Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

NAVI RNS-510

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A ja przed chwilą wgrałem 7264 (a miałem 3804) i o dziwo ustawienia navi się nie skasowały. Mam jeszcze nadzieję, że dvd-free też się jakoś uchowało. Mapy się skasowały.
    Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
    ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
    http://www.termowizja.bielsko.pl/

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Maru 123
      Panas, masz rns 510 czy MFD2
      Hahaha, jasne że RNS510. Nie sposób pomylić :-)

      Komentarz


      • Zamieszczone przez adamzg
        no i mamy soft do skody przed FL sprawdzony i przetestowany działa kierownica i maxi dot wgranie sw kasuje oczywiście HDD Link
        Kurcze u mnie nie chodzi a niby powinien

        Komentarz


        • czy komuś udało sie załadować mapy west z tych linków podanych przez Martina? bo nagrałem powoli płytkę, ale przy próbie włożenia do czytnika w rns510 wyrzuca ją z komunikatem że dvd jest niewłaściwe:-(
          andrzejwojnar.pl
          alchemiaswiatla.blogspot.com

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Salt
            czy komuś udało sie załadować mapy west z tych linków podanych przez Martina? bo nagrałem powoli płytkę, ale przy próbie włożenia do czytnika w rns510 wyrzuca ją z komunikatem że dvd jest niewłaściwe:-(
            ja nagrałem bez problemu

            [ Dodano: Czw 09 Gru, 10 14:31 ]
            Zamieszczone przez Maru 123
            Panas, pobrałem przed chwilą- jest ISO :wink:

            [ Dodano: Czw 09 Gru, 10 11:02 ]
            Zamieszczone przez adamzg
            no i mamy soft do skody przed FL sprawdzony i przetestowany działa kierownica i maxi dot wgranie sw kasuje oczywiście HDD Link
            a czy ten soft ma w sobie także mapy? kasuje dvd free?
            map nie ma chyba żaden SW a co do dvd free to nie wiem bo nie mam

            [ Dodano: Czw 09 Gru, 10 14:48 ]
            Zamieszczone przez Panas
            Zamieszczone przez adamzg
            no i mamy soft do skody przed FL sprawdzony i przetestowany działa kierownica i maxi dot wgranie sw kasuje oczywiście HDD Link

            po rozpakowaniu mamy plik z obrazem płyty, czy od razu zawartość płyty ? Jeśli zawartośc płyty to jak to nagrać na dysk żeby chodziło (są jakieś pliki ukryte, jaką nazwę nadać płycie) ?

            Pytam bo parę dni temu pobrałem oprogramowanie o podobnej nazwie pliku, i nie był to obraz płyty tylko właśnie wszystkie pliki. Po wypaleniu na CD cały czas pojawiał się Disc Error
            wystarczy 2x kliknąć na plik iso włożyć pusta płytę i po sprawie

            Komentarz


            • Zamieszczone przez adamzg
              Zamieszczone przez Salt
              czy komuś udało sie załadować mapy west z tych linków podanych przez Martina? bo nagrałem powoli płytkę, ale przy próbie włożenia do czytnika w rns510 wyrzuca ją z komunikatem że dvd jest niewłaściwe:-(
              ja nagrałem bez problemu
              Jak wyraźnie napisałem też nagrałem bez problemu. Chodzi o to że navi nie łyka tej płyty i o to pytałem a nie o nagrywanie przecież...
              andrzejwojnar.pl
              alchemiaswiatla.blogspot.com

              Komentarz


              • pytanie - u kogo zainstalował się SWL 3800 i w jakich columbusach(chodzi o wersję A,B,C)?
                Jacek

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Salt
                  Zamieszczone przez adamzg
                  Zamieszczone przez Salt
                  czy komuś udało sie załadować mapy west z tych linków podanych przez Martina? bo nagrałem powoli płytkę, ale przy próbie włożenia do czytnika w rns510 wyrzuca ją z komunikatem że dvd jest niewłaściwe:-(
                  ja nagrałem bez problemu
                  Jak wyraźnie napisałem też nagrałem bez problemu. Chodzi o to że navi nie łyka tej płyty i o to pytałem a nie o nagrywanie przecież...
                  tak jak kolega jago7270 możesz się wpisać podaj wersje nie wszystkie rns-y dają sobie wgrać sw 3800

                  Komentarz


                  • Ja miałem A i wgrało się bez problemu. Z nowym softem zmieniło się na B. Po downgrade do 2764 niestety dvd-free nie wróciło. Jutro spotkanie z Martinem w tej sprawie.
                    Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                    ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                    http://www.termowizja.bielsko.pl/

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Maciek_H
                      Jutro spotkanie z Martinem w tej sprawie.
                      poinformuj o wynikach tego spotkania,tzn.jak udało się Tobie wgrać 3800 :roll:
                      Jacek

                      Komentarz


                      • u mnie 3800 wgrało się bez problemu po twardym resecie. jak mi powiecie jak sprawdzić wersję columbusa o która pytacie (abc) to chętnie zdradzę jaką mam:-)

                        [ Dodano: Czw 09 Gru, 10 21:57 ]
                        Zamieszczone przez adamzg
                        Zamieszczone przez Salt
                        Zamieszczone przez adamzg
                        Zamieszczone przez Salt
                        czy komuś udało sie załadować mapy west z tych linków podanych przez Martina? bo nagrałem powoli płytkę, ale przy próbie włożenia do czytnika w rns510 wyrzuca ją z komunikatem że dvd jest niewłaściwe:-(
                        ja nagrałem bez problemu
                        Jak wyraźnie napisałem też nagrałem bez problemu. Chodzi o to że navi nie łyka tej płyty i o to pytałem a nie o nagrywanie przecież...
                        tak jak kolega jago7270 możesz się wpisać podaj wersje nie wszystkie rns-y dają sobie wgrać sw 3800
                        zaczynam wątpic czy komunikujemy sie w tym samym języku... przecież ja nie pytam o firmware tylko o mapy!!!
                        andrzejwojnar.pl
                        alchemiaswiatla.blogspot.com

                        Komentarz


                        • Salt, ja nagrałem east i bez problemu,na pewno masz żle wypaloną płytkę,firmware sprawdzisz przez podłączenie kabelka lub na tylnej obudowie jest naklejka z informacją
                          Jacek

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez jago7270
                            Zamieszczone przez Maciek_H
                            Jutro spotkanie z Martinem w tej sprawie.
                            poinformuj o wynikach tego spotkania,tzn.jak udało się Tobie wgrać 3800 :roll:
                            Ale 3800 wgrałem bez problemu, tylko dvdfree przestało działać i punkty POI też były niewidoczne. Powrót do 2764 też bez problemów. Martin odblokuje mi tylko dvd.
                            Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                            ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                            http://www.termowizja.bielsko.pl/

                            Komentarz


                            • Do poprawnego działania czujników parkowania w O2 przed FL na radiach SWING, BOLERO, COLUMBUS i ich chińskie odpowiednikach, trzeba wymienić dwa sterowniki: CAN Gateway (sprawdzone i działające to 1K0 907 530 AA bądź AD), oraz sterownik parktronic (dla czujników tylko z tyłu 1Z0 919 475 B lub 1Z0 919 475 C dla aut wyposażonych w czujniki z tyłu i z przodu). Do tego dochodzi przeróbka okablowania (Martin to opisał w wątku Forum - Octavia Club Polska ).

                              Dziś będę robił takie okablowanie w aucie, gdzie ma działać "chińczyk" [Audiosources AS-7608 Gold Edition]. Będzie też tam instalowana kamera cofania. Zrobię jakąś relację z efektów :-)
                              Pozdrawiam,
                              Michał

                              Nie piję piwa - jedynie JACK DANIELS! :-)

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Maciek_H
                                Zamieszczone przez jago7270
                                Zamieszczone przez Maciek_H
                                Jutro spotkanie z Martinem w tej sprawie.
                                poinformuj o wynikach tego spotkania,tzn.jak udało się Tobie wgrać 3800 :roll:
                                Ale 3800 wgrałem bez problemu, tylko dvdfree przestało działać i punkty POI też były niewidoczne. Powrót do 2764 też bez problemów. Martin odblokuje mi tylko dvd.
                                Maciek_H powiedz dlaczego zmieniłeś znowu oprogramowanie na 2764 ? W końcu każdy chciał mieć Menu i język PL
                                Czy na oprogramowaniu 2764 masz język PL ?

                                Komentarz


                                • kropeck, daj tez znac jak chinol komunikuje sie z canem ( maxi dot, czujniki i takie tam, czy w ogole cos dziala )
                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Kędzior
                                    Maciek_H powiedz dlaczego zmieniłeś znowu oprogramowanie na 2764 ? W końcu każdy chciał mieć Menu i język PL
                                    Czy na oprogramowaniu 2764 masz język PL ?
                                    No ja teżchciałem język polski. Tylko na tym nowym sofcie nie działają narazie punkty POI no i sterowanie głosowe, które mi się jednak przydaje. Poczekam na ten oficjalny soft czyli chyba 3104 i mapy v7.1 z nową bazą POI działającą już z najnowszym softem.
                                    Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                                    ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                                    http://www.termowizja.bielsko.pl/

                                    Komentarz


                                    • Ja też zainstalowałem ten nowy soft. Niestety columbus ma problem ze złapaniem fixa. Nie wiem czy to od tego czy nie. Trwa to nieraz około godziny i potem jest to bardzo niestabilne. Po ponownym uruchomieniu samochosu sytuacja się powtarza. Kolega ali7 zrobił mi autoscan i okazało sie że nawigacja generuje taki błąd: 01042 - Control Module; Not Coded

                                      Address 37: Navigation (J0506) Labels: User\1T0-035-680.lbl
                                      Part No SW: 3T0 035 680 B HW: 3T0 035 680 A
                                      Component: RNS-MID H06 3804
                                      Revision: AB001001 Serial number: SKZ6Z7K6053080
                                      Coding: 02060000000000830000
                                      Shop #: WSC 00000 000 00000
                                      ASAM Dataset: ------------------------- ------

                                      6 Faults Found:
                                      01044 - Control Module Incorrectly Coded
                                      000 - - - Intermittent
                                      Freeze Frame:
                                      Fault Status: 00100000
                                      Fault Priority: 5
                                      Fault Frequency: 2
                                      Reset counter: 90
                                      Time Indication: 0

                                      00871 - Bass Speaker Front Right (R23)
                                      011 - Open Circuit - Intermittent
                                      Freeze Frame:
                                      Fault Status: 00101011
                                      Fault Priority: 5
                                      Fault Frequency: 7
                                      Reset counter: 90
                                      Time Indication: 0

                                      00870 - Bass Speaker Front Left (R21)
                                      011 - Open Circuit - Intermittent
                                      Freeze Frame:
                                      Fault Status: 00101011
                                      Fault Priority: 5
                                      Fault Frequency: 7
                                      Reset counter: 90
                                      Time Indication: 0

                                      00873 - Bass Speaker Rear Right (R17)
                                      011 - Open Circuit - Intermittent
                                      Freeze Frame:
                                      Fault Status: 00101011
                                      Fault Priority: 5
                                      Fault Frequency: 7
                                      Reset counter: 90
                                      Time Indication: 0

                                      00872 - Bass Speaker Rear Left (R15)
                                      011 - Open Circuit - Intermittent
                                      Freeze Frame:
                                      Fault Status: 00101011
                                      Fault Priority: 5
                                      Fault Frequency: 7
                                      Reset counter: 90
                                      Time Indication: 0

                                      01042 - Control Module; Not Coded
                                      000 - -
                                      Freeze Frame:
                                      Fault Status: 01100000
                                      Fault Priority: 5
                                      Fault Frequency: 35
                                      Reset counter: 61
                                      Mileage: 20256 km
                                      Time Indication: 0

                                      Czy ktoś wie o co chodzi. Myślałem że jest to wina anteny ale to by wogóle nie łapało fixa.
                                      Nie idzie też włączyć w columbusie menu testowego, było tam wiele ustawień np: loud a teraz nie mam jak włączyć. I jeszcze jeno, przy starcie systemu nie wyświetla mi sie ten samochód, jest tylko czarne tło. Jak system się załaduje to i samochód się pojawia.
                                      Pozdr.
                                      Marek
                                      Pozdrawiam
                                      Marek

                                      Komentarz


                                      • marekmm, a próbowałeś jeszcze raz zakodować lub wykonać reset poprzez odłączenie klemy "-" od akumulatora?
                                        Jacek

                                        Komentarz


                                        • Trzeba po prostu jeszcze raz zakodować bo w danych importera itd masz same 0 i wtedy wywala taki błąd. Poza tym z ilością głośników w kodowaniu jest chyba coś nie tak. A menu testowe to adaptacja > kanał 50 i tam trzeba zmianić na 1.
                                          Audi A6 allroad, 300KM, 570Nm
                                          ttp://www.modpro.pl/ - Engine Tuning
                                          http://www.termowizja.bielsko.pl/

                                          Komentarz


                                          • Problem z błędami głośników zniknął, mam sound system i po zaznaczeniu systemu przy drugim skanowaniu tych błędów nie było. Co do zakodowania robił mi to kolega ali7 i tam columbus był dodany a nie wiem czy te dane importera można zakodować VCDSem. Co do kanału 50 w adaptacjach, wiem że tak się robi bo miałem na 2600pl. Tu niestety nie daje się włączyć a ogólnie w menu tam gdzie jest ustawienie AM i FM doszła funkcja sprwadzenia wersji softu i mapy. Na tą chwilę zdjąłem klemę, poczekam troche i sprawdze.
                                            A i pisałem w innnym wątku, czy ktoś posiada autoscan od octavia II fl z działającym czujnikiem zmierzchu i LH/CH, dokupiłej włącznik i nic chce działać. Byłbym wdzięczny za pomoc.
                                            Pozdrawiam
                                            Marek
                                            Pozdrawiam
                                            Marek

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez marekmm
                                              czy te dane importera można zakodować VCDSem
                                              ,można,wpisz obojętnie jakie cyfry,powinien przyjąć bez problemu,sprawdż kodowanie jeszcze raz
                                              Jacek

                                              Komentarz


                                              • Czytając dużo for i watków odnośnie 3800 można śmiało powiedzieć że :
                                                1. Nie ma regułu odnośnie softu 3800 - jednemu się wgrywa drugiemu nie chce
                                                2. Nie możma znależdz konkretnych informacji odnośnie Columbusa na których ten soft pójddzie - ta sama historia co wczeniej a mianowice jednemu się wgra ....
                                                3. Kto nie zaryzykuje ten sie nie przekona

                                                Komentarz


                                                • Jak na razie zbyt mało danych na temat 3800. Z jakimi współpracuje wersjami i na jakie je podnosi. Aktualny mój Columbus wersja C HW 04 i jak bym nie robił zawsze wywala błąd SWL. Nie zależnie jak wypalam płytkę i z jakimi prędkościami. Soft od Gryg fix połóżył mi wszystko. Ratunkienm na to jest 2720 fix powraca do poprzedniego stanu. Oryginalny soft 3800 przy próbie SWl zatrzymuje płytkę i czeka nie wiadomo na co. Ciekawe czy jest możliwość przerobienia jak 2720 all fix.

                                                  Komentarz


                                                  • Koledzy proszę o informację:

                                                    Mam O2 Przed FL (2008) z multifunkcją a columbusa od Martina z 01.2010 prod. obecny soft 2660 z textem PL - bez lektora PL.

                                                    Podsumowywując:

                                                    1. Czyli wgranie softu 3800(z Link) kasuje wszystko łacznie z DVDFree??
                                                    2. Czy w razie czego dam rade powrócic do softu 2660??
                                                    3. Czy wgranie tego nowego softu spowoduje zaprzestanie dzialania kiery MF z radiem??
                                                    4. Czy na tym sofcie da się znowu ustawić DVD Free????

                                                    Dziekuję [/b]
                                                    Ubezpieczenia Komunikacyjne OC, AC, NNW - ZAPRASZAM

                                                    Spalanie - Motostat.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X