Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki moduł bluetooth

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ta raczej nie, powinna być taka z rzepami od strony tapicerki.

    Komentarz


    • 1K0 919 737 M - 30 zł ASO
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • OK Udalo sie zamontowac wszystko, a raczej pociagnac kable. Po podlaczeniu na maxi-dot nie ma bluetooth, radio swing - w ustawieniach wlaczone Phone i BT-Audio. Zero reakcji, telefon nie wykrywa zadnego odbiornika/nadajnika bluetooth.
        Modul wypluwa blad:
        Kod:
        Address 77: Telephone       Labels: 3C8-035-730-A.clb
        Control Module Part Number: 3C8 035 730 B    HW: 3C8 035 730 B
          Component and/or Version: Telefon       011 0723
                   Software Coding: 020100010100000000000000
                    Work Shop Code: WSC 01357 011 00200
                      ASAM Dataset: EV_UHVPremi A02003 (VW46)
                              VCID: 224B0C0A2D6FFC0EA27-8077
        1 Fault Found:
        
        9458193 - Control Module for Cellular Telephone 
                  B1052 14 [009] - Open or Short to Ground
                  Confirmed - Tested Since Memory Clear
                     Freeze Frame:
                            Fault Status: 00000001
                            Fault Priority: 4
                            Fault Frequency: 1
                            Reset counter: 32
                            Mileage: 95061 km
                            Date: 2000.14.07
                            Time: 22:30:24
        
        -------------------------------------------------------------------------------
        --------------------------------------------------------------------------------
        
        
                        Address 77: Telephone       Labels: 3C8-035-730-A.clb
        Control Module Part Number: 3C8 035 730 B    HW: 3C8 035 730 B
          Component and/or Version: Telefon       011 0723
                   Software Coding: 020100010100000000000000
                    Work Shop Code: WSC 01357 011 00200
                      ASAM Dataset: EV_UHVPremi A02003 (VW46)
                              VCID: 224B0C0A356FFC0EA27-8077
        1 Fault Found:
        
        9458193 - Control Module for Cellular Telephone 
                  B1052 14 [009] - Open or Short to Ground
                  Confirmed - Tested Since Memory Clear
                     Freeze Frame:
                            Fault Status: 00000001
                            Fault Priority: 4
                            Fault Frequency: 1
                            Reset counter: 32
                            Mileage: 95061 km
                            Date: 2000.14.07
                            Time: 23:30:56
        Jakie powinno byc kodowanie? Bo pewnie w tym lezy blad?

        EDIT:
        Chyba znalazlem odpowiedz.
        Jutro rano sprobuje zakodowac:

        Coding: 020100010101010000010100
        Był...

        Komentarz


        • Szukanie na forum boli czy weekendowy leń się przypałętał?

          020100010100010000000101

          kodowanie z benzyny (tak, ma to znaczenie)

          Komentarz


          • Zakodowalem tak jak pisalem wyzej. Niby wszystko jest OK, ale na maxi wyswietla mi jakies 2 kwadraciki (pewnie brakuje ikon?)
            Nie moge tez przewyjac utworow odtwarzanych przez BT, a takze nie wyswietlaja sie ich nazwy. Byc moze to wina Swinga.
            Jezeli chodzi o twoje kodowanie, to ja mam diesla ale jutro sprobuje twojego KulfonP
            Pzdr
            Był...

            Komentarz


            • Jeżeli masz 3C8-035-730-A to raczej nie będą wyświetlanie nazwy utworów i nie będziesz w stanie ich przewijać z radia.

              Komentarz


              • Wiem wiem, moj jest 3C8-035-730-B i z tego co czytalem powinien chyba obsługiwać wszystko.
                Był...

                Komentarz


                • kwadraciki oznaczają, że masz licznik przedpotopowy :diabelski_usmiech
                  Pozdrawiam
                  Marcin

                  Komentarz


                  • Dzieki za pocieszenie
                    Niestety innego nie udalo mi sie zdobyc przez dluzszy czas. Trzeba bedzie dalej sie rozgladac ...
                    Pzdr
                    Był...

                    Komentarz


                    • Problem dla posiadaczy telefonów w Windows Phone na pokładzie ... otóż tak wyszło, że zostałem zmuszony do używania Lumii z WP8.1 :evil: i wszystko byłoby OK, gdyby nie problem z bluetoothem w aucie ....

                      - zestaw jest wykrywany prawidłowo jako Skoda_UHV i łaczy się używając HFP
                      - w trakcie parowania przechodzi autoryzację i podłącza się jako urządzenie z obsługą transmisji głosu.
                      - na Columbusie w menu telefonu pojawia mi się nazwa operatora, zasięg i słuchawka
                      - no i nic poza tym ... :evil:

                      Pod nazwą operatora mam napis "Użytk. nie podłączono". Nie mam książki telefonicznej i rejestru rozmów. Żeby było dziwnie to w trakcie wybrania rozmowy z telefonu pojawia się prawidłowa nazwa z wpisu w książce, natomiast w trakcie rozmowy przychodzącej widoczny jest tylko numer telefonu.
                      Można prowadzić rozmowy bez przerw, rozłączania bluetooth itp.

                      Czy ktoś spotkał się z takim problemem lub ogarnął ten temat od strony Windows Phone 8.1 ?

                      Moduł bluetooth to 5P0862335D.
                      ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                      JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                      JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                      OCP Poznań -> Mapa Spotów

                      Komentarz


                      • moja Lumia 520 z WP8.1 bez problemów współpracuje z Adayo CE69C8,
                        działa synchronizacja kontaktów, automatyczne łączenie, i wszystko co potrzeba...

                        Komentarz


                        • ADAYO to trochę inna bajka, niż OEM bluetooth.

                          Z ciekawości to WP8.1 masz w wersji Denim ? z wszystkimi poprawkami ?
                          ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                          JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                          JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                          OCP Poznań -> Mapa Spotów

                          Komentarz


                          • ducker, łączy ci się w trybie głośnomówiącym, a nie rSAP

                            skipper.u i wyświetla Ci na maxidocie i columbusie informacje...
                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez krzynol
                              ducker, łączy ci się w trybie głośnomówiącym, a nie rSAP
                              Krzynol wiem, że łaczy się w trybie HFP i na takim mi zależało, bo po pierwsze Lumie nie mają już rSAPa. Co ciekawe mój moduł bluetooth bez problemu radzi sobie z Androidami i iPhone'ami w HFP i ma dostęp do książki i rejestru połączeń. Wcześniejszy telefon na andku działał łącznie z obsługą książki.

                              Niestety im bardziej zgłębiam temat, to dochodzę do wniosku, że Microsoft coś nakombinował z obsługą protokołów używanych przy transmisji bluetooth ... ilość bluzgów wylewanych na Microsoft Community jest niezłym wyznacznikiem tego problemu ... :roll:
                              ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                              JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                              JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                              OCP Poznań -> Mapa Spotów

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez ducker
                                Z ciekawości to WP8.1 masz w wersji Denim
                                nie wiem, jak to sprawdzić?

                                Zamieszczone przez krzynol
                                skipper.u i wyświetla Ci na maxidocie i columbusie informacje...
                                nie mam maxidota ani columbusa

                                Komentarz


                                • cześć , dość pilne pytanie.
                                  mam O2 2007r , columbus i maxidot.
                                  do tej pory używam zestawu z modułem 5NO 035730B a chciałem przejść na nowszy moduł który obsługuje smartfony . czy moduł 3C8035730C jest ok ? czy powinien działać p&p ?
                                  podłączałem taki moduł i coś niestety nie gra..
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez leszekmw
                                    mam O2 2007r , columbus i maxidot ... czy moduł 3C8035730C jest ok ? czy powinien działać p&p ?
                                    W O2 przed FL na 99% nie, chyba, że zakupisz i zamontujesz PolarFIS-a
                                    Forum - Octavia Club Polska
                                    404 Not Found

                                    Komentarz


                                    • mrfazi, już wiem , rozmawiałem przed chwilą z krzynolem.
                                      ale rozmawiałem jeszcze z jednym gościem który twierdzi że są moduły do O2 przed fl i wszystkie telefony śmigają , z tym że ich cena zaczyna się w okolicach 700zł i jest ich bardzo mało na rynku wtórnym . wieczorom powinienem znać jago numer.
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez leszekmw
                                        mrfazi, już wiem , rozmawiałem przed chwilą z krzynolem.
                                        ale rozmawiałem jeszcze z jednym gościem który twierdzi że są moduły do O2 przed fl i wszystkie telefony śmigają , z tym że ich cena zaczyna się w okolicach 700zł i jest ich bardzo mało na rynku wtórnym . wieczorom powinienem znać jago numer.
                                        1Z0035729B
                                        5P0862335D

                                        Tylko tutaj uważaj, bo mam osobiście ten drugi i z bardzo nowymi smartfonami (WP 8.1 Denim lub Android 5.0.2 ) zbudowanymi na podzespołach od Qualcomma pojawiają się pierwsze problemy z implementacją protokołów bluetooth.
                                        ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                                        JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                                        JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                                        OCP Poznań -> Mapa Spotów

                                        Komentarz


                                        • ducker, dasz radę tak po ludzku bardziej , bo te implementacje to jakoś do mnie nie trafiają. i jakie telefony na przykład nie chodza ?
                                          mi w tej chwili potrzeba po d samsunga xcovera 2 ale w przyszłości to cholera wie co będzie .
                                          podobno po zrootowaniu to tez trochę te telefony nie za bardzo śmigają na starych modułach..
                                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                          GVI 1.4TSI
                                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                          Komentarz


                                          • 1K8 035 730 D - też
                                            ale to są moduły, które działają w trybie HFP, a nie rSAP
                                            i są w wersji standard, a nie premium, w związku z tym będą pewne ograniczenia
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • czyli że te moduły
                                              1Z0035729B
                                              5P0862335D
                                              1K8 035 730 D
                                              chodzą tylko z nowymi telefonami a ze starymi po rsapie nie :?:
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • Nie myśl w kategorii "stary", czy "nowy" telefon. Tutaj bardziej chodzi o to jaki protokół obsługuje dany model telefonu i moduł bluetooth. Obecnie najpopularniejsze są dwa standardy które można opisać w skrócie:

                                                rSAP - funkcję telefonu przejmuje moduł bluetooth
                                                HFP - moduł pracuje w trybie zbliżonym do zestawu słuchawkowego

                                                Na tej stronie masz dokładną rozpiskę który moduł jaki protokół obsługuje:
                                                Telephone Retrofitting - Ross-Tech Wiki

                                                Osobiście mogę polecić moduły:
                                                - 3C8-035-730-D
                                                - 5N0-035-730-D

                                                które obsłują wszystkie protokoły. Twój telefon obsługuje rSAP'a, co można potwierdzić tutaj: Compatibility

                                                Komentarz


                                                • kosinskp sorki kolego ale chyba nie za bardzo wiesz o czym mówimy. nie mąć ludziom w głowach i najlepiej usuń ten post.
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez kosinskp
                                                    Osobiście mogę polecić moduły:
                                                    - 3C8-035-730-D
                                                    - 5N0-035-730-D

                                                    które obsłują wszystkie protokoły. Twój telefon obsługuje rSAP'a, co można potwierdzić tutaj: Compatibility
                                                    Moduł 3C8 i 5N0 nie będzie działa w przed FL z MaxiDotem i RNSem (chyba, że użyjesz PolarFis'a lub tańszego Fis Link'a).

                                                    W kwestii doprecyzowania: XCover2 nie obsługuje natywnie rSAP'a. Musisz posiłkować się aplikacją (link który podałeś), która wymaga uprawnień root'a na telefonie. U większości producentów rootowanie telefonu równoważne jest z utratą gwarancji (tak wiem można cofnąć w niektórych a wybrani pozwalają na odblokowanie bootloadera ). Przy korzystaniu z tej aplikacji trzeba też mieć na uwadze problemy z "nowoczesnymi" listami kontaktów uzupełnionymi o zdjęcia, e-mail, dane do serwisów społecznościowych itp. ponieważ zazwyczaj jest problem z ich synchronizacją.

                                                    Błędnie rSAP i HFP nazwałem protokołami - tą tzw. profile Bluetooth. Protokołami są DDP i BAP używane przez moduł do komunikacji z pozostałymi elementami auta. W OII potrzebujesz DDP.

                                                    Problemy zaczynają się w implementacjach profili ponieważ dla przykładu:
                                                    - Windows Phone 8 - używa HFP w wersji 1.5
                                                    - Windows Phone 8.1 - używa już HFP w wersji 1.6

                                                    Takie zmiany tyczą się również Androida, jak i pozostałych popularnych profili np: PBAP, A2DP itd.

                                                    Dodatkowym problemem są producenci układów radiowych/procesorów do telefonów. Taki Qualcomm czy Mediatek podobno dostarcza wybranym producentom skompilowane/binarne softy do obsługi swoich rozwiązań i tam już podobno są odgórnie narzucone ograniczenie wynikające z wzajemnych umów.
                                                    ... be creative ... be inspired ... be yourself ...

                                                    JEST: O2 1.9TDI MY2008 jest 146,3KM / 322,3Nm
                                                    JEST: ASTRA H 1.6 115KM MY2008

                                                    OCP Poznań -> Mapa Spotów

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X