Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

NAVI RNS-510

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • rns nie wykrywa mi karty pamięci sd. czy ma to wpływ że jest to adapter karty sd a w nim dopiero karta micro sd? czy może pliki mp3 powinny być w jakimś folderze o jakiejs konkretnej nazwie? :roll:
    1.8T AGU L&K

    2.0TDI BKD ELEGANCE

    TOYOTA LAND CRUISER J95

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Maru 123
      rns nie wykrywa mi karty pamięci sd. czy ma to wpływ że jest to adapter karty sd a w nim dopiero karta micro sd? czy może pliki mp3 powinny być w jakimś folderze o jakiejs konkretnej nazwie? :roll:
      Maru123 mam podobnie - micro w SD. Czasami nie łapie karty ( szczególnie gdy zimny w środku) potem już czyta.
      MARCIN
      Mój szkodnik

      Komentarz


      • Dokladnie!

        Zima!

        Karta w lapke, 10 sekund zacisnac, wsadzic i jest git :szeroki_usmiech
        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


        Komentarz


        • Witam.
          Ponawiam swojego posta. Podczas aktualizacji 38109-A z navi forum wykłada się na HDD błąd media 247. podmiana pliku HDD z 2660 nie skutkuje podczas wypalania wyrzuca nieznany błąd. Może ktoś podać rozwiązanie jak w przypadku 2720 all .

          Komentarz


          • darmozjad70, poczytaj na stronie 80 rozmowę pomiedzy kolegami Kedzior i Maru123. Kędzor podal tam link to oprogramowania startowego takiego które wyczysci ci nieudane proby wgrania innego softu. Potem załaduj soft 2660PL i będziesz miał spokój.

            Ps. podpytaj jeszcze kolege Maru123 może podpowie ci jak postawil navi na nogi
            Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • Lamerskie pytanie : jakie karty czyta Columbus.

              SDHC, SDXC ?
              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


              Komentarz


              • Stare softy czytały tylko SD - max 2GB a nowe w tym napewno zaczynające sie na 2xxx i 3xxx ( HW 04 i wyżej ) - czytają również SDHC do 32GB

                Komentarz


                • Zamieszczone przez maxpaynemm
                  darmozjad70, poczytaj na stronie 80 rozmowę pomiedzy kolegami Kedzior i Maru123. Kędzor podal tam link to oprogramowania startowego takiego które wyczysci ci nieudane proby wgrania innego softu. Potem załaduj soft 2660PL i będziesz miał spokój.

                  Ps. podpytaj jeszcze kolege Maru123 może podpowie ci jak postawil navi na nogi
                  Moja navi wraca do 2660pl i dziła poprawnie. Po zarzuceniu właśnie recowera 2720.Nawet tv free jest zachowane. Jedynie podczas aktualizacji 3810-A czy Grygego 3810 przed ofl wywala się podczas aktualizacji. Wywala się na aktualizacji HDD błąd media 247 próba wstawienia pliku hdd z softu 2660pl powoduje, iż podczas wypalania płytki nie kończy jej przy 93% stwierdza że nagrywarka ma bład. Jeżeli ktoś ma przepis na obejście problemu, np: do kompilacji 3819-A podstawienia pliku HDD z innego softu to niech wrzuci (recepturkę).
                  Sprawdzałem pliki rejestru,gdzie są znaczne zmiany jeżeli chodzi o dysk HDD, ale nie jestem jeszcze na tyle biegły, aby wiedzieć co muszę skrócić aby nie wywaliło mi HDD albo jeżeli to możliwe to spowodować aby nie aktualizował HDD.
                  Dla jasności navi A HD 04 bez multikiery z systemem OSP( optyk parkowania) po wymianie Gateway i parktronika. Zawsze poszukuje softu, który nie kasuje TV free. Szkoda kasy na ponowne uwolnienie.
                  Dlatego, szukam kto ma jakieś rozwiązanie. Gdzieś kiedyś trafiłem na podobny problem ale nikt chyba nie podał rozwiązania.ale przeszukanie 81 stron to dwa tygodnie kopania po forum i to nie tylko na OCP. Grygi już rzadko zagląda tutaj 8).
                  Więc sam komponuję z różnym efektem.

                  Komentarz


                  • Należy pamiętać że każdy FW 38xx inaczej dzieli HD w navi to znaczy nowe FW dają więcej miejsca dla FW i Map. Jedynie co podejrzewam to że może być problem z dyskiem gdyż któryś z jego bloków jest uszkodzony a ma byc być używany przez FW 38xx.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Kędzior
                      Należy pamiętać że każdy FW 38xx inaczej dzieli HD w navi to znaczy nowe FW dają więcej miejsca dla FW i Map. Jedynie co podejrzewam to że może być problem z dyskiem gdyż któryś z jego bloków jest uszkodzony a ma byc być używany przez FW 38xx.
                      OK. Sprawdzę ale zawsze czy to 6.0 ;6.1 czy 7.1 zajmuje ok 11-12 Mb gdyż awsze mam ok 18-19 wolnego miejsca. Ale nadal ponawiam czy jest jakaś inna możliwość obejścia.

                      Komentarz


                      • To o czym piszesz czyli 6.0 , 6.1 czy 7.1 to mapy a one są dogrywane dopiero po instalacji systemu więc nie rozumiem dlaczego o tym piszesz gdyż cały czas twierdzisz że podczas instalacji sysytemu wywala ci bład.
                        Podczas instalacji systemu w miejscu update HDD na którym wywala ci błąd są rozpakowywane pliki SPEECH które dużo zajmują miejsca. Wg mnie jest jakiś błąd na dysku jak pisałem powyżej i na chwilę obecną nie widzę innej możliwości obejscia tego.

                        Komentarz


                        • Witam.

                          Mówimy o tym samym tylko innym językiem. Czy jest to soft 1200, 2660,2720,3810 dysk zawsze jest dzielony na część gdzie jest soft+mapy i wolny gdzie możesz wgrać co chcesz. Zawsze po wgraniu softu i dograniu map pozostaje 18-19Mb wolnego miejsca. Czyli podczas aktualizacji twardziela przeglądając pliki wykonawcze wynika jasno iż rozpakowywana jest część plików, wywoływany jest flesz ecu (procek) gdzie w danym bloku zapisany jest odnośnik dla języka. Po fleszu jest rozpakowywany następna partia i odnowa flesz procka. I prędzej podejrzewam iż ilość z wielkością zapisu ma problem ecu bo jeżeli wywołujesz blok 101 a procek ma max 99 to następuje wywrotka. Dlatego po co nam taka ilość języków w 3810 może można pozostawić jak ktoś jest wymagający Polski , Niemiecki, Angielski, Czeski. Po kiego aż tyle innych. Zmienić wywołanie bloków i polecenia instrykcji, może wtedy stare jak i nowe navi A,B,C,D nie powinno mieć problemu ( wywołąnie instrukcji i odpowiedniego bloku). Pozostaje jeszcz problem multikierownicy lub nie. Nowy soft przewidziany jest pod multikierownicę. I tu jesty problem jak jej nie masz. Dlatego podejrzewam iż jest wywalany błąd Media (247). Pytanie czego dokładnie dotyczy bład 247? Dlatego też na stronie my-gti.com dokładnie jest opisane jaki soft jest w stanie zassać dana navi.
                          Dodam jeszcze iż po podniesieniu navigacji po SWL Recovery CD navi wystartowała z softem 3810 ale maxi-dot nie słuczał się przycisków, navi przestawiła sie na B, pojawiły się jezyk polski, niemiecki, angielski, czeski, duński, ale po przejściu na dany język navi pozostawała w menu Angielskim. A po zasaniu mapy 7.1 wywaliła iż nie ma danego języka.
                          Powróciłem do softu 2660 bez problemu i HDD nie wywaliło błędu.
                          Dlatego może ktoś jest na tyle biegły iż potrafi zmiksować soft aby zasysały je wersje A tak jak spotkałem sie z softem 2720 który zasysały wersje A przestawiając się na C i nie wywalały aku na starym gateway.
                          Mogę się mylić ale przerabiałem już też jak nvi zmieniła mi kolory na VW z logo Skody Wszysc na forum piszą iż pozostaje tylko vcds i pnowne ustaiwnie kolorów z poziomu vsds-a, ale znowu pomaga soft 2720 do odzyskiwania SWL porządny reset i zassanie softu który działał poprawnie gdyż ustawienia kolorów ukryte są w plikach aplikacji i wraca wszystko do normy.
                          Pisze o tym gdyż może ktoś dokładnie wie czego dotyczy błąd 247 lub ma przepis jak go ominąć.

                          Komentarz


                          • Witam!

                            Mam drobne pytanie:

                            Czy to normalne, że salon samochodowy każe sobie dopłacać (i to słono - ok. 1400PLN ) osobno za płytkę z mapami? ...

                            Z tego co wiem, za granicą płyty DVD jest dodawana za darmo do Columbusa, a jest ona przecież niezbędna, bez jej pierwszego włożenia nawet języki na urządzeniu są zablokowane ( dostępny jest tylko niemiecki).

                            Czy ktoś doświadczony może się wypowiedzieć?

                            Pozdrawiam serdecznie!

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez tehaiks
                              Witam!

                              Mam drobne pytanie:

                              Czy to normalne, że salon samochodowy każe sobie dopłacać (i to słono - ok. 1400PLN ) osobno za płytkę z mapami? ...

                              Z tego co wiem, za granicą płyty DVD jest dodawana za darmo do Columbusa, a jest ona przecież niezbędna, bez jej pierwszego włożenia nawet języki na urządzeniu są zablokowane ( dostępny jest tylko niemiecki).

                              Czy ktoś doświadczony może się wypowiedzieć?

                              Pozdrawiam serdecznie!
                              V czechach tez kupujesz navi bez map.U nas jest cena za originalne mapy okolo 1tys pln.Duzo Skoda salonu dawa plyty zadarmo, ale copiowane.

                              [ Dodano: Pią 11 Lut, 11 00:02 ]
                              Jetsem tu teraz malo, mam duzo pracy, ale jak cosz to komurka albo mNewiem czy to juz jest ,ale Continental przygotuje do navi przegrywanie Divix.

                              [ Dodano: Pią 11 Lut, 11 00:06 ]
                              Maru" pare dni temu co dawalem 3890 i potem poprawniony sw s starym gateway kumplowi do OII przed liftem i kiera i wsystko dziala.

                              [ Dodano: Pią 11 Lut, 11 00:07 ]
                              Ale mam ty poprawione sw 2 i teraz ch.. wiem ktory wgralem i ktory tutaj podalem, popatrze

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Grygy
                                ale Continental przygotuje do navi przegrywanie Divix.
                                to by było coś co by mnie przekonało do zmiany softu :szeroki_usmiech ... o ile to będzie tylko kwestia softu?
                                - O2FL Combi 1.4TSI DSG , [SPRZEDAM]--> ramka do SWING/BOLERO - WOOD

                                Komentarz


                                • Krotka pilka :

                                  Jakie moduly BT obsluguja przedliftowe MAxiDoty oraz Columbusy ? Chcialbym dodac do siebie modul, ktory jednak pozwoli mi na 100% kompatybilnosc telefonu z Columbusem.

                                  Aha - chcialbym aby modul obslugiwal nie tylko Nokie ... :szeroki_usmiech
                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                  Komentarz


                                  • Panowie, czy w Columbusie przy wyłączonym radiu i włączonym zapłonie powinna się wyświetlać godzina? W Amundsenie miałem takie "cudo", w obecnym Columbusie na FW 3894 znalazłem w menu opcję wyświetlania czasu i owszem, zaraz po włączeniu radia na chwilę wyświetla się godzina na środku ekranu, ale zaraz zastąpiona zostaje włączonym radiem (odtwarzaczem lub navi)? Czy też tak macie, czy to ewidentny bug najnowszego firmware`u?
                                    Pozdrawiam,
                                    Andys

                                    Komentarz


                                    • Jak zaznaczysz wspomnianą opcję to godzina pokazuje się w miejscu informacji RDS z radia lub w miejscu info z IDTag w przypadku MP3 a te informacje wyświetlane są niżej (lub wyżej nie pamiętam ) troszkę mniejszą czcionką (ale ja mam soft 3814).

                                      Komentarz


                                      • Jak zaznaczysz wspomnianą opcję to godzina pokazuje się w miejscu informacji RDS z radia lub w miejscu info z IDTag w przypadku MP3 a te informacje wyświetlane są niżej (lub wyżej nie pamiętam ) troszkę mniejszą czcionką (ale ja mam soft 3814).
                                        Dzięki, to zauważyłem sam, chodziło mi o zegarek wyświetlający godzinę na środku wyświetlacza przy włączonym zapłonie i wyłączonym radiu.
                                        Maru123 zrobił zdjęcie:
                                        Pozdrawiam,
                                        Andys

                                        Komentarz


                                        • To moze ktos zna odp na moje pytania :\


                                          - w FL jak sie wylacza columbusa to jest bardzo delikatnie podsw. z godzina - u mnie przed FL tego nie ma.

                                          - czy jesli mialem przed FL fabryczny BT to jak zaloze modul 729B czy musze zmieniac wiazke kabla miedzy BT a Columbusem, czy juz teraz bedzie mi wszystko dzialac jak nalezy - tj wybieranie numerow/ksiazki itd na Columbusie
                                          - wreszcie pytanie nr 3 : jesli zamontuje panel po FL - bedzie pelna komunikacja miedzy radiem ? Czy trzeba cos zmieniac w kabelkach ?
                                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                          Komentarz


                                          • - w FL jak sie wylacza columbusa to jest bardzo delikatnie podsw. z godzina - u mnie przed FL tego nie ma.
                                            No właśnie nie w każdej FL-ce. U mnie nie ma :evil:
                                            Pozdrawiam,
                                            Andys

                                            Komentarz


                                            • No ja bardzo bym chcial go miec :evil:
                                              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                              Komentarz


                                              • Czy ktoś wie coś o tym, jak zdobyć najnowsze POI, radary do map Columbusa?

                                                Komentarz


                                                • Tak się zastanawiam czy do Columbus'a warto wgrać mapy BMW Professional 2010-2011 czy może lepiej standardowe v7.1. Prosiłbym o wasze opinie.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Grygy
                                                    Jak juz masz cujniky origo, to je potrzeba zamienic sterownik cofania i canowy sterownik.I dorobic do tylu Silnikowy Can namieast Comfortowego, i przepinowac cable v cujnikach.Niejest tego tyle =))Cena jest okolo 600zl.
                                                    Mam pytanie bo czytam ten watek od poczatku, kilka dni temu zmienile mojego Audience na RNS510 w wersji A, sw 2660 i brakuje mi wlasnie OPS, na audience wszystko wyswietlalo a tu nie chce. Co musial bym zmienic zeby wyswietlalo odleglosci graficznie ?
                                                    OchMan
                                                    =====

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X