryginalnego RADIA CD SKODA AUTO na AUDIENCE mp3

    Zamieszczone przez tom2212
    to zapodaj
    W niedzielę się pobawię i coś wrzucę :P

  • #2
    Zamiana oryginalnego RADIA CD SKODA AUTO na AUDIENCE mp3

    Witam,
    Czy mozecie mi potwierdzic, ze zamiana fabrycznego radia na rowniez fabryczne Audience jest na zasadzie 1:1? (czyli: odkrecam 4 sruby pod saslepkami, wyciagam radio, odpinam wtyczke ktora od razu wpinam w nowe radio i..po klopocie?)
    Wszystkie funkcje beda dzialac? jak np czujniki cofania (obraz graficzny) klimatronic itd?
    Trzeba dodatkowo zmieniac cos na tej wtyczce co mam teraz? - czy wszystkie piny sa umieszczone tak samo.
    To audience ma zmieniarke - czy trzeba cos dodatkowo podlaczac?
    ..i na koniec, prosba o linka z jakas instrukcja demontazu takiego radia, nie chcialbym nic polamac itp.

    Tak na koniec moze ktos sie orientuje, te radyjka AUDIENCE to sa udanym oproduktem czy sa awaryjne? (slyszalem cos o problemach z podswietleniem i awariami mechanizmu podawania plyt w zmieniarce ale wole sie co do tego upewnjc tu na forum u naszych specjalistow).
    Na co zwrocic uwage - o co pytac? kupujac uzywane przez neta? (sprzedawcy zapewniaja, ze stan to igla, nie naprawiane itd, daja standardowo gwarancje jedynie na 2 tygodnie (cos krotko :-?
    Wielkie dzieki za pomoc.
    Pozdrawiam
    dab
    pozdrawiam
    dab

    Komentarz


    • #3
      zależy za ile $$$ jest to radyjko.

      Tak do 500 zł bym może i za nie dał (w przypadku posiadania Stream'a bez mp3). W innym przypadku raczej wymiana na Swinga lub Bolero.

      Wymiana jest 1:1

      Ściągasz ramkę radia, proponuje zacząć od dołu. Otwierasz popielniczkę i ciągniesz za ramkę. Potem 4 śrubki i 2 wtyczki i wszystko.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Mr0czny
        zależy za ile $$$ jest to radyjko.

        Tak do 500 zł bym może i za nie dał (w przypadku posiadania Stream'a bez mp3). W innym przypadku raczej wymiana na Swinga lub Bolero.

        Wymiana jest 1:1

        Ściągasz ramkę radia, proponuje zacząć od dołu. Otwierasz popielniczkę i ciągniesz za ramkę. Potem 4 śrubki i 2 wtyczki i wszystko.
        Za radyjko chca 600zl wiec nie jest to mala kwota jak za taki produkt...ale chcac miec wyswietlone na nim czujniki parkowania chyba nie mam innego wyjscia? te nowsze modele od FL nie maja takiej mozliwosci. :? No i sa drozsze, powyzej 1200zl... Zreszta te swoje sprzedam pewnie za jakies 300zl wiec w sumie finansowo nie polegne :-)
        Ja mam wlasnie to pierwsze radyjko z tej serii, bez mp3 i to jest w zasadzie glowny powod wymiany, a przy okazji wbudowana zmieniarka tez sie przyda.

        Dzieki za porade demontazowa :-) pewniej bedzie mi sie pracowalo.
        Moze ktos z uzytkownikow jeszcze sie wypowie nt tego Audience, jak sie sprawuje itd?
        pozdrawiam
        dab

        Komentarz


        • #5
          wyświetlanie czujników będzie działać ale trzeba wymienić sterownik parktronica + dorobić trochę kabli

          Komentarz


          • #6
            Przy audience raczej nic nie trzeba przerabiać , co innego bolero czy swing.
            Skode już mam, musze jeszcze kupić kapelusz

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Mr0czny
              w przypadku posiadania Stream'a bez mp3). Wymiana jest 1:1
              Jeszcze tylko taka uwaga, moje radio z roku 2005 nie ma nazwy STREAM, ma jedynie nazwe SKODA AUTO (roznie sie jedynie jednym klawiszem z napisem GEO, gdzie obecnie jest symbol nutki), pewnie STREAM dodali w kolejnych latach.
              Pytanie czy ten moj weteran jest kompatybilny ze STREAMem i przejscie na AUDIENCE bedzie bezbolesne? :?
              pozdrawiam
              dab

              Komentarz


              • #8
                2 tygodnie temu zmieniłem mojego Stream'a na Audience, wymiana 1:1 bez żadnych problemów. Demontaż to zdjęcie ramki od dołu i śruby (uwaga żeby nie wpadły pomiędzy radio a obudowę). Jakość dźwięku wg mnie dużo lepsza od Stream'a jedyne co mnie wkur... to b.słaba czułość wyszukiwania stacji radiowych, w Streamie była lepsza o niebo. Zmieniarka i jej obsługa banalnie prosta. Pamiętaj jeśli kupisz jakiekolwiek radio to żądaj kodu do radia !!! W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą!

                Komentarz


                • #9
                  Witam,
                  Obecnie dzieki uprzejmosci i pomocy kolegi OctaviaRS TDi (kupilem od niego Audience mp3) zostalo podmienione radio Stream na audience i tak jak mowiliscie - wszystko odbylo sie na zasadzie 1:1.
                  Cd gra i buczy, zmianiarka rzezbi plyty mp3! (wreszcie) az milo, w zasadzie jest ok poza jedna sprawa, ktora ulegla pogorszeniu - na mojej obecnej antenie dachowej radio nie jest w stanie zlapac jakiekolwiek stacji a te wpisane z reki sa slabej jakosci (w zaleznosci od sily nadajnika stacji gra lepiej badz gorzej) Problem ze slabym odbiorem radia mialem juz w Streemie gdzie radio szumialo, gubilo jakby na chwile stacje, generalnie zbieralo wiele zaklocen. Moze pad mi wzmacniacz anteny?
                  Gdzies na forum czytalem ze Audience jest bardziej wymagajace co do anteny - stad ma mozliwosc podlaczenia drugiej. Ktos moze przerabial ten temat? Cos doradzicie?
                  pozdrawiam
                  dab

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez dab
                    Ktos moze przerabial ten temat? Cos doradzicie?
                    dość wyczerpująco opisałem Ci procedurę weryfikacji na sąsiednim wątku. Zajrzyj tam i możesz smiało działać w kierunku rozwiązania zagadki/problemu

                    Komentarz


                    • #11
                      Problem z oprogramowaniem radia??????

                      Witam,
                      Chcialem wrocic do watku, bo w praktyce okazalo sie nie tak rozowo jak pisaliscie :?
                      Sama fizyczna zamiana radyjkami odbyla sie bez problemu.
                      Problem to zestrojenie "obcego"radia z moim autem.
                      1. Problem polega na bardzo, bardzo slabej jakosci odbioru sygnalu radiowego - szumofon (im blizej rozglosni radiowej tym lepszy odbior ale generalnie lipa).
                      Drugi problem, tgo to ze radyjko w ogole nie wyszukuje stacji - pewnie zwiazane to jest z slabym sygnalem.
                      Idac na latwizne - bylem w ASO skody - wymienili mi moja antene na nowa i bez zmian - czyli okazalo sie ze antena jest sprawna.
                      a sam problem lezy jak mowil serwisant w oprogramowaniu radia i ze musza porozumiec sie z centrala w Poznaniu :-(
                      Pytanie czy to oznacza, ze tego radyka sie nie da zaadoptowac do mojego auta? Czy mozna wgrac jakis prawidlowy soft? No nie sadze, zeby dla auta z mojego rocznika i z moim wyposazeniem nie bylo dostepne w opcji radio Audience? Jesli takie auta byly produkowane to pewnie i soft powinien byc i pasowac?
                      Siedzi ktos z was moze w tym glebiej i moze cos poradzic?
                      a moze recepta jest zupelnie inna i rozwiazanie problemu wrecz banalne?
                      pozdrawiam
                      dab

                      Komentarz


                      • #12
                        Tak jak pisałem wcześniej zmieniłem radio ze Stream'a na Audience. Miałem b.podobne objawy co Ty z wyszukiwaniem stacji radiowych, tzn znajdował 2-3 program 1szy, program 2gi i Radio Maryja - akurat żaden nie jest w moim guście więc był problem. Kiedyś zacząłem wyszukiwać stacji bezpośrednio koło "nadajnika radiowego" (nie znam się na tym ale były to chyba jakieś anteny w Krakowie) i znalazł wszystkie stacje bez problemu, zapamiętałem je i teraz jest wszystko OK. Jeśli chodzi o soft to jutro sprawdzę i i powiem Ci jakim jest w moim Audience.

                        Komentarz


                        • #13
                          dab, a opcja drugiej anteny? Miałeś odjechać do gości od car audio.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Fuzy
                            Tak jak pisałem wcześniej zmieniłem radio ze Stream'a na Audience. Miałem b.podobne objawy co Ty z wyszukiwaniem stacji radiowych, tzn znajdował 2-3 program 1szy, program 2gi i Radio Maryja - akurat żaden nie jest w moim guście więc był problem. Kiedyś zacząłem wyszukiwać stacji bezpośrednio koło "nadajnika radiowego" (nie znam się na tym ale były to chyba jakieś anteny w Krakowie) i znalazł wszystkie stacje bez problemu, zapamiętałem je i teraz jest wszystko OK. Jeśli chodzi o soft to jutro sprawdzę i i powiem Ci jakim jest w moim Audience.
                            Tchnales we mnie nadzieje :-) Czekam na info. A jak sprawdzic soft radia? Trzeba podpiac pod kompa?

                            [ Dodano: Wto 31 Maj, 11 07:40 ]
                            Zamieszczone przez OctaviaRS TDi
                            dab, a opcja drugiej anteny? Miałeś odjechać do gości od car audio.
                            Opcja drugiej anteny pozostaje w odwodzie :-)
                            Najpierw niech sie wypowiedza poznanscy specjalisci skody :-) czy z ich punktu widzenia wgranie softu zalatwi problem.
                            Jesli nie to zaczne kombinowac z antena. Tylko czy dolozenie anteny ktora bedzie schowana gdzies pod kokpitem cos da? Oryginalnie druga antena jest wklejona w szybe, a ta opcja u mnie nie wchodzi w rachube. :roll:
                            Dzisiaj wiesci za Skody i zobaczymy, bede informowal.
                            dzieki!
                            pozdrawiam
                            dab

                            Komentarz


                            • #15
                              Kolego dab,
                              czy dostałeś jakieś info od skody?
                              Sprzedam czarnulkę...
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=1000063

                              Komentarz


                              • #16
                                ...i jak z tym radiem i sygnałem?
                                Pozdrawiam

                                "Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie działa.
                                Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
                                Tu łączymy teorię z praktyką.
                                To znaczy nic nie działa i nikt nie wie dlaczego."

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mam pytanie dot. tego radia: czy jeśli fabrycznie mam to radio i kierownicę bez wielofunkcji, to czy jeśli kupię taką samą kierownicę, ale z wielofuncją, to czy wystarczy podmienić kierownice i wszystko będzie działać?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    rufus123, na pewno coś trzeba dodatkowo w ecu zakodować (w module komfortu)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      sew1981, mam już kierownicę, kabel pod poduszkę jutro zostanie do mnie wysłany. Tak jak piszesz trzeba by pewnie jeszcze uruchomić w sterowniku odpowiednie opcje. Ale coś słyszałem/czytałem, że w Ambiente trzeba sterownik kierownicy też podmienić

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Odgrzebie temat, bo nie znalazłem informacji na forum, jak jest z radiem Audience, czy te radia posiada jedno czy dwa wyjścia na antenę?

                                        Czy ktoś przerabiał temat z podpięciem oryginalnego wzmacniacza od Tourana jako dodatkowy, np. taki?

                                        Bład 404 - Nanodatex

                                        Touran ma anteny radiowe schowane w szybie, jak wygląda podpięcie? We wtyce w stronę szyby są trzy piny, za wzmacniaczem oprócz drutów zatopionych w szybę jest coś jeszcze? Da się to podpiąć pod tylną szybę w OII Kombi?

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X